PDA

View Full Version : Objektivi za iphone



Bojant88
05-08-2015, 00:12
Poz svima.
Posle krs Androida sa gomilom megapixela u kameri ja sam sa iphone 6plus i njegovom kamerom prezadovoljan.
Video sam na netu da postoje i objektivi za kameru koji se kace na fon. Da li oni stvarno poboljsavaju fotografiju i da li neko ima iskustva sa tim?

P.S. Ako mesto temi nije ovde neka je neko premesti.

Joca1995
05-08-2015, 00:44
Tesko da mogu da poboljsaju,ali ako ti treba fish eye efekat ili te zanima makro fotografija onda i nisu losi.Ja sam imao makro,wide i fisheye.Nesto malo sam koristio,zanimljivo je u pocetku samo.
Posebno mi se svideo makro,koji moze da slika neke detalje koje jedva primetis golim okom.Ovi ostali i nisu nesto...

Imas i one sa velikim zumom,njih nisam isprobavao.Dobijes neki zum 10-12 puta,moze da posluzi verovatno.Ali pitanje je kakvog su kvaliteta slike.

Sacekaj jos neko misljenje,ali ja kazem - ako hoces objektive i ako te sve to zanima,uzmi dslr :D

kakosuper
05-08-2015, 10:38
Tesko da su samo u pocetku zanimljivi, procaj u svoje ime xexe :D
Uz mene je uvek macro i fisheye. Uvek nesto fotkam s njima.
Oni sa zoomom su zajebancija.
Dakle ne poboljsavaju kvalitet fotke daleko od toga, vec te nateraju da razmisljas na drugaciji nacin :D
A imas ti sada da kupis i adapter cini mi se za canonove objektive pa kaci sta ti volja.


Sent from my iPhone using Tapatalk