PDA

View Full Version : Slomljen ekran na 6+



iJole
04-08-2015, 01:24
Pozdrav forumaši, potreban mi je savjet, prije par dana sam polomio staklo na ekranu, telefon je star nepunih dva mjeseca i imam tri mogućnost-da vratim telefon, uzmem novi za 300 eura, novi ekran za 170 eura (cijena u cg) ili da naručim sa ebay-a/aliexpresa ekran za 70 eura i da mi ugrade ovdje. Skeptičan sam po pitanju kineskih ekrana ali vjerujem da ovi što ugrađuju kod nas, kupuje te iste za 70 eura pošto koliko vidim na netu-to su jedini koji se mogu nabaviti. Sa druge strane, mnogo mi je da dajem 300 kad je telefon skoro pa nov...
Da li je neko sa foruma imao iskustva sa mijenjanjem ekrana i gdje ste uzeli isti ? Unaprijed hvala.

kylle
04-08-2015, 01:42
Javice ti neko cene ekrana u US-u, ako si sluceno te srece da imas nekog da ide tamo turisticki, salji neka ti poprave tamo najisplativije i najpouzdanije apple store. Ako ne nema govora 170€ CG, ove dve opcije odpadaju, sto bi bacao pare na novi kad te samo elran zeza a menjas u ovlascenom servisu, ista stvar, oni bar ne stavljaju Kineze u to budi siguran. A i Kinez je oko 100€ koliko se secam..

.stefan
04-08-2015, 02:14
Ostaje ti ova opcija od 300e...tj najbolja od ovih opcija koje si ponudio

kylle
04-08-2015, 07:53
Ako gleda da ustedi a gleda sigurno zasto bi davao 130€ vise ako zamenu dobija u ovlascenom servisu, naravno da je bolje dobiti nov telefon ali iskreno meni je pametnija opcija samo menjaj ekran i uzivaj..

sone888
04-08-2015, 10:10
Pa i u US-u je 300 dolara menjanje tel sa polomljenim ekranom u apple store-u..

mikenzi
04-08-2015, 19:21
novi ekran za 170 eura (cijena u cg)

Samo Apple u svojim radnjama širom sveta može da zameni originalni ekran. U CG sigurno nemaju original jer Apple Store nr postoji tamo, osim ako nije skinut sa nekog drugog 6+ telefona tako da ti najverovatnije nude kopiju za mnogo više para pod izgovorom da je original.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider