PDA

View Full Version : iphone 6 ukljucen namerno icloud lost



strasilo85
03-08-2015, 13:31
Pozdrav, mojoj drugarici je momak posle raskida namerno na pomenutom telefonu sve obrisao i ukljucio lost mode, i sada naravno prilikom aktivacije telefona trazi icloud sifru.
Interesuje me, posto imamo od telefona sve orginalno i znamo email adresu od naloga da li bi kada bi zvali apple support ili otisli u app store oni hteli da skinu icloud sifru ako bi im objasnili situaciju, pošto je devojka kupila taj telefon ali pošto se ne razume u te stvari, dala je momku da sredi telefon i on je ukljuci find my iphone.
Da li je neko imao takvog iskustva pošto telefon stvarno nije izgubljen niti ukraden za šta postoji i dokaz tj orginalna kutija sa imei brojem i znamo email adresu.

sicaspasic
03-08-2015, 13:47
Zasto ne resetujes sifru kad znas email adresu? Stize ti nova sifra na email.

mveruovic
03-08-2015, 13:54
Vidis da kaze znaju mejl adresu ali ne i sifru za taj mejl jer je decko pravio nalog, tako zvuci iz poruke. Bas je jadnik ako je zaista tako...

zabrljanje
03-08-2015, 13:55
...resetuj sifru...

...ako to ne ide, odlazak u Apple store sa svim papirima, tacnije, dokazom o vlasnistvu, i moze sve da se sredi...

...da li ima recovery adresu...

strasilo85
03-08-2015, 15:45
Ne znam da li ima recovery adresu a takodje ni mail sifru ne znamo.
Gde bi bio najblizi appstore? I da li postoji opcija da se posalje mail app supportu posto vidim da mogu samo preko poziva da se cujem sa njima. Ne znam da li kod nas ima zvanicni servis za iphone tj neko ko bi mi pomogao oko tog zahteva. Naravno pocastio bi coveka.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk

BAZA
03-08-2015, 15:50
Bez originalnog racuna nece ici, vlastito iskustvo, ne vredi ti originalno pakiranje ako nemas racun, proces je kod mene trajao oko desetak dana.

zabrljanje
03-08-2015, 16:13
...nije app store vec Apple Store (prvi je za aplikacije)...

...mozes da se cujes sa njima ili cak da ih kontaktiras preko iStyle-a (u slucaju koji ja znam, vezano za iPad, nista nije uradjeno iako je receno da je sve ok)...

Jedino sigurno je odlazak u Apple Store (sve se zavrsi za 10-15 minuta) sa racunom/dokazom o kupovini...bez tog racuna ne mozes nista da uradis...

mikenzi
03-08-2015, 22:44
...mozes da se cujes sa njima ili cak da ih kontaktiras preko iStyle-a (u slucaju koji ja znam, vezano za iPad, nista nije uradjeno iako je receno da je sve ok)...



Nisam upoznat da je postojao neki problem sa iPad-om.

Problem je mnogo veće prirode ovde. Nije vlasnik telefona zaboravio mail i šifru već pristup tome ima druga osoba.
Apple može da ukloni iCloud lock ali ne i da izbriše uređaj sa Find My iPhone spiska uređaja vezanih za određeni Apple ID.

Tako da tehnički ta osoba uvek može da uključi list mode i ponovo aktivira zaključavanje.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

zabrljanje
03-08-2015, 22:59
Malo duza prica u kojoj je vlasnik iPad-a koji je dobio uz nov automobil uspeo da zezne mail za Apple ID sa ukljucenim FMI...pre nekih pola godine...prvo je krenuo u prepisku sa Apple-om pa su oni trazili skeniran racun, rekli da je sve ok i da uradi restore ali i nakon toga je ostala blokada...onda ide "eskalacija" na visi nivo i ista prepiska pa upucivanje na iStyle...da ne duzim, problem resen u Belgijskom Apple store-u gde su njegovi prijatelji direktno odneli potvrde o kupovini i sce je regulisano nakon 10-15 minuta...

Nije ovo bila kritika na racun iStyle-a (ni prepiska sa Apple-om nije nista resila iako su oni tvrdili da su uklonili zastitu i da samo uradi restore - 3 puta radjen prema njihovim instrukcijama) vec objasnjenje da se najcesce to konkretno resi u Apple store-u...ako nista drugo, najbrze...

mikenzi
03-08-2015, 23:50
A sad znam. To je bila akcija 'pritiska' sa obe strane. Naravno, Apple uvek brže reši to u direktnoj komunikaciji sa korisnikom.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

djetk0
04-08-2015, 02:38
Ima li ta drugarica brata ili druga? Da ufati toga jada i izmaltretira malo pa ce ga ugasiti, i reci password?


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
04-08-2015, 07:35
Ima li ta drugarica brata ili druga? Da ufati toga jada i izmaltretira malo pa ce ga ugasiti, i reci password?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Djetko dao si najbolje resenje realno, nema treće.. [emoji12]

marjans.nis
07-05-2016, 20:29
Apple Support ali treba dokaz račun
Gesendet von iPhone mit Tapatalk