PDA

View Full Version : Apple watch - Utisak posle 7 dana



Silence
29-07-2015, 14:15
Posle 7 dana koriscenja, resio sam da napisem svoje misljenje... U pitanju je Apple Watch Space gray, 42mm Black band.


Prvi utisak

Sto se pakovanja tice, Apple kao Apple, ne moze da promasi. Nadmasili su sami sebe.. Upakovali su sve savrseno i lepo. Sto se sata tice, kada sam ga ugledao u kutiji, okrenuo sam kutiju da vidim da mi nisu poslali 38mm jer mi je delovao mnogo mali. Utisak o velicini se promenio posle prvog dana koriscenja (navikao sam se) i sada mi odgovara. Moje misljenje je da bi idealan bio da je 46mm.. Za muskarce - nikako manji.

Povezivanje i setovanje ste mogli da vidite na netu pa necu o tome..

Ovo je sat

Kao sto sam negde vec napisao kada se sat pojavio, sve je u tome sta ocekujete od sata. Ja sam ocekivao da mogu da vidim koliko je sati i da mi bude pomocni displej ili notification centar... To i jeste.

Ako iskljucimo pocetno "cackanje" prva 2 dana, ne treba da ocekujete da cete da listate twitter ili instagram na satu i citate novine, jer je prvo mali displej a drugo i vaznije - neprirodan polozaj ruke (polozaj gledanja u sat) i zauzetost obe ruke. Ja sa tim nemam problema jer ga koristim iskljucivo za brzi pregled notifikacija i slicno...

Posao mi ne dozvoljava da cesto gledam u telefon i da ga vadim iz dzepa (a i pocelo je da me mrzi) a sa druge strane, imam mnogo mailova i todo-a koji su mi bitni a cimanje je vaditi telefon non stop. Za ovakve stvari Apple watch je must have.

Aplikacije

Nema mnogo aplikacija koje su prilagodjene za sat ali po meni i ne treba. Kalendari, mail, twitter, messenger postoje pa je to ok. Sto se tice stock aplikacija, znate koje su..

Health aplikacije i workout app su vrh. Za one koji treniraju, setaju, trce je ekstra. Sve radi dobro, fluidno, puno notifikacija.. Jednom recju - vrh.
Sportisti ce definitivno biti odusevljeni.

Nerviralo me je to sto su ikonice kruzno poredjane na home screenu ali ja sam ih podelio po redovima - prvi red settings i vreme, drugi sat, kalendar, treci social... pa mi je lakse da brzo nadjem sta mi treba ali i to je individualno...

Baterija

Od 0% do 100% se puni za oko 3 sata.
(Ako izuzmemo prva 2 dana) traje do 2 dana.. Znaci dan ipo nekog normalnog koriscenja. Na iPhoneu, koliko se baterija smanji upaljenim bluetoothom, toliko ce da se poveca ne koriscenjem za svaku sitnicu pa to dodje na isto. Postoji power save koji kada se upali, moze samo da se vidi koliko je sati i to traje sigurno dok ne dodjete do punjaca..

Izgled

O ovome ne bih da komentarisem jer se ukusi razlikuju. Ja sam uzeo ovaj jer mislim da jedini moze da se nosi i uz sportsku varijantu i uz odelo. (ovi skuplji se ovde ne ubrajaju).

Telefoniranje i SMS

Ovo sam odvojio. Sto se poruka tice, dobro su odradjene, moze brzo da se odgovori porukama koje se prethodno podese.. lepo se vidi, pregledno i fluidno ide sve.

Na netu a i ovako, svi misle da je glupo pricati preko sata.. I ja sam to mislio. Ali, za razgovore tipa "izadji", "gde se nalazis"... je idealno.. Za kola, za kod kuce, kada je telefon na drugom mestu je idealno. Idealno je za razglabanje i vodjenje abrova dok se nesto drugo radi jer se ruka ne zauzima. Na ulici, uopste nije problem niti cudno da se javite i obavite kratko razgovor jer to niko i ne primeti..

Nedostatak
Potrebno je ubaciti dobru (jaku, trajnu i zvucnu) notifikaciju kada se prekine konekcija sa iPhoneom.. Ja cesto zaboravljam telefon.. Iako imam i iCaughtU i FMY, lakse bi mi bilo kada bih znao da ce sat o tome da me obavesti. Trenutno, kada se prekine BT konekcija, pojavi se crvena mala ikonica kod NC o gubitku konekcije.. Mozda postoji opcija/app/tweak za to ali ja nisam provalio...

Zakljucak

Ko shvati ovako kao ja, bice odusevljen opcijama i svrhom. Ko ocekuje da ce listati facebook i citati novine - nije ovo za njega i bacice pare.
Sat definitivno NIJE MUST HAVE ali ako volite Apple, povezanost sa drugim uredjajima, notifikacije pri ruci tj na ruci, definitivno je prava stvar za vas.
I da, definitivno je statusni simbol. Ne kazem to zbog cene nego, okrece se narod, gledaju cudno, prilaze, pitaju... A sat samo blinka, zvoni.. :) Ko voli da je u centru paznje - to je to.

Ovo je samo moje misljenje, nadam se da cu da pomognem bar nekome prilikom odluke...

markotak
29-07-2015, 15:43
Kada te neko zove ili ti stize sms jel imas obavestenje i na sat i na telefonu?

apple ios
29-07-2015, 16:06
Trebalo bi da je ovako:
"If your iPhone is unlocked, you'll get notifications on your iPhone, instead of your Apple Watch."

"If your iPhone is locked or asleep, and your Apple Watch is unlocked and on your wrist, you'll get notifications on your Apple Watch."

Jedino za pozive se dobija notifikacija i na satu i telefonu.

Sent from my iPhone 6

Silence
29-07-2015, 16:11
Tako je.. http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/29/bfea70dd81c08efe0cac012bc8bca140.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
30-07-2015, 05:16
Hvala na review-u, neka te lepo sluzi, bas si detaljno opisao i svidja mi se iskustvo.

Licno bice jedina jabuka koju neću da uberem, nije mi to to.. :)

Lesli
30-07-2015, 12:19
+1


Sent from my iPhone using Tapatalk

bekilence
30-07-2015, 19:31
Svaki sat do sad koji sam kupio, obavezno ga u startu 'overim' o vrata, zid..ne bi ni znao koliko puta zakacim negde rukom da nemam novi sat.
E sad, da ne malerisem, koliko je ovaj sat osetljiv na takva cukanja? Za neke satove imam osecaj da bi se raspali kad bi ih zakacio negde, kakva je tu prica?

Silence
02-08-2015, 13:49
I ja lupam gde stignem.. Za sada nema ogrebotina.. Mislim da je stvar kako ga pogodis. Kao i za iphone kada padne, ako se potrefi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
02-08-2015, 13:51
Stavi mu tempered glass :D

paja186
20-08-2015, 11:25
Kakva je situacija za kupanje u bazenu ili moru, obzirom da je sertifikat za do metar dubine i do pola sata u vodi?

rmilanovic
20-08-2015, 18:12
Metar dubine?

Paranormal
20-08-2015, 18:15
Kupanje sa smartwatchom mi deluje kao kupanje sa telefonom, pa ti vidi da l' bi da se kupas s njim...

lowzyyy
20-08-2015, 18:22
Moras da se kupas sa satom da vidis notifikaciju dok ronis :D

.stefan
20-08-2015, 19:05
Ma sta imas generalno sa satom das e kupas...aj da operes ruke i ajde...em sto ostaje danga na ruci od sata...em sto trazis djavola :)

Inace @Silence svaka cast na review-u...od svega sto su ispisao gde nalazim primenu koja je mnogo cool...ovo kad si u kolima i poziv na brzinu "izadji" :) vrh!

I naravno fitnes primena,za trcanje i slicno....

Nadam se da ce druga generacija nuditi nesto vise od dodatnog displeja,tj da ce biti nezavisan od telefona

Hertzog
23-08-2015, 00:48
Da li ima najave kada bi druga generacija mogla izaci... Generalno (mada ga nisam video uzivo) ni meni se ne svidja ovaj debeljuskasti izgled i ta kruna sa strane... Cenim da se Apple iste nece odreci, ali da ce je dizajnerski bolje prilagoditi... Ja vise volim cetvrtaste satove, ali mi ovaj zaobljeni oblik nije preterano lep. I svakako bi veca nezavisnost od telefona bila pozeljna, pa se nadam i tome, mada mi to vise deluje kao softverska nadogradnja

.stefan
23-08-2015, 01:19
Mislim da je veca (ako ne i kompletna nezavisnost) od telefona neophodna...ako uopste zele da ovaj koncept zazivi jer ne vidim mnogo razloga za siru primenu ovog gadgeta...
Tipa ako podjem na trcanje necu da nosim telefon da mi se trese po dzepu....naravno za to postoje i drugi uredjaji vec duze vreme....
Ne znam...ovako kako je koncipiran iwatch previse zavisi od telefona...fakticki je samo "produzen" displej...nista vise....nazalost...
Ne vidim nacin na koji bi on obavljao telefonske funkcije,a da bude nezavisan...
Videcemo sta ce i oni i konkurencija ponuditi u narednim generacijama....voleo bih da se pojavi neko treci a da radi na svim platformama,tj sa svim uredjajima....to bi bio pun pogodak...
Ali definitivno trebaju nove ideje da se prosiri funkcionalnost ovih uredjaja ako je ikako moguce...neko teleportovanje,nesto :)

1024
23-08-2015, 11:48
@.stefan: Ovako nesto? :D

http://statics.cribeo.com/m/fd8d/63185_104085_tumblr-mhlxe7qkkn1s1popdo1-500_425_319.gif

---

Najveci problem zasto satovi nisu nezavisni od telefona je verovatno sto to nije moguce. Previse su mali uredjaji (sa premalom baterijom) da se u njih natrpa sve sto im treba za jedan telefon. Da ne pominjemo da niko nece da nosi sat of 5.5 inca kakvi su sad trendovi :P

Rakic90
24-08-2015, 04:11
Sat ce postati nezavistan jedino ako zazivi Apple SIM, i ne bude u ovakvom obliku kao sada, vec kao vrlo mali cip koji ne zauzima puno mesta.

Trenutno, po meni, sat je jos uvek u beta verziji, barem sa WatchOS 1. Ocekujemo OS 2, gde ce biti nativnih aplikacija i sat ce raditi znatno brze. Kada sam uzeo sat, prvih par dana mi je bio samo cool faktor, posle sam se smorio i hteo da stavim na oglas. Medjutim, vec 3. 4. dan, toliko sam se navikao da mi bude na ruci, da se javljam u kolima, odgovoaram sa smart replies na poruke, ne vadim telefon iz dzepa za svaku glupu notifikaciju, da prosto MOGU bez njega naravno, ali NE ZELIM. :D

Po meni je sat kao iPhone 2G. Nije imao AppStore, nije bilo Copy/Paste, nije bilo 3G-a, bez video recording-a, prednje kamere... Danasnji iPhone nije isti kao 2G ni blizu, u najvecem delu se zadrzao samo koncept. Zapravo, mislim da sat moze mnogo da napreduje, a nece biti za to najvise zasluzan Apple, vec korisnici koji ce defiinisati to na koji nacin se sat koristi i u koju svrhu.

Mislim da ce "killer app" biti upravo notifikacije, a kao glavna stvar HEALTH. Vezano za health ima najvise prostora da se razvija i mislim da ce sat biti neka vrsta zdravstvenog asistenta u narednih 5-10 godina. Merice krvni pritisak, oksigenaciju, glukozu itd. Ukoliko npr. je korisnik dijabeticar i upadne u komu, sat ce automatski zvati 911, ili drugi primer, tacno ces moci da stavis sta bi zeleo da pojedes a da ti sat kaze, smanji ovo i ovo da bi ti secer bio u normali. Moci ce sat da kada primeti da secer pada u krvi, da posalje notifikaciju kako bi nesto pojeo sto bi ti diglo secer i da se vrati u normalu. Tacno cemo znati kako da prilagodimo trening i kako da najlakse napredujemo. Takodje, srcani bolesnici ce imati izuzetno korisnih stvari za njih, da ne objasnjavam verovatno i sami pretpostavljate sta. Na primer da preventivno otkrije aritmiju i coveku spasi zivot. Haha, podseca me na Crysis i defibrilator u odelu. :)
Takodje, vrlo lako ce moci da meri temperaturu korisnika, kao i broj respiracija u minuti.

Ima tu dosta stvari, a evo citam i da postoji rumor da posto Apple verovatno ne planira svake godine da izbacuje novi sat, vec na 2, svake druge godine ce izbacivati nove Smart Band-ove, koji ce se konektovati na diagnostics port. Verovatno ce imati dodatnu bateriju, a sigurno ce jedan od njih biti merac krvog pritiska pored ostalih funkcija koje ce imati.

A jedino sto me izuzetno smara kod sata je to sto radi iskljucivo na auto brightness. Postoje 3 nivoa podesavanja za osvetljenje, medjutim i ako se stavi na max, a u nekom mracnom ambijentu si, sat ce totalno da smanji brightness (jer kao nema potrebe da svetli toliko u mraku), da bi sacuvao bateriju. Mislim, nisam pozer i da hocu sada da mi nocu sat bljesti, ali to je toliko malo osvetljeno da zaista napinje da se gleda i bas nervira sto nije svetlije. Ako npr. uperim blic direktno u sat, brightness ode na max i displej bude PRELEP, medjutim ako se spusti ruka ili ugasi displej, cim se ponovo aktivira sat brightness je smanjen. Jedva cekam da to promene, mada u OS2 ta opcija je i dalje sa auto brightness-om.

Da dodam jos ovo, Apple Watch je 1000 puta lepsi uzivo nego na slikama. :)

paja_186
05-09-2015, 22:20
Moze li neko da mi kaze za sta sve moze da se koristi sat samostalno, bez konekcije sa telefonom?

Byakuya
05-09-2015, 22:28
Da ti kaze koliko je sati...i ocita otkucaje srca...manje vise neupotrebljiv je bez telefona ....

Silence
06-09-2015, 17:14
Da dodam na sve ovo.. Baterija moze da izdrzi 3 dana ako ga dok spavate unacite u power reserve..


Sent from my iPhone using Tapatalk

djoni1980
06-09-2015, 18:37
@paja_186: vreme, alarmi i ostalo; praćenje health & fitness parametara, slušanje muzike koja je na satu, Apple Pay, itd.

Igor88bg
08-09-2015, 00:34
Sjajan opis uredjaja, nisam znao da moze da se odgovori na pozive sa satom (ujedno i telefonira sa njim) ja sam mislio to je klasican "sekundarni displej" kao pomocni na preklopnim telefonima i mozes da vidis dobio si to to kliknes vidis , ali da zoves javis zaista nisam znao jer nisam nesto ni pratio kako funkcionise iW. Neka te lepo sluzi i pisi kada izadje sada iWOS2 sta je to novo sto donosi. :-)

Predrag
08-09-2015, 09:56
Uzeo sam sat pre nekoliko dana i osim pokazivanja koliko je sati, vremenske prognoze i ostalih obavestenja najvise mi se dopala funkcija poziva i odgovora na poziv. Toliko je jednostavno i handy da sam odusevljen :)

Silence
16-09-2015, 15:11
Meni koristi i odgovaranje na poruke tipa: stizem, ok, hocu, necu... :) ne cimas se da vadis telefon svaki cas


Sent from my iPhone using Tapatalk

Staljin
25-09-2015, 18:47
Pratio sam prošle godine malo apple watch i odlučio da ga ne kupim, ali me zanima sad kao poklon za dragu osobu.
Da li se pojavljivala neka novija hardverska verzija, ili je sve isto kao i pre godinu dana ?
Postoji li neki android watch koji sarađuje sa iPhone, ili neki android telefon koji sarađuje sa Apple Watch ?

Byakuya
25-09-2015, 19:03
Samo nove boje...apple watch najbolje radi sa apple uredjajem...kao sto android watch radi najbolje sa androidom...

S tim sto sada mozes da uparis android sat i iphone...ali ogranicena je funkcionalnost...

davor
25-09-2015, 19:31
Kada li izlazi sat 2?

vpasic
25-09-2015, 20:32
iduće godine.

babaroga73
01-10-2015, 12:05
Koliko sam ja shvatio moze i da se slusa muzika (bez telefona) sa njega preko bluetooth slusalica za vreme trcanja, sto nije zanemarljivo.

mikenzi
10-12-2015, 22:58
Iako nema naznaka da će prodaja krenuti uskoro i kod nas imao sam priliku da jedno dve nedelje konstantno koristim Apple Watch 42mm sa pink sport gumiranom

narukvicom.

Prvo sam pokupio gomilu pozitivnih komentara na boju narukvice od ženskog dela publike.

Sat se lako podešava i nije potrebno puno vremena.

Nakon toga, što bi rekao pokojni Stiv 'It just works'.

Apsolutno ni jednog trenutka nisam morao da ga podešavam i od početka do kraja sam imao utisak da ne vredi taj novac upravo zbog takve jednostavnosti.

Watch jednostavno nema taj WAU efekat kao mnogi drugi Apple proizvodi. Podesite ga i on radi.

Notifikacije sitžu besprekorno. Vibracija je napravljena neverovatno jer osetite samo mali buzz (ni prejak, ni preslab) na zglobu ruke koji je dovoljan da znate da

imate notifikaciju. Zvuk nisam koristio jer su moji telefoni inače uvek na vibraciji.

U toku vožnje je posebno zgodan kada imate poziv, pa ne skidajući ruke sa volana možete da vidite ko vas zove i da se javite.

Na poruke, whatsapp, viber, facebook, ne možete da odgovarate na srpskom ali tu su emoji za brzi slikovni odgovor.

Deo koji me je najviše oduševio jeste onaj zadužen za health and fitness. Sat idealno prepoznaje kada stojite, šetate, trčite ili radite u teretni (activity).

Vežbe u parteru (trbušnjaci, leđa, zgibovi, tegovi) prepoznaje kao activity tako da ne može da se dogodi da ste trenirali, a da to nije prepoznato i upisano u bazi

vaših dnevnih aktivnosti. Druge narukvice koje sam probao uglavnom nemaju ovu mogućnost (fitbit, jawbone) tj. detektuju samo kada se krećete.

Baterija mi je trajala oko 2 dana i produžila mi je trajanje baterije na telefonu pošto je jedan deo funkcija preuzeo sat.

I sada kad sam ga vratio, po malo mi nedostaje. Vrlo brzo se integriše vaš životni ekosistem.

Podseća me dosta na Apple TV pošto su oba proizvoda za mene odlična, izuzetno dobro rade svoj posao, ali kao da većina ljudi ne prepoznaje to, iz zbog toga se

možda manje prodaju nego što bi trebalo.

Za Apple Watch cena u svakom slučaju utiče na to.

rmilanovic
10-12-2015, 23:04
Lepo,sazeto,jasno.
Meni je samo krivo sto nemaju gps uopste ili barem neki modeli tipa sport , kako bi tracking bio idealno definisan. Jasno da bi bat onda bila preslaba i za to.
Ali bilo bi fenomenalno..

vpasic
11-12-2015, 03:25
čemu gps???
apple watch nije zamišljen kao samostalan uređaj. radi u talu sa iPhone-om i iphone ga ima.

zikicz
11-12-2015, 09:14
Čemu Apple "watch"? [emoji1]

matrix
22-12-2015, 14:22
evo i moj vrlo koncizan izvestaj o utisku posle 7 dana koriscenja Apple Watch Sport
.
Zaista je super stvar koja je opravdala visoku cenu. Citao sam mnogo o alternativama ali sve je bilo kompromis. Ko ima sve od Apple ovo je prava stvar.

Sve sto treba da znate je vec gore napisano. Ja bih dodao moje zapazanje oko baterije koje me je iznenadilo jako. Traje opusteno 2 dana, a ako stavite na battery preserve nocu onda mozda i izgura 3.

Radi zaista besprekorno (sa iPhone-om) ali ako idete npr na trcanje moze i bez njega. Ubacite muziku i povezete npr Bluetooth slusalice direkt na Watch.

Za ljubitelje Apple-a def must have stvar, koja ce vam sluziti u raznim situacijama (da ne nabrajam sad mogucnosti jer su mnogobrojne) i olaksati dnevnu upotrebu i handlovanje u potrazi za zeljenom informacijom.

Jasno je svima ovde da posedovati Apple produkte vise smisla ima van Srbije ali za one koji se razlikuju definitivno ce biti zadovoljni kupovinom. I da ne zaboravim, 38mm je malo, samo 42 varijanta. Probao na ruci obe varijante (a imam zaista tanak zglob i ruku) i ta od 38mm je def za decu ili zene, ili ko se vec oseca tako ;-)

njikolaj
27-12-2015, 17:15
Na poruke, whatsapp, viber, facebook, ne možete da odgovarate na srpskom ali tu su emoji za brzi slikovni odgovor.

Trebao si probati hrvatski, koji radi na iPhone.

miskot
27-12-2015, 22:15
pogledaj http://www.isrbija.net/showthread.php/51163-Apple-Watch-Tips-and-Tricks

mikenzi
27-12-2015, 22:16
Ne mogu hrvatski/srpski - engleski mi je prirodan jezik za tehnologiju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
27-12-2015, 22:26
totalno se slazem, kad sam stavio jednom na srpskom trebalo mi je duplo vise vremena da skontam sta stiskam....ovako pogledam samo konture slova i znam o cemu se radi :D
Mada moze i glasovna poruka da se poslalje na iOS, sto je sasvim ok, ili glasovna poruka na engleskom pa u convert u text-za kratke poruke, za duze-vadite telefone iz dzepa pa kuckajte seminar

miskot
27-12-2015, 22:57
ne treba ni telefon i sat da budu na hrvatskom (ja isto to ne bih voleo tako da su meni oba uredjaja na engleskom) treba samo dodati hrvatsku tastaturu i onda moze da se diktira na hrvatskom

njikolaj
28-12-2015, 00:45
Mislio sam tacno na to. Iskljucivo keyboard na hrvatski i diktiranje funkcionise prelepo.

kidedj
28-12-2015, 11:22
Iako nema naznaka da će prodaja krenuti uskoro i kod nas imao sam priliku da jedno dve nedelje konstantno koristim Apple Watch 42mm sa pink sport gumiranom

narukvicom.

Prvo sam pokupio gomilu pozitivnih komentara na boju narukvice od ženskog dela publike.

Sat se lako podešava i nije potrebno puno vremena.

Nakon toga, što bi rekao pokojni Stiv 'It just works'.

Apsolutno ni jednog trenutka nisam morao da ga podešavam i od početka do kraja sam imao utisak da ne vredi taj novac upravo zbog takve jednostavnosti.

Watch jednostavno nema taj WAU efekat kao mnogi drugi Apple proizvodi. Podesite ga i on radi.

Notifikacije sitžu besprekorno. Vibracija je napravljena neverovatno jer osetite samo mali buzz (ni prejak, ni preslab) na zglobu ruke koji je dovoljan da znate da

imate notifikaciju. Zvuk nisam koristio jer su moji telefoni inače uvek na vibraciji.

U toku vožnje je posebno zgodan kada imate poziv, pa ne skidajući ruke sa volana možete da vidite ko vas zove i da se javite.

Na poruke, whatsapp, viber, facebook, ne možete da odgovarate na srpskom ali tu su emoji za brzi slikovni odgovor.

Deo koji me je najviše oduševio jeste onaj zadužen za health and fitness. Sat idealno prepoznaje kada stojite, šetate, trčite ili radite u teretni (activity).

Vežbe u parteru (trbušnjaci, leđa, zgibovi, tegovi) prepoznaje kao activity tako da ne može da se dogodi da ste trenirali, a da to nije prepoznato i upisano u bazi

vaših dnevnih aktivnosti. Druge narukvice koje sam probao uglavnom nemaju ovu mogućnost (fitbit, jawbone) tj. detektuju samo kada se krećete.

Baterija mi je trajala oko 2 dana i produžila mi je trajanje baterije na telefonu pošto je jedan deo funkcija preuzeo sat.

I sada kad sam ga vratio, po malo mi nedostaje. Vrlo brzo se integriše vaš životni ekosistem.

Podseća me dosta na Apple TV pošto su oba proizvoda za mene odlična, izuzetno dobro rade svoj posao, ali kao da većina ljudi ne prepoznaje to, iz zbog toga se

možda manje prodaju nego što bi trebalo.

Za Apple Watch cena u svakom slučaju utiče na to.

Identicno mogu i ja napisati posle nedelju dana.

Koliko me je samo puta postedeo vadjenja telefona iz dzepa, u toku voznje npr.

A posto radim u banci, vezan sam za stolicu, idealno je podsecanje da ustanem, prosetam, popijem vode i slicno.

Baterija komotno 2 dana izvlaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
13-03-2016, 17:30
Mozete li da mi kazete kakvo je iskustvo sa pozivima preko sata? Kakav je kvalitet razgovora? Kako cujete sagovornika, odnosno on vas? Da li postoji neka mikrofonija, zbog blizine mikrofona i zvucnika, neko kasnjenje, izoblicavanje glasa i tome slicno? Gledao sam par youtube klipova i nekako mi se cini da na svima kao da glas malo kasni, a cini mi se i da se spikerfon "raspada" pri malo jacem glasu sagovornika. I zanima me koja je otprilike daljina optimalna da bi vas sagovornik normalno cuo? Da li morate ono bas da primaknete ruku ustima, ili mozete recimo dok vozite kola i ruka vam je na volanu, da pricate normalno, nekih 40-50 cm recimo?

nenad313
13-03-2016, 17:59
Zvuk koji dolazi sa zvucnjaka je slab,mozes koristiti u sobi bez buke,eventualno u autu ali pod uslovom da nije bucan i dobro dihtuje :p
Mikrofon je dobar,ne moras priblizavati ustima,mozes ga koristiti tipa sa rukom na volanu,sagovornik ce te cuti bez problema,neki su mi cak rekli da se jace cujem preko sata nego kada pricam sa iphone-a...
Kasnjenja ima,lag je nekih 1sec. jednom ali samo jednom mi se desilo da lag nije postojao,kako-zasto ne znam,obican poziv preko 2g je bio u pitanju...
Tog raspadanja koje si video-cuo na klipovima nisam primetio...
U sustini,sto bolja mreza to je bolji kvalitet,naravno najbolji na facetime audio...

kidedj
13-03-2016, 18:00
Mogu ti reci da je sasvim pristojno razgovarati preko sata. Mozda da je maaalo glasniji zvucnik da bolje cujes sagovornika, ali boze moj. Dosta puta sam imao pozive dok sam vozio i bez problema sve. Sagovornik mene cuo kao i ja njega bez smetnji. A i na poslu stavim telefon u fioku i iskljucivo preko sata obavljam ono sto mogu bez telefona.

milan64586
13-03-2016, 18:04
Hvala. @kidelj jel i kod tebe postoji to kasnjenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

kidedj
13-03-2016, 18:10
Nema tog kasnjenja, jedino kad se javljas i dok ne uspostavi vezu i prebaci sa telefona na sat, ali to je sekund dva. Nije kao na telefonu da stisnes zelenu slusalicu i odmah vices halo. Pise na satu connecting i kad krene da odbrojava, onda vices :)

milan64586
13-03-2016, 18:11
Super. :) I jos nesto. Kako izgleda povezivanje preko bt-a? Jel kad se upare, se sami povezuju kad su u dometu, ili ako sat ispadne iz dometa, onda moras rucno da ih povezujes opet? I koliko se stalno koriscenje bt-a na telefonu odrazava na bateriju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

kidedj
13-03-2016, 18:18
Sve je automatika. I jednom kad povezes, onda i da ispadne iz dometa (meni se to desava cesto jer parkiram telefon u fioku), sve automatika resava.
I jos jedna sjajna stvar koju sam primetio, a to je da mozes sat da koristis i bez telefona. Kako?
Na poslu imas wifi na koji si konektovan. Ako recimo zaboravis telefon u stanu, sat prepoznaje wifi konekciju na poslu (ne pitaj kako, ne znam.. ali sam se par puta cudio kako 3 sprata nize imam konekciju na satu). U tom slucaju radi ti imsg i facetime.
Posle sam izguglao i nasao kako je to moguce. No, imaces vremena da isprobas sve kad ga pazaris.

deda
13-03-2016, 18:27
Koliki je domet tog bt i da li kada su na istoj wifi mrezi mogu da rade na vecoj razdaljini i sa glasovnim pozivima

kidedj
13-03-2016, 18:42
Koliko i svakog bt-a, oko 10m. Kad su u dometu bt-a, radi sve. Kad nisu u dometu bt-a, a prepozna wifi, onda moze samo imsg i facetime. Ne moze standardan poziv.
http://www.macrumors.com/2015/04/09/apple-watch-limited-functions-iphone/

milan64586
13-03-2016, 18:50
E hvala ti. :) Lepo sve to zvuci. Moram da priznam da sam se prilicno zagrejao da uzmem taj apple watch. Samo jos da vidim koju kombinaciju bih uzeo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kidedj
13-03-2016, 19:04
Ja sam sebi ovu kombinaciju sata (http://store.storeimages.cdn-apple.com/4973/as-images.apple.com/is/image/AppleInc/aos/published/images/s/42/s42sg/sbbk/s42sg-sbbk-gallery-2?wid=1180&hei=1536&fmt=jpeg&qlt=95&op_sharpen=0&r esMode=bicub&op_usm=0.5,0.5,0,0&iccEmbed=0&layer=c omp&.v=1453545468372) uzeo, a devojci ovu (http://store.storeimages.cdn-apple.com/4973/as-images.apple.com/is/image/AppleInc/aos/published/images/s/38/s38yg/sbaw/s38yg-sbaw-gallery-2?wid=1180&hei=1536&fmt=jpeg&qlt=95&op_sharpen=0&r esMode=bicub&op_usm=0.5,0.5,0,0&iccEmbed=0&layer=c omp&.v=1453545153919) :D

milan64586
13-03-2016, 21:03
Super je ta kombinacija. Meni nesto palo na pamet neka malo ekscentricnija kombinacija, kao recimo ova. :)

https://pbs.twimg.com/media/CO9nWmsW8AAXER2.jpg

Ako me prodje to, onda bih uzeo ovu komplet crnu kao tvoja.

I zanima me jos da li su ove kineske narukvice kompatibilne, jer vidim da kostaju mnogo manje od originalnih, a nesto sumnjam da je sada neka razlika u kvalitetu, jer i jedno i drugo je, govorim o apple watch sport, obicna plastika. Cak Kinezi prodaju i metalne i druge, pa mozes realno da kupis par komada i da imas i kombinaciju za teretanu, a i za neki prijem.

Nego, ne rece mi samo jos da li si primetio koliko stalna bluetooth veza utice na bateriju na telefonu?

kidedj
13-03-2016, 21:19
Vidi, sto se baterije tice, na telefonu nista ne osetim (punim svaki drugi dan iP6+) kao i sat, s tim da nista nije uskraceno od koriscenja, sve full. Sve u svemu, autonomijom sasvim zadovoljan.

Cekam da mi stigne original zelena narukvica, da imam da menjam. Porucio sam jednu kinezaru silikonsku cisto da vidim na sta to lici. 5-6$, pa nek traje i 2-3 meseca.
Samo da ne pukne ili da se ne otkaci, izmigolji i da negde usput ostanem bez sata.

.stefan
14-03-2016, 00:40
Cuo sam za te kineske narukvice da su i vise nego ok...
Btw ovo crveno para oci mnogo... Da ne kažem da je odvratno :) ferari patike jos i you're good to go ;)

zule73
14-03-2016, 03:23
Cuo sam za te kineske narukvice da su i vise nego ok...
Btw ovo crveno para oci mnogo... Da ne kažem da je odvratno :) ferari patike jos i you're good to go ;)
mene mnogo više brinu ovolike dlake na rukama! :)

kidedj
14-03-2016, 17:34
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/fdbb0be864950016b5a697bf063723aa.jpg

Stigla original narukvica, ocekivano pre kineza.

milan64586
14-03-2016, 17:42
Fino izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bekilence
03-04-2016, 00:00
Da li neko od vas koji koji koristite watch, uparujete (ili sta vec) sa Health?
Zanima me da li je zaista u stanju da prati krvni pritisak, otkucaje..i da li je precizan?


Sent from my iPhone using Tapatalk

miskot
03-04-2016, 01:01
pritisak ne moze da meri a puls sam par puta poredi i deluje ok

nenad313
03-04-2016, 05:50
Postoji aplikacija na store-u preko koje navodno moze da se meri pritisak,zove se Heart Mate,i kosta 60$ ,tako da je naravno nisam probao..


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
03-04-2016, 06:55
Ja ću samo da dodam svoj kratak utisak posle dva meseca korišćenja sata. Uređaj nije wow u tom nekom savremenom smislu ali je toliko meni postao koristan i toliko se infiltrirao u svakodnevicu da sada ne znam kako bih bez njega. Nikada do sada nisam spavao sa satom na ruci ali sada to radim jer mi je jako korisno buđenje alarmom. Mnogo brže ugasim alarm kada mi je na ruci nego kada treba da jurim telefon :)
Onaj podsetnik da ustanem bar jednom u sat vremena je ekstra. Uvek poslušam i stvarno mi prija jer puno sedim.
Onda kada krećem na predavanja uvek bacim pogled na sat u kojoj sam sali. Na njemu kliknem dnd itd.
Ništa od ovoga nije revolucionarno ali jako prija i čovek se navikne :)

milan64586
03-04-2016, 10:56
Kako ti se cine razgovori u smislu kvaliteta, glasnoce, kasnjenja glasa...?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Infernus
03-04-2016, 11:14
Razgovori su dobri, jedino kada vozim, kazu da se malo prekida, ali sto bi rekao dzenopoljac gore, kada se naviknes, onda ne mozes bez njega :)


Sent from my iPad using Tapatalk

matrix
03-04-2016, 11:17
Uz sve gore navedeno, cemu se slazem, meni je licno killer feature da mogu da slikam preko sata! Sjajna opcija za mene jer mogu moj 5s da stavim na sto i da se odaljim i da slikam!
Razgovori su pristojni, pogotovu kad sam u kolima, nekada pricam i po 10min preko sata.
Navigacija je takodje super preko sata, ako koristite Apple Maps, ja ih koristim jer imam i time table prevoza ovde.
Sve u svemu super stvar i po meni must have ko je apple fan!


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
03-04-2016, 12:08
Kako ti se cine razgovori u smislu kvaliteta, glasnoce, kasnjenja glasa...?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam imao nikakvih problema sa pozivima mada nisam često ni koristio pozive. Odlična fora je za odbijanje poziva prekrivanjem sata rukom. Isto se slažem da je fora sa fotkanjem vrh :)

Rakic90
04-04-2016, 04:19
Da li koristite dictation kada odgovarate na SMS preko sata? :)

dzenopoljac
04-04-2016, 06:56
Nisam koristio do sada. Zašto? Kako to radi? :)

matrix
04-04-2016, 08:58
ja koristim cesto tu opciju, inace nema druge za unos texta preko sata. samo sto nema na srpskom nego ja saljem ili na engleskom i nemackom pa send as text, ili na srpskom pa send as audio. Ovo poslednje nije bas zgodno za one koji nemaju noviji iOS.

Mido
04-04-2016, 09:22
Cekaj, je li to na satu nesto odvojeno diktiranje od telefona? Jer na telefonu mozes diktirati na srpskom bez problema. Ne znam da li je tek ubaceno sa 9.3, ali ja sam se odusevio. Predobro hvata rijeci cemu se nisam bas nadao.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

matrix
04-04-2016, 09:56
na satu mi nudi samo opciju english kad hocu da odgovorim (force touch na reply i onda change language- samo english i naravno german za moj region). na iphone 5s imam opciju da prebacim na srpski ali se izgubi onda dictation opcija ili ti onaj malo mikrofon u keyboard. Sve u svemu na satu ne moze, tj moze ali se onda salje kao voice message. Bar je kod mene tako, mozda ima neko ko je drugacije namestio.
Mozda to ima veze sa podnebljem, kod mene je Germany pa mozda zbog toga...nemam vremena da cackam sad to...ako neko ima nek javi...

Mido
04-04-2016, 10:13
Ja sam na iPhone samo stavio srpsku tastaturu i oznacio Enable Dictation. Sve radi perfektno.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Rakic90
04-04-2016, 10:54
Hteo sam reći da je sa WatchOS 2.2 ubačen dictation za hrvatski jezik i ako vam ne smeta ijekavica za pojedine reči, dictation radi PERFEKTNO. :)

Pošto ne postoji Siri za hrvatski, neće ona fora "Hey siri, send a message to....", pa dictation na HRV, već samo kada se odgovara na poruku (reply).

Samo ugasite našu tastaturu na iPhone-u, ubacite HRV, pa je promenite umesto AZERTY na QWERTY, ostavite Emoji i Enable dictation na ON. Nema razlike u tastaturama izmedju naše i HRV, a na satu radi dictation fenomenalno. :)

Probajte obavezno

kidedj
04-04-2016, 11:12
I onda pola aplikacija prebaci na kroasanski. Samo zbog toga necu da koristim dictation na cro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
04-04-2016, 11:27
Ne jezik @kidelj, samo tastaturu. Zbunili ste me sto ste pisali o srpskom dictation. Taman sam pomislio da su ga ubacili, medjutim izgleda da vi pricate o hrvatskom, koji odavno postoji.

Rakic90
04-04-2016, 11:38
Tako je, ne jezik na satu, već samo tastaturu na HRV. :)

Mido
04-04-2016, 11:39
Ma meni je to sve isto, cim on hvata kad kazem "sta ima ba", "gde si bre", "kaj radis". Koja je razlika? Sta me briga da li pise bos/hrv/srp :)


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Rakic90
04-04-2016, 11:41
Upravo, ja sam prezadovoljan. Bukvalno kao srpski, čak prepoznaje i reči kao što su fabrika, dakle nije obavezno da mora tvornica. Jedina "zamerka" je što prepozna reč "gde" i automatski korektuje u "gdje" :) I uvek ispadne "gdje si?" :)

Ali dobro, onda ćemo "kude si?" :D

Edit: sada sam probao dictation na iPhone-u, ipak napiše prvo "gdje", ali kada pipneš Done, on vrati na "gde" i podvuče ispod plavu liniju. To neće na satu. :P

kidedj
04-04-2016, 11:50
Pa ja kad ubacim hrvatsku tastaturu, meni se automatski menja jezik, a samim tim i aplikacije budu na hrvatskom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mido
04-04-2016, 12:03
Na koji ce ti se fazon mijenjati jezik. Evo moje postavke najnormalnije radi sve.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/a562dbc94ae9f30a5bef141b67970592.jpg


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

kidedj
04-04-2016, 12:56
Sve podeseno kako si ostavio u skrinsotu, evo..
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/661770864ca203214fcc688165da71ca.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rakic90
04-04-2016, 14:02
Moraćemo da pitamo Google o čemu se ovde radi, pošto kod nas definitivno nije tako. :)

Da dodam da Siri na 2.2 radi mnogo bolje, skoro savrseno u odnosu na prethodne verzije. Sat radi brže i manje baguje nego pre generalno.

kidedj
04-04-2016, 14:13
To sve stoji, slazem se da definitivno bolje radi. Bolja je i autonomija, samo da provalim sto mi menja jezik...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rakic90
04-04-2016, 14:15
Našao sam šta je u pitanju. :)

http://s21.postimg.org/jr0ckl1cn/image.png

"Preferred language order". Stavi na vrhu da ti bude English, a Hrvatski pri dnu.

kidedj
04-04-2016, 14:17
I to je stojalo tako, english je uvek bio na prvom mestu. [emoji52]
Bas sam i to proverio, stvarno mi nije jasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rakic90
04-04-2016, 14:20
Jel si na 9.3.1?

kidedj
04-04-2016, 14:21
Da, 9.3.1 i 2.2 watchOS.
To mi se i na 9.2.1 desavalo i na betama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rakic90
04-04-2016, 14:24
Ajde na PM ćemo da ne smaramo ovde

Paranormal
04-04-2016, 19:44
Ispratih ovo sto se pisalo o satu ovin dana na forumu, sad ste me nalozili na isti, a nije da mi treba i nije da sam fan istog... strasno [emoji36] [emoji57]

Rakic90
04-04-2016, 19:47
Nemoj samo da te deru po forumima, nego vidi da se prosetaš negde ili da ti neko donese, plus tax free, pa sad i još snizili cenu... Ali ako si mogao do sada bez, bolje sačekaj septembar... Madaaaaa..... :)

dzenopoljac
04-04-2016, 19:55
Ispratih ovo sto se pisalo o satu ovin dana na forumu, sad ste me nalozili na isti, a nije da mi treba i nije da sam fan istog... strasno [emoji36] [emoji57]

Mnogo si mi povodljiv nešto :) Da potajno ne željš ne bismo mogli da te ubedimo :)

kidedj
04-04-2016, 20:50
Hahaha, zeli zeli, ni ne zna da zeli. [emoji23]



Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
04-04-2016, 21:50
Pazite sta zelite, moze da vam se ostvari. [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Paranormal
04-04-2016, 22:41
Sta cu kad sam klasican tech freak, probao bih sve bez obzira koliko mi se na prvu ne dopada :??:

paja186
08-04-2016, 23:08
Negde procitah da Apple Watch posle odredjenog koriscenja za trcanje napolju iako nema GPS, moze da odredi rutu trcanja, distancu i vreme preko Runtastic app, mislim da nema kompetentnijih ljudi da mi daju tacan odgovor od vas, kao i odgovor na pitanje ocekuje li se da naredna verzija ima GPS obzirom da bi ga koristio umesto telefona na trcanju?

mobilx01
09-04-2016, 19:31
Nisam probao Runtastic ali fabrički workout lepo pokazuje distancu. Trčim bez telefona često istu rutu, i u svakom workoutu imam približne distance očitane. Kako mu to uspeva, nemam ideju.

GPS je veliki potrošač baterije i to je ja mislim jedini razlog zašto nije u široj upotrebi u pametnim satovima.

paja186
15-04-2016, 15:55
Kad trcis istu rutu bez telefona, sat samo kopira mapu od pre pa tako odredjuje distancu? Posto imam 3-4 rute koje trcim pa da znam kako da se ponasam kad kupim sat i zanima me da li je neko presao sa runtastic na tu fabricku aplikaciju zbog svih prethodnih trcanja, bilo bi mi zao sve to da izgubim?

mobilx01
15-04-2016, 22:41
Kad trcis istu rutu bez telefona, sat samo kopira mapu od pre pa tako odredjuje distancu? Posto imam 3-4 rute koje trcim pa da znam kako da se ponasam kad kupim sat i zanima me da li je neko presao sa runtastic na tu fabricku aplikaciju zbog svih prethodnih trcanja, bilo bi mi zao sve to da izgubim?

Upravo sam se vratio sa trčanja i probao runtastic. Bez telefona je neupotrebljiv. Praktično radi kao remote komanda za aplikaciju.

Sutra probam fabričku ponovo.

Ništa ne gubiš. Sve je memorisano u health aplikaciji. Kada koristiš runtastic prikazuje da koristi telefon kao izvor informacija. Kada koristim fabričku aplikaciju na satu prikazuje da je izvor informacija sat.

Edit:

Rastojanje meri pomoću acelometra kada gps nije dostupan. Dobro je malo trčati i sa telefonom zbog kalibracije.

Deo sa Apple support strane:
"For GPS accuracy when you walk, run, or cycle outdoors, select the appropriate Workout and bring your iPhone.* For indoor and outdoor walking and running, this will also help calibrate the accelerometer in Apple Watch for times when you don’t have GPS"

Više na strani https://support.apple.com/en-us/HT204523

Lazar
25-11-2016, 19:18
moj utisak posle pola dana koriscenja:
Dobio sat za firmu zbog projekat u 15:00. Probao da se povezem na isti nisam mogo posto nije na zadnjoj verziji OS-a. Pustio da radi update. Jos uvek cekam... Ovo je najsporiji update bilo kog uredjaja... :??:

luciferc4
11-12-2016, 09:38
Koristim sat (serija 2), već 15-tak dana. Utisak: odličan. Do sada sam koristio Runtastic za trčanje, ali kako napisaše već, to je daljinska kontrola aplikacije na telefonu. Kontaktirao sam Runtastic support i pitao kada planiraju da to bude nezavisna app, da se može trčati bez telefona, ali to neće skoro...Probah sa Stravom, i ista stvar. Medjutim, built-in aplikacija za trcanje (Activity) je odlična. GPS je poprilično precizan, i ne srče toliko bateriju. Razgovor preko telefona je sasvim zadovoljavajući i korisno je sigurno po kuci, ako ste zaturili negde telefon. Probao sam i u kolima: ruka je bila na volanu i bilo je razgovetno, razumljivo..Do sada, sa mojim stalnim čačkanjem po satu, trčanjem svakodnevnim (preko 40 min neprekidno), sat drži bateriju 2 dana i jače... I ono što ja radim, da bi imao istoriju na Runtasticu, je ručni unos podataka... Ne vredi, ne može automatski. U kontra smeru to ide: Apple healt koristi runtastic podatke...

jetblack
11-12-2016, 10:20
Runkeeper moze da koristi GPS na satu.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161211/145726f8d40ed1743bb3dd48e842cc2b.png

matrix
11-12-2016, 16:18
Jel provalio neko neku App ili jailbreak tweak koji omogucava da sat pisti ili daje ikakve signale kad je out of the range of iPhone? Desava mi se cesto da iPhone zaboravim kuci i krenem samo sa satom napolje....

Hertzog
12-12-2016, 11:02
Stigao je i moj AW2, silver aluminium sa belom narukvicom, 42mm...

Prvi utisci su pozitivni, ali sto neko rece, nema onaj wow efekat jer cim ga povezes sa telefonom on radi kao da je jedan uredjaj, nema onog cackanja i podesvanja...

na prvu mi se ucinilo ogroman, jos je kod mene bas tanka ruka, ali sam se brzo navikao na velicinu. Odmah sam ugasio ono da se sat pali kada podignem ruku, po danu je i prihvatljivo, ali nocu svetlim kao novogodisnja lampa, privlaci previse paznje i meni i okolink, pa mi ima seljacki efekat :)

tezina je solidna, jer sam mislio da ce biti puno laksi s obzirom da je moj prethodni sat bio metalni i poprilicno tezak. Iskreno, ova bela narukvica previse sija, ali se nadam da ce se brzo isprljati i smanjiti ovo blestavilo, do tada mozda narucim neku tamniju.

mislio sam danas ici trcati da ga testiram bez telefona, al pocela padati kisa, pa nisam toliki entuzijasta.
Aplikacija sa telefona i nema previse koje bih prebacio na sat, ali dobro, nadam se da ce se to vremenom poboljsati

djoni1980
12-12-2016, 12:56
Nisu im loše ove nove reklame :)
hCDjVhtodRQ

Hertzog
12-12-2016, 16:12
Imam jedno pitanje za vas koji koristite ovaj Activity gola aplikaciju, kada sam podesavao na pocetku, za dnevni cilj me pitao koliko kalorija, i ja podesio koliko je bilo, nisam ni gledao. A sada ne mogu da nadjem gde to mogu promeniti, tj ja bih radije stavio kilometre umesto kalorija, npr danas sam setao nekih 3-4Km, a crveni krug za Move nije ispunjen jer nisam potrosio kalorije?

Dakle gde se menja to podesavnje

nenad313
12-12-2016, 16:47
Otvori activity app na satu i uradi fource touch na ekranu(stisni ga jace) onda ti izbaci opciju change move goal,i tu mozes da promenis dnevni cilj...ne mozes da stavis dnevni cilj u kilometrima,samo u kalorijama..

babaroga73
12-12-2016, 17:42
Jel provalio neko neku App ili jailbreak tweak koji omogucava da sat pisti ili daje ikakve signale kad je out of the range of iPhone? Desava mi se cesto da iPhone zaboravim kuci i krenem samo sa satom napolje....
http://www.idownloadblog.com/2016/03/08/lookout-for-apple-watch/

Hertzog
12-12-2016, 18:30
Otvori activity app na satu i uradi fource touch na ekranu(stisni ga jace) onda ti izbaci opciju change move goal,i tu mozes da promenis dnevni cilj...ne mozes da stavis dnevni cilj u kilometrima,samo u kalorijama..
Hvala, steta sto nema mogucnosti za metre, jer se ja u kalorije i ne razumem, ali dobro. Jos jedna od glupih stvari je sto displej ne svetli prilikom poziva ili dr notifikacije, nego moram kliknuti na displej. Ja sam ugasio da se svaki put pali displej kada dignem ruku, a nema opcije da svetli na notifikacije u to, slucaju.

I ova digitalna krunica mi izgleda jeftino, ostalo za sada stvarno odlicno, activity i uopsteno fitnes aplikacije te teraju da se kreces, kada sat signalizira da ustanes i prosetas minut, nekako mi tesko ignorisati i ako ne ustanem kao da sam nesto lose uradio, pa me grize savest :lol: