PDA

View Full Version : Iphone 6 sa WorldUnlock-om,sme li se update-ovati?



Posejdon
25-07-2015, 18:04
Pozdrav,kako nisam naisao na slicnu temu.....otvorio sam tread o tome...da ne duzim...
Interesuje me da li je neko nakon WorldUnlock-a na Iphone 6 sa MTS-a uradio update sa ios-a 8.2 na noviji IOS.AKo jeste na koji nacin(OTA ili preko Itunes-a?).Isto me interesuje i JB da li je neko uradio i do koje je verzije ios-a moguce uraditi JB ako je moguce uraditi zbog WorldUnlock-a.

Hvala

milan.gradinski
26-07-2015, 11:03
Ja sam imao jedan 5s sa t mobile hungary otključan za World unlock i posle sam radio i ota i preko itunes-a mada lik koji mi je odradio unlock mi je savetovao samo OTA


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
26-07-2015, 11:09
Znam nekoliko slucaja da se posle restore-a telefon ponovo zakljucao, ne znam kakva je situacija kada bi radio OTA update.

kylle
26-07-2015, 11:31
Jel pricamo o factory unlock-u samo je naziv prekrsten u "World Unlock"?

lowzyyy
26-07-2015, 12:09
Hahahahaha dobro pitanje

kylle
26-07-2015, 12:36
Nema tu nikakvih nedoumica, dve vreste otkljucavanje, jedno je factory unlock, u prevodu postane telefon simfree, otkljucan na sve mreze i sa njim mozes da dizes preko kompa OTA update, njemu nista ne smeta on je otkljucan je pa je otkljucan. Drugo je preko kineskih kartica Xsim, Rsim i ostale, tu svaka je napravljena do odredjenog softvera koji podrzava i to je to, podignes softver i zeznuo si se kvalitetno, cekas dok braca kinezi ne izbace novu. Ne znam sta je tu nejasno, porsto i jednostavno.


JB nema nikakve veze sa unlock-om po 100000000000000000000000 put.

Posejdon
26-07-2015, 13:06
Ma ok je za JB to mi je jasno,malo me je strah zbog nacina na koji mi je telefon otkljucan...Koliko sam ja upucen Worldunlock nije facktoryunlock...pa sam u dilemi sta smem da uradim.Da ne zaboravim da napomenem da nemam nikakvu dodatnu karticu tipa R sim itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
26-07-2015, 13:08
Okaci svoj IMEI broj u temi besplatna provera IMEI .... I javice ti neko od kolega da li ti je telefon aimfree ili ne. Nakon toga ces znati ako je lock, ne podizi softver, ako je unlock dizi kako ti je volja, preko kompa, telefona, sve jedno je ali uvek preporucljivije preko kompa..

Posejdon
26-07-2015, 13:11
Pa po logici stvari bi trebao da prijavi da je simfree...nikad se ne zna.Kada sam radio worldunlock receno mi je da izbegavam update zbog mogucnosti da se zakljuca


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
26-07-2015, 13:17
@kylle nisi u pravu...postoje dve vrste unlocka da telefon postane simfree...worldunlock koji je nepouzdaniji,jeftiniji i kod njega moze doci do relocka,ali je jedina varijanta jer ovaj drugi koji je sto posto siguran ne moze da se odradi...za nase operatere je na primer samo moguce odraditi worldunlock i telefon se kad tad moze opet zakljucati...
Jb sigurno nece na to uticati, ali update softvera mozda hoce...ne znas dok ne probas...tu je najbolje da te posavetuje neko ko je imao slicno iskustvo

Posejdon
26-07-2015, 13:23
Da to sam i pitao,da li je neko uradio i kakvo mu je iskustvo.Koliko sam skapirao mogu da uradim JB sve do 8.4 Ios-a (sa PP ili Taig),a zackoljica mi je Ios za koji postoji mogucnost da se zakljuca usred update-a ako ne prodje JB na 8.2 koji trenutno imam


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
26-07-2015, 13:32
Sto ti ne bi prosao jb? Odradi jb na tom 8.2 i sedi na tom fw i uzivaj....nista se posle toga nije poboljšalo....
Ako hoces da osvezis telefon idi na fabricki reset svega pa odradi jb...to mu dodje ko da si restore uradio...i bices miran bar do ios9...vodi racuna iz cydie sta instaliras i dobar si

kylle
26-07-2015, 13:45
Zato sam i gore pitao da li je worlunlock drugaciji od simfree-a jer za takav nacin otkljucavanja nisam cuo..

Mada mi je nelogicno skroz da ti neko otkljuca telefon pa da ti opet zakljuca, totalna glupost..

skiper
26-07-2015, 13:50
Ne otkljuca ga operater vec je "divlje" otkljucan pa se desava prilikom restora da se ponovo zakljuca.

zabrljanje
26-07-2015, 16:10
...pomenuto je to vec u jednoj temi gde je na taj nacin otkljucan telefon sa MTS-a (koliko se secam) a posle update-a, ponovo je zakljucan...

Posejdon
26-07-2015, 16:12
Znaci do isteka ugovora moram da mirujem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

3gs
26-07-2015, 16:21
A i taj worldwide ili kako vec nije puno jeftiniji od pravog fabrickog unlocka...


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
26-07-2015, 16:21
...mislim da je najbolje da sacekas da ti ovde napise neko od ljudi koji ima direktno iskustvo sa takvim otkljucavanjem telefona sa nasih mreza...

3gs
26-07-2015, 16:24
Ja imam iskustvo sa svakim unlockom
Kod mene na serveru je nesto malo jeftinije world unlock od factory za telenor
Mada nikakve razlike nema jedino taj factory za nase mreze ima 5 dana relock warnity a ovaj world wide nema relock warnity uopste


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posejdon
26-07-2015, 16:26
I sta kazu korisnici da li su probali update i kako su prosli?


Sent from my iPhone using Tapatalk

3gs
26-07-2015, 16:28
Kako ko sve je to lutrija
Sama musterija verujem da kod svakog servisera se upozori na mogucu posledicu... Jer kada prodje unlock pare ne mogu da se vrate...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posejdon
26-07-2015, 16:31
Znaci radim update ,,on my one risk"...pa ako se zakljuca placam unlock ponovo...:((((


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
26-07-2015, 16:43
Nece ti se zakljucati,ja sam radio na tri telefona ota update i ni jedan se nije zakljucao posle dizanja prvo na 8,2 pa na 8,4. Problem kod ovih je sto na primer ako ti ode nesto u garantnom roku ovi kad ti ga zamene za novi vracaju ti ga zakljucanog na mrezu na koju si ga kupio pa bi morao opet da placas unlock ako zelis da ti ponvo bude simfree.


Sent from my iPhone using Tapatalk

3gs
26-07-2015, 16:57
Ota update i (shift+restore ili update preko kompa) nije isto


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posejdon
26-07-2015, 20:26
Na proveri simloka sam dobio odgovor:unlocked


Sent from my iPhone using Tapatalk

insajder
27-07-2015, 17:52
Evo sta kaze jedan od tih sajtova koji rade World Wide Unlock: "After unlock you will be able to update to newer iOS version only through WiFi. To keep unlock safe do not connect iPhone to iTunes as iPhone can be relocked. Your unlocked state will be preserved. No refund if iPhone will relock." http://letsunlockiphone.services/worldwide-iphone-6-plus-5s-5c-5-4s-unlock-carriers-imei/

A sto se tice razlike izmedju World Wide i Factory Unlocka - They are essentially the same with minor differences:

World Wide or Internationally Unlocked Phones are unlocked from a service provider that it was previously locked to. This sometimes means the phone is unlocked for international use but is not eligible to be used on other GSM carriers.

Factory Unlocked Phones are not made for a specific carrier thus are unlocked out the factory. These phones can be used on ANY GSM carrier as long as the phone carriers the band widths that carrier supports.

mali_radojica
27-07-2015, 18:26
Znaci svaki iPhone koji je bio na mrezi pa ga operater otkljuca je worldwide unlock?

Posejdon
27-07-2015, 18:35
Nije tako...nemoj mesati worldunlock i factory lock

vpasic
27-07-2015, 19:24
A sto se tice razlike izmedju World Wide i Factory Unlocka - They are essentially the same with minor differences:

World Wide or Internationally Unlocked Phones are unlocked from a service provider that it was previously locked to. This sometimes means the phone is unlocked for international use but is not eligible to be used on other GSM carriers.

Factory Unlocked Phones are not made for a specific carrier thus are unlocked out the factory. These phones can be used on ANY GSM carrier as long as the phone carriers the band widths that carrier supports.


ovo je netačno do bola.

Azimuth
27-07-2015, 20:32
Sta je onda tacno ako ovo nije? Ozbiljno pitam jer mi nije jasno.

3gs
27-07-2015, 20:57
Najbolje je factory unlock sa stranog operaterA
I to je to nikakvi world wide itd ne treba koristiti osim ako bas morate... Posto je taj unlock nestabilan...
Za sada ovi nasi pajtasi od operatera ne nude normalan unlock zato ni serviseri nemaju opciju factory unlocka vec samo postoji taj world wide koji otkljucava sve i blocked i barred i sve zivo ali isto tako postoji mogucnost da se isti zakljuca opet.. Eto to je to


Sent from my iPhone using Tapatalk

insajder
27-07-2015, 22:19
ovo je netačno do bola.

Posto si toliki znalac i ako je to kao sto kazes netacno, da li bi bio ljubazan da objasnis nama laicima razliku onda? :sumadinac:

Posejdon
27-07-2015, 22:34
Nisam pokrenuo temu oko razlika izmedju WorldUnlocka i FactoryUnlocka nego da bi ljudi koji su uradili WorldUnlock znali da li smeju update-ovati IOS i na koji nacin i koji je realan rizik da se telefon ponovo zakljuca


Sent from my iPhone using Tapatalk

insajder
27-07-2015, 22:44
Svi servisi koje sam ja zvao po BG-u i NS-u su mi rekli isto: da ne savetuju da se radi restore ili upgrade iOS-a preko kompa jer postoji dobra sansa da se telefon opet zakljuca, a ako radis upgrade iOS-a preko OTA trebalo bi da bude ok po njima. Ali naravno ne dobijas nikakvu granciju od njih, a ovamo ti prodaju pricu da je to Factory Unlock!!!

Posejdon
19-09-2015, 09:50
Ima li neko iskustvo do sada na pokrenutu temu?Da li je beki radio update posle worldunlock-a...hteo bi da uradim OTA update na ios 9


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
19-09-2015, 09:55
Ja sam radio ota update i radi sve normalno. Mislim da restore moze u nekim slucajevima da ga zakljuca


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posejdon
19-09-2015, 10:36
Upravo sam uradio OTA update na IOS 9 i telefon mi se nije zakljucao.... :) :) :D


Sent from my iPhone using Tapatalk