PDA

View Full Version : Uputstvo za prevenciju pregrevanja laptopa



drmunja
16-07-2015, 12:59
Pozdrav svima

Kao sto naslov kaze,ovde cu napisati uputstvo vezano za sta uraditi u slucaju da se laptop pregreva posto nisam nasao nesto slicno ovome na forumu.

Prvo i osnovno odneti laptop na servis da se izvrsi ciscenje od prasine,zamena termalne paste,...

Medjutim,ukoliko je servis laptopa skoro uradjen a isto se javlja pregrevanje,onda mozete pokusati sa sledecim stvarima(meni je pomoglo)

1)Ako nemate postolje za laptop uzmite cepove od kole ili nesto slicno i stavite ispod laptopa (odizanjem laptopa od podloge povecava se protok vazduha sto omogucuje da se laptop bolje ohladi)

2)Izvadite bateriju i ostavite laptop na adapter-u (sto kako i zasto nemam blage ali definitivno pomaze)

3)U Windows-u uradite sledece:
U delu kod sata kliknite na bateriju
28429

zatim kliknite na opciju "More power options".Otvorice se sledeci prozor
28430

videcete opcije "Balanced(Recomended)" i "Power saver" (mozda neko ima jos neke druge opcije-ovako je kod mene).Kod opcije koja vam je stiklirana(kao sto je kod mene Balanced) na kraju reda imate opciju "Change plan settings".Kliknite na to i otvorice vam se novi prozor
28431

Kliknite na "Change advanced power settings".otvorice vam se novi prozor
28432
Skrolujte do opcije "Processor power management" i kliknite na znak +
Zatim klikinite na + ispred opcije "Maximum processor state"
28433
Kada se otvore dodatne opcije videcete dve stavke: On battery i Plugged in. Ovo su opcije vezano za maksimalno iskoriscenje procesora na laptopu. Po default-u su te stavke namestene na 100%,slobodno ih spustite na 90-95%.kao sto vidite kod mene je na 85%.Prebacivanjem na nize brojeve od 100% procesor ce rasterecenije raditi,habanje delova na laptopu ce biti manje a ujedno i grejanje laptopa ce biti nize..Kad namestite zeljeni br kliknite na OK i to je to.

Nadam se da ce nekome pomoci ovo uputstvo