PDA

View Full Version : iphone 4s restore error 48



packo85
12-07-2015, 09:36
Nakon sto sam sa telefona uradio erase all content and setting na mom iphone 4s koji je ima Jeilbrok i IOS 8.1.2 TELEFON JE ZABLOKIRAO.nakon toga sam pokusao da odradim sistem restore sa itunsa i kada dodje do kraja izbaci mi gresku 48 na itunsu.
probao sam drugi racunar,drugi kabal,najnoviju verziju itunsa,proveravao host file i slicne savete koje sam mogao da nadjem na netu.
sve sto sam uspeo jeste da ga izbacim iz recavary moda u kojem je bio zaglavio ali nista vise od toga.
Pa me zanima da li neko ima bilo kakvu ideju sta moze da se uradi ili je to zaista hardverski kvar koji zahteva promenu ploce ili nekog cipa na ploci.
izvinjavam se ako ova tema postoji ali nisam video nigde da je neko detaljno opisao ovu gresku.
U napred hvala za svaki odgovor !

vpasic
12-07-2015, 17:15
hardverski kvar. baseband.
ništa se tu ne može.
tu i tamo ga probaj bacit u dfu mode i probaj restore.
nekad zna nakon par sedmicva stajanja i proć restore i uspešno flešat baseband chip.

Darko976
12-07-2015, 17:58
Sta na kraju uradi sa ovim problemom,jesi resio ? Posto se meni javio isti error,pa sam odradio jos par puta i sad mi izbacuje erroe -1

vpasic
12-07-2015, 22:45
nema rešenja.
koruptirani BB chip.
prodat telefon za delove ili ostavit u fioki nek stoji pa svaki mesec probat odradit restore.

packo85
13-07-2015, 14:13
nema rešenja.
koruptirani BB chip.
prodat telefon za delove ili ostavit u fioki nek stoji pa svaki mesec probat odradit restore.


probao sam da uradim novi OS na mom PC novi windows 7 i kada sam i sada pri ponovnom pokusaju restora prko najnovijeg itunsa 12.2. sada izbacuje gresku error -1
tako da eto ...to je to