PDA

View Full Version : Kernel Panic bez ikakvog razloga



kantagara
28-06-2015, 12:35
Copy-Pasteovacu poruku sa jednog foruma na kom sam se zalio na isti problem. :)

Stavim ga na USB (Chameleonom sam pravio bootabilni usb), krenem da butujem sa USBa, odma kernel panic i restart... Izguglam, kazu, pecuj kernel, posto imam Haswell procesor. Pecujem ja kernel, instaliram Mac na posebnu particiju (nemam drugi HDD), i Mac se butuje iz prve. Ja sav srecan, ali nisam imao drajvere za WiFi karticu. Ubih se guglajuci i nadjem neke drajvere, zavrsi se instalacija, OS upadne u kernel panic mode, restartujem komp, opet Mac ne radi. Reinstaliram sistem opet,kada sam trebao da pecujem kernel (posle zavrsene instalacije sam trebao da udjem ponovo u instalciju Maca da bih pecovao onaj na HDDu), nisam mogao da udjem na usb. Pa sam morao nekako da se dovijam i uspeo sam da patchujem kernel i udjem u Mac, s tim sto sam sad pazario 10m Ethernet kabla i onda sam odmah imao interneta. E sad tu je bio problem sto nisam imao zvuka. Multibeast sam preuzeo sa interneta, i imao je moje kextove, ali me je i on bacio u kernel panic mode posle instalacije, posle toga ja Mac uopste nisam mogao da bootujem zbog nekog IOBluetooth problema (koji je, kako gugl kaze, gpu-related problem, a sve mi se cini da je multibeastov bootloader pravio problem). Uspeo sam u safe boot da udjem ali dzaba, nisam znao koje kextove treba da obrisem jos(jer sam obrisao jedne a oni ocigledno nisu uzrokovali moj problem nebutovanja). Posle toga sam odlucio opet da reinstaliram mac medjutim, kernel panic mode mi non stop izlazi kada se zavrsi instalacija cak i posle pecovaanog kernela i ne znam sta da radim :(

kovacevic031
28-06-2015, 15:15
Vidi, prvo što je sigurno je to da KP nikada nije bez ikakvog razloga :)
Jesi ga probao bootati u verbose modu da vidiš što ti točno pravi problem kada ti izleti KP?

kantagara
28-06-2015, 15:22
Probao sam preko verbose mode-a ali nisam uspeo da vidim sta pravi problem (ne dodje mi ni do onog crno belog ekrana, vec clover dok ucitava fajlove, on se restartuje)

kovacevic031
28-06-2015, 17:16
Vjerujem da je neka glupost u pitanju. Prva ideja - nemoj ga resetirati nego baš UGASI, pa onda upali i vidi hoće možda bootati.
I svakako baci oko na postavke BIOS-a, meni se nakon reseta svaki puta resetirao CMOS sve dok nisam iz Multibeasta instalirao AppleRTC Patch, a to je automatski značilo i kernel panic.

Flagove GraphicsEnabler=Yes, PCIRootUID=1, i npci=0x2000 si probao prije boota?

kantagara
30-06-2015, 22:17
Nisam mogao da utvrdim sta je pa sam reinstlairao i sada radi. E sad, muce me audio kextovi neverovatno.
Multibeast i ostale post instalere ne bih da koristim jer oni diraju i graphic kextove i to mi onda zezne boot.
Nasao sam ovo:
http://www.insanelymac.com/forum/topic/298819-yosemite-audio-realtek-alc-applehda/ i imam ac887 ali ne razumem bas najbolje sta trebam da uradim. Moze li mi neko ikako pojednostaviti ovo upustvo, stvarno bih mu bio zhvalan :)