PDA

View Full Version : Preporuka kuler za laptop



kakosuper
12-06-2015, 01:08
Da li mi neko moze preporuciti neki dobar kuler za laptop koji se moze naci u srbiji? Cenu nisam odredio ali ne nesto preskupo. Nisam gledao ni oglase ni ponudu jer se jednostavno ne razumem.
Treba mi za laptop od 15 inca. Generalno bilo bi dobro da je sto tanji i sto tisi i da bas hladi laptop.
Preporucite nesto :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

p.pera
12-06-2015, 02:09
Kuleri za laptop su najobicnija glupost,samo jos vise uvlace prasinu.

kobbaz
12-06-2015, 02:20
Najbolji kuler je da se ocisti prasina i zameni pasta.

kakosuper
12-06-2015, 02:21
Laptop je star svega 4-5 meseci tako da ono nema potrebe za ciscenje prasine i stavljanje paste.
Mislio sam da ga nesto od dole hladi lepo kad krenem da ga mucim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

vpasic
12-06-2015, 07:02
nista od toga.
gčupost, *****izam i ******izam koji nema funkcije nikakve.

ako ti se baš toliko bacaju pare kupi na koji prvo naletis.

miskot
12-06-2015, 22:36
Ne slazem se sa vecinom :) mislim da cooler za laptop nije losa solucija pregrevanje itekako skodi kompu (posao sa reballingom cveta :) ) a vecina notebook racunara je za povremeno a ne stalno koriscenje. Kada notebook stoji na stolu (idealna varijanta) odmaknut je samo nekoliko milimetara od povrsine stola pa je i protok vazduha jako mali a veliki broj bas od dole uvalci "hladan" vazduh. Svojevremeno sam koristio coolermasterovo aluminijumsko postolje bez ventilatora i vent procesora jedva da se cuje sto nije slucaj kada sam koristio na stolu.

Pug
12-06-2015, 22:48
Ja sam za stari ultrabook koristio cooler masterovo aluminijumsko postoje, sa dva ventilatora, pa u zavisnosti koje ti je velicine laptop, ti ga podesis, i do jaja je sluzilo. Sad skuplja prasinu :D
macbook nema problem sa tim :D :cool:

Jole Petrović
16-06-2015, 02:30
Kupio sam juce postolje sa jednim ventilatorom namenjen je za laptop a meni sluzi za Mac mini.
Odvrnuo sam onaj poklopac ispod na mac-u i ukljucio. Ne greje se vise, preko 24h mi je ukljucen racunar.
Postolje me izaslo oko 1000 din. :) Moze dobro da dodje, nikako da skodi. :)

http://i.imgur.com/cNk6lrV.jpg

kakosuper
16-06-2015, 19:22
Bas cu baciti pogled, moracu da uzmem, imao sam ranije ali plastikaneri totalni, bas su brujali. Ne mogu da razumem da ljudi kazu da nema efekta, svako izguravanje toplog vazduha ispod laptopa samo moze da mu pomogne..


Sent from my iPhone using Tapatalk

niki93t
16-06-2015, 20:11
Ti kuleri guraju vazduh ka laptopu, odnosno u ovom slucaju mac-u, i to u pocetku deluje koristno, ali vrlo brzo uguraju i dosta prasine pa ti na kraju ne gine da ga otvoris i ocistis