PDA

View Full Version : Blackberry telefoni - iskustva i utisci



Paranormal
21-05-2015, 15:07
U poslednje vreme poceo sam da gledam kakve telefone nudi Blackberry...

Telefoni koji su mi zapali za oko su BB Passport i Classic (Q20)

Pa me zanima da li neko koristio jedan od ova dva modela ili bilo koji od Blackberry telefona i kakva su vam iskustva sa istim? :)

.stefan
21-05-2015, 15:22
Nemoj da gledas [emoji14]

Salim se....meni je passport izuzetno interesantan koncept...ali masa ljudi se zali na tastaturu....ne zato što je fizicka nego valjda sto nije nesto...treba probati....
Ovaj drugi nemam pojma....

Ne znam kako sada funkcionise BB da li jos uvek mora ona glupost bis/bes da se placa ako zelis da koristis sve od telefona....i kako im je store pokriven sa aplikacijama...koliko je to bogato i prilagodjeno danasnjici....

Jailbreak
21-05-2015, 15:39
Na novijim bb telefonima ne mora vise da se ima bis i bes. Push radi najnormalnije. Najinteresantnije od svega sto svi noviji bb telefoni podrzavaju i android aplikacije. Znaci nije android a mozes da instaliras android aplikacije. Sve u svemu mislim da su pukli kao i nokia


Sent from my iPhone using Tapatalk

Paranormal
21-05-2015, 19:49
Hmm, nisam to čitao nigde, čak su hvalili kako ima senzor koji kad povlacis s desne na levu briše reč... Ono što znam da imaju problem jeste da određeni taster bude "tvrdji", sem toga nista...
Sto se tice aplikacija imaju sve neophodne da se tako izrazim...
Sam OS hvale da radi super i da im je baterija odlična...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

.stefan
21-05-2015, 20:14
Os je uvek radio fluidno i baterija je uvek bila dobra...to nije novost...samo ato im je sw (bio) kao na nokia tipkavcima...klot da nema nista....

mveruovic
22-05-2015, 06:48
Koristio sam pre 6 godina 2 njihova telefona, curve i storm. Ovaj drugi mi je bio prvi tac skrin, naravno ovde je moralo da se placa bis, a telefon je bio iz US i nije bio skinut sa servera njihovog pa sam budzio aplikacije i mail preko shang maila mislim. Dobar i jako kvalitetan telefon, bar je tada bio, zao mi je sto su skroz pukli.

dzenopoljac
22-05-2015, 07:30
Ja priznajem samo jedan blackberry a to je Bold 9900. Izuzetan poslovni telefon. Radi brzo, baterija ekstra, super izgleda, tastatura radi super. Od aplikacija ja sam samo koristio pozive, poruke i mejlove jer mi više za posao nije ni trebalo.
A Passport mi je jako zanimljiv i baš bih voleo da ga malo čačkam ali nemam priliku.

Everytime
22-05-2015, 09:05
Ja sam imao 7 Blackberry telefona, krenuvsi od 8310 i zavrsio sa 9900 (koji je i danas dan po meni najbolji telefon koji ce iko napraviti). Nazalost kao i sve ostale mene su izgubili zbog slabe ponude aplikacija ali jos vise zbog toga sto kod nas nema nikakve podrske za njih, servisa i slicno. Na jednom Torch (to je onaj slide) mi je napukao ekran i nikada nisam mogao da popravim jer niko nigdje nije radio servis za bb. I inace ne smijem da ulazim u teme o BB jer pocnem da razmisljam da ga uzmem

rmilanovic
22-05-2015, 10:12
Q20 je odlican kao i q10.
Ali jedan savet- imaju "issue" na oba modela sa tastaturom..tacnije posle par i vise meseci pocne da baguje tastatura- pritisnes space- on opali jos neki karakter i sl..
Problem kod zamene sto za bb vazi garancija samo u zemlji kupovine,to moras da znas..jer zamena keyboarda kod q10 kao i kod q20 ide sa ekranom (pricam o ovlascenom servisu) i kosta oko 250eu..mozes i samo keyboard preko amazona i sl da porucis za 10usd,ali to je sve mucenje...
Sve u svemu dobar tel ali smesni su sampodrskom,garancijom i sl u odnosu ma sve ostale..
Sve u svemu - da ponovim nekog "idu Nokia putem" nazalost..

.stefan
22-05-2015, 10:16
Iz nekog nepoznatog razloga gotivim bb....voleo bih da znam koji je to razlog....iako maksimum sto mozes da uradiš sa njihovim telefonima (većinom) je pozivi, poruke i mejl....što može svuda isto tako kvalitetno radi da previše para ni za sta ako se ja pitam

Azimuth
22-05-2015, 10:25
Pa sa BB10 mozes i android aplikacije da instaliras, tako da se mogucnosti prosiruju poprilicno. Meni su oduvek bili zanimljivi, ali mi se ne svidja ovo eksperimentisanje sa hardverom. Nisu bas u pozicija da to rade, al mozda im se i posreci.
Nego citam da Passport ima grdnih problema sa savijanjem i odvajanjem displeja. Na sve strane se zale, ima prilicno tanke bocne strane + dimenzije = problemi.

.stefan
22-05-2015, 10:27
Super samo ne znam što onda da kupujem bb, kupim android lepo zar ne?
Ne bih da gledam u pasulj koja će aplikacija biti optimizovana koja ne...

perkele
22-05-2015, 10:29
Ajde iz prve ruke, imao sam gomilu bb telefona. 9900 koji svi hvale, nikad gori po meni, baterija najgora od svih bb telefona, imenik nemoguca misija da prebacis sa nekog drugog telefona ili gmaila, totalno glup sw na kom nista nisam znao kako i sta...
Noviji bb telefoni od z10, z30, q10 pa na dalje imaju totalno drugi sw, nema vise bis i bes, sve radi mnogo bolje i mnogo brze, moze da se instalira na njih svaka android aplikacija tako sto ces apk file skinuti sa interneta i instalirati u samom telefonu, ili da instaliras google pack u kome dobijas aplikaciju google play identicnu kao na androidu i skidas sa njega sve aplikacije.
Novi modeli su mi jos prilicno skupi i nisam ih imao, trenutno imam 2kom Q10 i 1kom z10, preprodajem ih pa dosta znam o njima. Z10 recimo ima strahovito puno pixela po inchu i ima savrsen display sto se ne moze reci za z30 recimo, q10 je skuplji i trazeniji od z10 ali da mogu da biram izmedju njih uvek bih pre uzeo z10.
Ne znam sta bih jos mogao da kazem...

Atomski mrav
28-05-2015, 11:41
q20 je jako interesantan poslovni telefon, kako bi ameri rekli "powerhorse".

Baterija uz moje veliko maltretiranje traje dva dana sto je fantazija (konstantan 3g, tri mail naloga, viber, net..., oto isto na ip 5s moze do 22h uvece sa jednim punjenjem). Preko snapa moze da se sideloaduju android aplikacije. Fantastican ekran, malo neobicno sto je kvadratni pa je potrebno navikavanje, alina primer domace news aplikacije bas fino izgledaju na njemu. Office alati fantazija.

Mane: malo je sporiji. Jednostavno mu treba neko vreme da poslusa tvoju komandu, nije to nista dramaticno ali opet primetno, ako poredimo sa ip na primer. Zeznuli su takodje (po meni) kalendar aplikaciju, na 9900 je bila mnogo bolja, ali to je vec sw stvar, nije do telefona.
Zasto kazem poslovni? Zato sto ako imas na primer 10ak notifikacija dnevno na twitteru i 10ak na fb, to postaje nocna mora za bb hub na kome moras stalno da odbacujes nove notifikacije i zna da smara. Takodje, viber nije uopste integrisan u sistem tako da iako ti uzmes andorid app, notifikacije zvukom se ne kontrolisu centralno (znaci, ti iskljcuis zvuk iz glavnog sistemskog menija), vec putem tastera za zvuk. I onda smanjis zvuk rucno zbog vibera, pa se zaboravis, pa vratis zvuk sistemskom ikonicom i telefon ti ne zvoni. Zasto / pa zato sto si ga smanji na tastere...

Uzeo sam ga kao poslovnu varijantu, ap sam ga koristio jedno vreme kao jedini telefon, i zbog malo jaceg koriscenja tw aplikacije tokom dana, meni te notifikacije uopste nisu "legle". Vizuelni interfejs fb je naravno ocajan.

MS-13
17-10-2015, 06:28
http://youtu.be/5nO8EdLtJj0

http://www.phonearena.com/news/Official-BlackBerry-Priv-video-released_id74805

.stefan
17-10-2015, 14:35
Nema razloga da ides samo po forumu i postujes svuda sta god ;)
Iako je ontopic spamujes

MS-13
22-10-2015, 09:48
Počeo Pre-Order za PRIV

http://i.imgur.com/B8480MC.png

http://www.phonearena.com/news/BlackBerry-accepting-pre-orders-for-the-BlackBerry-Priv-priced-at-749-phone-ships-November-16th-UPDATE_id74978

halfman
22-10-2015, 11:08
Jako zanimljiv telefon ,em zbog slajda ,em sto Blackberry prvi put stavlja Android,konacno..

rmilanovic
22-10-2015, 11:56
A cena uzas..kako misle posle toliko padova da sa ovakvom cenom odvoje nekog ex bb usera od htc'a,samsunga ili iphona...ja volim bb ali mislim da je ovo pogresan pristup

Banets
22-10-2015, 11:58
Mislim da je ovo precenjen uredjaj...generalno jako dobri telefoni ali ovaj je bas skup

.stefan
22-10-2015, 13:45
Svaki je bio precenjen...zato su tu gde jesu trenutno...od researcha u imenu firme nema ni R

rmilanovic
22-10-2015, 21:03
Ma pazite, za posao bb tipa q10 ( sa tastaturom) - zakon. Imas touch screen ali ti ne treba,i imas keyboard. Kucam na njoj kao domaci,bez obzira sto volim iphone. Ali lepa velicina,stane u dzep,posaljem mail kao sms u sekundi.. Izrazito poslovan telefon. Ali pogledati nesto na webu na njemu..ma kakvi..ne citljivo..

.stefan
22-10-2015, 22:37
Meni je uvek bilo fascinantan termin "poslovni telefon" :)
Ajde molim te...pa koji telefon nije poslovni? U kom aspektu iphone na primer ili bilo koji telefon nije dobar za posao a da je BB tu bolji...apsolutno ne validan argument...
Sta je bilo dok nije bilo smartphonova...poslovi su se i tada zavrsavali...
To koriste isti oni ljudi koji izmisljaju nepostojece titule i svoja neka nebitna zanimanja uzdizu na ne znam ni ja koji nivo da pridodaju sebi na vaznosti ;)

rikee
22-10-2015, 22:54
Nije svejedno kada imas enkripciju kao Angela Merkel i to debelo placas i kada je nemas :)
Privatnost i zastita podataka...

.stefan
22-10-2015, 23:39
Enkripcija koja treba otprilike 1% ljudi u svetu...ako je i toliko...
Drugo masa svetskih drzavnih institucija je zamenila BB iphonom tako da ni ta prica vise ne pije vodu...

zikicz
23-10-2015, 00:30
Vidim kako su je zastitili. Prisluskivali su je pa je samo zvonilo.


8.4 JB

rmilanovic
23-10-2015, 08:27
Ma ne zbog enkripcije..meni to ne bitno. Trebao mi je telefon u moru telefona koji nije preglomazan,koji ima tastaturu a da nije touch screen tastatura,da je izdrzljiv. Probao sam one Nokia telefone ali njima od wifi'a do email klijenta(integrisanog) sve radi katastrofa. Bb je to odradio tako da je telefon taman za dzep (pricam o q10 modelu ili classic) ,da je sinhronizacija mailova,kalendara odradjena vrhunski,i da je izdrzljiv (bez case'a mi ispao 200x i nista pu pu pu)...

MS-13
23-10-2015, 09:13
Meni ovaj PRIV izgleda Extra.. Ne znam kako leži u ruci ali da se ne lažemo kupio bih ga a plus što je Android. Interesantna kombinacija.

PRIV-u spustili cenu na $699 ;)

http://i.imgur.com/tLVZu8I.png

BB Priv Unboxing


http://youtu.be/nWgtpWCY6OI

rmilanovic
06-11-2015, 08:16
Lepo izgleda..bas lepo..mislio sam bice ko neki od prvih Samsunga..ali ovaj je lep..ivice ekrana kao kod edge modela..

MS-13
11-11-2015, 10:16
Izgleda da prodaja ide odlično.

http://www.phonearena.com/news/BlackBerry-Priv-sells-out-on-Amazon-U.S.-in-just-hours_id75648

rmilanovic
11-11-2015, 10:53
U Emiratima je 2200dhs ( sto ne nekih 540eu). Ima nekolickna firmi koji to donose iz usa i sl.

MS-13
19-11-2015, 10:05
BB Vienna - Da li je ovo sledeći BB Android Smartphone ??

http://i.imgur.com/A1qyEkJ.png

http://www.phonearena.com/news/BlackBerry-Vienna-leaks-out-could-be-BlackBerrys-second-Android-smartphone_id75693


http://youtu.be/YdtBnjX_PXM

EDIT DUGME

MajX
09-08-2017, 20:56
Da probudimo malo i ovu temu...
Svidja mi se BB Passport mnogo,e sad me zanima kakav je sto se tice app,kako rade Viber,WA,Insta i ostale app na njega? :)

Everytime
10-08-2017, 11:13
Ja ga uzeo zbog nostalgije ali...nisu u korak sa vremenkm po mnogim stavkama i tu pada u vodu bb, od formata slike i videa na tom telefonu pa do nekompaktibilnih aplikacija tj da cudno ispadnu na ekranu. Ostalo- desetka

MajX
10-08-2017, 16:47
I meni se nseto svidja bas taj tel,ne znam vrijedi li tih 150€ [emoji849]

Everytime
10-08-2017, 19:30
Gdje si ga nasao za 150e?

MajX
10-08-2017, 19:32
Na kupujem prodajem :)

iDzela
11-08-2017, 20:39
Da dodam i ja. Dugo koristim BB Priv kao drugi telefon i mogu da dodam osim njegove kul qwerty tastature koja je idealna za kucanje poruka i mailova da je sve ostalo velika glupost. Telefon je prespor, kamera je katastrofa, baterija je solidna ali fast charge je ocaj. Nadam se da je KeyOne tu da ispravi gresku priv-a :)

MajX
11-08-2017, 20:46
Ja sam bas cuo za passport da je mnogo brz,e sad ne znam kakav je priv zbog androida mozda jer i na flagship tel zna da uspori posle nekog vremena