PDA

View Full Version : Projektor za TV programe/ Playstation



mccf
14-05-2015, 12:11
Pozdrav svima, pitanje je u skladu sa temom - interesuju me prijedlozi, iskustva i sve sto mi moze neko savjetovati ko ima dodira sa tim - zanima me kupovina projektora koji bih koristio za gledanje tv programa, i za prikljucivanje playstation konzole...
Nisam nikad imao apsolutno nikakvog dodira sa tim stvarima, pa je svaki savjet dobrodosao - na sta da obratim paznju, sta je bitno gledati kod takvih uredjaja i sl.
Interesuje me neki uredjaj koji bi se koristio vani, za pogledati utakmicu, film, odigrati koju partiju PES-a...

kylle
14-05-2015, 13:15
U sustini svi imaju istu svrhu, razlikuje se lapa/sijalica koja ima vek trajanja. Sto duzi vek, to je skuplji, o markama neke osnovne Epson, Canon, Optoma, BenQ, u zavisnosti koliko si spreman para da izdvojis. Nema tu nekih prevelikih razlika da znas, kvalitet slike ti zavisi dosta i od sobe gde gledas, koliko je zamraceno, povrsina na koju bacas projektor, to je to. Pricam ti jer ortaci imaju 3 komada sto za PS sto za komp, lepo je iskustvo nema sta.

Ako kupujes kod nas mislim da u Win Win-u imas ok ponude sa garancijom, to je isplativo dosta. Baci pogled.


http://www.winwin.rs/tv-audio-video/projektori/projektori.html?limit=30

vpasic
14-05-2015, 15:29
ja ovaj imam u primaćoj sa platnom od 100 inča i divota.

http://www.benq.com/product/projector/w1080st/

5000 sati lampa traje i nova je 250 evra

mccf
14-05-2015, 17:30
Otisla su dva thanks-a, i jos bih imao jedno pitanje - pojasniti oko ANSI, hdmi/full hd...i oko tih stvari. Da li se moze naci nesto do nekih 300€, a da je pristojno sa karakteristikama?

rikee
14-05-2015, 17:36
Ukratko.....ne

mccf
14-05-2015, 17:41
Koji cjenovni rang da gledam odakle pocinju kvalitetniji uredjaji, tj. ispod koje cijene ne vrijedi ni gledati?

vpasic
14-05-2015, 19:05
300€?? ma kakvi.
tu ti je doslovno koliko para toliko muzike.
ne gledaj cenovni rang nego koliko možeš maksimalno potrošit.
ovaj što sam ti ja naveo je najbolji omer kvalitete, cene, trajnosti i cene lampe.
košta oko 1000€.
ANSI lumeni su ti svetlina, što više to bolje.
ispod 2000 ni ne gledaj.
danas su svi za kućne bioskope full HD.

kylle
05-07-2017, 17:25
Hajde da osvezim ja sad malo temu pitanjem. Resio da pazarim projektor koji bi imao svrhu nedeljno 2-3 puta koriscenja 2-3h ako imate neki predlog bio bih jako zahvalan.

mccf
06-07-2017, 00:12
Najbolji projektor za video igre je Optoma HD1080. Cijena 750€. Inace strogo pravljen bas za videogaming... po njemu sve poredi i ravnaj

kylle
06-07-2017, 08:58
Uh mnogo mi je to para iskreno ovaj bi sluzio za projekcije filmova prezentacije i slicno, ne bi bas toliko davao, vise neka jeftinija varijanta ali hvala pogledacu.

Ne znam na sta obratiti paznju samo, ako neko ima instrukcija sta gledati bio bih jako zahvalan osim lifetime lampe.

Cuksi
06-07-2017, 09:32
pa ako hoces nesto bas jeftino imas na aliexpress-u one male mislim da im je cena bila oko 100 eur. Tipa velicine kao kutija od cigara mozda malo vece. Pise da full HD i sve to. Verovatno nije neki vrhunski kvalitet ali za razonodu i poneko koriscenje ne bi trebalo da su losi :)