PDA

View Full Version : Da li je normalno da se mstreamd non stop restartuje ?



lowzyyy
09-05-2015, 21:48
Posto imam problem sa battery drain-om kao sto svi znaju :D pokusavam na sve nacine da provalim da li je softverske ili hardverske prirode .
Posmatrajuci system log kroz iBackupBot uocio sam da se ovo desava na svaka 2 minuta i cesce:

May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[200] : (Note ) mstreamd: Not monitoring for external power.
May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[200] : (Note ) PS: Media stream daemon stopping.
May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[200] : (Note ) AS: : Shared Streams daemon has shut down.
May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[200] : (Warn ) mstreamd: mstreamd shutting down.
May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[201] : (Note ) mstreamd: mstreamd starting up.
May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[201] : (Note ) PS: Media stream daemon starting...

Malo sam istrazivao na internetu o tom procesu i nista konkretno nisam nasao. Spominje se da je vezan za icloud photo stream ali i nakon iskljucivanja iclouda i photostreama i dalje se restartuje.
E sad mene zanima je l zna neko da li je to normalno za ovaj proces ili nije ?

Naisao sam na jednu temu koja govori o drain-u bas se spominje ova pojava. Problem sa drainom je resen editovanjem mstream fajla ali posto nemam jailbreak nemam pristup systemskim fajlovima pa nista od toga.
http://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/28n3vn/solved_crazy_battery_drain_may_apply_to_other/

zabrljanje
09-05-2015, 22:23
...da li si mozda pokusao onda da, posle restore-a, ne unosis nista za iCloud i ne unosis Apple ID i cisto vidis kako se ponasa baterija...

...ovo nema logike ali cisto da pokusas da vidis da li bi se drugacije ponasao usage...

lowzyyy
10-05-2015, 11:33
Uradio sam reset all settings I za sad se ne pojavljuje mstreamd

Edit: Sistem ima ozibljnih bagova. Sada sam uocio novi proces: com.me.keyvalueservice koji se odnosi ili na push notifikacije ili na keychain. Posto keychain ne mogu da disablujem jer inace ne mogu ni da aktiviram, iskljucio sam sve push i za sada se ne pojavljuje ni on.


Sent from my iPhone using Tapatalk