PDA

View Full Version : savet za kupovinu iPhona 6



darkonda
04-05-2015, 22:27
pozdrav! ako mogu korisnici iphona 6 da mi kazu na sta treba da obratim paznju pri kupovini uredjaja. Koje su mane koje su pojavljuju, krckanje home tastera, razmak izmedju ekrana i kucista itd
Najverovatnije vakum kupujem, pa sad ne znam postoje li urodjene mane neke...
Najverovatnije bih kupio sa mreze mts, zbog druge godine garancije. Interesuje me i ti modeli sa mreze da li mogu rame uz rame da stanu sa modelima iz app store-a.
Interesuje me kolicina slobodne memorije modela od 16gb.
ako se setim jos nekog pitanja u medjuvremenu, napisacu :)
Eto pa ko zna neki od odgovora moze da podeli ovde :cool:

Cuksi
04-05-2015, 23:31
Na modelu od 16 gb imas slobodno 12 gb


Sent from my iPhone using Tapatalk

kakosuper
05-05-2015, 00:00
Nema nikakve razlike telefona sa mreze i onog iz apple storea(ne mogu biti iz app storea nikako :) ), to jest simfree-ja. I ovi su iz apple storea samo sto su ih operatedi zakljucali.
12gb slobodne memorije posle stavljanja na ios 8.3.
Ja sam kupio sa mts-a vakum, sve je u najboljem redu. A ako nesto ne bude u redu boze moj imas garanciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
05-05-2015, 00:04
Heheheh moja greska nisam ni video sta sam napisao :)

Vaskemld
05-05-2015, 00:09
Ja sam uzeo sa Telenora i za sad ,hvala bogu, sve je u najboljem redu. Nema ni jednu manu. Memorija 12 gb free na 8.3.

kakosuper
05-05-2015, 00:13
Znam da nije tema ali posto se pita za mts i telenor, dal moze da se podnese zahtev za otkljucavanjem posle 2 godine ili mora tek nakon isteka ugovora znaci posle 3 godine?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vaskemld
05-05-2015, 00:14
Ja mislim da mora posle isteka ugovora. Meni je 2 god ugovor.

Azimuth
05-05-2015, 01:28
Da, posle isteka ugovorne obaveze ide otkljucavanje.

darkonda
05-05-2015, 01:56
Grebe li se socivo, plastika kamere posto je ispupcena?
Kakve zastite koristite?
Silikon 0.3mm?

kursula82
05-05-2015, 02:41
Obrati paznju na gap izmedju panela i alu kucista i da li se panel pomera pod pritiskom nadole uz ivice kucista( dva komada su mi menjali zbog ovoga).
Kamera ne bi trebalo da se greba( valjda je od safira), bar ja za sad nemam nikakve ogrebotine a ne koristim nikakvu zastitu.

Paranormal
05-05-2015, 02:51
NEVEROVATNO mi je da se diskutuje o savetima za kupovinu uredjaja u VAKUUM pakovanju.....



Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

zikicz
05-05-2015, 04:26
Ja sam zadovoljan sa ip6 ali sam imao problem sa krivljenjem telefona.
Nesmotreno sam ga stavio u prednji džep farmerica i posle pola sata imam šta da vidim. Iskrivio se. Sreća te u kući imam velike enciklopedije, neke recnike i preko noći bacim ja to na fon koji sam stavio na mermernu plocu (koju nisam bacio posle nekih unutrasnjih radova i sad je bas dobro dosla) i ujutru tel kao strela. Malo sam ga iscukao onim malim,finim cekicem i sad je kao nov,ako ne i bolji.
Da se ne bi ponovila situacija otišao kod drugara koji radi na stovaristu gradjevimnskog materijala i od armature 12-ce napravio bumper i nema šanse da se ponovi. Malo je budzasto u dzepu,ali me bar ribe na ulici gledaju sa sirokim osmehom.
Okacio bi slike,ali hocu da patentiram bumper,pa se plasim da neko ne ukrade ideju i zaradi pare koje bi ja trebalo da naplatim kada krene serijska proizvodnja.
Prema tome,nikako u džep od farmerica!
Pa,brate,vakuum pakovanje!

mikenzi
05-05-2015, 08:17
NEVEROVATNO mi je da se diskutuje o savetima za kupovinu uredjaja u VAKUUM pakovanju.....



Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Iznenadio bi se šta sve možeš da dobiješ u vakum pakovanju. Ljudi sada imaju mašine koje ti zapakuju kutiju u celofan da nikada ne primetiš da je otvarano.

@darkonda - Kad budeš našao telefon koji ti se svidja donesi ga pa ću ti ja proveriti kakav je.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

rmilanovic
05-05-2015, 10:08
Ja licno video na Zelenjaku jedna od "podrum radnji" kako dolazi lik i pita servisera "jesi zapakovao?".. A ovaj kaze "kao fabrika" i daje mu 3 kutije bele- cini mi se iphone 6 ... Tako da- majstori smo da "zaobidjemo" sistem..nazalost..

markotak
05-05-2015, 10:34
Grebe li se socivo, plastika kamere posto je ispupcena?
Kakve zastite koristite?
Silikon 0.3mm?
Ispupcena kamera i najvise trpi moguca ostecenja jer prva dolazi u dodir sa povrsinom, socivo se za sada ne grebe a i stiti ga telo kamere. Sto se zastite tice, to je individualna stvar, ako ti previse klizi iz ruke onda koristi i najobicniji silikonski bamper.

darkonda
05-05-2015, 10:47
@mikenzi hvala ti, tako cu da uradim. Kupovinu teleofna ima da dogovorim na uscu i odmah kod tebe donosim na proveru!

Jedno pitanje za izgled vakum pakovanja, ako se ne varam folija treba na sebi da ima izrezbarene krive linijice? Jel i to uspeju da kopiraju?

A sto se tice nekih ljudi sto se smeju mojim pitanjima, ocigledno ne znaju da i u vakum pakovanju postoje falsevi. Zato sam i pitao da pri otvaranju znam na sta treba da obratim paznju, da znam kakve sam srece bio i da li me je zadesio neki takav primerak!
Ako nemate normalan komentar zaobidjite temu, lep je dan napolju bavite se nekim drugim stvarima nemojte ovde dizati tenziju.
I nisam naglasio da uzimam vakum, rekao sam najverovatnije, ali to moze da bude i telefon star 5 dana! Zato mi treba savet, jer taj od 5 dana sto se prodaje verovatno je neko uvideo krivo kuciste ili prostor kod panela...

skiper
05-05-2015, 10:58
Pogledaj ovde na forumu najbolje, imas sigurne prodavce koji nece okrenuti glavu u slucaju da bude nekog problema sa telefonom.

darkonda
05-05-2015, 11:16
Jasno mi je to, ali sa mreze vakum se nadje za 530 i imas 2 god garanciju, a ovde su 100e skuplji i 1god garancija :(

kakosuper
05-05-2015, 11:23
Ja moj uzeo za 520e pre dva meseca. I 2 godine garancije me je najvise privuklo. Inace mrezu necu menjati narednih par godina sigurno jer u delovima Srbije u kojima cesto putujem mts ima najbolju mrezu i nema izgleda da se na tom polju nesto promeni.

Inace zadnja kamerica moze da se grebe, najvise okvir a naravno i staklo. Ja imam mikronsku ogrebotinicu na okviru posto sam koristio silikonsku zastitu koja je bas uz kameru i od stavljanja na sto verovatno se zakacila negde, dakle bas kad se zagledas. Dok kod kolege koji telefon ima vec 5 meseci sa istom silikonskom ima jos vise ogrebotinica oko kamere to jest na lajsnici. Ima da se uzme na ebayu ta zastita za to okno kamerice ako neko hoce :D a isto on ima par mikronskih tackica na kameri, a inace cuva telefon ko oci u glavi jedino od stavljanja na sto ali u tom silikonu. Ja sam uzeo apple leather case(zahvaljujem mikenziju na pomoci) i za sada je sve vrh. Smeta mi sto je tvorena dole ali sta je tu je bolje ista nego nista :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Paranormal
05-05-2015, 11:48
Pa da, ali ti si rekao da kupujes od operatera, zato ne vidim razlog za brigu.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

komsa
05-05-2015, 11:53
da li ste vi sigurni da kada kupite telefon sa mreže a garancija glasi na tudje ime da vam je garancija validna u stvari da će vam je pri nekoj reklamaciji uvažiti ?!?!?!?!?

milan64586
05-05-2015, 11:55
U Telenoru koliko ja znam, ostvarivanje garancije moze da obavi samo onaj na koga se vodi ugovor. Za ostale mreze ne znam.

komsa
05-05-2015, 11:58
u telenoru se dobije fiskalni uz garanciju pa možeš otići direktno u ovlašteni servis i preskočiti nadmudrivanje sa mudroserima ali koliko mi je poznato za mts to ne važi..........?!?

milan64586
05-05-2015, 12:03
E moguce vidis, to ne znam. Znam da sam pitao bas njih (Telenor) i da su mi rekli da garancija vazi samo za onoga ko je potpisao ugovor. Ako moze direktno u servis, to je onda super.

komsa
05-05-2015, 12:04
.........ne bih da ubijam nekom iluziju ali te garancije uglavnom ne vrede ništa osim ako kao što rekoh ne dobijete i fiskalni i u slučaju potrebe,odete direktno u ovlašteni servis zaobilazeći operatera jer će isti tražiti vlasnika računa na koji je telefon kupljen i zavlačiti vas dodatno i nepotrebno..............govorim iz iskustva (Note 3 + Telenor)

Paranormal
05-05-2015, 12:07
mikenzi je skoro rekao da je moguce direktno kod njih ostvariti garanciju bez icega u prvoj godini, bez obzira ko je vlasnik jer u bazi gledaju samo imei broj i cao, a da je racun potreban za drugu godinu garancije...

Azimuth
05-05-2015, 12:12
Bitan je garantni list, na osnovu njega telefon nosis u servis. Ako pak hoces preko njih do servisa, tada je potrebno da bude tu i onaj na koga glasi ugovorna obaveza i opet je potreban garantni list. Ovo vazi za mts i vip.

komsa
05-05-2015, 12:16
o drugoj godini i ja govorim.........prve godine imate Apple garanciju i ne treba vam ništa osim uredjaja................ja sam izneo moje iskustvo sa drugim brendom (koji ne daje garanciju)kupljenim preko našeg operatera.......bez fiskalnog će samo da sležu ramenima i da vas odbiju................bitan je garantni list ali su mi tražili i fiskalni..................

kakosuper
05-05-2015, 12:19
Ne treba fiskalni na mts-ovu garanciju vec samo overena garancija. Na mojoj garanciji sem pecata mtsa generalno nista i ne stoji. Covek je uzeo preko firme vise komada i dali su mu overene garancije nek ih sam popuni. Ako se ikad nesto ne daj boze desi, popunim taj papir i odnesem i to je to. Dakle koliko ja znam ne treba fiskalni uz overenu garanciju u mts-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
05-05-2015, 12:26
Čovek je uzeo i prodao tebi...........šta očekuješ da ti kaže?!? verovatno ga ne bi ni kupio da nisi čuo da ima garanciju dve godine.Svi tako prodaju na oglasima..........kad odeš da reklamiraš e onda "kom' obojci kom' opanci"........................ne želim da produbljujem raspravu ali proverite pre nego pazarite..........udjite u neku poslovnicu i raspitajte se.........

kursula82
05-05-2015, 12:26
Meni je @mikenzi potrvdio, mislim na drugom forumu da je validan samo garantni list overen. I bas sam pitao sta ako u prvoj godini zamenim telefon u nekom apple store-u, posto tamo necu dobiti ganarciju kako da ostvarim drugu godinu? Odgovor je preko stare garancije jer je ona vezana u bazi za prethodni ip i time pretstavlja dokaz o kupovini.

komsa
05-05-2015, 12:30
Super ako je to tako samo pazi da li se to što @mikenzi izjavljuje odnosi na uredjaje kupljene u EU ili važi za sve pa i na uredjaje kupljene kod naših operatera......................

mikenzi
05-05-2015, 12:44
Pa Apple ima jedinstvenu bazu. Totalno je nebitno gde je kupljen telefon tj. zamenjen telefon dokle god je to uradjeno u autorizovanom servisu.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

komsa
05-05-2015, 12:47
to je onda super,@mikenzi,potvrdi nam takodje za drugu godinu garancije.........?!?

mikenzi
05-05-2015, 12:48
Za sada je jedina sigurna stvar da se druga godina garancije moze ostvariti kod operatera. Ja ću moći da potvrdim tek kada budem imao takvu situaciju.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

komsa
05-05-2015, 12:51
eh upravo o tome sam i ja pričao....a kod operatera može da reklamira samo osoba na koju glasi račun preko kojeg je telefon kupljen.................................:coffee

mikenzi
05-05-2015, 12:52
Pa to smo znali.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

komsa
05-05-2015, 12:53
mi jesmo ali mnogi nisu.............:nono:

kakosuper
05-05-2015, 12:54
Generalno bitno je da se uzmu podaci od prodavca za svaki slucaj. Tako da ono, ja sam zapisao sve na papir i ubacio u kutiji od telefona pa zlu ne trebalo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
05-05-2015, 12:56
možeš da se slikaš ako si ti šesta ruka preprodaje kao što to uglavnom biva preko oglasa a vlasnik računa iz Vranja na primer a ti iz Subotice.................

kakosuper
05-05-2015, 12:56
Ja isao direkt u firmu gde je telefon i uzet, tako da ono na sve treba gledati :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

DonPatroN
05-05-2015, 12:58
Da ne otvaram novu temu, moze i ovde da se pita.
Kupovinom telefona od nekog dobijam garanciju od 1god. sta tacno ta garancija podrazumeva ? tj da li to uopste vazi kod nas i kakva je tu procedura ??
To me zanima samo.

kakosuper
05-05-2015, 12:59
Od kad ga prvi put aktiviras krece da tece apple garancija od 1 godine i to vazi svuda u svetu pa i kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
05-05-2015, 13:00
Podrazumeva sve osim fizickih ostecenja i vazi ti kod nas.

DonPatroN
05-05-2015, 13:06
Cool. Znaci sta god da se desi (osim fizickog ostecenja) moze da se zavrsi ovde kod nas. Sjajno.
Hvala na brzim odgovorima, odo da trazim ip6 onda.

Azimuth
05-05-2015, 13:09
.......bez fiskalnog će samo da sležu ramenima i da vas odbiju................bitan je garantni list ali su mi tražili i fiskalni..................

Nece te u mts-u odbiti bez fiskalnog iz jednog vrlo prostog i logicnog razloga. Ne izdaju fiskalne za telefone kupljene na rate. Ja sam uzeo u mts-u moj telefon, dobio sam ugovor i overeni garantni list. Sa tim ostvarujem garanciju. Bez brige, raspitao sam se dobro o svemu pre nego sto sam pristao da potpisem papir.

komsa
05-05-2015, 13:10
Uopšte nije reč mts-u [emoji3]


Sent from komsa's 5S

milan64586
05-05-2015, 13:16
Podrazumeva sve osim fizickih ostecenja i vazi ti kod nas.

Neverending story. :)

Pa zar nije upravo @mikenzi rekao da se kod nas, tj. njih u iStyle moze ostvariti samo ako je telefon kupljen u EU? :) Mislim da cu pre razumeti smisao zivota, nego apple garanciju u Srbiji.

skiper
05-05-2015, 13:22
Nema veze gde je kupljen telefon, da li kod nas ili u EU samo da nije sa mreze u prvoj godini ne treba nista od papira, racun itd.

mikenzi
05-05-2015, 13:25
Od kad ga prvi put aktiviras krece da tece apple garancija od 1 godine i to vazi svuda u svetu pa i kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovaj podatak nije tačan. Garancija teče od datuma kupovine, a ne od datuma aktivacije uredjaja.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

milan64586
05-05-2015, 13:27
Nema veze gde je kupljen telefon, da li kod nas ili u EU samo da nije sa mreze u prvoj godini ne treba nista od papira, racun itd.

Mislio sam na telefone iz USA i tako dalje, znaci van Evrope.

skiper
05-05-2015, 13:28
Ja nisam pominjao telefone iz USA, za njih nisam siguran vazi li garancija kod nas.

mikenzi
05-05-2015, 13:31
Garancija vazi, ali je problem ratel. Ukoliko kvar podrazumeva zamenu telefona, a za taj model nemamo ratel, ne mozemo da obezbedimo korisniku novi.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

DonPatroN
05-05-2015, 13:35
pazi tel je za EU trziste, tj onaj EU model (sad ne znam da li to znaci da je kupljen u EU ili negde van). Ja proveravam sve ovo zato sto je tel za cimera, pa on ispituje sve te stvari. Da je za mene ja bi lako (lepo uzimam polovan sa mts mreze iskljucivo :D ). Ali za sada mi treba ovaj simfree, nov.

milan64586
05-05-2015, 13:43
Pa onda gledaj da je za EU trziste (pretpostavljam da su i ovi kod nasih provajdera za EU trziste, ali nisu simree) i gledaj ako je ikako moguce da dobijes neki racun, ili kopiju racuna, jer ako nije sa nasih mreza, onda bez racuna imas 1 godinu garancije, a sa racunom i drugu. Bar sam ja tako razumeo, mada kazem, nisam licno proverio i ne smem da tvrdim nista, jer mi je cela ova prica toliko konfuzna da nemam reci.

skiper
05-05-2015, 13:47
Da, druga godina garancije vazi samo uz fiskalni racun.

bobanbg9
05-05-2015, 15:54
Moze i bez racuna druga godina u mts-u jer ne izdaju racune za telefone kupljene na rate(vec pominjano)


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
05-05-2015, 15:57
Pročitajte nekoliko postova unazad pa se uključite u raspravu jer ovako samo ponavljamo već rečeno po nekoliko puta....


Sent from komsa's 5S

moki87
05-05-2015, 16:05
Ukratko. Prvo godina je bez fiskalnog bilo gde preko ime broja. Druga godina SAMO U RADNJI GDE JE KUPLJEN TELEFON.

mospre
13-09-2015, 00:04
Da ne otvaram novu temu pa da pitam ovde.

Kupujem iphone 6 vjerovatno i interesuje me tih 16gb (12gb slobodnih). Moze li neko ko koristi isti da mi kaze da li je to dovoljno memorije za normalnog korisnika? Vidio sam da se puno ljudi zali na 16gb verziju :/ Ne bih igrao igrice vec povremeno slikanje i "manje" aplikacije npr. navigon, viber, fb, twitter itd..

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Byakuya
13-09-2015, 00:10
Nekada je 8giga bilo dovoljno...zatim 16...sada je po meni minimum 32...kako bi bio mirne glave...ovako ces uvek biti u nekoj stisci...fullHD snimak uzima dosta...logicno je da ces slikas isto...neke aplikacije su velike...a gde je tu muzika i sl...

Istina je da je dosta toga na cloudu u danasnje vreme...ali opet uvek volim lokalno da imam...na mom tel imam 16GB+64GB za 3 zivota necu to popuniti ali je cool da ne moram da razmisljam o prostoru...

Savet ti je da gadjas 64...

lowzyyy
13-09-2015, 00:15
Zavisi iskljucivo do osobe...
Imam 16gb i ne slikam bas cesto, muziku uopste nemam jer sve slusam online..
Free me je oko 5gb

Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
13-09-2015, 00:17
Znam ih nekoliko koji imaju od 16gb. Nekima je dosta, nekima malo. Zavisi pre svega od toga sta sve drzis na telefonu, a onda i od navika da li i koliko cesto prebacujes slike/snimke na racunar/cloud.
Kada sam uzimao iP6, prvo sam gadjao bas taj od 16gb, da bih u poslednjem momentu prelomio i uzeo od 64. Ovako ne razmisljam da li imam i koliko slobodnog, znam da ga necu popuniti dok ne izadje iz garancije, a tada cu ga vec i prodati ;)
Dakle, i moja preporuka je da ides na vise memorije ukoliko finansije dozvoljavaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

aleks13
13-09-2015, 00:56
Meni sa 16gb staju gomile slika, i još uvek imam 5gb prazno. Ipak, ništa muzika ili video (par klipova sa kamere, to je sve). Kao sto rekose pre mene, sve zavisi sta ti treba.


Sent from my iPad using Tapatalk

markotak
13-09-2015, 13:04
16gb sasvim dovoljno, pa i da snimas full hd neces sve da drzis u telefonu, prebacis na komp i teras dalje. Cak i ako uradis jb i ubacis teme, widgete mozes da kombinujes sta drzis na telefonu a sta na kompu. Ako ne zelis sa tim da se smaras, uzimas 64gb.


Sent from my iPhone 6

kylle
13-09-2015, 14:15
Bas tako, kad tad ces slike prebaciti na komp, pre ili kasnije. 16GB skroz zavrsava posao, kad se napuni, copy, paste i opet prazan. Jedino ako ti aplikacije nisu igrice od po 1GB da ih imas 20. Za muziku ne brini, nekad je jedan mp3 CD bio i te kako dovoljan od 700MB, sad napakuj 2-3GB muzike i bice vise nego dovoljno i za odmor od mesec dana. Ostalo nema sta drugo, ustedeces malo para a ista funkcija, ako imas visak novaca onda znas sta ti je ciniti.

mospre
13-09-2015, 14:31
Hvala vam svima. Mislim da cu ipak 16gb uzeti a visak novca da stedim za nesto drugi. Pohvalicu se kada uzmem ako sve bude kako treba ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

rema032
13-09-2015, 16:16
Meni u 16 gb stalo oko 1400 slika, nekoliko videa, fifa 15, 15-ak aplikacija, oko 50 pesama i imam slobodno 2.7 GB

28619

Olifer
03-01-2016, 17:33
Proslo je vec dosta vremena od kada je izasla sestica pa ako neko moze neko da napise koji su najcesci problemi sa njim posle visemesecne upotrebe?

Da li ga vredi uzimati ili 6s?

skiper
03-01-2016, 17:51
Svakako je bolje ako mozes da uzmes 6S, najbolje je uzimati samo S modele.
Sto se tice 6-ice ja je koristim vise od godinu dana i nemam bas nikakvih problema, bilo je zalbi na krckanje ekrana dosta korisnika ali ja nisam medju njima.

kristianmarkovic
03-01-2016, 17:52
Pucketa okvir, pomera se prednja kamera i čupa malo bradu i kosu. Ja trenutno razmisljam o kupovini i vrv cu uzeti s.

skiper
03-01-2016, 18:03
O tome svemu sam citao ali mi niko koga poznajem nije to potvrdio, mislim na cupanje kose i brade.

komsa
03-01-2016, 18:04
Potvrdjujem [emoji3]


From komsa's 6

mospre
03-01-2016, 18:14
Telefon radi bez kocenja na 9.0.2 . Ekran se cuje na jednom mjestu kada stisnem ali ne vidi se (ili sasvim malo u milimetar) da ima lufta, nije nista sto me brine zbog garancije. Ostalo je sve savrseno. S verzija je uvijek bolja i ako imas mogucnost uzmi s :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

sone888
03-01-2016, 18:29
I ja potvrdjujem za kosu i bradu..nije strasno i nije uvek ali desava se! [emoji6]

Igor88bg
03-01-2016, 18:40
Posle god dana 6 tice niti mi se mrdala kamera niti krckao home niti ekran... Utisci su odlicni i telefon je odlican. Zaista jednu jedinu zamerku mu nisam nasao za svo ovo vreme. Navikao sam na dimenzije Reachability Mi je pomogao u pocetku, sada ni njega ne koristim... Sve u svemu jako jako dobar uredjaj...

apple ios
03-01-2016, 20:40
Ni kod mene nista nikad nije pucketalo, cupalo bradu i kosu (ne mogu ni da zamislim kako ovo izgleda [emoji38][emoji38])... Preporucio bih ga svima.


Sent from my iPhone 6

kursula82
04-01-2016, 01:23
Ja potvrdjujem i za odvajanje displeja, cupanje i pucketanje frejma. Tako da je moj savet zaobici sesticu u sirokom luku, pogotovu sto nisu hteli da mi zamene sesticu na kojoj je moguce gurnuti papir izmedju displeja i kucista!

bobanbg9
04-01-2016, 01:32
Gde to nisu hteli da ti zamene? Meni su vise puta menjali u istylu.

Igor88bg
04-01-2016, 01:58
To je onaj cuveni ip6 sa zlatibora :-D evo sada hvala bogu oko mene ljudi i ljudi sa ip6 ni jedan jedini primerak sa slicnim boljkama.... Ali eto jedan primerak u miliardu se desi, kao sto se i mercedesu starom 3 godine desilo da truli kao blesav... mada to je masovna boljka bila za 2006 godiste ali eto... nekome zapadne i losiji primerak..

kursula82
04-01-2016, 03:57
Pa mts valjda salje u macolu, ali i mikenzi je na osnovu slika rekao da tesko da zamene.

Jeste ima veze sa onim sa zlatibora :) tj. ovaj je stigao kao zamena za taj za zlatibora. Dakle originalni je reklamiran dan posle kupovine. Posto sam otisao na Zlatibor na duze poslali su mi u njihovu poslovnicu gore. Stigao je zamenski sa istom boljkom. Menjali smo njega i stigao treci sa slicnim problemom samo na drugom mestu. Stigao cetvrti koji je delovao sve ok, medjutim posle nekog vremena primetim da ima taj luft. Slao, odbili i to je to. Kasnije se javilo i pucketanje frejma koje je bas cesto koliko vidim.

Tako da ova prica o jednom u milijardu ne stoji jer sam samo ja menjao isuvise puta i opet nemam primerak kakav treba.

bobanbg9
04-01-2016, 10:18
Ako ti je jos u garanciji odnesi ga u istyle i ja mislim da ce ti zameniti bez problema. Meni su dva menjali i dva "zatezali" da ne krcka. Slazem se i ja sa tobom da nije jedan u milijardu jer sam i ja imao i suvise primeraka za menjanje pa i svi oko mene.

kursula82
04-01-2016, 12:37
Pa tako sam i planirao da odnesem kad budem isao za bg, medjutim u medjuvremenu mi ispao na beton i ima oziljke na coskama. Proverio sam sa mikenzijem iz istyle-a i kaze da nemogu da reklamiram krckanje ekrana ali da nisam definitifno ostao bez garancije. A i krckanje se smanjilo od kad se druzio sa betonom [emoji4]

skiper
04-01-2016, 13:24
....sto je predlog za sve kojima krcka, druzenje sa betonom :D