PDA

View Full Version : Da li moze da se zakljuca telefon ako ne placa racune



veliko
07-04-2015, 23:50
Hocu da kupim jedan 6plus koji sim free ali mi covek rekao kaze telefon je uzet tako da onaj nece placati racune u italiju i sada kaze moze da tu se zakljuca telefon posle nekoliko meseci dali je ovo muguce ne znam ?

komsa
08-04-2015, 00:02
moguće je...........

Jailbreak
08-04-2015, 00:06
Kako? Pojasni?


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
08-04-2015, 02:18
Telefon ostaje zakljucan na mrezi na kojoj je kupljen, znaci nije simfree, ako se trazi zahtev za otkljucavanje dok se ne isplate svi racuni na koga je ugovor, telefon nece biti otkljucan i ostaje takav kakav jeste.

veliko
08-04-2015, 07:49
Znaci ako je uzimao u Vodafon samo tu mrezu nece raditi ?

Sandi
08-04-2015, 07:58
U Italiji su svi simfree.

kylle
08-04-2015, 08:06
Znaci ako je uzimao u Vodafon samo tu mrezu nece raditi ?

Nece raditi ni jednu mrezu sem Vodafona. Ali ako je vec simfree tu je vec polemika da li ce ga oni vratiti u lock stanje sto iskreno sumnjam.

vpasic
08-04-2015, 08:39
zaključat ga neće sigurno.
mogu ga samo blacklistat pa ti neće radit u Italiji.

veliko
08-04-2015, 08:51
Sim free je ali necu cu ga uzeti vidis problem

komsa
08-04-2015, 09:35
ne znam šta će da urade ali mogućnost postoji da ga kao što je rečeno stave na crnu listu i da dobije status kao da je ukraden uredjaj......prvi restore i kraj......pitanje je da li se isplati rizikovati?


Sent from komsa's Air

veliko
08-04-2015, 12:17
Hvala drugovi nemam pare zaista da bacam☺

.stefan
08-04-2015, 12:25
U Italiji su po zakonu svi telefoni simfree i operateri ne smeju da ih zakljucaju...
Ne pije mi vodu to sa crnom listom...moguce je ali ne verujem da ce to raditi...ako ne placas racune mogu samo da te tuze...u Italiji je dobro regulisana i kupovina pripejd kartica,ne moze bez dokumenata i ne moze na ulici,zbog prevara koje su se ranije vrsile preko telefona...
Poenta price je da će oni ganjati tog ko je uzeo telefon jer normalno imaju njegova dokumenta i kako da ga nadju...za telefon sam ubedjen da ga nece dirati jer sto bi...da pokrenu da je telefon izgubljen mogu samo po zahtevu onog ko je potpisao ugovor...kapiram da taj to nece uraditi....

Azimuth
08-04-2015, 12:57
...a mozda i uradi da bi pokrio svoje dupe, sve pod izgovorom "ukrali mi, zato nisam placao".

ilijakv
08-04-2015, 15:03
Telefon se stavlja na blacklistu sigurno....I nece ti raditi u Italiji..Ali telefon ostaje simfree i mozes da koristis u svim drugim drzavama..

.stefan
09-04-2015, 02:51
@Azimuth Cek bre kakve veze ima kradja telefona sa njegovom mesecnom pretplatom koju svakako mora da placa?
Ok ako mislis na ratu za telefon...ali opet....
Ma ne treba se petljati sa tim glupostima...sto ne platis na mostu platis na cupriji
A mozda platis i u cupriji ako si iz cuprije normalno :D

Azimuth
09-04-2015, 08:47
Pa da, na ratu za telefon sam mislio. Pretpostavljam da je hteo da ih za*ebe za sve pare, pa da ga je uzeo na rate.
Nego, ne bih se ja igrao sa takvim telefonima da sam na tvom mestu. Ne znam za koliko bi ga dobio, ali ipak...

Jailbreak
09-04-2015, 09:22
Takvih telefona pre dolaska iphone-a kod nas je bilo preko 50%. Ima ih i sad. Nego niko nece da prica kako uzimaju telefone i preprodaju. Jeftiniji na oglasu kod nas vakum nego u apple store-u. Jos malo pa ce Apple store da kupuje od nas na crno iz oglasa pa da preprodaje....
Nema sanse da zakljucaju telefon,mogu samo da tuze vlasnika koji je potposao ugovor


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
09-04-2015, 09:51
Znam licno coveka sto je prodavao 5c 8gb koji su iz Nemacke cini mi se donoseni na taj fazon da je lik ili vise njih ispotpisivali ugovore i samo otisli iz zemlje sa telefonima.
E sad proslo je godinu dana, i taj lik sto ih je ovde prodavao nije imao problem sa tim 5c sto je prodavao ovde.
Verovatno bi za ovo vreme da su se zakljucali neko dosao da ga bije zbog toga :D


Ono sto bih dodao u ovoj temi jeste, sta ce se dogoditi sa telefonima koji su u Srbiji kupljeni i taj sto je potpisao ugovor prestane da placa racune i ode negde izgubi se.... Mnogo je telefona koji su sa nasih mreza sad, a niko ne zna kakav problem moze imati.

.stefan
09-04-2015, 13:17
Mudro zboris....ko zna sta ce biti...videcemo desiće se vec nekom