PDA

View Full Version : Kupovina domena i hostinga



kakosuper
07-04-2015, 14:26
Trebalo bi da za sajt kupim domen i hosting.

Sada, na goodaddy imaju neku akciju domen za 1e i hosting za 1e/mesecu. Sad me buni jel je domen 1e ukupno ili isto mesecno posto sam isao skroz do kraja do placanja i pise 1e i godisnja licenca pa mi sada bas nije jasno...

Ima li neko neku drugu preporuku ili nesto, ili utisci kako su se pokazali godaddy?

iKontrash
07-04-2015, 14:41
Sto se tice godaddy.com samo pozitivna iskustva,za ono nesto minimalno sto mi je trebalo ,obicni portofolio firme,sve OK.

A sto ste tice cijene ,pise li koja je cijena godisnje licence ? :)

Mora biti u nekoj vrsti korpe/carta ,konacna cijena ako ste isli do kraja ?

Ne znam interfejs napamet,davno sam kreirao sve to.

kakosuper
07-04-2015, 15:01
http://i.imgur.com/mRBP8fe.jpg

Ima sada i ovo, 1$ za domen i hosting mesecno ukupno... Bas mi jeftino nesto. Moracu da probam, nerealno mi izgleda :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Faust29A
07-04-2015, 17:09
Kazu da je http://www.1and1.com/ isto dobar, dosta ljudi znam koji koriste njihove servise.

nulled
08-04-2015, 21:47
Pazi ovamo, govorim kao neko ko je vlasnik nekoliko domena, od toga 2 vbulletin foruma i tri wordpress sajta. Probao sam unazad 10 godina raznorazne hostinge. Nas domaći hosting čitaj UŽAS!!!! Bio sam na hostgatoru nekoliko godina, a onda sam video ipage.com, odličan jednostavan, stabilan. Podrška je extra a retko kada ti zatreba, imam dva shared i jedan dedicated account, znači radi kao podmazano. Trenutno imaju akcije, a kada postanes član, dobiješ nekoliko puta godišnje ponudu za 1mesec 1$. Definitivno treba probati, garantujem za ove, mene su oduševili za male pare. Na Hostgatoru sam plaćao 9.99$ mesec, ovde plaćam 1$ mesec i bukvalno je isto prema krajnjem korisniku.Trenutno je 2.25 mesec, a regularna cena je isto 9.99$ mesec.

.stefan
09-04-2015, 03:47
Kako placas $1 mesec a trenutno je 2.25 ne kapiram [emoji14]

kakosuper
09-04-2015, 03:55
Pa rece covek ako postanes clan cesto ti ponude akciju 1$ za mesec dana :D

Ja sam uzeo na goodaddy, izgledali su mi skroz ok. Pitao jos neke kolege kazu nisu imali problema sa njima.

Platio sam ukupno 12.25e i dobio hosting sa 100gb skladistenja plus registrovan domen na .com.... Mislim da ne moze bolje.
Za sada nista nije stucnulo, sve radi kao podmazano, videcemo kako ce se ponasati dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

laynee
09-04-2015, 09:02
E ovako .. Vlasnik sam vise od 20 domena i 2 "hostinga". KAda kazes hosting, to moze da se odnosi na vise stvari.. Pravo pitanje je za sta ti treba hosting, tj sta hoces da hostujes na tom hostingu .. Da li hoces wordpress ili joomla website. Da li hoces custom built website koji je informacionog karaktera.. Da li hoces neki website sa custom built cms-om.. Da li hoces e-commerce ili pak nesto vece..
Za ove sitne sajtove, preporucio bih hostgator.. Imaju shared hosting plan, koji je u sustini *****, ali radi jako dobar posao za jako male pare za sitne sajtove. Ono sta izdvaja hostgator od drugih je podrska.. 24h skype podrska ili live chat podrska, gde ti rese apsolutno svaki problem koji imas.. Imaju i VPS planove (virtual private server) koji su malo skuplji ali rade posao ako zelis da imas vise websajtova na jednom hostingu, ili ako zelis da izdajes hosting tim websajtovima.

Ako ti treba za nesto ozbiljnije i vece onda bi trebao dedicated server da uzmes. To je malo skuplja prica i to zavisi od tvog znanja podesavanja servera i deployment-a websajta ili web aplikacije..

Ja imam VPS kod hostgatora gde hostujem jedno 10 ozbiljnih ecommerca koje sam sam pravio (znaci nisu neki wordpress drupal *****).
Imam i dedicated server kod HETZNER-a, koji koristim za development jednog velikog projekta koji radim vec duze vreme..

p.s. Gde ces kupiti domen, sve jedno ti je .. U koliko hoces .rs idi u loopia.rs u koliko hoces ostalo, idi na namecheap.com, u sustini ti je sve jedno..

p.p.s Bezi od domaceg hostinga

.stefan
09-04-2015, 14:19
A adriahost? Cuo sam da su oni dobri ovde? Eunet?

laynee
09-04-2015, 17:31
Ma veruj mi bezi od svega toga.. Sve sam probao i pre 5 godina sam uzeo hostgator, a pre 2 godine Hetzner za development i buducu malo vecu produkciju..

nulled
10-04-2015, 00:44
Adriahost zakupljuje servere kod evo switch-a, a verovatno i na Hetzneru, ili su ranije bili tamo. Sve u svemu, oni ti samo preprodaju uslugu po skupljoj ceni. Sve u svemu bitno je da znaš šta hoćeš. Hostgator jeste extra, ali ako krećeš u neki projekat za koji i nisi baš siguran, probaj nešto jednostavnije. Po meni, uzmi sada na ipage.com, čisto da ne pukneš lovu, pa posle ako bude bilo potrebe, zakupi vps, mada je, manje više sve to isto. Većina njih zakupljuje servere u Holandiji. Ali opet Hetzner je Hetzner.

laynee
10-04-2015, 10:39
True story.. To je ono sta sam i ja rekao.. Ako ima par sajtova koji nisu nesto megaozbiljni nek uzme obican shared hostgator.. Ako ima malo ozbiljniji ecommerce i ako zeli da izdaje hosting tim sajtovima nek uzme vps.. Ako ima mnogo ozbiljnu stvar , neki social network, neki veliki e commerce, neki web servis za hendlovanje dokumenata bla bla, nek uzme hetzner.. Samo sto kod hetznera, najjeftinije prodjes ako znas linux jako dobro , jer nema cpanela itd.. Ja se kacim preko terminala iz osxa evo vec vise od god dana i nemam problema..


Sent from my iPhone using Tapatalk

iMP
10-04-2015, 10:43
AMAN! QUOTE OVOLIKOG POSTA IZNAD SVOG! NE RADI!

Ali mozes da instaliras cpanel i sta ti jos treba i olaksas sebi rad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

laynee
10-04-2015, 17:51
Znam to je tacno, ali meni je cpanel ******, jer imam dovoljno znanja linuxa da odrzavam i koristim server za svoje potrebe.. A i povezivanje mi je brze preko terminala ssh


Sent from my iPhone using Tapatalk