PDA

View Full Version : Baterija iznenada greje i curi



Draganeti
07-04-2015, 06:07
Baterija je iznenada pocela neverovatno da se greje i curi, pri bilo kakvom cackanju telefona a da ne pominjem kad sam na WiFi ili igranje nekih zahtevnijih igrica tipa Real Racing 3 i slicno.
Do sada je sve bilo u redu nekih godinu dana, uredno iskljucena lokacija, background refresh i ostalo znano sto crpi bateriju.
Jedino sto mogu da primetim je da sam upgrejdovao Viber, IPA installer console i movie box iz Cydije ali se ispostavilo da nije nista do toga jer sam ovo iz Cydije obrisao a i Viber kod drugih radi normalno. Hard reset samo oladi malo bateriju a nisam u mogucnosti da odradim restore narednih 5 meseci jer sam na brodu a laptop je ostao kuci.
Ima li neki savet da ne kazem resenje !?
PS
Evo dok sam ovo otkucao pala je baterija sa 82% na 71% ( ugasen WiFi, mreza, i sve ostalo ) i zagrejao se cak i ovaj metal sto okruzuje iPhone.
Uzas...

Iphone 5s 8.1.2


Sent from my iPhone using Tapatalk

vpasic
07-04-2015, 06:20
ili nešto radi u pozadini ili je baterija otišla.

1. restore
2. ako pod 1. ne upali onda valja mjenjat bateriju.

ima li ko od kolega na brodu kakav kommp za pozajmit?

Draganeti
07-04-2015, 06:33
Ima mislio sam i na to, ali izgleda da nece trebati. Koja sam budala, totalno sam zaboravio da sam i Whatsapp upgrejdovao preko safarija, kao sa voice call i lepo pise da je beta. Znaci odma sam ****** obrisao i sve je ponovo OK.
Eto, znaci, nikako ne updejtujte Whatsapp sa ovog linka https://dev2.whatsapp.net/ios/WhatsApp/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zix_89
26-07-2016, 11:22
imao sam isti problem i gotovo sam siguran da ti je otisao U2 cip-tj. kolo! Nema tu popravke jedino ako ti je tel u garanciji, pa da dobijes novi telefon kao sto se meni desilo!


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzonikinsan
04-12-2016, 15:39
problem moze postojjati i sa u2 cipom kao i sa mi konektorom, neki moji drugari su imali te probleme, postoje odredji servisi koji to mogu srediti ali je bas pipavo, detekcija kvara e jako lako moguca, ugasiti telefon na sat dva vremena, zapamtiti na koliko si ga posto ugasio i kada ga upalis ako je baterija kako treba ne bi smelo da skine ni jedan postotak baterije, kao i prazniti telefon do kraja, kada je baterija dobra, mora da se gasi sve postepeno do 1 posto i na punjacu se telefona sam pali od 3 do 5 posto baterije...

mikenzi
04-12-2016, 21:18
Napunis telefon na 100% pred spavanje, skineš sa punjača, uključiš airplane mod i ne diras ga do jutra. Ako je kapacitet baterije opao ispod 90% ne valja ploča (ili taj u2). Ako je puna i dalje - reinstalacija i ako procenti naglo padaju pri korišćenju, menja se baterija.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

nixysx
10-12-2016, 03:52
Sad čitam ove komentare i ja definitivno imam sve navedene probleme. Sa recimo 80% odjednom padne na 50%, odjednom se iskljuci sa oko 20-30% i samo ga stavim na punjac na jednu sekundu i on se ukljuci i imam procente baterije koje sam imao i pre nego sto se iskljucio koji nakon toga normalno traju. Onda se recimo iskljuci i neće da se uključi, pa se uključi i ima 17%. Što se stand by tiče tu mi je jednom 11 sati izdržao pre par dana od 88% na 86% ja sam ostao u šoku, očekivao sam bio da je isključen... Ja kakav sam baksuz verovatno nije do baterije, kao na starom S3, menjao 3 baterija i 2 original punjaca i uvek je prica bila ista, pa sam nakon njega kupio ovaj i ako i on ima taj problem tačno ću da uzmem 3310


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

lowzyyy
10-12-2016, 12:09
Bez uvrede, ali svaki tvoj post je neki problem sa telefonom.. ako se secam iphone 5 ? Promeni ga molim te, ako nisi shvatio problemi ti se nagomilavaju non stop....


Sent from my iPhone using Tapatalk

djetk0
11-12-2016, 03:40
Drugu se prosuo alkohol po telefonu, prestao touch id da radi a baterija se trosi kao luda od tog dana.... ima li mu spasa :)

lesa0208
11-12-2016, 10:40
znam da je off ali reci tom drugu da dobro otrezni telefon pa da vidi da li ce onda brljaviti [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk

nixysx
11-12-2016, 13:40
Bez uvrede, ali svaki tvoj post je neki problem sa telefonom.. ako se secam iphone 5 ? Promeni ga molim te, ako nisi shvatio problemi ti se nagomilavaju non stop....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Veruj mi, vrlo rado bih, ali čekam da mi otac donese sedmicu iz Kanade, a on dolazi tek sledećeg Jula, tako da ovu peticu sa 1000 problema moram do tada da koristim, a imam ovoliko poblema jer je stara vise od 3 godine


Gesendet von iPhone mit Tapatalk