PDA

View Full Version : Novi korisnik iOS-a, prebacivanje podataka sa androida



ackopk
03-04-2015, 19:57
Zdravo svima,

nov sam clan na forumu a za par dana po prvi put i korisnik iOS sistema i iPhone telefona...

Kako i sam naslov kaze molio bih za pomoc oko prebacivanja sms poruka, kontakta i viber poruka sa starog android telefona na iPhone 4s koji vrebam da kupim za neki dan, cekam da naletim na ocuvan primerak.
Mozda sam pogresio podforum ali kao sto rekoh nov sam i ne znam gde bih stavio temu.
Trazio sam i u search ali na zalost nisam nasao nista. Pokusao sam i na google ali sam jedino nasao neku aplikaciju koja radi backup sa iphone na pc i nista vise....

Hvala unapred.

Aleksandar.

Azimuth
03-04-2015, 20:08
Sms mislim da ne mozes nikako, doduse nisam se nesto ci cimao oko toga kada sam ja presao sa androida na ios.
Imenik prosto sinhronizujes sa gmail-om pa ce ih iPhone povuci.
Viber konverzacije jedino preko mejla. Znaci iz vibera sve posaljes sebi na mejl, pa ih kasnije skines. Nisam probao, ali bi trebalo da radi.

vpasic
03-04-2015, 20:21
da...
kontakti preko gmail-a a na ostalo zaboravi.

ackopk
03-04-2015, 20:37
:(
Zar je toliko komplikovano da ne postoji ni jedna normalna aplikacija za to?? Sta je sa Wondershare Mobiletrans? Koliko vidim na njihovom sajtu radi transfer sa jednog na drugi tel.
Za viber mogu da uradim nekako backup foldera gde smesta viber podatke samo da rutujem telefon ali posle ne znam kako bi to vratio na iphone? Ne verujem da ce mi dozvoliti pristup u tom delu....
Vec 4g imam sms poruke i ostalo jer sam stalno radio backup i restore kako kupim nov tel pa mi sad ovo mnogo cudno... ocekivao sam vise nego od androida...

E da... sto se vibera tice on nema mogucnost da uradi restore poruka, radi backup ali nije ga moguce vratiti... jedino sa neki programom ili varijanta da se uradi copy/paste foldera.

zikicz
03-04-2015, 20:40
Za kontakte imaš keeper. Radi na sve tri platforme.
www.keeper.rs
Domaca.


Сент фром мај ајфон

ackopk
03-04-2015, 20:42
Hvala.

Za kontakte koliko sam skontao nije nikakav problem.

Ostalo?

rikee
03-04-2015, 20:47
Evo ti i drugo misljenje... Poruke i Viber be moze transfer sa android na iphone... Samsung ima neki programcic koji radi sa iphone na android

markotak
03-04-2015, 21:49
Evo i trece misljenje...sms mozes da prebacis sve do jedne ali moras da platis, i o tome je vec bilo reci, nonstop se ponavljamo, kontakte preko gmail ili ove domace, a za viber se ceka opcija backup-a poruka koja je najavljena. Ja vec par godina prelazim sa jedne na drugu platformu i prebacujem sve osim vibera. Program za poruke je backup trans sms.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ackopk
04-04-2015, 08:20
Hvala puno.
Imam pristup punoj verziji Wondershare MobileTrans programu koji bi trebao da radi transfer ako ne probacu nekako sa tim programom.
@markotak, jel si mislio na ovo ili http://www.backuptrans.com/android-iphone-sms-transfer-plus.html ?

Za viber znam da ne postoji zvacnicno resenje.


Pozdrav.
Aleksandar.

markotak
04-04-2015, 13:13
Upravo to, radi bez greske evo vec par godina.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

ackopk
04-04-2015, 15:58
Ok, hvala. Pokusacu da nadjem nekog ko poseduje taj program.

Sad jos samo da dodjem do ocuvanog primerka :) :)

ackopk
09-04-2015, 12:56
Juce stigao tel, 4s 16gb.
Prebaceni kontakti, slike i sve sms poruke. Viber i Whatsapp ne. Koristio sam Wondershare MobileTrans.

markotak
09-04-2015, 13:18
Alal vera, sada polako citaj forum i upoznaj se sa telefonom, pre nego sto pitas, koristi opciju search, nece te razocarati. :yes:

ackopk
14-04-2015, 09:59
Ne znam gde da postavim pitanje... trazio po netu i pokusavao ali bezuspesno... :(

Potrebna mi je pomoc kao nekom ko je presao sa androida :)

Kako da organizujem slike u telefonu? Iskoristio sam onaj Wondershare MobileTrans i prebacio je sve slike sa androida na ios. Te slike su se videle kasnije kad udjem u photos ali nisam mogao da ih menjam ili brisem?!? Onda sam traizo po netu i pokusavao svasta :) Sad ih vise ne vidim kad izaberem albums, vec samo kad idem na photos. Cak i neke slike koje su bile u camera rolls vise nisu tu i vide se jedino kad udjem u photos...

Pitanje :)

Kako da organizujem albume, hocu sve slike koje su u zasebnim folderima da ubacim kao i zasebne albume a ono sto je slikano sa iphone da opet vratim u camera roll?

Hvala :)

@EDIT:

Uspeo sam sa ovim da obrisem sve osim "camera roll"


I had this exact issue just now. I researched and compiled all of the answers. Surprisingly it worked.
1) On my PC desktop, I right clicked and created a new folder. I named it "Empty folder".
2) I plugged in my phone to computer, opened iTunes.
3) Clicked on my phone on the left
4) Clicked on "photos" on the top
5) Clicked the box "Sync Photos with"
6) Choose the dropdown and "choose folder"
7) Click "desktop" option
8) Click on the folder that you created and named whatever you named it.
9) Click "apply/sync"

In doing so, it deleted the "Photo Library" with the little sunflower as well as a "My Photos" album it had also created, but it left all of my other photos that I wanted to keep.
I'm shocked that this actually worked.
Hope this helps you.

Kako sad da ubacim albume (foldere) koje vec imam na racunaru?

bekilence
14-04-2015, 11:37
To sve radis preko kompa i iTunes-a. Na kompu napravis foldere, u iTunes-u odradis 4 i 5 tacku iz ovog tvog tuta, kliknes na te foldere koje si napravio i na kraju Sync

ackopk
14-04-2015, 12:03
Evo pustio sam... izmuvao sam nesto :) :)

Videcemo rezultat. Dobro je sto sam uradio kopije svih slika i podataka pa mogu da se igram. Ne razumem zasto je toliko zakomplikovano da bar slike i te takve stvari ne mogu da rade na copy/paste?! ;)

bekilence
14-04-2015, 12:09
Malo samo da udjes u stos i videces da nije tako strasno :)

ackopk
14-04-2015, 12:22
Odradio je ali opet ne mogu da brisem npr. slike i video zapise na telefonu koji su ubaceni po tim folderima?!

I jos nesto sam primetio... u svakom od tih foldera ima po neki video zapis. On je tako i prekopirao ali mi se pojavio i jedan novi folder u kome su svi video zapisi?! Jel on to duplirao ili samo izdvojio precice?

zabrljanje
14-04-2015, 16:22
...brisanje tih stvari radis istim postupkom samo sto ces da radis sinhronizaciju sa praznim folderom...
...druga opcija je da cekas jailbreak i tweak koji to odradjuje...

ackopk
14-04-2015, 16:46
Ok. Sredio sam za sad albume, svi su tu ali ne mogu da ih menjam... Koliko se obicno ceka na jailbreak? :) Novajlija sam pa nisam znao... i tako uradih update na 8.3 :) :)

zabrljanje
14-04-2015, 17:34
...to nema pravila...cekas pa kad dodje, dosao je...za to vreme sesnea i malo listas ove teme, gledas iskustva korisnika, ucis kako i sta moze da se radi...skraceno, upoznajes se sa novim rasnim okruzenjem...

ackopk
15-04-2015, 08:34
Ok. Hvala puno na odgovorima. :)

Jos pitanja.... :) :)


Imam situaciju sam sms porukama, kad hocu nekom da posaljem poruku ne ulazi u postojecu konverzaciju vec otvara novu. Ja mogu da udjem u staru i posaljem, sve ok, stize gde treba. Ali ako idem na Contact pa Send message on pravi novu konverzaciju. Isto tako kad mi neko posalje poruku ona stize u novoj konverzaciji iako vec postoji... Desava se samo sa nekim brojevima.

zabrljanje
15-04-2015, 11:11
...da li igrom slucaja ti kontakti imaju zabelezena dva telefonska broja pa ti poruke stizu sa tog drugog broja...

...ako nije to, onda nije logicno posto se konverzacija normalno nastavlja...jedino ako nesto nije prolupao sa tim prebacivanjem poruka...

...btw, za hvala na forumu koristis thanks dugme...

ackopk
15-04-2015, 12:34
Proverio sad. Nema duplih brojeva. Negde lepo nastavlja negde pravi nove konverzacije.

Byakuya
15-04-2015, 13:04
Ako ti broj nije upisan kao +381 sasvim je moguće da to tada radi...

ackopk
15-04-2015, 13:25
Palo mi je to prvo na pamet, proverio juce, imaju +381 ispred.

Sad vama mozda malo cudno sto se toliko cimam oko toga ali razlog iz kojeg sam presao na ios jeste ta stabilnost i fluidni rad koji na androidu nisam imao kad sam ga opteretio aplikacijama i svime... uostalo cemu mi sluzi smartfon ako u njemu nemam ono sto mi treba... tu su nekih 8k sms poruka, 3k viber poruka, 2k slika, itd... od aplikacija mi nije nista specificno potrebno osim navigacije tako da i bez jailbreak-a mogu da koristim fon u punom sjaju :)

kristianmarkovic
15-04-2015, 15:19
A na kom si ti uopste IOS-u, ne vidim da si naveo negde. Na Ios 8 ovo ne bi smelo da se desava. Ako si na ios 7 uradi mu jailbreak i instaliraj tweak sa cydie koj to resava. Zove se callerfixid ili tako nesto

ackopk
15-04-2015, 15:26
U pitanju je 8.3.

kristianmarkovic
15-04-2015, 16:53
onda bi moralo sve da radi, probaj da izvezes sve kontakte u recimo outlook ili tako neki program, pa obrisi sa telefona i uvezi ih ponovo, mozda imaju nesto zakaceno sa androida, pa to pravi problem. Probaj da napravis nov kontakt, upisi normalno, bez +381 i proveri da li tako radi

ackopk
16-04-2015, 16:47
Obrisao sve kontakte pa opet povukao sa icloud i ista stvar. Obrisao jedan od takvih kontakta i napravio novi na osnovu sms poruke i opet ista stvar.... ne kontam....

kristianmarkovic
17-04-2015, 01:46
Nisam mislio sa clouda da povuces, nego da ubacis u neki program kontakte preko itunes-a i da povuces odatle, verovatno sa cloud-a vuce taj bug koj ti pravi probleme.

ackopk
17-04-2015, 07:58
Kazem ti, pravio sam novi kontakt. Obrisao i sa iclodu i sa telefona i onda napravio novi kontakt tako sto sam usao u detalje sms-a i isao na dodaj novi kontakt. Pokusao i sa +381 i bez njega (poruka glasi na broj bez +381).

kristianmarkovic
17-04-2015, 13:43
ok, znaci nije do kontakta. Jedino ti preostaje restore i set up as new, bez vracanja clouda ili bilo cega. Sve ručno. To onda mora da resi problem. Mada jos nesto mozes da probas, ja sam jednom imao takav problem, doduse na ios 5 kada je morao da se ubacuje tweak sa cydie da radi identifikacija, brisanje poruka je resilo problem tada. Mozes da uradis backup ako su ti bitne poruke