PDA

View Full Version : SBB fiber optika - pomoc instalacija



PublicEnemy
28-03-2015, 20:31
Renoviram stan pa bih sproveo kabal po zidovima i plafonima na vreme, korisnicki servis ne ume da mi objasni da li je optika do vrata ili do cvorista u zgradi. Kako se kaci drugi tv, iz modema ili preko nekog splitera za opticki kabal?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Babakaj
29-03-2015, 00:58
Do vrata ti dolazi obican UTP kabl.
A zasto bi razvlacio optiku po stanu?

PublicEnemy
29-03-2015, 01:07
Pa ajde mi pojasni onda set up, postave utp do vrata kazes? Kako da ga skopcam na tv, kako na ruter, jel se dobija dekoder za optiku ili je dekoder u zgradi ( kutiji)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

davor
29-03-2015, 21:09
Dobijes media konverter iz njega vadis
Net utp
Tv koaksial

PublicEnemy
29-03-2015, 21:30
Znaci opticki kabal ide do TV-a gde ce biti konvertor i onda iz njega imam utp za net i coaxialac za tv? Jel ima mozda konvertor 2 izlaza za coaxial ili moram posle spliter za drugi TV?


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
29-03-2015, 21:38
Optika do vrata... Ti ako hoces razvodi po stanu sta hoces [emoji1]

PublicEnemy
29-03-2015, 23:09
Zamolicu ako neko ima fiber optiku da mi odgovori na pitanja jer mi je vazno zbog uredjenja prostora, nekompletni odgovori su cisti gubitak serverskog prostora


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
29-03-2015, 23:21
Ja sam jednom pitao i rekli su mi da optika ide do bandere gde bi trebalo da bude neki taj konvertor, kutija, sta li je, a od bandere (zivim u kuci), pa dalje do kuce i kroz kucu, sve ostaje isto. To su mi rekli tehnicari SBB-a kada su dolazili nesto da mi namestaju.

Btw, kako si i gde u BG uspeo da dobijes od njih optiku?

PublicEnemy
29-03-2015, 23:25
Na bezaniji sam uzeo stan i slucajno na ulazu video oznaku "Sbb fiber power", zvao ih da vidim o cemu se radi, kad ono u zgradi optika. Cena je pristupacna, nije kao Targo ali tu je negde...


Sent from my iPhone using Tapatalk