PDA

View Full Version : payment method was declined



majkic
27-03-2015, 01:24
Da li se neko susreo sa ovim problemom i ako ga je resio, na koji nacin?
Telefon sam slao u servis, tamo su odraditi reset na 8.2 i sada kad sam uzeo telefon da se ulogujem na itunes, sve je normalno odradilo ali ne mogu da skinem ni jednu aplikaciju jer mi "your payment method was declined". Na racunu sada imam oko 150rsd a i dalje mi odbija karticu, pre toga na racunu nisam imao nista.

Byakuya
27-03-2015, 01:25
pa tesko da mozes da kupujes aplikacije sa dinarima...

majkic
27-03-2015, 01:31
Koristim Telenor online banku i do sada nisam imao problema ako imam samo dinare jer je racun visevalutni pa u slucaju da nema u jednoj valuti uzima iz druge. Pokusacu sada da zamenim za dolare da vidim da li ce se nesto desiti.

I kupovinom dolara i dalje je ista prica.

Everytime
27-03-2015, 07:10
na koju zemlju ti je napravljen itunes nalog? Nema to veze koja valuta je na kartici, i od mene su marke pa opet preko neta kupujem bez problema u svim valutama. Ali itunes store ne prihvata nasu karticu osim ako nije napravljen na hrvatsku npr

dzenopoljac
27-03-2015, 08:03
Da ti nije istekla kartica kojim slučajem? :)
Ovo što piše Everytime sam smatrao da se podrazumeva...

smera
27-03-2015, 09:11
Mozda treba da izvrsis update tvog platnog racuna (kartice) na itunesu jer mozda posle resetovanja telefona se ne vide svi podaci koji bili ranije.

majkic
27-03-2015, 12:55
Na HR je napravljen nalog i ponovo sam unosio broj kartice, a istice tek 2018. cak i od jedne druge nista.. Kao da su mi zabranili da ista downloadujem.. Imam srece sto su mi se aplikacije instalirale preko itunes-a, ali i dalje ne mogu da skidam nove apk i updatujem stare iako pokazuje je dostupan update.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
27-03-2015, 12:56
Možda nisi imao dovoljno novca za poslednju aplikaciju koju si kupio pa su te blokirali dok ne uplatiš još novca. Apple dozvoli da skineš app iako nemaš baš ceo iznos ali svaki sledeći put te onemogućava da bilo šta odradiš.

majkic
27-03-2015, 14:43
Upravo tako, na itunes sam nasao sve kupovine koje sam obavio i izgleda da sam duzan za poslednju aplikaciju, ne znam kako. 2$ izgleda :D

mikenzi
28-03-2015, 15:47
Dozvole ti da odeš u neki minimalni minus. Vidjao sam to i ranije.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

majkic
28-03-2015, 21:39
Danas su mi legle neke pare, cim sam uneo kod sa kartice u app store odmah mi je naplatilo aplikaciju i omogucilo update :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
28-03-2015, 22:04
To je to :) Rešen problem ;)