PDA

View Full Version : Baterija nece da se puni



technobuba
26-03-2015, 13:11
Macbook je ostao ugasen a baterija je bila na 70%. Nije paljen niti punjen tri mjeseca. :( Sad kada sam ga upalio "not charging" :( sve probao resetovati, cuda razna ali i dalje nista :( baterija stoji na 0% kada se bootuje. Lampice na bateriji se ne pale, radi samo na adapteru. Da li je neko imao slican problem? Kako oziviti bateriju i da li je to moguce?


Postavio sam maloprije istu temu a otisla je u kantu! Neodgovarajuci naslov! Naslov je glasio Macbook problem sa baterijom! Sta je tu lose u tom naslovu ne znam!? Nema smisla kada mislim da je sigurno odgovarajuca. Hvala!

Jailbreak
26-03-2015, 15:16
To se i meni desilo. Iako sam imao odlicnu bateriju. Ja sam resio kupovinom nove. Pisalo mi je da ne puni i cim skinem sa punjaca,racunar bi se odmah ugasio. Probaj ko se razume da ti otvori laptop i da ti pobudi bateriju. Pao joj je napon i ne moze da puni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

technobuba
26-03-2015, 16:39
Kako da je probudim? Baterija se vadi, nije problem izvaditi. Nemam blizu nikoga sa istom bat da probam, da ne kupujem a ono ne radi! Dosta ljudi se zalilo i na to nakon kupovine nove ista stvar. Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk

Azimuth
26-03-2015, 16:44
Idi u bilo koji servis za mobilne, imaju sve sto je potrebno da "pecnu" bateriju i tako joj daju ono malo struje sto je potrebno da "ozivi". Isti je princip kao i sa baterijama na telefonima koji se duze vremena ne koriste.
Ako to ne pomogne, onda jedino nova baterija. Vidi i sa @mikenzi -jem, mozda on moze da ti da neki savet i eventualno pomogne oko testiranja baterije.

mikenzi
26-03-2015, 18:22
Kada ostavis bateriju da se ne koristi duže vreme, moguće je da joj stradaju ćelije i samim tim joj se naruši kapacitet. Računar radi samo na punjač što znači da je baterija hardverski neispravna!

Nisi naveo koji model računara imas, godište, a ne znamo ni u kakvom je stanju bila baterija pre problema.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

technobuba
26-03-2015, 23:54
Hvala na odgovoru... Pa desilo se tako :( odsutnost i da je Macbook stajao toliko bez koristenja :( baterija je i vise nego odradila svoje da tako kazem! "Vjeruj muzejski primjerak" :) prije toga radila normala, ja sam to pazio bas! Rijec je o 4.1 Macbooku, vec 5 godina bez greske sve radilo... Trajala je po 4h bez problema :) sutra postavim photo sa ciklusima i to... Preko 1000 ima sigurno :) nista nije losije radila nego prije par godina, mozda malo ali nije nista strasno... Postavim sliku sutra.

legenda1988
28-03-2015, 16:24
tako kod mene na macbook 2008, nece da puni blicnd narandasto i cao 150 ciklusa baterija... na mbp 2011 800ciklusa drzi 5h :)

legenda1988
28-03-2015, 16:26
da dodam.. apple ***** bezlezi u epprom stanje baterije .. ja sam moju na 2008 ispeckao do 30% i drzala je ali nece da puni baci poruku kao tebi znaic mora i epprom baterije da se resetuje.. kako neko ne bi menjao samo celije tj radio reparaiju koja je 5x jeftinija od nove baterije...

technobuba
28-03-2015, 17:00
Kako resetovati epprom bat?

Babakaj
29-03-2015, 18:20
Imam potpuno isti problem. Pokusavao sam s ovim SMC restartom http://www.makeuseof.com/tag/reset-macs-smc-pram/ ali dzabe..>
Glupo mi da dam 30e za bateriju a ceo lap ne vredi 100 :)

technobuba
30-03-2015, 11:12
Sve sam probao, bas tako kao sto kazes... Moze dati ruke jos jer radi kao Doxa... I da kupim new bat nisam siguran da ce raditi! Dosta ljudi je kupilo i nista... Ima li neko jos neki predlog?

DonPatroN
13-09-2016, 19:49
Imam problem iz naslova.
Posedujem mac air late 2013.
Da budem precizan, puni se kad mu se cefne. Tipa puni 10-15x regularno pa onda nece , pa hoce i tako u krug. Evo danas uopste ne mogu da napumim a na 5% sam baterije.
Imam ovaj punjac ( http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/42c242b80be24970e1101c135b78395c.jpg

Lampoce na samom punjacu ne svetle uopste. Nekad se desava da nece da puni, ali polazuje na kompu kao da puni, a ne svetle lampice. U tom slicaju laptop se samo ne prazni, ali i ne puni se.
Zna neko mozda kako da resim problem ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
13-09-2016, 20:07
v1 kupi magsafe 2
v2 eliminisi prva dva adaptera iz zida sa jednim kablom... "osmicom".... isla je uz laptopove, skenere, stampace, tranzistore... :)

DonPatroN
13-09-2016, 20:14
V1 ok.
V2 wtf je osmica? ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
13-09-2016, 21:02
http://www.novicomp.rs/kablovi-i-konektori/kabl-naponski-osmica-fast-asia-1-8m-crni

mikenzi
13-09-2016, 21:37
Taj adapter za našu utičnica nikako ne treba da koristiš. Možeš da kupiš ovo što ti kaže @rikee, ali ja moram da te uputim i na originalno rešenje:

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/cfd34e7798e4d7d28eb0a0475b3d7577.jpg

Ako si u mogućnosti, donesi računar i punjač da uradimo dijagnostiku da budemo sigurni da nisi nepravilnim punjenjem oštetio i bateriju.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

darkonda
13-09-2016, 21:44
Mikenzi, a sme li telefon da se puni ako se na americki punjac nakaci taj nastavak za nase uticnice?
Devojka tako puni 5s

mikenzi
13-09-2016, 21:47
Mi imamo jako loša iskustva sa tim. Mnogo stranaca (ili ljudi koji kupe uređaj u inostranstvu) i koriste adapter za našu utičnicu imaju identičan problem - žale se da telefon neće da se puni, mi ga testiramo, vidimo da dobija dobru struju i onda tražimo da vidimo punjač i svi naravno izvuku plastične adapter sa bakarnih konektorima koji koštaju do 500 dinara.
Pa bolje je kupiti original punjač bilo kog telefona i puniti tako nego koristiti adapter.
Šteta je uglavnom na punjaču, kablu, ređe samom uređaju, ali na računarima može i to češće da se dogodi jer je jača struja pa uglavnom strada magsafe board ili senzori za punjenje na bateriji.

Naša struja je loša u smislu kvaliteta isporuke, napon varira, instalacije su uglavnom loše i stare, pa ne moramo i mi još da pridodamo tome sa lošim adapterima ili jeftinim kopijama.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

DonPatroN
21-09-2016, 20:18
Meni "osimica" ne pomaze. Ne puni pa ne puni. Znam sta mi treba ali nemam 100e trenutno za kabl [emoji47].
Mikenzi sta da ti kazem, vidimo se sutra [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

DonPatroN
07-10-2016, 16:45
Cisto da javim da sam problem resio sa adapterom sto je mikenzi predlozio u postu broj 16.
I da pohvalim momke u servisu na Uscu. Pogledali caskom, proverili punjac, dali resenje... dakle jako dobra usluga.
jedino sto adapter nema da se kupi odvojeno, pa sam morao malo skuplje da prodjem, ali sta da se radi, resen problem :D

.stefan
07-10-2016, 16:55
Ali koliko ti je ovaj budjavi adapter iskrivio punjac to nije realno

DonPatroN
07-10-2016, 19:35
Znas kako, nisam ni razmisljao o tome. punio normalno, ni ne razmislja covek uopste.ali eto kada je doslo do "kraja" reagovao sam.
A kada smo kod nerazmisljanja, nadjem taj dzek u stanu, ostao mi od ipad-a kojeg sam prodao, a punjac nije valjao :(
dakle bacih pare, jer radi i sa ovim sto imam kod kuce :(

.stefan
07-10-2016, 19:58
Dobro je da nije steta nastala pa tek onda... da kažemo da je sve ok proslo :)

DonPatroN
11-11-2016, 21:14
opet ja i punjenje... izgleda da je ipak nesto drugo u pitanju. nece da puni opet. nov nastavak za punjac, punio najnormanije do malopre, skinem i zakacim opet veceras i nece da puni. cisti, menjaj uticnice, obrci onaj djavo na magnet nista... resetovao komp nista...
vise ne znam sta da radim... ima da poludim mlad :(

bravo88
23-12-2016, 00:25
Pozdrav ljudi, super sto vec ima ova tema jer i ja imam slican problem.

Baterija mi je otisla na mac-u, pise service battery i ne izdrzi ni sat vremena na njoj, ali mi to nije bilo toliko bitno jer ga ionako koristim najvise na punjacu, i radio je super. Problem je sto je sad i punjenje pocelo da me zeza, u poslednjih par meseci moram po pola sata da cackam ulaz punjaca u macbook da bih dobio kontakt i mogao da uopste upalim mac, a situacija je sve gora i sve mi duze treba da ga namestim. Nekad mi se i iskljuci u sred posla i onda da covek lepo popizdi. Sad ne znam, da li da kupujem bateriju, da li je mozda do punjaca, da li je otisao sam ulaz na mac-u za punjenje?

mikenzi
23-12-2016, 07:12
Baterija nema veze sa tim. Punjač svetli zeleno ako baterija nije u računaru. Ako punjač ne svetli onda je problem ili do punjača ili do računara


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

bravo88
23-12-2016, 18:48
Punjac svetli kako mu se hoce, nekad zeleno, nekad narandzasto, nekad slabo zeleno, nekad treperi, a s druge strane laptop puni ili ne puni nezavisno od lampice. Kada sam pokusao da izvadim bateriju laptop nije hteo bez nje da radi tako da kapiram da je provodnik. Ali ne znam sta mu jeeeee

mikenzi
23-12-2016, 18:55
Proveri prvo punjač. Ako se sa drugim punjače dešava isto, a tvoj radi na drugom računaru, u tom slučaju prvo se resetuje napajanje. Ako i dalje neće menja se konektor za punjenje, ako i dalje neće, ploča. Računar mora da radi bez baterije ali onda intel procesor radi na 50 %


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

mccf
24-04-2022, 09:50
Pozdrav za sve, imam jednu situaciju koja se moze podvesti pod ovu temu.
U pitanju je Macbook Pro 13", late 2011.
Sledeca desavanja:
- sve je bilo uredno, baterija se punila, punjac je originalni, uzet cca 6 mjeseci unazad, u njemu je bila stara baterija cca 75% (prema Coconut battery statistici)
- Macbook je ostao u torbi i nije koristen 6-7 dana, prilikom punjenja - dosao je do 2% i u Taskbar meniju je pisalo 2%, stajao je znak preko baterije kao da se puni, ali kada se klikne stoji "Battery is not charging"
- Ubacena je nova baterija, odmah posle zamjene je napunila do 100%
- Kada se "raskači" sa punjenja, i ponovo prikljuci punjac - ista situacija, koliko je procenata, na bateriji stoji znak "munje", Coconut battery upise da je Power adapter Connected, ali kada se klikne na bateriju - pise Battery not charging.

Citao sam sve na netu, i nasao da se PRAM resetuje tako da se raskaci baterija, da se potom drzi 10 sekundi power dugme da izadje rezidualna struja, ponovo se spoji baterija i upali... kada to pokusam, baterija se krene puniti ako stavim napojni kabal.

Uradio sam i kalibraciju baterije (od 0-100-0-100%).

Potom sam uradio reinstall sistema (nisam isao clean, jer imam podataka koji su mi vazni).

Na koncu uradio sam Apple Hardware Test, duzu varijantu, gdje mi je izbacilo sledecu gresku:

4SNS/ 1 / 40000000 VD0R -18.884

Guglao po netu, vidim da je u pitanju neki senzor, D bi znacilo da je napajanje, ali ne znam sta je 18.884...

Sto se tice adaptera - relativno nov, 6 mjeseci star, original. Uredno radio... nazalost nemam rezervni niti imam u blizini da bih probao neki drugi.

Ima li neko neku ideju, ili podpitanje ako nisam dao dovoljno informacija? Hvala!

mikenzi
24-04-2022, 09:53
Pretpostavljam da baterija nije originalna, samim tim nedostaje joj senzor. I računar, bez tog senzora nikada neće znati koliko je puna baterija, procesor će oboriti radni takt za 50%.

Bez originalne baterije nikada nećeš dovesti račubar u 100% ispravno stanje.

Ta baterija, iako piše 2%, trajaće puna sat, dva, tri. Ali nikada nećeš znati kada će se ugasiti računar.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

mccf
24-04-2022, 10:18
Hvala puno na brzom odgovoru!
Nisam to uobzirio kad sam uzimao bateriju.
Baterija nije originalna.
Medjutim, ovaj problem se desio sa prethodnom, originalnom baterijom, sto je bio razlog kupovine nove. Na njoj je bio "stuck at 2%".
Tako da bih potencijalno iskljucio "originalnost" kao razlog.

Magsafe - dovodi struju / Mac prima struju (znak munje na bateriji)
Kada se raskači baterija pa spoji - nastavi punjenje od procenta gdje se desio "stuck".

Ovo se desilo sa originalnom baterijom, ista simptomatologija.

mikenzi
24-04-2022, 10:24
Pa sa originalnom baterijom mora da se dogodi. Ne može da traje večno. Računar je star 11 godina. Kada se originalna baterija ponaša tako onda znaš da je potrošena i da mora da se menja.

Poenta je što sa kopijom baterija nikada ne znaš šta dobijaš. Kvalitet je loš, kapacitet takođe, nema senzor koji ti može reći pravo stanje, a takođe se vrlo brzo naduju ćelije. Ne znaš da li se puni ili ne, ne znaš da li je % koji se prikazuje stvaran ili ne.

Kopija baterije kupuje se samo ako ti treba da premostiš par meseci do kupovine novog računara.

Ne možeš da se pouzdaš u nju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro