PDA

View Full Version : Mac OS za posao



Everytime
20-03-2015, 07:54
Jutro :D Mozda je na ovo pitanje odgovoreno vec xy puta ali ne nadjoh konkretnu temu. Koliko je prilagodljiv ovaj os u nasem eko sistemu? Nasao sam vec da se moze bez problema sacuvati svaka office ekstenzija da radi i na windowsu, koliko ovo radi u praksi? Znaci moram biti siguran da ako uradim nesto na potencijalnom macu koji cu kupiti onaj kome dam na usb sticku ili posaljem na mail ce bez problema otvoriti word dokument? Nisam problem ja koliko dosta starije kolege koje ne znaju nista dalje od open-print.


EDIT: i ne znam smijemo li ovako da pricamo to ali prosto pitanje- moram li kupiti office za mac ili mogu da ga "nadjem" na netu?

Byakuya
20-03-2015, 08:10
sta je nas eko sistem? nije jestiv ako na to mislis...i nije win jedini ucesnik...sve se to cool slaze...Imas bas Microsoft Office...uskoro i 2016 varijantu...ako sacuvas office word file na macu nema razloga da on ne radi na win...posto je i dalje office...imaju i drugi programi kao alternative koje dozvoljavaju cuvanje .doc i sl...ako vec ne budes hteo da pazaris office...

Mozes ga naci na netu...a mozes ga i NACI na netu...ides na microsoft sajt i za 499din mesecno imasces full Office+1gb clouda+office za telefon/tablet...

rmilanovic
20-03-2015, 08:38
Nije 1 gb vec 1 TB

Byakuya
20-03-2015, 08:43
Da da da..jbg 8ujutro...:)


http://www.isrbija.net/showthread.php/49740-Office-for-Mac-FREE?p=562318&viewfull=1#post562318