PDA

View Full Version : iSrbija forum iOS app - IDEJA



MS-13
14-03-2015, 14:48
Nešto razmišljam kako bi bilo dobro kada bi neko od naših developer- a napravio iSrbija forum app. Većina nas koristi TapaTalk ali mislim da bi bio pun pogodak kada bi imali iSrbija iOS app. Možda je ideja bezveze, možda nije. Interesuje me Vaše mišljenje.

iSrbija je jedan od najboljih foruma te vrste u regionu, o čemu svedoče njegovi brojni članovi iz zemalja u okruženju : HR, BiH, MK, SLO, CG a bogami i šire. Po mom mišljenju je najbolji. Postojanje jedne takve app bi još više učvrstilo njegovu kompetenciju.

Ja bih bio prvi koji bi finansijski podržao onoga koji bi se pozabavio pravljenjem takve app:)




☜ “The truth is out there.” ☞

1024
14-03-2015, 15:53
Sa jedne strane to ima smisla. Sa druge, ne verujem da bi ljudi koji posecuju vise foruma hteli zasebnu aplikaciju za svaki, vec jednu kojom mogu da pokriju svaki forum (a to je Tapatalk u ovom slucaju)

Koje bi bile prednosti te aplikacije osim sto postoji?

bbrks
14-03-2015, 16:02
Nikakve.....

MS-13
14-03-2015, 16:05
TapaTalk je odlična app. Tu nema dileme ali postojanje iSrbija app bi doprinelo da se iSrbija forum izdvoji iz mase drugih foruma, možda uvođenjem nekih novih opcija, mogućnosti postane specifičniji i jedinstveniji. 1024 i sam si rekao da ima smisla to o čemu sam govorio u prethodnom postu. E pa tu treba tražiti razloge zašto je potrebna jedna takva app.
Pa zar se bojite da bi takva app bila promašaj ?!

☜ “The truth is out there.” ☞

rikee
14-03-2015, 16:24
Tapatalk ima BYO app... Vredi ako ima ko voljan da je napravi... Jos kad se naviknemo, i kazemo da je ne update-uje [emoji1]
Ima prednosti [emoji1] direktno uticemo na developera[emoji1]

Lazar
14-03-2015, 16:51
jos kad bi samo znali koliko posla ima da se tako nesto napravi :D

rikee
14-03-2015, 17:09
Imaces najbolje ocenjenu aplikaciju na appstore [emoji1]

MS-13
14-03-2015, 17:12
Ajmo Lazar-e;)


☜ “The truth is out there.” ☞

Lazar
14-03-2015, 18:18
no thx :) :P

kylle
14-03-2015, 18:27
Ne bi ja menjao iskreno tapatalk ni za sta..

skiper
14-03-2015, 18:51
To bi bilo dobro verovatno samo za mene i meni slicne koji ne posecuju nijedan drugi forum. 

MS-13
14-03-2015, 19:17
Ista stvar i kod mene.. Samo ... Mislim da barem 70% ljudi sa ovog foruma posećuje samo iSrbija.


☜ “The truth is out there.” ☞

skiper
14-03-2015, 19:20
Ima puno posla da se napravi aplikacija a ne znas hoce li se isplatiti.

dzenopoljac
14-03-2015, 19:48
Meni je ideja OK ali mislim da će da zapne kod realizacije :) Recimo ModMyi ima svoju app.

MS-13
14-03-2015, 19:50
Možemo mi članovi da pomognemo.. Finansijski.... Ko koliko može.


☜ “The truth is out there.” ☞

kylle
15-03-2015, 07:33
To je dobra ideja MS-13, ako zatreba tu smo. Ako ne budete mrzovoljni, javite pa da doprinesemo na svaki nacin ako mozemo.

skiper
15-03-2015, 10:00
Vidi koliko nas je na forumu. Svako po jedan euro da uplati i milina za tog koji bi pravio.

MS-13
15-03-2015, 11:01
Pošteni i korektno.. Samo da se neko prihvati tog posla;)


☜ “The truth is out there.” ☞

iKontrash
15-03-2015, 11:02
Pridruzujem se GRUPi iNVESTITORA :obrva::vb_happy:

Grunf
15-03-2015, 11:03
Lepo se pokrene kampanja na Kickstarteru-u za skupljanje para za aplikaciju i eto :D

iKontrash
15-03-2015, 11:19
Ima li neko account ?

Da ne pravim ja ?

MS-13
15-03-2015, 12:39
Pa jel može to za Kickstarter i koja je procedura za uplatu novca, jel može iz Srbije..Na taj način bi možda obezbedili neka sredstva ali ostaje pitanje ko bi se bavio pravljenjem iSrbija app.

Čudi me da moderatori i administratori foruma nisu baš zainteresovani za ovu ideju. Zašto TapaTalk mora biti jedina opcija. Oni sigurno znaju nekog domaćeg developer-a kojeg bi možda mogli angažovati za ovaj projekat. Time bi zaobišli Kickstarter i odmah lepo uplaćivali novac čoveku na račun a on bi se bavio razvojem app.

☜ “The truth is out there.” ☞

rikee
15-03-2015, 13:26
Sto se mene tice moze da kosta kao 2tapatalka, samo da radi[emoji1]

Grunf
15-03-2015, 13:36
Nisam 100% siguran kako bi to islo sa Kickstarterom. Ali moze i da se on zaobidje, uplacujemo direktno na racun i eto.

rikee
15-03-2015, 14:20
App Store i iskljucivo pro verzija bez reklama. Treba videti i koliko kosta BYO licenca... Ko zna treba da napravi kalkulaciju
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/15/ca16bf3a2d6ccbef9c84925bdd9844b9.jpg
Samo neka polovina od ovih 1779 da po 0.99$ nije za potcenjivanje [emoji1]

iKontrash
15-03-2015, 14:28
Evo kako to izgleda na kickstarter.


https://www.kickstarter.com/projects/2119082010/868698392?token=25924778

Ja sam kreirao kao US kreator,valjda imamo nekog pouzdanog da nam da racun ,i da na njegov ide racun preko kickstartera ?

A mozemo i paypal acc otvorit,ili direktno covjeku kako kome godi?

Da krenemo od necega svakako ,ne mora uopste biti preko kickstartera.

I ne moraju administratori biti uvijek glavni pokretaci svega.

Ima li neki developer da nije admin ? :)


Opletite sa idejama i komentarima ,ako hoce neko drugi da radi prepustam sve podatke i acc.

Sretno nam

.stefan
15-03-2015, 14:29
Mogli bi za to vreme da uplatite svi po evro administratorima ovde :)
Vama to nije nista a nama bi puno znacilo [emoji14]

iKontrash
15-03-2015, 14:40
ne zachatavaj(te)

MS-13
15-03-2015, 14:48
Potrebna je puna podrška ljudi koji vode iSrbija forum da bi ova ideja bila realizovana... bez toga mislim da smo u ćorsokaku. Zaista smatram da bi jedna takva app bila pun pogodak i momentalno prihvaćena od strane svih članova ovog foruma.


☜ “The truth is out there.” ☞

.stefan
15-03-2015, 14:49
Gde ces bolju podršku od doniranja nama :)

MS-13
15-03-2015, 14:51
Daj račun..


☜ “The truth is out there.” ☞

rikee
15-03-2015, 14:54
Doniranje nije isto sto i mitologija... Koji admin ce da zavrsi app?

iKontrash
15-03-2015, 15:00
Jel nastavljamo ovo na kickstarteru ili ne ?

.stefan
15-03-2015, 15:02
@rikee jedino @Lazar je kvalifikovan za tako nesto....
Licno mi se svidja ideja...to bi nekako mogao da bude omaž ovom forumu

Pa sve i da nema nijedan razlog da se ona napravi....samo njeno postojanje bi bio razlog...i licno bih donirao svakom ko bi to uradio...
Kolektivna akcija placanja takog neceg je izvodljiva i preporučljiva...

iKontrash
15-03-2015, 15:08
Koliko je potrebno cca za start ?

MS-13
15-03-2015, 15:39
Poruka za sve moderatore, administratore... zabrljanje, bbrks, anonymous, 1024, byakuya, stefan, lazar i drugi.. Ljudi.. Sedite i popričajte o ovoj ideji, vi ste ti koji treba da pokrenete ceo proces, da osmislite i organizujete prikupljanje sredstava, da nadjete developer-a, zašto da ne Lazar-a...ideja je na mestu i dosta ljudi smatra da je potrebna jedna takva app.. Neki od vas su u prethodnim postovima i izneli razloge zašto..time bi ste stvarno pokazali da slušate glas nas običnih članova koji su veliki fanovi ovog foruma.


☜ “The truth is out there.” ☞

iKontrash
15-03-2015, 15:46
Podrzavam ,na kraju .stefan pobjedi :)

Hajde ko ce preuzeti kickstarter account.

Ili koji je dinarski racun,koji IBAN (za devize ) i koji je paypal acc.

Mozete sve to ubaciti u naslovni post teme.

Idemo ludo

Lazar
15-03-2015, 15:57
da se razumemo nisam ja jedini developer ovde ;) ima nas dosta koji se time bave. sta vise mislim da ima par kvalitetnih programera ovde koji rade iOS. Ja trenutno imam poso/firmu i stvarno nemam kad da se upustim u tako nesto :) to je veruj mi megalomanski poso po mojoj proceni od 300+ sati. Ovu brojku sam cisto onako lupio ali mislim da je nesto te velicine :)

Ja forum posecujem samo sa racunara. sa mobilnog mi je smor zivi uvek bio tako da sam zato protiv ideje :) a i mislim ta TT sasvim kvalitetno radi :)

@MS-13 cena radnog sata programera koji radi iOS je 15+$. uradi racunicu koliko clana ima aktivnih pa stacunaj ko hoce da plati pa vidi koliko treba da se da po coveku :)

i da jos jedna prepreka sto mi nismo vlasnici ovog foruma ;) Mi smo tu samo da ga posredimo i da pazimo sta se desava. Bez saglasnosti vlasnika cela ova prica pada u vodu...

MS-13
15-03-2015, 15:57
Čekamo odgovor moderatora i administratora.....


☜ “The truth is out there.” ☞

iKontrash
15-03-2015, 16:06
300 sati x 15 $ = 4500 $ sto se tice financija da se krene uopste ?

Ja se izvinjavam ako ne znam ,ko je vlasnik foruma ?

LP

Lazar
15-03-2015, 16:12
Krenite slobodno ali ja stvarno mislim da nemas vise 20 30 ljudi koji ce da ti daju pare na forumu :( super ako se varam ali mislim da je to realnost

Petar. Vlasnik iphone-srbija servisa

MS-13
15-03-2015, 16:20
Još jedan predlog, molba.. Da se ova tema postavi na neko vidno mesto na forumu kako bi je svi videli i možda dali neku ideju.


☜ “The truth is out there.” ☞

vlada11070
15-03-2015, 17:05
Dajem svoju podrsku za aplikaciju, ako bude zazivelo dajem i finanskijsku podrsku.
Mada bih ja pre napravio program za desktop racunare za PC i OSX jer TapaTalk dobro radi svoj posao.
U svakom slucaju sam za da se nesto novo radi jer gotivim ovaj forum!

iKontrash
15-03-2015, 17:06
Imamo li neku grupu mladih programera zeljnih dokazivanja ,koji imaju slobodnih 300 sati ?

Placeni bi bili ,koliko kazu ?

Nadam se da je predlog jasan ?

MS-13
15-03-2015, 19:29
Krenite slobodno ali ja stvarno mislim da nemas vise 20 30 ljudi koji ce da ti daju pare na forumu :( super ako se varam ali mislim da je to realnost

Petar. Vlasnik iphone-srbija servisa

Može li neko od Vas moderatora da kontaktira vlasnika i kaže mu za ovu ideju. Mislim da je tako ozbiljnije i poslovnije nego da mi jurimo čoveka. Ako ga kontaktirate javite nam njegovu reakciju i mišljenje.


☜ “The truth is out there.” ☞

didlika
15-03-2015, 19:45
I ja sam jedan od onih koji koriste tapatalk samo za isrbija forum, i nisam siguran da bi prelazio na neku drugu, navika je cudo, ali bi u svakom slucaju podrzao ideju sa donacijom!

kylle
15-03-2015, 22:37
Slazem se sa Lazar-om, na zalost mislim da sve to zvuci lepo ali da bi pokrilo troskove aplikacije, daj Boze nas 30-40 max da se skupi i da prilozi kintu a to je nedovoljno.

Ne da zvucim odbojno ali ja sam prezadovoljan tapatalk-om i trebalo bi da znamo svrhu sta bi dobili aplikacijom, nije ni poenta praviti je ako nema nikakvog smisla, ako ce biti na istu foru kao tapatalk-a onda nam i ne treba realno, a da kazemo samo da imamo app, nema bas nekog smisla. Meni je bolja varijanta ako neko ne koristi tapatalk da se napravi mobilna verzija kad se ukuca sajt na telefonu da lepo otvara. Ako bi sama aplikacija imala neke posebne stvari onda bi trebali i svi zajedno ideje da razvijemo sta doprinosi ako hocemo istu.

Jailbreak
15-03-2015, 23:02
+1
Slazem se sa tobom @kylle,ja sam recimo aktivan na 15-ak foruma i onda bi po tom trebao da imam isto toliko aplikacija.
Naravno podrzavam bilo koju novu nasu app,ali mislim da ne bi zazivela ova forum app...

Azimuth
15-03-2015, 23:15
Pa ne bi zazivela isto kao sto nije ona od xda. Koristi je svega par ljudi, procentualno su maltene statisticka greska, a forum je jedan od najvecih i najposecenijih.
Zasto? Zato sto ljudi uglavnom budu na vise foruma, pa je pomalo bespotrebno gomilati aplikacije za svaki posebno ili jos gore za samo neke. Zasto bih sve forume posecivao preko TapaTalk-a, a samo ovaj preko zasebne aplikacije kad vec ima podrsku za TT?
Podrzavam da se napravi aplikacija, ali mislim da bi zazivela tek kada bi se ukinula podrska za TapaTalk i sve prebacilo na nju (ovo verujem da nije izvodljivo ili je barem ogroman posao).

P.S. Mozda da ne bude za forum nego za neke clanke, cenovnike, review-e ili sta vec. To bi onda imalo vise smisla.


Sent from my iPhone 6

MS-13
15-03-2015, 23:26
Pre svega takva app ne bi morala da bude FREE.. Neka košta $0.99 ili $1.99.. Oni koji posećuju 15-tak foruma za njih je TapaTalk keva ali 90% ljudi sa ovog foruma posećuje samo iSrbija, tako da je ta app prevashodno namenjena njima i oni će je sigurno skinuti i eto zarade developer-u a verovatno i vlasniku foruma. Druga stvar..domaća app.. domaći develope-r znači veću mogućnost za davanje predloga ka poboljšanju same app. Treća stvar... iPhone je zvanično nov na ovom tržištu..u saradnji sa operaterima jedna takva app bi mogla poslužiti kao moćno marketinško sredstvo za privlačenje novih korisnika.. Npr mt:s bi kroz jednu takvu app mogao promovisati neke svoje nove usluge, pakete.. kroz banere i sl..Četvrta stvar..vlasnici foruma bi morali znati da jedna takva app pruža milion drugih opcija za zaradu uvodjenjem nekih novina, dodatnih servisa i usluga..Peta stvar..Zašto bih koristio TapaTalk ako posećujem samo iSrbija forum koji ( ako Bog da ) ima svoju iOS app... I dalje ostajem pri tome da je ovo jedna sjajna ideja.. Za sve je potreban novac.. Ništa nije džabe.. Deo novca možemo prikupiti mi članovi, drugi deo vlasnici, treći deo sponzori i zainteresovane strane a njih kao što sam već napomenuo sigurno ima ( pre svega operateri, firme iz IT sektora... ) itd. Ideja je tu, zainteresovanost postoji... Sve je na Vama gospodo vlasnici, moderatori, administratori da nadjete način kako to da izvedete i na kraju krajeva zaradite.. A mi ostali bi imali to zadovoljstvo da naš omiljeni forum ima svoju iOS aplikaciju. I još jedna bitna stvar.. Ovo je Srbija... Ne New York, Cupertino California i sl..mogu naši developer-i tražiti i 100 € za satnicu ali ljudi bre leba nemaju da jedu... Sve se bojim da se ubište od posla.. Da Vam sa svih strana pršte zahtevi za izradu iOS aplikacija...


☜ “The truth is out there.” ☞

Lazar
16-03-2015, 03:06
iphone je mnogo star u srbiji :D to sto ga sad ima u mts-u i gigatronu po samo 130000RSD to je druga prica ;) Ogroman broj ljudi u srbiji je imao apple uredjaje i bez legalnog kupovanja kod nas. Tako da to nece mnogo da znaci. Mozda ce 5 ili 10% te brojke da se poveca sad mada sam skeptican. Drugo srpski mentalitet je mnogo los za zaradu na aplikacijama. Evo da napravimo anketu ko je koliko novca dao za aplikacije zaprepastio bi se. Pricam ti iz iskustva posto se bavim time. Da bi neko zaradio na prodaji mobilnih aplikacija mora da gleda globalno a ne lokalno. Sem ako nisi iz USA onda je drugacija prica.

Nije mi ideja da sabotiram pricu. Skupite tim rado cu da pomognem. Ali stvarno nemam 300+ sati da odvojim na tako nesto. Sta vise nisam siguran da li pored svog posla i obaveza imam i 1h dnevno :(

MS-13
16-03-2015, 07:40
Lazaru svaka čast... Dečko je dokazao i pokazao da zna da napravi dobre iOS app: Ball Pro, Jumpy Hero, Puzzle Maestro i druge...ali majku mu pa nije valjda on jedini sa ovog foruma koji je sposoban za takav jedan projekat.. siguran sam da ima i drugih developer-a.. neko ranije reče željnih dokazivanja..koji bi ovu ideju prihvatili kao lični izazov...Naravno da bi bili plaćeni...ne treba preterivati i tražiti ne znam ni ja kolike pare... Ali lepa svotica se sigurno može obezbediti donacijama nas članova i velikih fanova foruma.


☜ “The truth is out there.” ☞

djalfirevic
16-03-2015, 08:30
Ljudi, tu sam da pomognem oko izrade aplikacije, ali je samo bitno da napravimo dobar scope projekta.

Jel ideja da se pravi samo iSrbija app, koja ce imati potpunu podrsku samo za ovaj nas forum, ili da to bude app slican TapaTalk-u? Ja bih licno voleo da napravimo app samo za ovaj nas forum, pa da eventualno u nekoj drugoj iteraciji vidimo da napravimo podrsku i za ostale.

Uradio bih taj app besplatno, ali je samo bitno da imam podrsku od nekog backend developera i sredicemo app da bude bombona. Naravno, dobar dizajner bi bio imperativ :)

iKontrash
16-03-2015, 09:10
Samo iSrbija app ,nista tapatalk slicnosti.

jEDiNStvena iSrbija.net Forum app.

Tako mi svi koji koristimo samo iSrbija.net forum na tapatalku hocemo da imamo svoju aplikaciju,da ne koristimo tapatalk.

MS-13
16-03-2015, 09:51
Ljudi, tu sam da pomognem oko izrade aplikacije, ali je samo bitno da napravimo dobar scope projekta.

Jel ideja da se pravi samo iSrbija app, koja ce imati potpunu podrsku samo za ovaj nas forum, ili da to bude app slican TapaTalk-u? Ja bih licno voleo da napravimo app samo za ovaj nas forum, pa da eventualno u nekoj drugoj iteraciji vidimo da napravimo podrsku i za ostale.

Uradio bih taj app besplatno, ali je samo bitno da imam podrsku od nekog backend developera i sredicemo app da bude bombona. Naravno, dobar dizajner bi bio imperativ :)

BRAVO.. To nam je trebalo. Ajmo sad ljudi.. vlasnici, moderatori, ostali članovi...dajte podršku čoveku. Lazare ti mu sigurno možeš pomoći i dati mu kontakte.


☜ “The truth is out there.” ☞

iBosanac
16-03-2015, 12:26
Sjajna ideja. Podrzavam. Recite gde, kada i kako da dam finansijsku podrsku.

Nov sam na ovom forumu, nemam mnogo vremena ali za ovo kratko vreme sam primetio da je ovo jedan sjajan forum, da su ljudi dobronamerni, druzeljubivi, susretljivi, voljni da daju pomoc, savet, resenje i uvek podele sve sa drugima. Stvarno sjajno.

Evo sad i ova ideja za iSrbija iOS app, to bi bilo sjajno. Evo covek se javio, ima volju, ima zelju. Dajmo mu podrsku.

1024
16-03-2015, 15:31
I još jedna bitna stvar.. Ovo je Srbija... Ne New York, Cupertino California i sl..mogu naši developer-i tražiti i 100 € za satnicu ali ljudi bre leba nemaju da jedu... Sve se bojim da se ubište od posla.. Da Vam sa svih strana pršte zahtevi za izradu iOS aplikacija...
Sa takvim stavom ces bas da privuces programere za tvoju ideju :facepalm:

Ja i dalje ne vidim nikakvu prednost od pravljenja specijalne aplcikacije za forum koja bi opravdala potreban trud. A ni ti nisi nikakvu konkretnu prednost naveo, osim "bilo bi super da imamo" i "bice mnogo nekih prednosti". Danas svaki drugi sajt ima "svoju aplkaciju" koju te smaraju da skines a koja nista ne doprinosi, tako da i "forum bi se istakao imanjem aplikacije" ne pije vodu. Mozda zvucim kao partibrejker :yes: ali ako se vec treba upustati u tako ozbiljan posao (ciju kompleksnost sumnjam da shvatas), mora da se zna zasto se to radi.

Takodje, nije prvi put na forumu da se pojavi neko sa "mnogo dobrom idejom", da se pet ljudi "podrze ideju" i "spremni su da daju pare za to", i da onda mesec dana kasnije svi zaborave na to. Nesto mi govori da ce isto da se desi i ovde.

MS-13
16-03-2015, 15:44
djalfirevic se čovek sam javio.. Prepozno izazov... Čovek se verovatno bavi pravljenjem iOS app.. Trebamo ga podržati jer je voljan da uloži svoj trud i znanje u izradu jedne takve app... To je najvažnije a ne ono što Vi mislite... Vi samo tražite razloge protiv... Kao da Vas plaća TapaTalk.


☜ “The truth is out there.” ☞

Lazar
16-03-2015, 16:02
@MS-13 inace ona gore cena sto sam ti napisao je moja satnica koju mi placaju ;) i da imam posla preko glave :D i znam bar jos 20 ljudi koji imaju toliku satnicu. tako da je skroz na mestu

MS-13
16-03-2015, 16:06
Ok Lazare...nikakav problem..drago mi je zbog tebe, hvala bogu da je tako. Evo čovek se javio i ne traži novac, samo savet, pomoć i podršku.. što ne znači da ga nećemo platiti.. Naprotiv.
SLABA VAJDA OD ČITAVE OVE INICIJATIVE AKO VODEĆI LJUDI OVOG FORUMA STALNO KRITIKUJU I TRAŽE RAZLOGE PROTIV. PRVI STE VI TREBALI PODRŽATI SVE OVO..

☜ “The truth is out there.” ☞

vanjakv
16-03-2015, 16:30
Ja bih podrzao razvoj app-a,ali ti si ovo mnogo licno shvatio. Ili sam ja pogresno ukapirao?

MS-13
16-03-2015, 16:33
Ja sam samo veliki fan ovog foruma... Ništa me lično ne pogađa ali mi je žao da sve ovo propadne kada već imamo čoveka koji bi je napravio.. Treba mu samo tehnička podrška.. Ali izgleda kao da nekome to ne odgovara... Niko od moderatora nije prokomentarisao djalfirevic-ev post, njegovu dobru volju.. Niko ga nije podržao!?
Samo smo iKontrash i ja like-ovali taj njegov post. Post br 53.

☜ “The truth is out there.” ☞

Lazar
16-03-2015, 16:37
ja nisam kritikovao niciju ideju niti to sto covek hoce da napravi. Sta vise on je jedan od onih koji imaju znanje za to na forumu. Problem je sto nece nista moci da se menja na serveru foruma. Provereno znamo to. Probali smo par puta i nije bilo dozvoljeno da se bilo sta promeni zbog sigurnosti. To moze da bude velika kocnica.

kylle
16-03-2015, 18:45
Ajmo ovako, glupo je pre svega sto ide rasprava oko toga, svako ima svoje misljenje a i samim tim koliko ljudi ucestvuje u ovoj temi je cist dokaz koliko bi nas ucestvovali za doniranje pravljenja aplikacije. Lepo je da imamo nekog ko bi odradio app ali jos jednom ljudi sta dobijamo time, ja sam prezadovoljan tapatalkom i ne vidim nikakve novine aplikacijom. Prvi sam za ali nikakve promene ne vidim da mozemo dobiti jer ovo je forum, text, text i opet text, nista drugo niti nam treba niti trazimo i svi smo zadovolji. Ako postoji neki koncept, ideja, iznesite sta je to sto bi doprinelo pa ako je interesantno onda se skupimo i poradi se na tome. A ako je samo to da bi imali app, skroz je beskorisno.

Postoje aplikacije za Blic, B92, banalan primer a ja uvek otvaram preko sajta jer mi je lepse, preglednije a i navikao sam se i ne menjam. Isti je slucaj sa tapatalkom, naviko sam se, super radi, sumnjam da bi bas menjao na app cak i ako napravimo.

Moj glas ide iako bih zeleo da postoji gledajuci realno da ostanemo na tapatalk-u, znaci bez aplikacije.
Ako hocete dajte svoj glas pa ako nema smisla sve ovo pisanje da zatvaramo temu, ako ima onda da iznosimo ideje i da se pravi neki plan.

.truba
16-03-2015, 19:02
Aplikacija bi imala smisla da je riječ o portalu, sa novostima, recenzijama i sl, budući da je forum, tapatalk završava posao.

Ipak svi mi pratimo više foruma.

MS-13
16-03-2015, 19:02
Moj stav je više nego jasan...ja sam za iSrbija app. Razlog.... Ovaj forum to zaslužuje.. Napravite vi app a onda neka ljudi biraju šta će da koriste.. TT ili iSrbija app.


☜ “The truth is out there.” ☞

kylle
16-03-2015, 19:06
Ja tebe u potpunosti razumem i ja bih jako voleo da je imamo, ali hajde reci mi sta dobijamo aplikacijom?

bbrks
16-03-2015, 19:10
Cenim da si jako mlad, pa volis da mastas.....u redu je to...ali ces morati jos da ucis kako funkcionise realan svet. Tvoja ideja ne da nema smisla, nego je u najmanju ruku smesna. I ne brini, nece ovaj forum propasti bez tog Appa :)

skiper
16-03-2015, 19:15
Ako ima neko voljan neka napravi app i neka stavi cenu od npr. 1$ i videce da li mu se trud isplatio.

MS-13
16-03-2015, 19:25
Ja tebe u potpunosti razumem i ja bih jako voleo da je imamo, ali hajde reci mi sta dobijamo aplikacijom?

Objasni ti meni koja je razlika između WhatsAppa, Vibera, FB Messenger-a i sl.. Isto sra... drugo pakovanje...sve tri rade i nude potpuno iste stvari... i sve tri postoje i dobro im je. Ista stvar bi bila i sa TT i iSrbija app... Imali bi mogućnost izbora.

Cenim da si jako mlad, pa volis da mastas.....u redu je to...ali ces morati jos da ucis kako funkcionise realan svet. Tvoja ideja ne da nema smisla, nego je u najmanju ruku smesna. I ne brini, nece ovaj forum propasti bez tog Appa :)

Ništa nije smešno.

Ako ima neko voljan neka napravi app i neka stavi cenu od npr. 1$ i videce da li mu se trud isplatio.
Slažem se a mi bi trebali da mu pomognemo.. Imamo čoveka za to.. djalfirevic:)

☜ “The truth is out there.” ☞

bbrks
16-03-2015, 19:30
Sta nije smesno, to sto ne razumes sta ocu da ti kazem ili.......a poredjenje sa WatsApp, Viber itd....vidi se da si zelen......ajde probaj da razmilis zasto :)

MS-13
16-03-2015, 19:34
Ne bi da ulazim u verbalno prepucavanje...dobiću ban od strane ministarstva unutrašnjih poslova foruma iSrbija.
Hvala lepo i radite šta hoćete.

☜ “The truth is out there.” ☞

bbrks
16-03-2015, 19:38
Eto i to ti je odgovor.....sta reci, samo te molim da probas da shvatis sta sam ti rekao...

Byakuya
16-03-2015, 19:44
Zelja za aplikacijom je lepa stvar i to pozdravljamo ali ako malo razmislite o tome videcete da osim tapatalk zaista nema potrebe za posebnom app...da je ovo nesto poput iClarified ili RedmondPie gde se konstantno osvezava content u smislu vesti i slicnog tada bi vec i imalo smisla...medjutim ovo je samo forum a za to da kazemo aplikacija vec i postoji.

Pozdravljam i sve one koji su zeleli da se upuste u ovaj projekat medjutim kranje je besmisleno praviti poseban app i trositi resurse kada vec postoji dobro funkcionalno i provereno resenje.


Ako bude bilo kakvih promena blagovremeno cemo vas obavestiti.

Pozdrav