PDA

View Full Version : Ciscenje iCloud naloga



kicba
13-03-2015, 17:33
iCloud nalog mi je pretrpan i backup vise ne moze da se radi na njega. Ne znam zbog cega, jer uopste nemam mnogo slika. Niti mogu da vidim sta mi zauzima toliko mesta (pogledaj sliku).

1.Zelim da ocistim ceo iCloud nalog i da krenem ispocetka. Hocu da uradim restore+update na iOS 8.2. Prilikom zavrsetka restore-a kad me pita da li hocu restore from backup, da idem na skip, i onda tek kad udjem u sistem ukucam stari apple id i pasword. Da li bi onda trebao da imam cist icloud nalog?

2. Ako ovo gore nije dovoljno, da li je dovoljno da uradim delete samo (pogledaj sliku) i onda da ceo sadrzaj bude prazan? Pa tek onda da radim restore+update+skip...

3. Da li ce mi nakon koraka 1. ili 2. biti obrisane sve slike iz programa Aperture u odeljku iCloud? Ili ne, vec ce samo dodavati nove slike, slikane posle restore-a?

Hvala,

skiper
13-03-2015, 18:15
Idi na iCloud/Storage/Manage Storage i tu imas backups i obrisi.

kicba
14-03-2015, 13:01
Znaci to je ovo pod 2. ?

skiper
14-03-2015, 13:08
Prvo obrisi sve sa iCloud-a i onda kada uradis restore preko iTunes-a i ubacis svoj Apple ID bice ti prazan.

milospinkfloyd
02-04-2015, 14:42
meni gomila stvari sto se tice koriscenja iClouda nije jasna..Imam upaljen bekap notes i contacts (par kilobajta) i u okviru storage-a Photo Library (795mb) i whatsapp (311mb), sto izadje 1106mb, a on mi kaze da je next backup size 1.2gb (aj mozda zaokruzuje na sledecih 100mb) ali zasto mi pise da imam slobodno 3.7gb a ne 3.8gb? msm nebitno radi posao kako treba ionako mi je potrebno 2gb max uvek, samo za slike koje jos nisam bekapovao ns pc...

I jos jedno, zasto whatsapp imam da bekapujem i u okviru iCloud Drive (tamo od aplikacija imam samo whatsapp) i u okviru storage tamo gde imam sve aplikacije? Taj iCloud Drive je kao zamena za Documents and data na ranijim iOS-ima?

Free13
02-04-2015, 15:09
Ja koristim icloud i na fonu i na ipadu,ako ti je lakse idi na sajt,uloguj se ocisti i to je to...meni je to lakse jer je organizovanije...

alex.ve
01-05-2015, 09:05
Da, da i ja tako radim.