PDA

View Full Version : Could not activate celluar data network



Everytime
13-03-2015, 08:29
Od sinoc mi ovo pise kada udjem u bilo koju aplikaciju koja zahtjeva internet (naravno, kada je ugasen wifi). A inace sam na postpaid i imam flat mobilni internet. Zvao sam jutros korisnicki servis (mtel) ali naravno da nisu bili od neke koristi jer imam iPhone a kod njih sve sto nije Samsung ne treba da bude na mrezi. Gasio i palio telefon, reset network settings, airplane mode vec pokusao. Od ponedeljka sam na 8.2 ali ne vidim zasto bi mi 4 dana kasnije odlucio da napravi ovaj problem.

komsa
13-03-2015, 08:53
1.probaj karticu u drugom telefonu
2.hard reset
3.restore pa ako ni onda neće,servis ili reklamacija ako je u garanciji......

Everytime
13-03-2015, 09:07
Probao da ubacim karticu u drugi tel, i tu radi. Sada cu hard reset pa javim. A servis/reklamacija u nekom drugom svijetu ali ne i BiH. Cak je ovo i jedini telefon koji sam usao u radnju i kupio ali nista oni ne mogu uraditi (znam iz svog i tudjeg iskustva). Jedino u Sarajevo da nosim a to mi nikako nije ni blizu ni prakticno

ertz
13-03-2015, 12:46
Ja sam imao taj problem(isto mtel) ali meni nije bio upisan apn pod cellular data network,nakon sto sam upisao,proradilo je.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Everytime
13-03-2015, 13:29
Na mtelu ne treba apn da bude popunjen (barem poslednjih nekoliko godina ne treba) niti sam imao na proslom iPhonu ili ovim popunjen apn. U svakom slucaju, prije 10ak minuta se opet pojavio internet i sve radi, ne znam sta je bio problem, mozda do mreze.