PDA

View Full Version : Pucketanje frejma.



ukce
09-03-2015, 10:46
Pozdrav,narucio telefon u telenoru iphone 6 .
Cim je stigao da ga stavim u futroli stisnem frejm pored dugmeta pucketa.
Zovem ih danas rekose mi da odem da reklamiram u radnji.
Vase misljenje,da li moze da se to popravi? Ili ce mi zameniti uradjaj

skiper
09-03-2015, 11:13
Zamenice ti, vec ima na forumu dosta price o tome.

ukce
09-03-2015, 13:15
ok delete.nisam ispratio.

mikenzi
10-03-2015, 07:34
Po proceduri telefon se otvara i pokusava se ponovno podesavanje display-a. Juče smo mi imali dva takva slucaja. Za jedan je podesavanje uspelo i korisnik je bio zadovoljan, a za drugi nije uspelo i reklamirali smo telefon.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

Zokifcrs
10-03-2015, 09:07
Mikenzi, tebi svaka čast i drago mi je da vas imamo za ne daj bože. :yes: Ne sviđa mi se što je Srbija gotovo jedina od zemalja, da kada treba da se ostvari garancija, mečku rodiš, uvek se poštuje neka procedura, neka silna čekanja i na kraju ništa. U drugim zemljama bi mu odmah zamenili telefon, žalosno je to što je uzeo nov telefon i već treba da se otvara i sredi displej. :(To je bzv. za bilo koji telefon, a kamoli za iPhone, kada znamo da se za bilo koji kvar u garantnom roku u drugim zemljama dobija nov uređaj. Još jednom Mikenzi, vama svaka čast i veliki pozdrav. :wave:

mikenzi
10-03-2015, 09:52
Apsolutno si upravu. Ali korisnici cesto zaborave da iStyle nije Apple vec Premium Reseller. Nasa licenca nas obavezuje da pratimo servisnu proceduru. Apple ne mora da je prati. To je njihov proizvod i imaju diskreciono pravo da ti zamene uredjaj cak i ako je ostecen, polomljen, upao u vodu ili mu je istekla garancija pre godinu dana.
Takodje, iPhone se vise ne menja u svakoj situaciji vec postoje odredjeni delovi sada koje je moguce zameniti. U narednih nekoliko godina procedura zamene telefona potpuno ce nestati jer Appe radi na tome da snabdeva servise svim delovima telefona.



Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

ukce
11-03-2015, 01:46
@zokifcrs ne bih ni ja zeleo otvaran uradjaj posle 5 dana koriscenje.Mislim da bi bilo u redu da se zameni.
Da se razumemo das 600e za telefon,nije malo u nasim uslovima i jos da bude otvaran posle 3 dana.
Ali mi smo Srbija kod nas sve moze.

onua
11-03-2015, 02:36
Ako srede ne vidim u čemu je problem? Kako vi mislite da "nastaje" telefon, odjednom? [emoji1]


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

ukce
15-03-2015, 00:39
Telefon vracen iz servisa Telenora,sa konstatacijom i obrazlozenjem da oni nisu uvideli gde je problem telefona.
Pisao sam Reklamaciju direktno telenoru i telefon ponovo poslao istom servisu i njima sam napisao reklamaciju.
U medjuvremenu sam ih zvao ,rekli su da dodjem do njih da im pokazem gde je problem.
Posto sam reko da sam iz Paracina,rekli su mi da snimim to sto se desava sa telefonim i da ima posaljem snimak,
Na disku ili usb-flesu.Da bi njihov serviser mogao to lepo da uoci.
Nemam komentara na sve ovo.
Videcemo za par dana sta ce se desiti.Pa cu napisati.

djsp
15-03-2015, 01:48
Pitanje za mekenzi u cemu se sastoji opisan kvar...meni se cini da mi je bas tako krckao sa desne strane oko dugmeta ali je prestalo.....

manutd
15-03-2015, 03:34
Jednostavno, skoro svi pucketaju, 5, 5s,6, 6 plus, sto svakako ne znaci da takve stvari ne treba reklamirati, bas naprotiv.

Meni na 5s koji reklamiram vec treci put zbog sitnih fabričkih ogrebotina krcka staklo na ledjima koje ide preko kamere, tacno se vidi da ima sitno odstupanje na spoju aluminijum staklo, ali serviser to objasnjava "ocekivanim izgledom uredjaja" ......

Dva zamenska 5c koje sam dobio na koriscenje, jedan tek otpakovan iz kutije, krckaju oba kao ludi, pritisnes klati se ekran, pa nekad nista, pa na drugom mestu, ali krajnje iritantno i neocekivano za Apple premijum standarde.

Ja sam dobio 5s sa sitnim ogrebotinama na tzv. woooow "dijamantskoj", brusenoj ivici, mozes misliti, kad slusas ser Ajva kako govori o tome reklo bi se da je stvarno dijamantska, kad ono kinez u proizvodnji previse natego brusilicu :) pa te jos zajebavaju.

Apple pravi mnogo skarta!!!!!!!

Molim te reci iz kog servisa su te zvali, posto imam utisak da MTS krije "Macolu" kao zmija noge.

mikenzi
15-03-2015, 08:38
Pitanje za mekenzi u cemu se sastoji opisan kvar...meni se cini da mi je bas tako krckao sa desne strane oko dugmeta ali je prestalo.....

Zašto tačno krcka iskreno ne znam. Imali smo nekoliko korisnika sa ovim problemom. Nekima smo resili problem ponovnim podešavanjem display-a, a nekima smo reklamirali telefon jer se uvek čuje krckanje.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

ukce
15-03-2015, 15:03
Telenorov oficijalni serviseri su PRO MOBI servisni centar Cukarica.
ali mislim da nisu strucni za apple,cak mislim da ne znaju ni icloud nalog da naprave.
Nisu strucni,moje iskustvo.
Sto se tice krckanja,ni jedan do sad imao sam 5 komada iphone 6 nije krcakao.
Ovo je prvi sa nase mreze i bas on da ima ,nije mali problem,nekome ne smeta meni smeta.

ukce
18-03-2015, 00:50
Ponovo nisu nasli kvar .Ostaje mi jos 7 dana da sacekam da vidim jel ce telenor da uvazi reklamaciju.

ukce
20-03-2015, 12:53
Da li ce prihvatiti reklamaciju u Minhen Apple store?Ako odem tamo i da li ce mi zameniti uradjaj bez obzira sto je sa naseg Telenora? Jer od njih nema vajdi da mi srede telefon .

mikenzi
20-03-2015, 12:55
Apple Store može svašta. Čak ako i oni ne mogu da vide kvar mogu da odluče da ti zamene. Pisao sam o tome ranije. Što ne doneseš kod nas da pogledamo?


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

ukce
20-03-2015, 12:58
Pa iz Paracina sam ne bih da dolazim bas samo zbog toga .

mikenzi
20-03-2015, 12:59
Pa valjda smo mi bliži od Minhena :)


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

ukce
20-03-2015, 13:00
Jeste ali u Minhen idem u goste iduceg meseca.

majkic
20-03-2015, 15:19
U slucaju da prihvate reklamaciju (skontaju da pucketa) imas pravo da trazis zamenu uredjaja, a ne da ti otvaraju telefon i popravljaju. Ali ima fora ako si potpisao prilikom predaje na reklamaciju da prihvatas da se kvar otkloni servisom onda ti ne vredi nista.
Obzirom da sam imao iskustva sa ProMobijem i njihovim neiskustvom, moj savet ti je da sednes na voz/bus i odes do iStyle da pogledaju. Radije bih njima dao telefon da pogledaju i otvaraju nego ovima u ProMobiju. Vidi da li postoji mogucnost da poslajes brzom postom u iStyle da samo pogledaju, ne moraju nista da rade (postarina te izadje oko 500din ukupno).

dzenopoljac
20-03-2015, 17:45
Ja ću samo da predložim sledeće: ako hoćeš da te bolje "čuju" onda lepo kreni da prozivaš Telenor preko twittera i facebooka. Mene na taj način odmah uoče i pre mi izađu u susret. Evo ja ću da ti udaram retweet :)

ukce
20-03-2015, 17:51
Napisao sam
Im
Rekli su mi da zovem apple store.
Da mi resi problem.

Paranormal
20-03-2015, 17:57
Dok ne odes za Minhen, poslusaj Dzenopoljca :)

Srecko
20-03-2015, 22:22
Imaces jos jedan ritvit. Samo udri.

majkic
21-03-2015, 01:32
Ukce, sad vidim da si telefon porucivao. Da li si porucio preko web shopa da ti stigne na kucnu adresu ? Ako jesi, kog datuma si dobio telefon ?

ukce
21-03-2015, 01:55
porucio mislim 1.3 stigo mi je 3.3 Narucio sam u poslovnici u Paracinu stigo mi je na kucnu adresu.

iVan.sa
05-04-2015, 00:59
Posle 15-ak dana koriscenja pojavio se i meni ovaj problem... Moracu u iStyle, cujem da su ljudi profesionalci. Posto mi je preko neophodan tel a nisam iz Beograda, zna li neko koliko traje servis tj.da li moze za dan biti gotov i da li daju neke telefone na koriscenje dok je ovaj na servisu?

mikenzi
05-04-2015, 09:35
Za 10min možeš da saznaš da li je telefon potrebno reklamira ti ili ne. Čeka se okvirno 7 dana da stigne novi telefon i mi nemamo opciju rentiranja drugog telefona.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

ukce
06-04-2015, 02:40
Dzaba otvaras frejm ne moze sa se namesti nikako . Prodao sam telefon kupio novi iskreno 4x sam slao telenoru i nisu prihfatili reklamaciju . Cak sam i snimio klip ,postavicu ovde a vi procenite da li je bilo za zamenunu ili ne .


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://youtu.be/ck79gNeThMQ

Ja sam snimio licno, nije neki snimak, ali se vidi dovoljno u cemu je problem .


KORISTI DUGME EDIT!

Srecko
06-04-2015, 09:16
I ladno nisu prihvatili reklamaciju? Mora da zezas covece? [emoji32]

manutd
06-04-2015, 18:19
Zar niste shvatili jos uvek, nemoguce je da telefonu iz vakuma nesto fali, to se ne desava u ovom Univerzumu.

.truba
06-04-2015, 18:40
Jednostavno, skoro svi pucketaju, 5, 5s,6, 6 plus, sto svakako ne znaci da takve stvari ne treba reklamirati, bas naprotiv.

Meni na 5s koji reklamiram vec treci put zbog sitnih fabričkih ogrebotina krcka staklo na ledjima koje ide preko kamere, tacno se vidi da ima sitno odstupanje na spoju aluminijum staklo, ali serviser to objasnjava "ocekivanim izgledom uredjaja" ......

Dva zamenska 5c koje sam dobio na koriscenje, jedan tek otpakovan iz kutije, krckaju oba kao ludi, pritisnes klati se ekran, pa nekad nista, pa na drugom mestu, ali krajnje iritantno i neocekivano za Apple premijum standarde.

Ja sam dobio 5s sa sitnim ogrebotinama na tzv. woooow "dijamantskoj", brusenoj ivici, mozes misliti, kad slusas ser Ajva kako govori o tome reklo bi se da je stvarno dijamantska, kad ono kinez u proizvodnji previse natego brusilicu :) pa te jos zajebavaju.

Apple pravi mnogo skarta!!!!!!!

Molim te reci iz kog servisa su te zvali, posto imam utisak da MTS krije "Macolu" kao zmija noge.

Ja ne znam kakve ti telefone kupujes pa ti svi pucketaju. Meni od 3GS do 6 ni jedan nije pucketao. Utegnuti su svi bili do daske.

ukce
08-04-2015, 01:43
Ja ne znam kakve ti telefone kupujes pa ti svi pucketaju. Meni od 3GS do 6 ni jedan nije pucketao. Utegnuti su svi bili do daske.

Ni ja nisam imao problema do sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

F117
14-04-2015, 15:08
Pucketa i moj kad se stisne kod Home dugmeta, primjetio sam da nakon nekog vremena kao da malo iskoci iz alu-kucista pa kad se stisne vise se ne osjeti i ne cuje to pucketanje. Problem je jedva primjetan ali je tu i prilicno iritira. Samo znam da sam 100% siguran da cu od sad samo S verzije kupovati. Mislim da je QC kod Apple-a drasticno opao i da ce biti sve gori i gori.

DonPatroN
30-05-2015, 11:05
I kod mene ovo pucketanje, na ip6, sa donje desne strane. U mts-u uzet telefon, odnecu danas, pa cu videti sta ce reci...

djoole
30-05-2015, 12:52
Drugar koji ima 6cu iz mts-a mi se isto požalio pre neki dan na to iskakanje displeja iz kućišta. Ajde javite šta ste uradili po pitanju garancije pa da mu prenesem.


Sent from my iPad using Tapatalk

justkidding
30-05-2015, 13:57
Nazalost evo i ja posle 3 meseca koriscenja telefona imam slican problem(silikonski case nikad ispadao,nenosim ga u dzepu itd) kad pritisnem display pri koriscenju ,znaci otvaranje app-a ne jako pritiskanje od pola displeja pa nagore gde god pipnem displej pucketa tj ima luft pa kao da se pomera tj vraca u leziste.Pre neki dan na putu mi se to desilo izludeo sam uzeo sam magicnu krpu da prebrisem displaj i pritisnuo ga malo jace celom sakom dok sam trljao,posle toga manje pucketa tj izgleda se vratio u leziste.Pitanje je za mikenzija ili nekog ko zna jel vredi da idem u iStyle da reklamiram mogu li oni to da rese(vrate u leziste) ili ne i koja je procedura(koliko to traje),posto nisam iz Bgd pa da se ne maltretiram za dzabe samo bi jos dodatno izludeo.Telefon simfree kupljen u Finskoj pre manje od tri meseca,nema ni mikronske ogrebotine kamoli neko ostecenje.Unapred hvala na pomoci.

sybersushi1
02-06-2015, 00:12
Danas sam primetio da imam isti problem na 6-ici, izvadjen iz kutije pre 5 dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DonPatroN
02-06-2015, 00:43
Sto se MTS-a tice, devojka koja radi tamo kaze da se to desava, i da verovatno nece uvaziti reklamaciju. S'obzirom da je znam, poslala je tel, ali kaze da je takvih problema koliko oces, skoro svaki treci je problematican... Javicu vam u petak sta su uradili.

Azimuth
02-06-2015, 01:09
Pitaj ti tu devojku, ako ti nije problem, u vezi zamene telefona zbog onog pomeranja prednje kamere ili sta se vec pomeri pa se vidi onaj polu mesec.
Mene interesuje u kom roku se sve zavrsi i da li se dobija zamenski telefon dok to ne zavrse...

kursula82
02-06-2015, 01:28
Menu je dosada uvek trajali izmedju 12-15 dana, cetri puta menjao ip6. Inace daju zamenski 5c, meni prvi put dali glanc nov, ja sam ga kuci otpakovao.

Azimuth
02-06-2015, 02:09
A da li si nosio komplet sa sve kutijom ili samo telefon? Mislim, da li si dobio opet vakum pakovanje ili ostaje stara oprema a samo telefon nov?
Pitam da znam da li da sve pakujem ili ne.
Hvala!

DonPatroN
02-06-2015, 10:43
Meni nisu dali nista !! nisu imali sta da mi daju. ja poludeo. Msm njihova je sramota sto ljudi daju 70-80k za telefon, on zeza, i onda kada ga das na reklamaciju nemaju zamenski. To je velika sramota.@Azimuth pitacu za kameru. Meni je rekla za ovo par dana. kaze do petka bi trebalo da bude gotovo, mozda i pre, pa se nadam da ce biti pre :D

zabrljanje
02-06-2015, 11:36
Pitaj ti tu devojku, ako ti nije problem, u vezi zamene telefona zbog onog pomeranja prednje kamere ili sta se vec pomeri pa se vidi onaj polu mesec...

...za to sa prednjom kamerom je pisano da se menja telefon...

kursula82
02-06-2015, 11:46
A da li si nosio komplet sa sve kutijom ili samo telefon? Mislim, da li si dobio opet vakum pakovanje ili ostaje stara oprema a samo telefon nov?
Pitam da znam da li da sve pakujem ili ne.
Hvala!

Ma dao im prvi put sve, nadao se novom vakuumu al dzaba. Zamenili novim u staroj kutiji, koju su sve unistili slepci. Tako da ostaje stara oprema. Ako necete da vam lepe kutiju selotejpom i izolir trakom spakujte u nesto drugo samo telefon. Meni je kutija bila otvorena tako da plastika ostane na poklopcu oni slepci to skinuli i bacili, uostalom evo slika.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/02/c775ea25607e34d699f72c8a881a739b.jpg

Azimuth
02-06-2015, 12:00
...za to sa prednjom kamerom je pisano da se menja telefon...

Znam, ali ne znam u kom roku rade zamenu i da li cu dobiti zamenski telefon da se koristim u tom periodu... Mislim, glupo bi bilo da me ostave 7-14 dana bez telefona... Ili mozda imaju na lageru telefone, pa cim dobiju potvrdu da se menja oni daju drugi?

bobanbg9
02-06-2015, 15:27
Za to pucketanje odnesite telefon u istyle probace odmah da vam to poprave(zategnu) ukoliko se pojavi opet isti problem ili ne uspeju da ga poprave ostavite telefon i za 7 do 10 dana dobijate novi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
02-06-2015, 15:40
To sto si napisao vazi za one koji zive/rade u BG-u, ali je meni i jednostavnije i jeftinije da ga ostavim u poslovnici mts-a pa neka ga oni nose u servis. Sa druge strane, ako ga direktno u iStyle odnesem tada sigurno necu dobiti zamenski telefon da se sluzim njim dok mi ne stigne novi.

bobanbg9
02-06-2015, 18:20
Posalji ga kurirskom sluzbom u istyle,mislim da je pricao mikenzi o tome da mogu da se salju tako telefoni i tako se izbegnu operateri koji ne znaju gde su ni sta rade sto se tice iphona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
02-06-2015, 19:06
To sto si napisao vazi za one koji zive/rade u BG-u, ali je meni i jednostavnije i jeftinije da ga ostavim u poslovnici mts-a pa neka ga oni nose u servis. Sa druge strane, ako ga direktno u iStyle odnesem tada sigurno necu dobiti zamenski telefon da se sluzim njim dok mi ne stigne novi.

To su prednosti operatera.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

bobanbg9
12-06-2015, 19:11
Evo ja da javim da mi je posle 15 dana stigao zamenski telefon zbog pucketanja u . I ne lezi vraze,ja da ga preuzmem on pucketa opet na istom mestu. Smejali smo se zajedno radnik istyl-a i ja(od muke) . Inace sve pohvale za istyle,oni ljudi nista nisu krivi sto od appla nije ostao ni a.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
12-06-2015, 22:28
Na žalost, nisi jedini. Bilo je još ljudi sa istim problemom.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

bobanbg9
12-06-2015, 22:33
Znam Mikenzi,sta da se radi :).samo me zanima sta se desava sa appl-om i kako je moguce da telefoni ne prolaze vizuelnu kontrolu. Posaljes ga zbog tog i tog kvara on ti vrati sa istim defektom samo drugi telefon. Trazio sam te tamo,imao si off :). Doci cu za par dana da probate da zategnete ovo pa se vidimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
12-06-2015, 22:36
Na odmoru sam do 24. tako da me nema. Što se tiče vizuelne kontrole mislim da problem nastaje nakon toga. Jer display izlazi iz ležišta.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

DonPatroN
17-06-2015, 00:45
Ja sam posle 15 dana dobio odgovor od MTS-a.
Telefon sam poslao na reklamaciju, u opisu problema pise : aparat se greje, i cuje se odvajanje u donjem desnom uglu.
Javili su mi danas da ce mi dati nov telefon. \
Nemam tacan info da li je zamena izvrsena zbog baterije ili zbog ovog pucketanja, tj odvajanja, ali eto u slucaju da nekog zanima, daju nove telefone :D

bobanbg9
17-06-2015, 00:53
Dace ti nov,samo pogledaj da ti i taj novi ne pucketa dole.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nosorog
17-06-2015, 01:23
Ili gore :D

kursula82
17-06-2015, 02:23
Dace ti nov, odnosno nov u staroj kutiji. Dobro pregledaj taj "nov" jer su meni četri nova dali i svaki kao i ovaj sa koga pisem imali falinke!

djetk0
17-06-2015, 03:00
Meni moj iphone6 pucketa dolje, ima zutu mrlju dolje na displeju, grije se i ima onu falinku sa prednjom kamerom.....

Aloo... Das 750e za tel i to se desava??? Neka su zivi i zdravi? Nikad vise!


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
17-06-2015, 10:39
Kupovao sam od 3g svaki po bar dva godisnje i nikada nisam imao ni jedan jedini problem i onda sa ovom sesticom haos. I to ne samo ja,nego svi oko mene. Kazem vam,udjite u istyle u usce i dva od tri pucketaju dole. Pricamo o modelu koj kosta 700-800 e.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
17-06-2015, 10:45
Mislim da klikce na samo jednom.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

PTR
20-06-2015, 14:33
Jedno pitanje za vas koji se razumijete u vezi garancije, dakle imam isti problem sa pucketanjem gornjeg desnog ugla displeja ali nisam imao gdje da ga reklamiram jer je telefon kupljen u SAD-u a ja sam trenutno u CG tako da su od skoro iCentar iz Podgorice dobili autorizaciju za prodaju i popravku iPhone-a. Ali postoji jedan mali problem sa mojim iPhonom a to su ogrebotine. Da li mislite da ce mi se reklamacija uvaziti ako telefon ima vidljive ogrebotine na aluminijumskom dijelu? Hvala

mikenzi
20-06-2015, 14:35
Kozmetička oštećenja ne utiču na garanciju. Ako su ogrebotine.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

sergius
25-06-2015, 18:47
Pozdrav svima,imam slican problem,naime kada stisnem ekran u gornjem levom uglu cuje se blago pucketnje i ekran kao da malo upadne u kuciste ali to se vidi kad se bas blizu zagledam,pa me zanima da li mi to podleze nekog garanciji u istyle posto telefon nije kupljen ovde vec u Madjarskoj i da li ce mi zameniti mob za nov ili ce da otklone taj mali problemcic... Ne znam da li da idem to da reklamiram da mi se ne smeju tamo?


Sent from my iPhone 6

Paranormal
25-06-2015, 18:55
Ako si u Bg-u, idi prvo do iStyle-a i oni ce uraditi repozicioniranje ekrana, ukoliko to ne resi problem, reklamira se telefon i ceka se okvirno 7-10 dana da stigne novi...

sergius
25-06-2015, 21:04
Da iz BG sam idem sutra u servis pa cu videti sta ce mi tamo reci..


Sent from my iPhone 6

sergius
26-06-2015, 16:05
Sto se tice mog problema sa pomeranjem ekrana i pucketanjem pri pritisku bio sam danas u istyle servis u uscu i serviser ga je pregledao i ostavio sam ga na 15min da mi repozicionira displej i naravno namestio mi je i rekao mi je da u 75% slucajeva to moze da se ponovo desi i ako ga budem drugi put doneo na reklamaciju moracu da ga ostavim na reklamaciju i u roku od 7-10 dana bi trebalo da dobijem nov! Svaka cast za apple svaka cast za istyle usluga na nivou!


Sent from my iPhone 6

kursula82
27-06-2015, 00:57
Vala bas svaka cast za apple sto im svaki drugi ip6 pucketa, ima gapove, krcka home dugme, itd. stvarno za svaku pohvalu.

mmilos82
27-06-2015, 13:39
da li ja mogu svoj da odnesem u Macolu? Ili to radi samo iStyle?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
27-06-2015, 20:00
Može i Macola.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

DonPatroN
28-06-2015, 00:23
Meni posle 27 dana vratili telefon, tj dali novi uredjaj.
Ja sam imao problem sa pregrevanjem baterije, a ovo pucketanje NE spada pod garanciju.
Koliko sam ja razumeo momka sto radi tu u poslovnici MTS-a, ovi serviseri salju ljudima u Apple-u sta je problem, pa im ovi vracaju mail da li je za menjanje/popravku ili nista. Videh i mail gde pise to.
Eto ako nekome to znaci sada ima info.

bobanbg9
28-06-2015, 00:29
Odnesi ga u istyle i repozicionirace ti display ukoliko ne moze ostavis ga i 7-10 dana dobices novi. Pusti ti njihovu pricu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DonPatroN
28-06-2015, 00:36
Ma dobio sam ja nov uredjaj, samo kazem sta su mi rekli. msm da ljudi ne salju na servis dzabe, nece im uvaziti reklamaciju.

Srecko
28-06-2015, 00:40
Pa ako daju nov uredjaj kako onda ne uvažavaju garanciju? :D

DonPatroN
28-06-2015, 00:46
Meni je uvazena zato sto pored ovog problema postojao je i problem sa pregrevanjem telefona, tj sa temperaturnim senzorima.
da ti ne prepisujem dalje sta pise u vezi ovog zvuka "odvajanja" kako ga oni zovu, ugl to ne ulazi u garanciju i zamenu telefona.

bgrazvratnik
28-06-2015, 10:02
Krckanje ekrana ulazi u garanciju, ja licno imam taj problem, prvo su mi u istyle-u namestili ali posto se opet vratio problem, dobicu nov telefon...


Sent from my iPhone using Tapatalk

DonPatroN
28-06-2015, 10:55
Ja uzeo telefon na paket u MTS-u, mozda je kod operatera drugacije (nema smisla da je tako, ali ko zna).
Eno mi resenje stoji na stolu lepo pise sta su mi rekli... jbm li ga.

bobanbg9
28-06-2015, 11:19
I ja sam ga zamenio zbog krckanja ekrana,dobio sam novi zamenski i on krcka. I mogu opet da ga odnesem kad god hocu i za 7-10 dana dobijam novi. To sto oni pricaju nema veze sa zivotom. Nisi duzan ako si ga kupio kod operatera i njima da ga nosis. Imas istyle,macolu...(pricam kod nas) i zamenice ti za novi bez pogovora. Pusti te derikoze i njihova objasnjenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Srecko
28-06-2015, 11:30
Evo, objasniše ti ljudi sve lepo.

djsp
28-06-2015, 14:09
Meni je u pocetku krckao u donjem desnom uglu i posle 2-3 dana koriscenja sam je problem nestao i od tada sam mozda 2-3 puta jos cuo u sve u periodu od skoro 4 meseca ...mislim da je ekran legao ...

sergius
28-06-2015, 14:17
Narode recite mi od vas koji ste dobili novi iphone zbog pucketanja ekrana jel se u tom slucaju moze izabrati zamene moze izabrati i neka druga boja kad ce vec da daju nov...? [emoji23] A zanima me i kako onda ide garancija?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
28-06-2015, 14:19
Ne može. Telefon se menja za identičan model.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

sergius
28-06-2015, 14:22
A od kog dana ide garancija? Recimo ako mi je telefon star 6 meseci i zamene mi za nov jer dobijam garanciju od godinu dana ili 6 meseci?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
28-06-2015, 14:23
Garancija i dalje teče od datuma kupovine.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

kursula82
28-06-2015, 14:45
Ja sam u mts-u dobio novu garanciju od datuma kad sam uzeo zamenski telefon. Proslo je oko cetrdesetak dana od kupovine.

Naravno u apple bazi garancija stoji stara, godinu dana od datuma kupovine prvog telefona.

mikenzi
28-06-2015, 14:47
Znam. Operateri to tako rade za svoje telefone. Oni imaju svoje procedure, a mi naše. Ne može ti autorizovani servis dati novu garanciju za uredjaj koji je kupljen 'tamo negde'.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

skiper
30-06-2015, 14:05
@mikenzi
Koliko traje repozicioniranje ekrana, malo krcka, i da li moze da se dodje popodne? Ne danas, neki drugi dan.

mikenzi
30-06-2015, 14:09
2 minuta. Ako doneseš sok i čokoladu radimo za minut :)


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

skiper
30-06-2015, 15:12
Ma to se podrazumeva, a moze li i popodne ili samo ujutru, do kada moze da se dodje?

skiper
30-06-2015, 22:16
@mikenzi
Moze li sutra oko 16h da se dodje na repozicioniranje ekrana, naravno sa cokoladom i sokom? :D

EDIT: Izvinjavam se za dupli post

mikenzi
30-06-2015, 22:29
Od 09 do 17h je radno vreme tako da i 16h odgovara.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

Marija_93
07-07-2015, 23:44
Ja imam 5c vec godinu i sad sam primetila tek ovaj problem hahaha nije napravio nikakav problem,sad i mene nervira!!!

kursula82
08-07-2015, 01:28
Zamenski 5c iz telekoma je imao isti problem , ja sam ga otpakovao i posle par dana primetio.

sergius
27-08-2015, 17:01
Drugi iphone6 koji imam i cim sam ga otpakovao primetio sam da pucketa u donjem desnom uglu


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
27-08-2015, 17:19
Iskreno mislim da ce sa 6s biti otklonjen taj problem posto im i nije bas neki marketing bio ovo sa 6-icom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
27-08-2015, 17:47
I uvek se na S otklanjaju greske, i S verzija bude vredna kupovine :)

makistanke
27-08-2015, 17:52
Ja imam slican problem ekran je u gornjem levom uglu malo izbacen iz kucista. I kada pritiskam un upada u kuciste i opet se vraca u isti polozaj. U pitanju je ip5s. Ja sam to prijavio ljudima u apple story u Drezdenu jos u septembru i oni su uzeli i zamenili mi displej ali ista sta stvar mi se desila posle mesec dana. Ali vise nisam bio u mogucnosti da se javim u apple story a u istylu nisam bio jer me je iskreno bilo sramota da ne pomisle ljudi da sam budala jer nisam znao da li je to zapravo kvar ili ne. Shodno tome meni je istekla garancija u martu i ja sad ne mogu nista. Samo da potvrdim mi ne mozemo nista sto nam je istekla garancija ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
27-08-2015, 18:38
I meni malo strci ekran pa cu uskoro u iStyle da vidim je l ce mi namestati to. U garanciji je pa da vidimo


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
27-08-2015, 21:14
Radi ce vam repozicioniranje i ako moze da se namesti nece morati da se porucuje novi. Naravno ukoliko je u garanciji. @makistanke idi najbje do istyle odnesi im telefon to im je dva minuta posla i sredice ti (ako bude moglo) i naravno neku cokoladu momcima za trud :).


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
27-08-2015, 22:20
Čokolada obavezno.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

zemun
10-09-2015, 16:37
Danas bio u IStyle, zavrsili momci za 2 minuta, nema vise pucketanja. Cena prava sitnica, cokolada. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

zrnkemiki
08-10-2015, 19:19
Ukoliko je telefon kupljen u MTS, imam 12 meseci Apple Garancije pa jos 12 od MTS?

Ukoliko odem odmah u ISTYLE i recimo dobije novi telefon, jel on stvarno nov ili? Taj telefon ima drugi IMEI od onog u ugovoru sa MTS, kako onda ostvarujem ostatak garancije?

Pavle
30-10-2015, 01:11
I moj telefon je poceo da krcka kod Volume dugmica, a bio je kao kamen cvrst... Pretpostavljam da je to od pricanja na telefon i pridrzavanja telefona ramenom [emoji2]
Naravno jos uvek je u garanciji, ali me interesuje da li u iStyle mogu da se zalepe trakice od iPhone 6s-a, da se ne bi to dogadjalo, jer uzimam uskoro 6s, a ovaj ide kod caleta... On je bas veliki perfekcionista [emoji4]



Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
30-10-2015, 01:20
Bez da pametujem ali smrdi mi da se malo iskrivio?

Pavle
30-10-2015, 01:21
Nije iskljuceno, mada ne primecujem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
30-10-2015, 08:13
I moj telefon je poceo da krcka kod Volume dugmica, a bio je kao kamen cvrst... Pretpostavljam da je to od pricanja na telefon i pridrzavanja telefona ramenom [emoji2]
Naravno jos uvek je u garanciji, ali me interesuje da li u iStyle mogu da se zalepe trakice od iPhone 6s-a, da se ne bi to dogadjalo, jer uzimam uskoro 6s, a ovaj ide kod caleta... On je bas veliki perfekcionista [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne možemo. Nisu kompatibilne trake.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
30-10-2015, 10:56
Off:

Mikenzi a da li pucketanje na Mac Book Pro-u moze da se namesti kao malo da krcka, cak i na novom MBP-u kad sam kupio posle par meseci je pocelo da mi se cuje, npr. uhvatim ga u ruku i premestim sa jednog na drugo mesto cuje se po malo. Jel to samo šrafovi treba da se stegnu ili je materijal takav da mu nema pomoci..


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
30-10-2015, 11:42
Pa možda šrafovi mada se dogodi i meni da krcne malo Retina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
30-10-2015, 12:13
Ok, pogotovu od kad koristim 15" cuje se. Pokusacu da pritegnem malo pa da vidim ima li promene.
Hvala lepo.. ;)

Pavle
30-10-2015, 16:24
Kad mogu da donesem telefon u iStyle, da li imate guzvu vikendom? Nije mi nista hitno :)

mikenzi
30-10-2015, 17:00
Ne radimo vikendom tako da nemamo guzvu :)
Samo ponedeljak petak od 09 do 17h


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
31-10-2015, 01:09
Mislio sam da imate isto radno vreme kao i radnje, izvinite. Nista, onda se vidimo u ponedeljak, da li je potrebno neko zakazivanje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
31-10-2015, 01:09
Nije ti potrebno zakazivanje.

Azimuth
31-10-2015, 01:21
Ali ti je potrebna Milka od 300gr [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
31-10-2015, 09:43
Nije ti potrebno zakazivanje.


Ali ti je potrebna Milka od 300gr [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moja misija je završena. Ne moram više da odgovaram na pitanja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
31-10-2015, 09:47
To se podrazumeva, samo kazi koju volis, da ne ubodem neki ukus koji ne volis [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
31-10-2015, 09:48
Postoji samo jedna čokolada a to je milka 300g sa celim lešnicima. Prihvatamo i Najlepše želje, ipak je to domaći proizvod :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
31-10-2015, 10:24
Ocekuj me u ponedeljak u tom slucaju, posle podne dolazim :D

kursula82
08-11-2015, 14:52
Pojavilo se i kod mene, znaci za sad samo jos problem sa dugmetom nisam imao na ip6. Nekad se cuje vise a nekad manje cak mi se cini da nekad uopste ne krcka kao da nalegne ili sta znam.
Vidim da cu da obaram rekord u mts-u da saljem po peti put na servis.

mikenzi
08-11-2015, 15:09
Neće ti uvažiti krckanje ekrana. Bezveze ćeš biti bez telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

gasmias
08-11-2015, 15:30
^ Mali off
da li ce mi mt:s uvaziti reklamaciju 6s+ jedan mrtvi pixel?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
08-11-2015, 15:37
^ Mali off
da li ce mi mt:s uvaziti reklamaciju 6s+ jedan mrtvi pixel?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja mogu samo da odgovorim da TREBALO BI, ali ne znam i da li će.


Sent from my iPhone using Tapatalk

gasmias
08-11-2015, 15:39
:)
Hvala...


Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
08-11-2015, 17:06
Neće ti uvažiti krckanje ekrana. Bezveze ćeš biti bez telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako nece citam da vi menjate telefon, zasto mts ne bi menjao?

mikenzi
08-11-2015, 17:26
Mi smo jedno, oni su drugo. Nemamo svi ista ovlašćenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boletinho
08-11-2015, 17:39
Moj ip6 gold UK trziste(debela kutija)nema problem s krckanjem,u mene nema zvukova,samo kod sim utora displaj mrvicu dise(primjetno samo kad se malo jacne pritisne u display)
Kontam ga otvoriti,na to mijesto staviti mrvicu one M3 najtanje trake i mirna bosna:)
Ko ce se to heklati sa servisima,jer kod mene u Mostaru ni na google maps ih ne mozes locirati:)

kursula82
09-11-2015, 21:59
@mikenzi aj da pitam ovde da ne idemo vise u off na drugoj temi.

Tamo si rekao da mts a njihov servis-macola ne moze da reklamira problem sa pucketanjem. Da li to znaci da ni kad bih odneo direktno u macolu ne bi mogli da poprave/reklamiraju ili je to vezano samo sa mts-om? Kako stoje ostali operateri po ovom pitanju?

manutd
11-11-2015, 00:27
@mikenzi aj da pitam ovde da ne idemo vise u off na drugoj temi.

Tamo si rekao da mts a njihov servis-macola ne moze da reklamira problem sa pucketanjem. Da li to znaci da ni kad bih odneo direktno u macolu ne bi mogli da poprave/reklamiraju ili je to vezano samo sa mts-om? Kako stoje ostali operateri po ovom pitanju?


Ne mozes MTS-ov telefon da nosis licno u Macolu, samo preko MTS poslovnice, licno iskustvo.

Igor88bg
16-11-2015, 02:02
^Ko meni brani da odem direktno kod ovlascenog servisa u prvoj godini koriscenja uredjaja?

Boletinho
08-12-2015, 00:09
pozzz raja
evo samo da javim svima onima koji su iz BIH,da sasvim normalno mogu izvrsiti zamjenu telefona koji je u garanciji i nije otvaran zbog ovog problema sa pucketanjem ekrana i polumjeseca na prednjoj kameri,u Sarajevu u Mekline-u:)
ja sam nedavno prodao moj iphone 6 gold 16 gb i kupio 64 gb space gray,cim sam ga dobio i otvorio kutiju imam sta vidjeti,ekran lupa(ne krcka) o kuciste i polumjesec na prednjoj kameri.Odmah sam im se javio i sutradan odnijeo telefon kod njih,inace,garanciju sam imao do 4.4.2016.
Odnjeo telefon u cetvrtak kod njih i danas dobio ovaj mail:


Poštovani, narucen je novi uređaj danas. Sutra ga ocekujemo u Sarajevu a nakon toga slijedi carinska procedura koja moze potrajati nekoliko dana.Obavijestiti cemo Vas cim stigne uređaj novi u servis. Pozdrav

Muris Ademović


+387 63 697 960 (tel:%2B387%2063%20697%20960)
+387 33 550 987 (tel:%2B387%2033%20550%20987)

Apple Authorized Service Provider
Apple Authorized Reseller Mekline