PDA

View Full Version : Home taster krcka



Azimuth
06-03-2015, 12:10
Drugar je uzeo 6+ negde u decembru i sve je bilo ok do pre neki dan kada mi se pozalio da mu povremeno krcka home taster. Kada uporedim sa mojim iP6, imam osecaj kao da na blagi dodir taster za delic milimetra upadne i kad samo malo povecam pritisak (onoliko koliko inace treba da bi se stisnuo taster koji normalno radi) cuje se kao da krcne nesto unutra i dalje nastavi taster da radi to sto treba da radi. Meni deluje kao da je upalo nesto, mozda neka prljavstina ili sta vec, ali mi je skroz cudno sto ima taj hod pre krckanja.
Sve ostalo normalno radi, otisak ocitava itd.
Jutros cujem od jos jednog decka da je i njemu isto tako krckao taster pre mesec i nesto, to krckanje je trajalo nedelju dana i nakon toga naprasno nestalo.

Da li je jos neko imao ovakvih problema i iskustava? Da ga tera na reklamaciju? Uzet je u mts-u.


Sent from my iPhone 6

kristianmarkovic
06-03-2015, 12:22
Pa nek sačeka nedelju, dve, mozda prestane samo od sebe. Neće da mu istekne garancija. I ne bih ja nosio u mts, sad kad istyle vrsi servis, neka ga nosi bolje tamo.

Azimuth
06-03-2015, 12:31
Koliko sam uspeo da saznam, jedini razlog zasto bi ga nosio u mts jeste sto oni daju nov aparat, ne refurbished nego bas nov. Popravke ne vrse. To je ono pozitivno u celoj prici.
Ali ako bi se ovo sredilo samo od sebe onda ne bi ni reklamirao. Zato i pitam da li je jos neko imao slicnih problema i ako jeste kako se sve zavrsilo.


Sent from my iPhone 6

manutd
22-04-2015, 00:18
to sto si opisao se meni desava na 5s, sacekacu jos neko vreme da vidim razvoj događaja, inace na osnovu dosadasnjeg iskustva zakljucujem da je odgovor Apple-a posredstvom ovdasnjeg servisera naravno "ocekivani izgled uredjaja", ali ne znaci da ne treba pokusavati i dosadjivati, mnogo skupe igracke a sto se tice kvaliteta, sve diskutabilnije, o politici relamacije kod nas da ne govorim, pisao sam opsirno iskustvo na temi 5s, licno sam vrlo razocaran

darkonda
22-04-2015, 00:48
Kada se nosi u mts na garanciju, da li je potreban racun ili oni imaju taj telefonu u svojoj bazi?

Azimuth
22-04-2015, 01:49
Pa mnogi nemaju racun, zapravo, svi koji su telefon uzeli na rate nemaju racun vec samo ugovor i garntni list. U svakom slucaju treba garantni list i ako je suditi kako postupaju sa ostalim telefonim, onda i vlasnik ugovora tj lice na koje ugovor glasi.

nemanjaharly
22-04-2015, 07:55
i meni se desavalo da mi home taster krcka kao sto je opisano u prvom postu, tel je bio star 18dana kada sam to primetio, a pre neki dan sam ga odneo u servis zbog mrtvog pixela... treba ti garantni list, ugovor i lice na koje se vodi ugovor.
Sada cu najverovatnije dobiti nov uredjaj zbog ovog mrtvog pixela, ali sam razocaran sto se vec mnogima javlja ovaj "iritantni" problem sa krckanjem home tastera, pa mi se mozda ponovo to bude javilo i sa novim uredjajem... Jedino da se nadam da cu dobiti uredjaj sa nizom verzijom ios-a od 8.2 i odmah odradim JB pa virtualhome, i vise nikada ne stisnem dugmence :)

nemanjaharly
23-04-2015, 11:15
Jel zna neko za koliko dana trebam dobiti informaciju o uredjaju, odnosno dal ce biti zamenjen, popravljen ili sta vec?
Tel sam predao u cetvrtak 16.aprila, u ponedeljak 20.aprila sam dobio poruku od Telekoma da je telefon stigao u servise i to je to, nista vise do danas, evo proslo je 7 dana.

zabrljanje
23-04-2015, 11:18
...to samo oni mogu da ti kazu a, koliko znam, MTS servisira telefone u Macoli i onda mozes eventualno njih da kontaktiras...

kursula82
23-04-2015, 11:40
Jel zna neko za koliko dana trebam dobiti informaciju o uredjaju, odnosno dal ce biti zamenjen, popravljen ili sta vec?
Tel sam predao u cetvrtak 16.aprila, u ponedeljak 20.aprila sam dobio poruku od Telekoma da je telefon stigao u servise i to je to, nista vise do danas, evo proslo je 7 dana.

Ja sam sad cekao 17 dana, ali bili su oni praznici, nekih dve nedelje otorilike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Todor
07-03-2016, 16:37
zna li neko koja je procedura kada se telefon kupi online,mts je u pitanju? ved mesec dana imam problem sa krckanjem tastera na 6s + pa bih da ga reklamiram...
koliko ostaje telefon na servisu i da li se menja taster ili telefon? poz

.stefan
07-03-2016, 17:51
mislim da ako kupis online stize ti na kucnu adresu ili mozes da dogovoris preuzimanje u sebi najblizoj poslovnici....sumnjam da je ikakva razlika osim sto ovamo ides,a ovo drugo radis iz fotelje

sto se tice reklamacije ako ti je u prvoj godini garancije,a jeste,jer imas 6s, ja bih zaobisao mts i isao direktno u istyle ili macolu, iz prostog razloga sto ces sa manje nervoze i preganjanja sve zavrsiti

skiper
07-03-2016, 18:15
Zavisi koliko to krcka, mozda i nece da ti zamene...a u slucaju da hoce i da je veci kvar a ne kozmetika menja se telefon jer home dugmeta nema kao rezervnog dela.

Todor
07-03-2016, 23:40
mislim da ako kupis online stize ti na kucnu adresu ili mozes da dogovoris preuzimanje u sebi najblizoj poslovnici....sumnjam da je ikakva razlika osim sto ovamo ides,a ovo drugo radis iz fotelje

sto se tice reklamacije ako ti je u prvoj godini garancije,a jeste,jer imas 6s, ja bih zaobisao mts i isao direktno u istyle ili macolu, iz prostog razloga sto ces sa manje nervoze i preganjanja sve zavrsiti

Hvala na odgovoru,mislim da cu poslusati tvoj savet i prvom prilikom odneti telefon u istyle...
pretpostavljam da ce se vremenom sve vise povecati to krckanje,pa zato mislim da mi je ipak najbolje da odnesem da ga ljudi pogledaju... Ipak je ovo skoro pa nov telefon...