PDA

View Full Version : XBMC (KODI) za pocetnike



Pages : 1 [2]

rikee
13-09-2016, 18:55
Pa kad stalno javlja, ti napisi i koja je greska... Nema vidovitih ovde [emoji3]

raDOS
13-09-2016, 20:53
Oj izvini :) evo stavljam sliku
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/438696b3f69da6d155060fc41832718e.jpg

rikee
13-09-2016, 21:03
tu imas resenje
http://www.redmondpie.com/fix-failed-in-buffer_writefd-8-ret-1-cydia-error-after-ios-9.3.3-jailbreak-heres-how/
meni je konkretno pomogla v1

raDOS
13-09-2016, 22:52
Oj rikee jedvah uspjeh. Hvala jos jednom na pomoci :) morao sam da uradim i prvi i drugi nacin.

Paranormal
06-10-2016, 00:15
Zasto mi ne radi mis kad povezem komp sa tv-om preko hdmi kabla, a ranije je radilo normalno? Cim vratim hdmi na monitor sve opet radi normalno, u cemu moze biti problem ima li neko predstavu?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

rikee
06-10-2016, 00:17
Na kom je monitoru ostao [emoji3]
Graficka ti je u clone ili extended mode?

Paranormal
06-10-2016, 00:40
Direktno povezujem mac mini i tv preko hdmi-ja

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Paranormal
06-10-2016, 20:22
Neko, bilo ko?:))

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

smera
06-10-2016, 21:01
Pretpostavljam da mislis da ti ne radi mis u okviru Kodija kad povezes Mac mini na TV? Ili ti uopste ne radi mis na bilo kojoj app napr. Safariju kad povezes sa TV? Ja sam sad probao moj Mac mini i povezao na TV sa HDMI (Samsung UHD 48) i mis radi na Kodiju (16.1). Imam apple magic mouse. Da probas mozda u Kodiju da promenis vide setup - umesto full screen neku drugu opciju.
dodatak: mozda da instaliras official kodi remote app na iphone i to koristis umesto misa.

smera
10-10-2016, 20:39
Radi boljeg pracenja filmova i TV serija mozete instalirati Trakt adon koji sluzi kao menadzer da se sortiraju izabrane serije i filmovi. Trakt se nalazi u okviru Kodi addon repozitorijuma-Program addons-Trakt. Takodje ga mozete aktivirati iz adona Exodus u settings-accounts-trakt. posto ce vas tada uputiti na sajt trakta, najbolje je ako mozete da odmah njemu pristupite putem drugog uredjaja, telefona idr. Detaljno objansjenje na ovom sajtu
https://seo-michael.co.uk/how-to-install-trakt-for-kodi/

bbrks
18-10-2016, 19:24
Danas sam bio u Tehnomaniji, posto jurim novi TV.
Naostrio sam se na Sony i vidim da isti vec ima Kodi kao app. Posto veze nemam o istom, cenim da cu se potruditi da procitam svih 18 strana ove teme, ali pre toga samo kratko da pitam.....da li neko trosi vec Kodi na Android TVu i da li to uopste ima smisla?
Alternatva je naravno Showbox :)

kylle
18-10-2016, 19:35
Android je android pa mu ti instaliras sta god. Samo neki TV-i imaju zastitu instaliranja "third part aplikacija" ali kad si vec tamo ako znas kako se instaliraju aplikacije na android uredjaju, probaj u radnji isto da odradis i znaces sve da ne bacas pare na dodatne smart uredjaje.

Ja sam kod par ortaka na televizorima Kodi bez problema instalirao, realno sta ti vise i treba od toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

mmilos82
18-10-2016, 20:13
Slažem se


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
18-10-2016, 20:20
Pa ako je klasik Android, onda valjda moze ona shema....da se dozvoli instaliranje.....nadam se da je tako.

rikee
18-10-2016, 20:31
Pametniji popusta [emoji3]

bbrks
18-10-2016, 20:33
Uvek :)

zvecka
18-10-2016, 23:37
Ja sam pre cirka 2 godine uzeo Sony smart tv i sve je super,ima odličnu sliku i bla,bla,bla....
Od smart funkcija znaš šta sada koristim NIŠTA!
Raspberry pi 3 je spojen na njega i on tera kodi i to koristim!
Da sam na tvom mestu jurio bi glupi tv koji ima najbolju sliku i što veću dijagonalu! Kupiš Raspberry pi,Amazon stick ili slično i pretvoriš ga u smart tv


Sent from my iPhone using Tapatalk

vdunic
18-10-2016, 23:38
Ja sam tako isto uradio. Raspeberry PI 3 i teraj


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

bbrks
18-10-2016, 23:57
Ja sam pre cirka 2 godine uzeo Sony smart tv i sve je super,ima odličnu sliku i bla,bla,bla....
Od smart funkcija znaš šta sada koristim NIŠTA!
Raspberry pi 3 je spojen na njega i on tera kodi i to koristim!
Da sam na tvom mestu jurio bi glupi tv koji ima najbolju sliku i što veću dijagonalu! Kupiš Raspberry pi,Amazon stick ili slično i pretvoriš ga u smart tv


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ima skroz smisla, ali danasji TVi, sa najboljom slikom i velikom dijagonalom (svakako ce biti 4K i min. 55") su tako i tako to defaultu smart.....tako da hteo, ne hteo, ne mogu to da izbegnem. Pa rekoh, kad je vec tako, da vidim moze li se to ipak ljudski iskorisiti :)

smera
19-10-2016, 09:47
Nemam Android TV, ali sam citao po raznim forumima. Neki pisu da su imali dobra iskustva sa instaliranjem Kodija na TV, dok se mnogi zale da nije tako fluidan kao na drugim uredjajima, da kad se gleda na Kodiju ne omogucava passtrough opciju (prenos kvalitetnog zvuka na home cinema sistem) itd. Zbog toga i ja primenjujem varijantu koju su kolege navele. Imao sam android TV box ranije, pa Raspberry Pi 2, a sada Zotac (Windows) i Mac mini, sto mislim da su najbolja resenja. Evo nekih primera sa Kodi foruma o problemima Kodija i TV:
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=229348. Ali, naravno, ako vec kupis Android TV, treba probati i videti kako Kodi radi na takvom TV.

chunga
11-11-2016, 11:45
Da li moze da mi neko objasni kako mogu da ubacim d3go u kodi? Nisam korisnik sbb-a ili da li treba da budem korisnik da bi mi d3go radio na kodiju ili ne? I ako mozete da mi preporucite po vama neke dobre add-onve za kodi? Imam instaliran za sad exodus I phoenix.

kylle
11-11-2016, 12:00
Koliko ja znam ne mozes D3 Go u Kodi, mozes kao APK ali na kodi-i ne. Zavisi od uredjaj gde instaliras komp, smart tv, smart tv box. Treba ti D3go account svakako bez njega neces moci.

A ja koristim samo exodus i ni jedan drugi mi ne treba tako da nema potrebe za ostalim, mozes da ih instaliras ali nemaju svrhe neke. 1Channel, Salts to ti je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

chunga
11-11-2016, 12:57
Aha, pa pretpostavio sam da treba nalog, nego rekoh mozda gresim mozda moze i bez naloga d3go. Mislio sam da moze i on da se doda u kodi kao add on. :)

A titlove kako mogu da namestim kad gledam preko Exodus i kako mogu da stavim slova da odmah cita ć, č, š itd?

smera
11-11-2016, 13:29
Za instaliranje titlova vidi moj raniji post br.57 u ovoj rubrici, kao i diskusiju oko toga. Jos neko je znatno pre toga na forumu stavio upustvo kako se resavaju nasi specificni slovni znaci, ali ne secam se u okviru koje sekcije. U settings-u Kodija treba izabrati Central Europe Windows opciju.
Takodje, u settings, pod subtitles, izaberi prioritetne jezike za titlove, napr. Serbian, Croatian i naravno ne zaboraviti da se u okviru istog stave prioritetni izvori titlova, kao sto su Opensubtitles.com, Titlovi. com (za filmove i TV serije).

slovak84
11-11-2016, 14:11
Zasto ne mogu da instaliram ni jedan addon, probao sam sve verzije Kodija, windows 8 je u pitanju, sta god da pokusam pise dependencies not met, jedino preko addon installera uspem nesto ali tamo nema sve sto mi je potrebno. Probao sam i da obrisem addons.db ali ni to nije dalo rezultata. Obrisao sve iz registra sto se tice Kodija ali nista. Cak ni one osnovne addonse sto se nalaze u samom Kodiju ne mogu da otvorim, npr titlovi.com

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

xejtep
11-11-2016, 15:34
Aha, pa pretpostavio sam da treba nalog, nego rekoh mozda gresim mozda moze i bez naloga d3go. Mislio sam da moze i on da se doda u kodi kao add on. :)

A titlove kako mogu da namestim kad gledam preko Exodus i kako mogu da stavim slova da odmah cita ć, č, š itd?

Evo ti tema.

KODI srpski prevod (sa kvačicama)

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Eisrbija%2Enet%2Fs howthread%2Ephp%3Ft%3D51865&share_tid=51865&share_fid=4344&share_type=t

Mozda bi mogla i sticky da bude, cesto se ponavljaju pitanja za prevod.

smera
11-11-2016, 18:06
@slovak84. Deinstaliraj Kodi. Kad deinstaliras proveri da li je i dalje ostao folder Kodi u sistemu. U search foldera ( donji levi ugao) kucaj %appdata% i proveri da li je tamo i dalje folder Kodi. Ako jeste, obrisi i njega, pa sa sajta kodi.tv uzmi poslednju proverenu verziju v.16.1 i instaliraj je. Posle toga, instaliraj fusion iz kodi managera i probaj da instaliras repozitorijume sa adonsima. Ako ni tada ne ide, mora da je problem sa antivirusom ili firewall-om da ti ne propusta adone.

slovak84
11-11-2016, 18:44
Probao sam sve navedeno,ali nista. Nemam ni antivirus a firewall mi je iskljucen.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smera
12-11-2016, 00:47
Sa sajta Kodi skini staru verziju v.15.0 nalazi se pod downloads-old builds, naravno za Windows, pa vidi da li ce funkcionisati. Da li ti Win apdejtovan na najnovije za taj model?

slovak84
12-11-2016, 00:55
Probacu sutra, jedino to mi jos ostaje pa javljam, mozda jos nekome zatreba. Imam Win 8, sto se tice updatea redovno ih dobijam cini mi se.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smera
12-11-2016, 01:03
Imas na Youtube, kucaj "how to fix dependency error", mozda ce pomoci.

chunga
12-11-2016, 11:34
@smera @xejtep

Hvala vam. Cim dodjem kuci probacu da namestim.
Inace kako mogu posle da nadjem odgovarajuci titl za film ili seriju da li on to automatksi prepozna ili ima opcija neka da prebacujem sa titla na titl kad pustim film, pa dok ne nadjem odgovarajuci?

smera
12-11-2016, 22:34
Kad pustis film i pokrenes opciju download subtitles, pojavice ti se vise opcija titlova. Ja prvo odaberem one koji imaju oznake sa zvezdicama (ako postoje) i probam da li odgovaraju. Ako ne, idem dalje i probam druge. Postoji u setupu titlova i mogucnost da ih ubrzas ili usporis i tako uskladis sa slikom. Takodje, ako titlovi nisu automatski raspolozivi da se skinu sa neta, mozes ih prvo skinuti i onda ukljuciti sa PC. Napominjem da funkicja skidanja titlova sa neta ne radi kod svih adonsa. Izgleda da u takvim slucajevima se ne prepoznaje naslov filma i onda se ne skinu odgovarajuci titlovi.

slovak84
13-11-2016, 12:39
Samo da javim za moj problem, nista nisam resio, pokusao sam sve zivo, mozda jedino reinstall windowsa ako bi pomogao,jedino preko addon instalera uspem da instaliram addonse a preko nekog repozitorijuma nikako,jer svi su prazni ili ako idem direktno preko zip fajla, ispise gresku za dependencies,cak sam i rucno pokusao da izvucem iz addona koje dependincies mi fale i da ih instaliram,ali ni to nije pomoglo.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smera
14-11-2016, 15:47
Da li ti je ranije radilo instaliranje adona? Pade mi na pamet, da li kod Win 8 u setupu ima funkcija da se omoguci instaliranje 'external sources' (koji nisu Microsoft)? Ako ima, ta opcija treba da bude 'on'. Slicna opcija postoji i kod novog Kodi v. 17.

tribalkg
14-11-2016, 16:53
Koji je najjednostavniji način da se Kodi koristi u kombinaciji PC, iPad, Android + Samsung Smart TV UE40D6000 bez kabla, ako je uopšte moguće?

Naravno, ne zanima me varijanta sa korišćenjem USB dongla (npr. Amazon Fire TV, Android TV boxevi, itd) već striktno WiFi. Ovaj TV ima DLNA ali ne znam da li je moguće Kodi podesiti da strimuje na taj način.

Ukoliko nije, onda mi ne gine investicija u neki USB dongle. :)

Hvala unapred

.stefan
14-11-2016, 17:30
nisam siguran da znam odgovor na ovo pitanje ali mogu ti reci da bi ti amazon fire stick bio jedna od boljih investicija u zivotu ;)

rikee
14-11-2016, 17:50
Kodi tesko... proveri po modelu TV
Plex sigurno radi

smera
14-11-2016, 20:14
Ako mislis da koristis strimovanje putem Kodija video materijala preko adona, onda misim da ne moze na Samsung smart tv bez posrednika (ATV, FTV, android itd). Medjutim, ako bi zeleo da koristis svoju filmoteku koju napr. cuvas na PC, tada bi to verovatno moglo. Ja, naprimer, kada ukljucim svoj Samsung TV vidim foldere Kodija koji su na PC, ali su oni prazni te ne mogu nista da prikazu. Vidi na sajtu kodi.tv/viki, tamo su data detaljna uputstva o tim stvarima. Ja sam kupio jedan HTPC (Zotac, Win 10- vidi moj prikaz u jednoj od rubrika o non-apple gadzetima), on mi je sa hdmi kablom povezan sa TV i to se pokazalo kao najbolje resenje. Naravno, to je mnogo skuplje nego da uzmes android stik ili nesto slicno.

tribalkg
15-11-2016, 11:35
Da, mislio sam na strimovanje putem addona. Što se tiče lokalne biblio(video)teke, imam Plex koji radi OK na Samsung TV, a radi i na XBOX-u. :)

@.stefan Definitivno planiram kupovinu uređaja tog tipa. Ne znam kako rade kineske varijante sa AliExpress-a ali Fire TV Stick deluje extra. I onako sve TV aplikacije pokrećem sa XBOX-a jer npr. YouTube koji imam na TV-u je bezveze i dosta sporije radi kretanje kroz aplikaciju. Na XBOX-u je dosta bolje.. mnogo bolje. :)

Čitao sam malo temu pa sam se zainteresovao, tj. već neko vreme razmišljam o kućnom media centru, a Kodi deluje interesantno.

smera
16-11-2016, 09:10
Vidi na ovom sajtu ovaj Finac daje odlicne savete za pravljenje HTPC na osnovi Windowsa, sa cenama delova itd.

http://mymediaexperience.com/. Ja nisam doduse pravio sam, ali sam kupio mini PC Zotac koji sam zakacio za Smart TV, a eksterni drajv sa 3TB umrezio preko Airport Extreme, tako da njegov sadrzaj mogu da koriste skoro svi uredjaji u kuci (laptop, mac mini, iPad).

chunga
16-11-2016, 11:01
Kad pustis film i pokrenes opciju download subtitles, pojavice ti se vise opcija titlova. Ja prvo odaberem one koji imaju oznake sa zvezdicama (ako postoje) i probam da li odgovaraju. Ako ne, idem dalje i probam druge. Postoji u setupu titlova i mogucnost da ih ubrzas ili usporis i tako uskladis sa slikom. Takodje, ako titlovi nisu automatski raspolozivi da se skinu sa neta, mozes ih prvo skinuti i onda ukljuciti sa PC. Napominjem da funkicja skidanja titlova sa neta ne radi kod svih adonsa. Izgleda da u takvim slucajevima se ne prepoznaje naslov filma i onda se ne skinu odgovarajuci titlovi.

Uspeo sam da namestim titl. Ali vidim da vecina lepo ne radi nego ili brza ili kasni, retko koji je ujednacen sa videom. Jel to ima neke veze od koga izvora vuce taj film i kako da znam koji snimak je dobar da bi se poklopio odmah sa titlom? Ili treba svaki put da se ovako igram dok se donekle ne ujednaci? :) Korisitm Exodus za pustanje filmova. I kad skinem neki titl na box kako posle mogu da ga ucitam u kodiju? I da li kodi moze da pusta mkv filmove sa usb-a ili externog hdd i kako da ih ucitam ako moze?

smera
16-11-2016, 15:42
Na prvo tvoje pitanje oko titlova, najlakse je da biras razne titlove dok ne vidis koji pasuje. Ne znam koje titlove, odnosno koji jezik koristis. Ja u vecini slucajeva koristim engleske titlove, redje nase, pa je tamo izbor veliki i biram one koji imaju vise zvezdica (sto znaci da su ih korisnici ocenili da su dobri). Ali u vecini slucajeva, mora se probati vise njih ako ne odgovaraju. Exodus je u tom smislu mozda najbolji, jer titlovi odmah prepoznaju o kom filmu ili TV seriji je rec, dok kod nekih drugih adona to nije slucaj, pa ti nude celu lepezu od 500 titlova za razne filmove. Pretpostavljam da takvi adonsi nemaju korektan naziv filma, pa onda ni odgovarajuci titlovi ne mogu da se skinu.
Ako titlove skidas posebno na PC, odredi im folder gde ces ih drzati i zatim povezi kroz Kodi. Idi na Kodi-SYSTEM-Settings-Video-Subtitles-i izaberi Subtitle storage location ili Custom subtitle folder, odakle ces ih povuci kad pocne film.
Za pustanje filmova sa eksternih drajvova, moras prvo uraditi sledeci setup u Kodiju: U osnovnom meniju idi na VIDEOS-Files-add videos-Browse, pa nadji folder na PC u kome se nalaze filmovi i klikni OK. Zatim ce ti ponuditi scraper (ako je rec o filmovima, izaberi films iz menija) tako da ce ti skinuti fanarts za filmove. Isto i za TV serije, koje treba da budu u posebnom folderu. Kad to povezes, uvek ces moci da lako pristupis svojim filmovima i dav gledas preko Kodija. Prednost je sto ces i za te filmove preko Kodija moci da povuces on line titlove (ako ih ranije nisi skinuo). Sve detalje stelovanja imas objasnjeno na sajtu kodi.tv/wiki.

chunga
17-11-2016, 15:52
Odlicno. Hvala ti na ovako detaljnom objasnjenju. :bow: :beer: Da sam znao prednosti ovog box-a narucio bi ga odavno. I onako me vise smorilo da skidam filmove i serije i da gomilam. :)

Inace da li imate jos neki addon da mi preproucite koji je po vama koristan? Za sad imam samo Exodus i Phoenix.

xyz
17-11-2016, 16:16
Salts,zemtv i castaway ako pratiš sport


Sent from my iPhone using Tapatalk

smera
19-11-2016, 17:38
Ako zelis da imas korisnu alatku za instaliranje adona i stelovanje Kodija, instaliraj Ares wizard iz Kodijevog file managera
http://areswizard.co.uk. Kad ga skines, otvori ga iz Program addons i naci ces mnostvo adona i builds, kao i alatke za stelovanje Kodija.

chunga
30-11-2016, 12:10
Hvala vam na preporukama. :beer:

Inace pocelo je da mi se desava kad gledam neki film, seriju da mi stalno izbacuje obavestenje za titl ˝In order to continue opensubtitles.org subtitle service you need to log in˝. Kako mogu to da resim, pre mi nije to izbacivao i normalno je radio titl?

xejtep
30-11-2016, 13:08
To je i meni pd skoro. Moras da napravis nalog na opensubtittle.org i njime se prijavis u kodiju u podesavanjima za opensub addon. Nisam kuci pa ne mogu da ti napisem tacnu precicu.

chunga
01-12-2016, 10:29
Ajde kad budes mogao napisi mi gde se nalazi ta precica i sta tacno da uradim. Hvala :beer:

xejtep
01-12-2016, 22:27
Ok kada se napravis nalog na njihovom sajtu(i potvrdis email odnosno aktiviras nalog) u kodiju ides na:
System/settings/add-ons/my add-ons/subtitles/opensubtitles.org/configure i tu upises username i pass koji si napravio na njihovom sajtu kliknes ok. I to je to. :)

chunga
04-12-2016, 01:55
Uradio sam tako i registrovao se odgledao jedan film bilo ok. Al sad kad sam pustio drugi opet trazi da se ulogujem i izbacuje mi gresku na opensubtitles trazi mi user i pass, a vec sam se bio ulogovao.

rikee
04-12-2016, 02:09
Mozes da dodas i titlovi.com

xejtep
04-12-2016, 10:51
Probaj da izbrises addon pa inataliras opet i ulogujes se. A naravno kao sto kaze @rikee obavezno uz open sub instaliras i titlovi.com i podnapisi.

Edit: evo ovde imas dva resenja, onaj sa logovanjem ili da skines novi opensub addon i instaliras ga u kodi.
http://blog.opensubtitles.website/programs/opensubtitles-kodi-xbmc-addon-login-fix

matke 52
25-12-2016, 19:07
Uspeo sam da namestim titl. Ali vidim da vecina lepo ne radi nego ili brza ili kasni, retko koji je ujednacen sa videom. Jel to ima neke veze od koga izvora vuce taj film i kako da znam koji snimak je dobar da bi se poklopio odmah sa titlom? Ili treba svaki put da se ovako igram dok se donekle ne ujednaci? :) Korisitm Exodus za pustanje filmova. I kad skinem neki titl na box kako posle mogu da ga ucitam u kodiju? I da li kodi moze da pusta mkv filmove sa usb-a ili externog hdd i kako da ih ucitam ako moze?
sistem video....dole setings expert subtitles i tu doteraj sve sto se tice titlova . Ubaci titlovi,podnatpisi,opensubtitles. A jezik bosanski.hrvatski i srpski i obavezno karakter set central europe/

matrix
27-12-2016, 20:46
ko voli da gleda u Full HD i sa Dolby Surround (5.1 system), moze da doda add-on Alluc iz Fusion Repo. Radi sve super, ja probao, zaista je slika vrhunska (ok, za malkice se razlikuje od npr iTunes HD filma, ali to je kompresija u pitanju). Jedino sto mora da se otvori account , ali to traje vrlo kratko. Posle je sve free i radi kako treba.

rikee
27-12-2016, 21:47
vec ima tema sa istim
https://www.isrbija.net/showthread.php/54729-Alluc-adon

djoole
30-12-2016, 00:42
Meni nešto neće da radi taj Alluc. Izbacuje error, kaže vidi Log za detalje, al Log prazan...Ubacio sam i username i sifru u podešavanjima, al' mrka kapa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

smera
30-12-2016, 19:20
Probaj da odes direktno na sajt tvaddons.ag i skini repo Dudhere. Zatim ga instaliraj iz Kodija (install from zip file), pa probaj da li radi. Restartuj Kodi posle instalacije. U okviru istog repoa imas i Royal We adon koji bi trebalo da radi.

djoole
04-01-2017, 22:32
Izašao je update i sad radi. Hvala u svakom slučaju :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
05-01-2017, 10:32
E pa drustvo, evo da se javim kao iskusni korisnik Kodi-ja, skoro punih nedelju dana :)
Daklem, za sve koji se pitaju kako, nasao sam odlican video tutorial...ispratiti ga do kraja......bukvalno sve sazvakano.
Exodus radi sjajno i to je sve sto mi treba :) Ostaje jos da se nabavi Zidoo x9s i svi moji video/audio problemi su reseni :)
Tutorial:

https://www.youtube.com/watch?v=nr5Mz2Yci4c

EciMk
05-01-2017, 22:06
@ bbrks -Kako radi Kodi na Sony tv ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
05-01-2017, 22:48
Ako mislis direktno instaliran na tv....odlicno...sve dok ne pustis film.....kratko receno, nece nikako. Cenim da negde gresim, ali polako provalicu, obzirom da sam citao na netu kako su ljudi odusevljeni kako radi. Android je za mene jos uvek HAD. Pokusavam da se naviknem :)
Medjutim Kodi sam instalirao na lap top i lagano povezan preko HDMI kabla na TV radi apsolutno savrseno.
Nastavak price svakako sledi....stand by....bice tu jos mnogo materijala :)

mospre
05-01-2017, 22:54
Bbrks probaj se igrati u kodijev settings sa video encoding. Ima turn off/on hardware acceleration i par stavki.. Proguglaj da ne pisem previse ali to je zavisno od uredjaja razlicito.. Meni je kocio na android boxu (kodi) film dok nisam nesto? dirao tu (ali je oko acceleration-a bilo). Dok na perfect player-u full hd steam-ove nece da pusti (samo ton) i tamo sam ugasio native acceleration i onda radi sve ok. U brzini pisem pa "lupam" ali na google ces sigurno naci ako je to problem, a mislim da ne moze nista drugo da pravi problem osim encoding-a.. Srecno :)

Ps. TV je perverzija :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

EciMk
06-01-2017, 01:02
Mislim direktno na tv,za lap top znam da radi super,čekam još malo da mi dogje muž sa puta i uzimamo tv normalno sony android,zato sada čitam i pitam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

smera
06-01-2017, 15:26
@bbrks. Nemam nikakva iskustva sa Sony android TV, ali pogledaj na kodi.tv forumu, u odeljku o androidima, secam se da je bilo dosta diksusija o tome kako Kodi radi na Sony TV. Tamo imas i search funkciju, pa ces pretpostavljam nesto naci.
Dodatak: Po meni, najbolja uputstva za instaliranje i rad sa Kodijem daje Solo Man (vidi na Youtube).

bbrks
06-01-2017, 16:41
Da znam, procitao sam kompletnu temu na kodi forumu, ali nisam dosao do nekog pametnog zakljucka zasto se to desava.
Ne umem da nadjem opciju na ovom trenutnom 5.1.1, kako da ubijem appove u pozadini. Mislim da je i to jedan od razloga. Ali sad je u stvari svejedno, onaj Android Box Zidoo x9s ce padne iz vise razloga. Jednostavno sam ubedjen da ono sto je u TVu od hardware-a za Android, ne moze ni blizu da pruzi u odnosu na sofisticirani externi box. Istina <SOny korisnici ocekuju uskoro konacno update Androida, ali ne verujem da ce to nesto preterano da pomogne.

rikee
06-01-2017, 16:50
Probaj visak app da disable-ujes
Dobra ti ova fora sa sofisticirani kineski android box [emoji3]... sto vise stvari imaju, vece su sanse da ce nesto da se od.ebe

bbrks
06-01-2017, 17:02
Moguce :).....spravica je genijalna.....pre svega mislim na HDR sadrzaj i digitalni audio out.

justkidding
06-01-2017, 17:08
Ne mogu nigde da pronadjem resenje za problem koji imam pa se nadam da ce neko ovde moci da mi pomogne.Imam na iMacu 10.12.2 instaliran kodi 17kripton od video add ona Exsodus i 1chanel problem mi je da strimujem filmove na Lg smart tv ne mogu nikako preko Exsodusa,a preko 1chanela neke mogu preko neke sifre koju mi da da ukucam na nekom sajtu na koji pristupim sa nekog drugog uredjaja...Naime i na Exsodusu i na 1chanelu kad kliknem desni klik play with.... daje opciju lgtv tj vidi ga ali striming ne moze....Ima li uopste neko resenje ili addon ili app za strimovanje na tv?

smera
06-01-2017, 22:08
Na ovom Youtube klipu dato je uputstvo, nadam se da ce pomoci
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=2l3pBJzG2n4

bbrks
07-01-2017, 11:42
Za odabrane, koji hoce da predju na Krypton, evo frisko uputstvo, sa novim repo-ima. Nisam jos probao, ne stizem :)

https://www.youtube.com/watch?v=W99W0W-5QxQ

smera
07-01-2017, 12:58
Ja se nikako ne snalazim sa novim skinom za Kodi Krypton, tako da sam na jednoj od masina na kojoj sam ga instalirao, vratio standardni skin Confluence. Nekako mi je lakse da instaliram adone i druge stvari sa ovim dobro pozatim skinom. Ako koristite neki od Kodi builds, treba imati u vidu da mozda nece dobro raditi sa novim Kodi Kryptonom jer ih jos nisu prilagodili. Mozda treba sacekati da Krypton postane stabilna verzija, posto je sada u zavrsnoj fazi kao RC.

bbrks
07-01-2017, 13:02
Da, zaboravih da napomenem da je ovo jos uvek finalna "beta" verzija.

xejtep
07-01-2017, 14:28
Ja se nikako ne snalazim sa novim skinom za Kodi Krypton, tako da sam na jednoj od masina na kojoj sam ga instalirao, vratio standardni skin Confluence. Nekako mi je lakse da instaliram adone i druge stvari sa ovim dobro pozatim skinom.
I ja ne mogu da se snađem sa drugim skinovima, navikao sam na confluence.

smera
12-01-2017, 13:54
@bbrks. da li si probao da za tvoj Sony TV umesto Kodija skines aplikaciju SPMC (koja je u stvari Kodi samo bolje prilagodjena za Androide)? Treba da je ima na Google Play. a ako ne moze da se skine sa njihovog sajta. Neki kazu da na Android TV bolje radi od Kodija.

bbrks
12-01-2017, 14:49
Nisam, hmmmmm probacemo :)

Rookie
13-01-2017, 04:02
Valja li sto kodi preko appletv2?!

Prodaje jedan lik 50€ a uzeo bih radi kodi i jutuba, nadam se da je neko ranije koristio pa da mi preporuci ?!

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

smera
13-01-2017, 13:19
Nemam ATV2, ali moze da se JB (ima uputstvo na internetu) Kodi radi, ali koliko znam nema full HD, vec do rezolucije 720p. Vidi na sajtu Kodi.tv da li podrzava najnoviju verziju Kodija jer koliko se secam, receno je da Kodi vise nece sa novim verzijama da podrzava ATV2. javice se valjda neko od forumasa ko je ima.

Rookie
13-01-2017, 14:29
720p je sasvim dovoljno :)

Samo me zanima ovo ostalo, da li radi, da mi ne prestaje podrska za njega ili tako nesto...

Fala




Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
13-01-2017, 14:37
zadnja verzija je 14.2

https://kodi.tv/farewell-to-future-appletv2-development/

Ne preporucujem da uzimas apple tv 2 zbog Kodia...em moras software da vratis na 5.2 em vecina addon-ova nece biti podrzana na starom Kodiju ili nece da radi kako valja...

smera
13-01-2017, 21:44
Solo man na Youtube objasnjava najlaksi nacin da se Kodi postavi na Fire stick. Evo linka
https://youtu.be/vihshKzGVgI

predrag82
15-01-2017, 20:04
Nije los ovaj Kodi, tek sam ga danas instalirao, mada za sport ipak je preko pretrazivaca bolje, bar je tako moje misljenje. Cekao sam Mancester da gledam, sve kanale koje sam nasao pola sata pre meca su radili bez problema e cim je poceo mec poceli problemi, uglavnom nije otvaralo... i na Sport klub 1 nema tona uglavnom, da li je do mene ili do njih?

edit. Sada ima tona a za Mancerster mute...

smera
15-01-2017, 22:01
Svi ti adoni iz Kodija koji daju IPTV nisu zvanicni, znaci to je u principu piratizovano i ne moze da se ocekuje kvalitet slike i zvuka. Obicno i ne traju dugo jer ih redovno treba odrzavati, pronalaziti internet adrese kanala itd. Ako imas neki od Android TV boxeva, tamo ima nesto android aplikacija, kao sto su Mobdro i druge (vidi o tome vise u okviru ovog segmenta foruma, pisao sa o takvim aplikacijama).

predrag82
17-01-2017, 22:54
Da li mogu prevod da ubacim sa racunara?

Moze...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Belgrade12121
18-01-2017, 03:56
Da li neko zna sta se desava sa Kodijem, nemam jailbreakovan ipad air 2, nasao sam tutorijal gde se Kodi instalira bez jailbreaka. Radio mi je do danas savrseno normalno, gledao sam filmovee i serije i odjednom cim kliknem na ikonicu iste sekunde izadje iz programa. Probao sam hard reset, isto se desava. Jel neko imao slican problem?

rikee
18-01-2017, 06:32
Moras ponovo da ga instaliras na svakih 7 dana... to ti je verovatno i pisalo na sajtu po cijem si ga uputstvu instalirao

smera
18-01-2017, 10:23
Samo da dodam da ni iPawind trenutno ne radi (iako je placeni program) jer mu je Apple ukinuo sertifikat. To mi se vec jednom desilo, pa su ponovo uspostavili normalan rad, a sada ponovo posle mesec dana. Znaci, ni kad platite, nije sigurno da ce da radi bez JB. Zbog toga mi ni Kodi ne radi, kao i neke druge apps za filmove (rec je o iPad pro 9.7).

SG999
18-01-2017, 15:32
Znaci ne vredi platiti za iPawind, cim se to redovno desava. Dobro da sam sacekao.

chunga
05-02-2017, 20:29
Update-ovao sam kodi na v17. I sad kad pustim titl imam kvacice umesto ć, č, đ itd. Inace u podesavanjima mi je namesteno central europe. Da li moze nekako da se namseti da cita sva slova normalno?
I da video takodje bilo koji film ili seriju da pustim u Exodus-u izgleda mi kao da zvuk nije lepo sinhronizovan. Cini mi se da uvek kasni ili brza. Pre update mi se to nije nista desavalo, sve je lepo radilo i titl i video...

.stefan
06-02-2017, 00:51
Central europe windows si stavio?
Vidi ima na par mesta to podesavanje

chunga
06-02-2017, 12:36
Jesam u jezicima, ali sam zaboravio stavim i central europe u video-subbtitles-character set. Sad je to ok. Hvala :)

Inace da li se jos nekom desava da slika i zvuk nisu lepo sinhronizovani? Pre na v16 sve je lepo radilo, sad mi se cini kao da nije lepo uskladjeno zvuk ili brza ili kasni u odnosu na sliku. :obrva:

I kako bi mogao da stvaim Exodus ikonicu u videos ili moives sekciju ? Pre sam to znao da podesim na v16 addon shortcut, na v17 mi je sve konfuzno... :confused:

smera
06-02-2017, 15:30
Pa i na V. 17 mozes da instaliras bazicni skin Confluence koji je bio na v.16, samo idi na deo setingsa gde su skins i izaberi dodatan, pa ga skini i izaberi ga kao osnovni. Mozda ce ti onda biti lakse (bar ja tako radim).

matrix
16-02-2017, 23:59
jel zna neko majka mu stara neki valjani addon na nemeckom a da radi...xStream ne radi...kao i sve sto se dobije kroz njega....
i da li Ares Wizard radi na K17?

smera
17-02-2017, 12:08
Skoro sam siguran ako budes otisao na Google i Youtube da ces nesto naci posto govoris nemacki (ja ga nazalost ne govorim pa nikad nisam koristio nemacke adone).

chunga
21-02-2017, 18:14
Da li moze neko da mi pojasni za sta sluzi hdmi cec? Vidim da mi se pojavila opcija na GT1 otkada sam ga update-ovao i da mi je sve ukljuceno u opciji hdmi cec...

Mido
21-02-2017, 18:29
Nisam bas siguran da ce uspjeti link do posta ali uglavnom pogledaj u ovoj temi, pisali su o tome.

Preporuka za Android TV box

Ne moze ipak, evo ti quote:

Umesto daljinskog od amazon fire tv stick-a, strelice i dugmici play stop rade na LG daljinskom. Svi televizori sa HDMI CEC omogucuju da koristis daljinac od TV, cak mi i na samsung D5000 modelu radi daljinski od TV-a mesto njegovog(AFTV).
Ovim sam hteo da kazem da gomilanje daljinskih na stolu je bas ruzno, zanima me da li na ovim uredjajima rade od TV-a, trebalo bi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

chunga
21-02-2017, 21:43
A jel i tv treba da ima tu opciju hdmi cec ili ne? Koliko sam skapirao to znaci da mogu sa daljincem od tv-a da komandujem sa box uredjajem ili gresim? U pitanju je inace stariji LG tv.

Primetio sam inace da mi box sam prebaci na kineski svaki put kad ugasim tv bilo da mi je ukljucen ili ugasen hdmi cec. Da li to moze nekako da se sredi? Pre mi se to nije desavalo na starijim verzijama fw. U pitanju je Beelink GT 1.

xejtep
24-02-2017, 03:06
Titlovi.com dobili update(sami se update-uju ne morate ništa raditi) i sada rade bez problema.

.stefan
24-02-2017, 08:44
Upravo sam hteo ovo da napisem,kad videh da si ti napisao :)
Da,to je dobra vest,vise ne mora rucno da se kuca,mada je za sve ovo vreme opensubtitles i vise nego dobro zavrsavao posao za sve

smera
24-02-2017, 10:58
@chunga. Da li tvoj TV podrzava CEC mozes da vidis u njegovom setingsu - CEC-Anynet+ (ako ima tu opciju, onda moze). Medjutim, da bi onemogucio promenu jezika, probaj prema ovom uputstvu sa neta koje kaze da u Beelinku treba da kod CEC iskljucis opciju za automatsku promenu jezika. http://www.bee-link.com/Beelink-952-1-1.html

chunga
24-02-2017, 14:08
Pa nasao sam u opcijama tv-a simplink. Koliko sam skapirao to je oznaka za hdmi cec kod LG-a. Ugasio sam tu opciju jos onda na box-u i ne prebaucje vise na kineski. Nego dok sam bio provalio, pocelo me zivcira, srecom nije tesko naci promenu jezika. :)

Inace desava mi se da kad ugasim tv ugasi mi se i box, ali cim mrdnem malo air mouse odmah mi se pali box a zajedno sa njim i tv. A kad ugasim hdmi cec na tv-u onda nece da mi se gasi box kad ugasim tv. Da li mozda ima neko resenje za ovo ili je to do air mouse-a, sto je stalno aktivan? I za sta sluzi opcija auto play u podesvanjim hdmi cec na box-u ako neko zna?

smera
24-02-2017, 15:33
Evo ti ovde jedan prikaz kako se Beelink ponasa. Autoplay bi trebalo da je rec o podesavanju "framerate" kod razlicitih videa. http://www.cnx-software.com/2016/10/24/beelink-gt1-tv-box-review-part-2-android-marshmallow-firmware/

predrag82
03-03-2017, 22:45
Secka li vam Sport Klub? Ja na našim ne mogu da gledam, na Slovenačkom i mogu... Ima li još neki dodatak gde ima SK?

mmilos82
04-03-2017, 04:08
ja gledam SK na Live TV Srbija add-onu ili preko lista koje se objavljuju na njihovom YouTube kanalu.
Do duse, juce kad sam gledao CZV - BROSE je par puta secknulo, hteo sam kompjuter da polomim :P

predrag82
04-03-2017, 18:15
Ma i ja preko njega ali koci cesto... Pomislio sam da mozda postoji na jos nekom dodatku, tipa ovog SportsDevil...

bbrks
05-03-2017, 19:49
Drustvo....pitanjce.....jurim neki Video Add On za muzicke koncerte......Nadjoh danas Concert Archive, ali mi nesto ne radi....stalno izbacuje error.
Dakle, ne spotovi, youtube i sl. Nego bas pravi video snimci sa koncerata (DVD, BlueRay i sl)

smera
06-03-2017, 18:12
Nasao sam Live Concert HD. Ima mnostvo videea sa celokupnim koncertima rok i pop muzike, ako si to trazio. Instalira se ubacivanjem sledece url adrese u manager Kodija: http://www.kodisrael.co.il/repo. Time dobijas repository Kodil, a iz njega medju video adonima imas Live Concert HD. Koliko sam ja probao, radi.

kylle
08-03-2017, 05:31
Vrhunski, palis TV i opičiš ovako nesto, vrh dok radis po kući.. [emoji39]

.stefan
08-03-2017, 12:26
Aj da probamo i ovo cudo....samo sto bi ovo trebalo u posebnu temu...

smera
08-03-2017, 23:33
Pa ja sam stavio link ovde jer je to pitao @bbrks, ali on to verovatno nije ni video jer se ne javlja.

bbrks
09-03-2017, 08:30
Video, video, ali na zalost nisam na to mislio......nadao sam se da cu negde naci koncerte DD i DTS varijante, a ne samo youitube i sl.

rikee
09-03-2017, 11:08
Sad malo preterujes[emoji3]... iskreno mislim da to nema bez placenih servisa

bbrks
09-03-2017, 13:09
Pa znam da preterujem :) imam ja svoju kucnu kolekciju DVDa, ali bi bilo zanimljivo da ima nesto slicno i na netu .....:)
U svakom slucaju ne bih imao nista protiv i da platim....

smera
09-03-2017, 16:14
Vidi ovaj on line servis koji se placa, mozda bi te to zadovoljilo? Ne znam doduse koji je kvalitet videa.
https://qello.com/

predrag82
13-03-2017, 22:41
Kako bi mogao da iscuvam iptv liste iz kodija, da probam da gledam preko pot plejera ili vlc?

smera
14-03-2017, 13:54
Po pravilu u Kodiju nema nikakvih IPTV lista, vec liste treba da nadjes na netu i sam da ih uneses u IPTV Simple Client da bi gledao Live TV, odnosno imao kanale. Nisam siguran da iz nekih Kodi addona koji omogucavaju gledanje Live TV mogu da se iscitaju liste. Probaj da nadjes liste na netu.

predrag82
14-03-2017, 15:41
Aha, ja sam pomislio da za recimo ovaj live tv serbia ili kako se vec zove, moze u njemu da se pronadje lista pa da gledam preko nekih drugih programa.

Cuksi
14-03-2017, 22:08
drugari mozda ne bi bilo lose da imamo temu samo gde su nazivi addonova sa objasnjenjem u dve reci sta ima. jer ovde ima dosta korisnih informacija ali ako trazis nazive addon-ova ima da se izgine :D
kao sto zule ima svoj kutak tako i kodi da dobije sa samo nazivima :D

smera
14-03-2017, 22:56
@predrag82. mozda u okviru tog adona postoji ta mogucnost. treba videti, ja to nisam mnogo istrazivao. mislim da postoji njihov sajt.
evo jednog linka za forum koji daje iptv liste za probu koja traje 24 sata, a posle ko zeli, moze da se pretplati. ima preko 2000 kanala, a radi i u okviru smart iptv aplikaicije ma smart tv.
http://www.sl-forums.com/forum/internet-protocol-tv-private-servers/56610-quick-iptv-free-trial-within-a-minute-now-with-m3u-files.html

predrag82
15-03-2017, 21:35
Ne prihvata mi gmail i hotmail adresu, prosla mi je mail adresa od mts-a a i validacija ne stize...

smera
15-03-2017, 22:14
Na tom forumu ima uputstvo kako raditi sa pojedinim vrstama mailova
http://www.sl-forums.com/forum/rules-and-site-announcements/44380-account-activation-faq.html

.stefan
20-03-2017, 00:37
Zna li neko koliko Kodi potrosi interneta za npr jedan HD ili 1080p snimak? Zna li se to uopste?

bbrks
20-03-2017, 08:35
Pa zavisi od snimka......trebalo bi negde od 2 do 6 -7 GB.

smera
20-03-2017, 14:47
Nisam strucan za tu tehnicku stranu, ali da li to moze da se proveri tako sto kada pokrenes film preko Kodija, stisnes slovo "o" na tastaturi i na ekranu se tada pokazu razni parametri tog videa: rezolucija, frames itd. Neka neko ko je strucan uradi to pa proceni da li se na osnovu toga moze zakljuciti.

kylle
25-03-2017, 22:59
Koji na kraju servis za prevode radi provereno a da ne zeza? Ima li neki da se stabilizovao?

xejtep
25-03-2017, 23:28
Rade sva tri.

kylle
25-03-2017, 23:39
Ima 23 i sources-a, ne znam na koja 3 si mislio. Napisi slobodno.

xejtep
26-03-2017, 00:21
Opensubtitles (moraš biti prijavljen), titlovi i podnapisi.
Edit: Titlovi.com su imali problem, nisi radili ali su dobili update i sve je ok sada.

bbrks
01-04-2017, 22:39
Pa dobro ljudi bre, pa zar niko da prijavi da je Kodi u problemu.....bem im kevu americku :thumbsdown:

Sent from my iPod Shuffle

xejtep
02-04-2017, 00:38
prvi april bbrks :)

Sent from my Ego

bbrks
02-04-2017, 00:41
Kamo srece.......ne moze da se skine nigde
I na Mircosoft storu error...ovo nece da valja

xejtep
02-04-2017, 00:56
Kod mene prolazi... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/a718933b8b6797712fabb5712a8ca091.jpg
Edit: ipak stade na 52mb auuuu...

bbrks
02-04-2017, 00:58
e svasta......ne znam koliko puta sam probao :??:

Sent from my Commodore 64

xejtep
02-04-2017, 01:01
Pa pazi da ih je ugasio fbi ili sta vec, verovatno bi ih i Microsoft i Google sklonili sa svojih marketa.
Edit: evo nastavio da skida, pomerio se sa 52mb

chunga
08-04-2017, 11:38
Da li neko ima problem sa opensubtitles i kako mogu da ga resim ako neko zna? Ne mogu nikako da ucitam ni jedan titl, stalno mi izbacuje error. Inace deinstalirao sam ga, skinuo i instalirao sa njihovog site-a poslednju verziju, registrovao se. Pre je normalno radio sad nikako nece ni jedan titl da mi ucita. Inace u pitanju je Kodi v17.

bbrks
08-04-2017, 11:42
Ma ubaci titlovi.com i reseno....

chunga
08-04-2017, 12:29
Kod njih me zeza srpski, slova ne izbacuje lepo vec neke hijeroglife, a hrvatski normlano radi. :??: Inace namesteno je sve na central europe (windows), probao sam da stavim i central europe (iso) i opet ista prica kada je srpski.

Ako neko ima resenje za opensubtitles nek podeli. A inace ne rade ni podnapisi, nece ni jedan titl da nadje.

smera
13-04-2017, 12:48
Ako dodje do problema prilikom instaliranja odnosno pokretanja novog Kodija 17 (kod nekih Windows vezija se desava) na forumu Kodija preporucuju da se ide u Exploreru na " %AppData%\Kodi\userdata\Database" i obrise fajla Addons27.db.

predrag82
23-04-2017, 11:18
Desava mi se da kada pustam tv kanale, da otvori jedan kanal pa vec sledeci nece, kao da ga pusti u pozadini a ne izbaci sliku. Onda moram da ugasim Kodi pa upalim i onda taj kanal mi pusti. Tako skoro uvek. Trazim neku utakmicu pa listam kanale, pusti jedan ili dva pa dalje nece, pa ga ja gasim pa palim... i da se ugasi nece uvek nego moram preko task manager-a... Razumem da kanali, odnosno linkovi nestaju ali mogu bar aplikaciju da stabilizuju... [emoji849]
Na kompu koristim Kodi.

smera
23-04-2017, 23:07
Da li kanale gledas preko IPTV Simple Clienta kao Live TV ili preko nekog od Kodi adona? Svi ti linkovi su pokupljeni da neta od strane onih koji su pravili liste ili adone, tu nema zvanicnih linkova. Ja kada prelazim da jednog na drugi kanal, prvo zatvorim prethodni, pa idem dalje itd. Vidi malo na forumu kodi.tv oko tih pitanja, tamo imas rubrike o svim vrstama problema u vezi sa Kodijem. Ako nemas najnoviji Kodi, stavi 17.1.

predrag82
23-04-2017, 23:56
Gledam preko dodataka, uglavnom dodatak Live IPTV i Live tv Serbia. Tako i radim, ugasim jedan pa na sledeci, ne znam da moze drugacije. Instaliran je taj 17.1 kod njega ne moram uvek Kodi da gasim u task manager-u , jedino kada ga ugasis moras da sacekas desetak sekundi da se ugasi, na onom prethodnom muka ziva, samo task... Za filmove je odlican za tv mrsavo, mada sada sam El Klasiko gledao bez problema na Sport Klubu preko Kodija, za divno cudo odlicno radilo [emoji849]

alekco
25-04-2017, 12:48
Prvo na napomenem da nemam mnogo iskustva sa Kodi :) Želim da pitam zašto nemogu uključiti PVR i Live Tv?Idem u settings -general i nemam opciju za enable,isto tako kada idem na TV piše mi :you did not set up PVR.U čemu je problem?

smera
25-04-2017, 20:59
Da bi gledao Live TV treba da imas m3u listu kanala koje nema u Kodiju vec treba da je nadjes na nekim od sajtova i zatim uneses u PVR IPTV Simple Client u okviru Kodija. Potrazi malo na Google.

kylle
26-04-2017, 02:31
Kodi uvodi novu funkciju trazenja glasom sto je realno vrh...


Source:
http://www.redmondpie.com/kodi-18-leia-for-android-tv-features-voice-search-and-recommendation-tiles-video/

SG999
26-04-2017, 02:33
Ja jedva cekam da izadje za Xbox One.

alekco
26-04-2017, 22:14
Da bi gledao Live TV treba da imas m3u listu kanala koje nema u Kodiju vec treba da je nadjes na nekim od sajtova i zatim uneses u PVR IPTV Simple Client u okviru Kodija. Potrazi malo na Google.

Imam instalirano Live Tv Serbia i radi ali prilično koči,a reci mi kako je preko PVR IPTV jer secka ?

ecanikajo
26-04-2017, 23:04
Ako mislis da gledas domace kanale, bolje od Live TVSerbia neces naci.

smera
27-04-2017, 10:16
@alekco. Ne znam kako radi, nisam odavno koristio Live TV jer imam pretplatu na Nettvplus.

alekco
28-04-2017, 22:03
Ako mislis da gledas domace kanale, bolje od Live TVSerbia neces naci.

Jeste želim da gledam naše kanale ali na Live TvSerbia previše secka,nemogu odgledati ni 5 min bez seckanja

kylle
29-04-2017, 03:03
To ti je do neta garant ili android uredjaja na kome gledas.
Ja hledam stalno nikad ne secka, Amazon Fire TV stick, 10mb/s

alekco
01-05-2017, 22:14
@kylle šta znam dal je do neta,evo sada trenutno mi je 3 mb upload ,25 mb/s download ,gledam na Amazon Fire Tv (isto kao tvoj android) :)

matrix
14-05-2017, 11:45
Da li neko zna neki Addon preko koga mogu da gledam Formulu 1? Probao sam par nekih sprt devili slicno i ne rade.
tnx

smera
14-05-2017, 20:48
Probaj UK Turk Playlist adon koji ima Sky Sport F1 kanal. Nalazi se u okviru metal kettle repo u Fusion. Nisam medjutim siguran da li ce raditi bez VPN (mozda je geo-blokiran).

EciMk
16-05-2017, 00:37
Dal ima neko problem sa Live TV Serbia ?Kod mene neće da pusti nijedan kanal od Daily IPTV list,Sport IPTV

kylle
16-05-2017, 17:12
Sad sam probao sve sljaka bez greske kao i obicno.

Restartuj uredjaj ili uninstaliraj pa instaliraj ponovo add.

EciMk
16-05-2017, 19:11
Kod mene neće na Amazon tv isto tako neće i na Sony tv,probacu da da restartujem sve

bbrks
24-05-2017, 09:17
Cenim da bi na ovo trebalo obratiti paznju:
https://kodi.tv/article/kodi-v172-minor-bug-fix-and-security-release
http://www.redmondpie.com/kodi-17.2-download-coming-to-fix-malicious-subtitles-issue-and-more/
(http://www.redmondpie.com/kodi-17.2-download-coming-to-fix-malicious-subtitles-issue-and-more/)
Update na 17.2 se svakako preporucuje....

kylle
20-06-2017, 11:27
@ Smera:

Nema te sa update-om da nam je Exodus Ćao ćao a i ostali izgleda odavno [emoji848]

bbrks
20-06-2017, 11:29
Bice tu jos borbe, samo opusteno :)

kylle
20-06-2017, 11:39
Zen sljaka bez greske, Genesis isto tako da nema sumnje da se ne odustaje...

smera
21-06-2017, 00:22
Neki od adona prebacice se na druge repozitorijume, sve ce to zavisiti od stava njihovih developera i dogovora sa drugim sajtovima. Prema jednom uputstvu sa neta, Exodus bi trebalo da moze da se skine sa repository simplecaz. U file manager Kodija kucati adresu
http://repo.cazwall.com/sc. Posle toga odatle bi trebalo preuzeti pomenuti repo, a iz njega u okviru Video addons, treba da bude Exodus. Meni medjutim kada kliknem na tu adresu prijavljuje da ne moze da uspostavi vezu sa sajtom. Mozda je to samo trenutni problem, treba probati ponovo, a ja ovih dana nisam imao vremena. Inace, zbog pada brojnih Kodi repoa, aktelni su na netu aplikacije za Androide preko kojih se gledaju filmovi i serije, a koje se reklamiraju kao najbolje za te svrhe. Nisam nazalost imao vremena da i niih proveravam (videti na Youtube).

kylle
21-06-2017, 01:15
Znam da si najazurniji sto se tice svega toga cudno mi je bilo sto se ne izjasnjavas, reko mozda si prezauzet pa nisi ni video lose vesti reko daj i mi tebi da budemo od koristi.

Svakako tu smo pa ko sazna nesto neka prica da odrzavamo zajednicu Kodi.

smera
21-06-2017, 16:04
U poslednjih mesec dana bila guzva na poslu, a nesto sam i putovao, tako da nije bilo mnogo vremena za Kodi. Video sam sta se dogadja, pratim koliko mogu, ali ne bih zeleo da nesto drugima preporucujem dok sam ne isprobam. Treba pratiti ma Youtube, ima dosta priloga i navodno resenja za repozitorijume koji ugaseni, ali sve najpre treba dobro proveriti da li je zaista korisno.

chunga
02-09-2017, 12:55
Koji je dobar repo za IPTV sa domacim kanalima i sportskim, da li samo Live TV Srbija ili ima jos neki koji bi mi preporucili?

vladimir991
03-09-2017, 02:52
Jel neko zna repo gde moze da se gleda hotel eleon?

smera
03-09-2017, 18:39
Cini mi se da se ta serija moze gledati na Youtube, ne znam da li su sve epizode, ali kad sam pritisnuo search izaslo je mnogo njih.

vladimir991
03-09-2017, 19:36
Ima na yt ali je bez prevoda. Na nekim sajtovima je ima al ima i mnogo reklama. Ako neko zna ne bi bilo lose da postavi...

smera
03-09-2017, 22:13
Ja sam mislio da ti govoris ruski pa da zbog toga trazis ruske serije. Search u nekim Kodi adonima je pronasao seriju, ali izgleda da linkovi ne rade.

rikee
03-09-2017, 22:17
Ima na dailymotion sa titlovima... originale pogledaj na rutracker ili neki drugi ruski torrent... za windows titlove bsplayer je zakon :)

vladimir991
03-09-2017, 23:31
Hahahha. Ruski jezik nisam mogao da smislim do serije ''kuhinja'', misleo sam da je neko rusko s...e. E sad sam proso na hotel eleon. Na dailymotion izlaze reklame na svaka 4 min otprilike, stigo sam do 15e epizode al me vise smorio dm. Pogledacu rutracker.

rikee
04-09-2017, 04:35
Imas adblockere za browser, ili flash downloadere... nesto ce da valja

smera
04-09-2017, 11:11
@vladimir991. Ti imas pravo rusko ime i morao bi obavezno da naucis ruski, to je jedan vrlo lep jezik, tako da mozes da citas Puskina i Jesenjina u originalu.

DonPatroN
06-09-2017, 16:52
Da li i dalje vazi ovo uputstvo sa prve strane ?
Davno je bilo, ali cisto da pitam ;)

kylle
06-09-2017, 21:54
Na šta konkretno mislis kad kazes sa prve strane?

Za instaliranje Kodi-a na ovaj nacin i na svim ovim uredjajima da vazi.

Za addons-e koji su sa prve strane ne rade. Jer su pogaseni, zamenili su ih novi, samo kucaj Best Kodi Addons September i koristi te.

smera
07-09-2017, 17:25
Tako je, skidajte najnoviji stabilni Kodi 17.4 sa njihovog sajta kodi.tv. Za adone vidite moje novije postove.

smera
02-10-2017, 23:07
Za one koji tek pocinju sa instaliranjem adonsa na Kodiju i jos nemaju dovoljno iskustva, preporucujem da pocnu da instalacijom Ares programskog wizarda koji u sebi sadrzi sve sto vam je potrebno - repozitorijume, builds i adonse. Ukucajte u Kodijev menadzer sledecu url adresu
http://ares-repo.eui kada posle kliknete na instaliranje iz zip fajle, dobicete ares repo koji cete aktivirati u okviru repositories, a zatim iz program addons ga instalirate. posle toga videcete meni i krenite sa instaliranjem adonsa koji se preporucuju u aresu. kad instalirate neki adon on ce promeniti boju u zeleno, tako da cete znati da li je instaliran. ares wizard sadzi i odeljke koji vam pomazu da stelujete vas Kodi, a mozete posetiti i ares forum na kome cete saznati najnovije vesti o adonsima i Kodiju. Kada se bolje upoznate sa ovom tematikom, mozete pokusati da instalirate i neki od preporucenih builds cime cete dobiti komplete repoa i adonsa sa mnostvom novih rubrika sa filmovima, tv serijama i drugim oblastima, kao i lepsi skin.

Cuksi
31-10-2017, 20:42
Drugari neka preporuka za addon da moze veceras da se gleda liga sampiona, bar u 720p kvalitetu.

Edit: Malopre sam proveravao i nije mi bilo posta u sportskoj temi, mislio sam da je obrisan. Sad provero opet i nasao ga. Tako da sorry za dupli post u dve razlicite teme

predrag82
31-10-2017, 20:57
Mislim da je to mrsavo...
http://arenavision.in/guide pa tu sta naleti. Ili da kupis ove liste sto valjaju Bosanci mada ja nisam zodovoljan, kada je neki direktan prenos to secka ubija, nije gledljivo uopste. Ima stranci prodaju kvalitetnije... ali da ne skrecem sa teme :)

Rookie
31-10-2017, 21:13
Ja preko linuxa gledam dzabe 720p streamove na tone. Doduse covjek taj iptvplayer odrzava za desetku!

Enigma2 je OS koji pici na mom risiveru.

Ike
11-11-2017, 20:44
Jel ima neko neki dobar addons za filmove? Convenant i Exodus mi praktično ne rade nikako.

kylle
11-11-2017, 23:37
Ja sam sa ovog linka malo pre instalirao prvih 5 i testirao svi filmovi koje sam pustio rade.


http://www.wirelesshack.org/top-best-working-kodi-video-add-ons.html

smera
12-11-2017, 10:05
Instalirajte Ares Wizard programski repo koji vam omogucava da preko njega instalirate druge adone. Vidite moj raniji post u ovoj rubrici br. 426.