PDA

View Full Version : Iphone 5s sa Sprint mreze, problem otkljucavanja!



KoleB
02-03-2015, 19:19
Procesljao sam malo po forumu, ali nisam nasao nista konkretno za Iphone 5s.
Pre nedelju dana sam dobio Iphone 5s zakljucan na Sprint (USA) mrezi.
IOS mi je 8.1.3.
Odneo sam telefon u jedan servis, i pokusali su otkljucavanje pomocu r-sima (r-sim 10 specificno, ne znam da li su pokusali jos neki) i otkljucavanje nije bilo uspesno.
Procitao sam na internetu da postoje mogucnosti otkljucavanje pomocu r-sim air 2 i drugih, ali mene zanima da li je moguce simfree otkljucavanje.
Znam da je skupo, ali prioritet mi je da se telefon osposobi, i ako je moguce otkljucavanje, da li bih mogao da koristim 2G,3G, eventualno 4G (kad se bude pojavio kod nas).
Znam da su Sprintovi telefoni na CDMA tehnologiji, ali citao sam da Sprint svoje telefone moze da otkljuca za internacionalne mreze (ne moze da se otkljuca samo za mreze u Americi), sto znaci da bi trebalo da moze da se otkljuca i za nase mreze koliko ja to shvatam. (Nase mreze su GSM koliko znam, i Sprint otkljucava GSM deo telefona koliko sam procitao).
Uslov za otkljucavanje jeste da ste pretplaceni na Sprint, da je telefon potpuno isplacen, itd...
Nekoliko servisa na internetu je u svoje ponude od skoro i ubacila Sprint otkljucavanje (simfree) za 5s pa na dalje.
Sad je moje pitanje koliko zapravo mogu da verujem tim servisima i da li mi je zagarantovano funkcionisanje telefona kao simfree ako odaberem da ga otkljucam preko njih (cena unlocka je 90e pa na dalje).
Hvala na vasem strpljenju. :)

Rostilj xD
02-03-2015, 19:42
Ja imam 5c sprint. ios 7.1.2 rsim mini v10.1
Ne verujem da možeš mnogo dok ne izađe jb za 8.1.3.
To otključavanje gsm dela je teško izvodljivo ako nisi prvi vlasnik, odnosno vlasnik tog sprint naloga i dokaza o plaćenim računima.
Online servisi su uglavnom fake. Može preko nekog worldwide servisa koji je dosta skup (ne znam tačno ali oko $130<) i problem je što se telefon ponovo zaključa ako se odradi restore.
Najbolje ti je da sačekaš jb oko kog se ništa ne zna ili kupi simfree telefon.

KoleB
02-03-2015, 20:02
Nisam bas mislio na strane online servise, nego na neke nase na koje sam naisao.
Ne bih imao problem sa placanjem tolike sume za neki worldwide servis, ali bi me kopkalo to sto ne bih mogao da restore, iako mi najverovatnije ne bi ni bio potreban..
Kupovina novog simfree telefona mi bas i nije privlacna opcija, i ne vidim kako JB za 8.1.3 moze da pomogne, jel zbog r-sima?

ilijakv
02-03-2015, 22:57
Moguce je otkljucavanje Sprinta,ne radi se ww,vec je direct opcija.Ako otkljucas,radice ti sve normalno.. (2G,3G)

cvijax
07-03-2015, 18:47
Postoji opcija otkljucavanja, proverena je i košta 160$ +paypal provizija


Sent from my iPhone using Tapatalk

stek
07-03-2015, 21:53
Moze direct opcija mnogo jeftinije


Sent from my iPhone using Tapatalk

_mrki_
20-11-2015, 13:55
Ako neko ima da otkljucava i phone 5 sa sprinta neka mi se javi