PDA

View Full Version : Novi Raspberry PI 2



smera
26-02-2015, 17:08
Stize mi pre nekoliko dana novi model Raspberry PI 2, koji je izasao pocetkom godine. Do sada sam dosta bio skeptican u pogledu sposobnosti ovog malog kompjutera, ali sa novom verzijom PI 2, koja ima 900 MHz cetvoro jezgarni procesor ARM Cortex A7, 1GB RAM, jace napajanje od 2,1 A, mislim da su napravili veoma dobar uredjaj bar za one koji ga koriste za gledaanje XBMC (Kodi). kao i ranije verzije, ima eternet port, 4 USB porta, HDMI port i izlaz za slusalice-zvuk.
Posto se kod Raspberry-ja sve kupuje posebno, narucio sam adapter, SD mini karticu od 8GB (klasa 10) i mini aluminijumske heat sink i sve me ukupno izaslo manje od 70 EUR. Od ranije imam wifi tastaturu i mis, tako da upravljanje nije bilo problem (a kazu radi i sa CEC komandama za TV koji to imaju).
Instalirao sam najnoviji OPENELEC 5.0.3 tako da direktno otvara Kodi i mogu da kazem posto sam ga vec isprobao, da bez problema otvara strimove filmova rezolucije 1080p. da napomenem da radi i preko eternet kabla (koji je mislim potreban za prvu instalaciju) a kasnije moze i preko wifi dongla. Za sada mi izgleda vrlo dobro kao jeftino resenje za medija centar.27920279212791827919

http://www.raspberrypi.org/raspberry-pi-2-on-sale/

.stefan
27-02-2015, 01:22
Gde si ga uzeo?

smera
27-02-2015, 12:31
Ja zivim vec nekoliko godina u Istanbulu, pa sam ga narucio preko ovdasnje internet firme Robotistan. Inace, vidi na google i druge firme ga prodaju sirom sveta.