PDA

View Full Version : S4 Mini softverski problem



Luka12
24-02-2015, 22:13
Pozdrav svima,
Imam problem sa S4 mini telefonom, koji sam sam napravio :D
Naime, na telefonu mi nije radila FIFA15, pa rekoh da instaliram neki drugi sistem, misleci da cu tako resiti problem..
Nikakva iskustva sa tim nemam, pa sam samo pratio neke tutorijale, i instalirao sam neki Android 4.4.2, koji ima vise problema, a najveci je sto wi-fi ne radi( ne moze da se upali, cim pritisnem paljenje, automatski se u istoj sekundi gasi- ako uspem, napravicu video sa celim sistemom)
Dakle, preko tog odina i cega vec sam skinuo sistem na memorijsku karticu, i instalirao ga po tutorialu, i on ne radi, i zanima me da li iko zna kako da uradim bilo sta od sledeceg:
1)Osposovim wi-fi?
ili 2) Instaliram bilo koji drugi sistem ( posto na stari ne mogu da se vracam, obrisan je :D ), na kome ce bar wi-fi raditi
Unapred veoma zahvalan,
Luka

Azimuth
24-02-2015, 22:27
Odes na sammobile.com, registrujes se i skines rom za tvoj telefon. Gledaj oznaku telefona i pazi da ne promasis.
Posle toga skini Odin. Pretpostavljam da imas Kies, ako nemas on ti treba samo zbog drajvera. Sve ovo ide na racunar.
Sad na telefonu ukljuci usb debugging.

E sad flesovanje. Upali Odin i u polje AP (ili PDA) stavi rom koji si skinuo. Telefon ugasi u drzi istovremeno volume down + home + power taster. Delefon ce uci u tzv download mod. Prikaci ga na komp kablom i sacekaj da ga Odin prepozna. Kad ga prepozna i ako ti je u onom AP tj PDA polju rom, klikni na start i to je to. Cekaj da se telefon skroz upali, tek tada ga skini sa kabla. Viola. Imas prakticno nov telefon.


Sent from my iPhone 6

Luka12
24-02-2015, 22:33
Hvala, sada cu da stavim video trenutnog stanja samo, da vidis o cemu se radi, samo da nesto ne zeznem jos vise, pa samo da mi das zeleno svetlo i krecem sa instrukcijama gore

ilijakv
24-02-2015, 22:35
Ne mozes da zeznes,samo prati..:)

Luka12
24-02-2015, 22:40
Vazi, krecem onda pa javljam sta sam uradio :D
Skidam sta treba, moze i bez verifikovanja emaila

ilijakv
24-02-2015, 22:44
Sacekaj malo,ako ne stigne za neki 1h, potrazi ROM na XDAdev.....

Luka12
24-02-2015, 22:46
Otisam sam na download firmware, predpostavljam da je to to( za moj model)

ilijakv
24-02-2015, 23:00
preko xda?

Luka12
24-02-2015, 23:01
Preko ovog sammobile, uspeo sam da se registujem, ali sporo skida zato sto sam free user (300mb/900 za sada)
edit. evo ako znaci ista trenutna situacija
https://www.youtube.com/watch?v=ryFDyxcbdRo&feature=youtu.be

Luka12
24-02-2015, 23:54
Nista momci, sta da vam kazem javite se imate pice u Bgu kad hocete :)
Skinuo sam ovo, super radi, radi wifi ti mi je najbitnije, i sada skidam fifu, jos kad bi i ona radila :D

Azimuth
25-02-2015, 02:45
Za fifu ide ona narodna verzija ;)
I da, da bi se rom slegao lepo i da ne bi imao problema, idi u recovery (ugasis telefon pa drzis ovaj put volume up + home + power) i uradi prvo wipe cache i onda wipe data/factory reset.
Znaj da ce sve sa telefona nestati, ali je to jedini nacin da izbegnes eventualne probleme.

Drago mi je da smo pomogli ;)
Uzivaj :)

Luka12
25-02-2015, 11:06
Samo da javim, radi i fifa :D Telefon je ko nov