PDA

View Full Version : Activationlock ON,sreca ili bug u apple serverima



vigorito
24-02-2015, 00:57
Uzeo par nedelja star i6
Nisam proveravao lock al sam prilikom provere garancije naleteo i na neki info da je activation lock OFF pa nisam ni obracao paznju na to prilikom kupovine jer se serijski i imei slagao.

E sad i6 je dosao na hello ekranu,nisam hteo odma da ga koristim dok ne prodam prvo aktuelni mob, i naletim na text slucajno online da ako je lock ON da iphone nije moguce aktivirati i koristiti,tek sam tad saznao da je apple izbacio na icloud.com tool za proveru statusa lock-a, iz zezanja iskopiram SN kad kaze ON! Poludim reko sta cekati izvadim nano iz moba koji koristim,ibacim u i6 prodjem tj preskocim sva logovanja na icloud,apple id,lokaciju Znaci SVE preskocim aktiviram telelefon,odem na icloud.com lock i dalje stoji ON! Totalni trip, logujem se na svoj icloud nalog ugasim find my phone,proverim status na icloud.com kad ono activationlock OFF,e ajd sad ko je lud ovde???


Sent from my iPhone using Tapatalk

ilijakv
24-02-2015, 08:28
Hahahahhahaha,znaci ne mogu da verujem...

vigorito
24-02-2015, 08:43
Msm ludilo,nisam se susreo nikad pre sa iphonom sa statusom ON na hello pocetnom ekranu,ali koliko sam shvatio sustinu ja nisam trebao da prodjem aktivaciju bez apple id&lozinke?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ilijakv
24-02-2015, 15:15
Nisi trebao da prodjes.....

vigorito
24-02-2015, 16:54
Covece


Sent from my iPhone using Tapatalk

iKontrash
25-02-2015, 05:30
Mozda je smijesno pitanje i glupo ,ali je makar u pravoj temi :)

Kakav je slucaj kod novog telefona ,ubacis karticu i on se nece pokrenuti dok ne uneses Apple ID ?

apple ios
25-02-2015, 08:06
Kod novog telefona ti imas mogucnost da dodas ID prilikom aktivacije ili kasnije.


Sent from my iPhone 5