PDA

View Full Version : 5s Home button click



killeRRabbit
18-02-2015, 16:06
pozdrav dobri ljudi!

imam novi 5s, 2 meseca star i prilikom pritiskanja home dugmeta, kao da se cuje neki 'medjuklik' pre nego sto zapravo klikne regularno.
skoro pa se cuje kao dupli klik.. nisam siguran da li je neka prasina u pitanju ili sta, ali sam siguran da mi do sada nije ispadao.

vidim da neke starije modele isperu malo alkoholom dok je ugasen ili prodju oko zazora tankim papirom i rese problem, ali nisam siguran da li smem tako da ispiram i na 5s s obzirom na to da je sada u home dugmetu implementiran touch senzor, koji mi radi perfektno.

hvala unapred!
S

Paranormal
18-02-2015, 16:08
Nema potrebe da bilo sta cackas ako ti sve radi bez problema...

killeRRabbit
18-02-2015, 16:53
da, definitivno sve radi normalno, nego se tako uhvatim za neku sitnicu dok ne skapiram sta je..
malo sam prosao papirom u krug i isto, ali s obzirom na to da je na momente prestajalo,
a i nije nista ekstremno, nadam se da ce potpuno nestati.
ako se slucajno nesto pogorsa, prijavljujem. hvala! :)

ivetic84
18-02-2015, 18:27
Ne moras da citiras post iznad,podrazumjeva se da si na prethodni mislio....A sto se tice problema,ako imas garanciju,ne diraj nista,u slucaju problema mozes dobiti drugi tel...

njikolaj
18-02-2015, 22:18
Meni se isto to desava vec na drugom ip6, ne znam sta im je vise sa tim dugmadima... Prvi nisu hteli da zamene. Sad su rekli da ce se potruditi da zamene.

I nazalost nece nestati. Pojacava se.. izuzetno nervira..

nenad313
18-02-2015, 22:55
Zamenice ti,i posle nekog vremena doci ce na isto...imam isti problem na 6,a razlog je sto su stavili plasticni deo na home dugmetu koji omogucava to ,,klikcanje" tako sto udara u metal koji drzi home dugme na mestu,i ta plastika se vremenom od koriscenja to jest pretiskanja dojede i dugme dobije luft


Sent from my iPhone using Tapatalk

djetk0
18-02-2015, 23:54
Sestri na i6 krcka home dugme, i teze se pritiska ponekad.... Oce li priznati garanciju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
19-02-2015, 00:41
Svaki home sa touch id se cuje vise nego stari home dugmici. Pomirite se sa tim ;-)

njikolaj
19-02-2015, 00:44
Pa valjda sad hoce. Kao sto rekoh, prvi put nisu priznali garanciju. Kako kazu ne desava se dovoljno cesto...

Sad sam dobio u mailu potvrdu, da nisam jedini sa tim problemom i da ce uciniti sve da zamene fon.

Nenade, pa ne krcka svima... Ipak je to greska u proizvodnji ne?

Igore ne kontas... krcka ispod prsta i cuje se dvoklik.

Igor88bg
19-02-2015, 01:14
Pff onda ne znam :-D ajde snimite :-D ako vas ne mrzi :-D

nenad313
19-02-2015, 03:32
Ako ne krcka,krcka ce :p salim se...ne znam da li je greska ili namerno tako uradjeno,ali nakon detaljnog pregleda jedino mi je to logicno bilo da je problem,mozda gresim...na 5 i 5s dok sam koristio nisam imao taj problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

killeRRabbit
19-02-2015, 15:45
Ne moras da citiras post iznad,podrazumjeva se da si na prethodni mislio....A sto se tice problema,ako imas garanciju,ne diraj nista,u slucaju problema mozes dobiti drugi tel...

i kako bi ti sad znao da se ja obracam tebi bez ovog iznad? he.. :)

wow, ne mogu da verujem da je toliko ucestao problem.. hvala na odgovorima! nemam pojma o cemu se radi, ali nije pre bilo tog krckanja..
samo malo iritira, nadam se da ce nestati, a i da ostane, samo da ne bude gore, ipak sad nije nista vredno zamene, bitno da dugme i touch rade regularno.
za nekog ko je skoro presao sa androida na ios, definitivno osvezenje u svakom pogledu! ako zanemarimo ovu i po koju ostalu nebitnu sitnicu.

Igor88bg
19-02-2015, 16:40
Kille nek je sa srecom :-)

killeRRabbit
19-02-2015, 17:54
hvala, takodjeR! .)

vidim da si napisao za video, ali malo mi je smesno da snimam kako klikcem,
uglavnom je opis iznad dovoljan, ali ako se nesto bude desilo s tim, hocu zasigurno.

~

ivetic84
19-02-2015, 18:19
Ako malo pazljivije procitas,vidjeces da pise post iznad da ne citiras,a ne 2,3..posta iznad,u ovom slucaju si u pravu,ali tamo gdje sam ti napisao nisi.

killeRRabbit
19-02-2015, 20:36
slazem se, okej, i sam sam odrzavao par foruma, tako da dobro kapiram sta mi govoris, malo sale nije na izmet..

killeRRabbit
20-02-2015, 01:43
zapravo ovo mi je pomoglo, nema vise tog zvuka kao da home button kaci o nesto pre nego sto ustvari klikne

https://www.youtube.com/watch?v=GWXdpcZy7gw

pa videcemo dokle, znaci verovatno je neka sitna prasina bila u pitanju .)

njikolaj
20-02-2015, 23:11
Deluje sasavo ali ovo deluje j*bote.

kylle
21-02-2015, 10:30
Probas kod par ljudi koji imaju isto 5S ili odes u radnju gde prodaju polovne, izklikces, uporedis sa svojim i znas sta je. Ako je nov, normalno je da je tako. Imas i raznih klipova kako da ga ocistis, mada ako sve radi kako treba ne brini i ne pipaj, uzivaj u novoj makini. :)

killeRRabbit
22-02-2015, 05:29
tacno to.

znaci opet se vracalo malo, obrisem, nista. kako, ne znam. umislio sam da sam umislio .)
ali onda sam shvatio koliko sam samo puta pritisnuo to dugme ovih dana da bih ga 'proverio'..
i slucajno usput stavim ono zastitno staklo, i to malo debljine sto mi ne da pritisnem dugme kao inace mi je jasno stavilo do znanja da treba samo lagano i sve radi smooth ;D

ilijakv
22-02-2015, 12:21
Ja sam sad probao i resio problem.SAVRSENO radi home dugme posle ovoga.:jej:
Inace je krckalo malo..

njikolaj
22-02-2015, 12:26
Videcemo dokle deluje.

stefaneli
22-02-2015, 14:05
Samo da potvrdim da je i meni ovo sa snimka resilo posao... [emoji1] Vrhunski...

Igor88bg
22-02-2015, 14:11
piiiih ala ste prljaviii :-ppp

gnd
21-04-2016, 19:41
Јесте да активирам ову тему после годину дана, али јако ме већ нервира што и после чишћења дугмета, оно након пар сати, дана, опет почне да "крцка", односно прави тај двоклик. Шта мислите, шта је најпаметније радити, телефон је коришћен свега три месеца, под гаранцијом је, једино што је купљен у Словенији.

Хвала и поздрав. :)

zabrljanje
21-04-2016, 19:44
Nebitno je sto je kupljen u Sloveniji. Ako mislis da nesto ne radi kako treba, mozes da odneses u iStyle. Ljudi najnormalnije priznaju garanciju.

rikee
21-04-2016, 20:08
Ko ga je cistio?

gnd
21-04-2016, 20:17
Прво, хвала на одговорима.

Ја сам то радио, штапић за уши + алкохол, и реши то проблем на кратко, али опет се врати.
Најмањи је проблем да одем у ушће, можда чак и сутра ако стигнем, јер су они тамо само до 5 колико се сећам.

skiper
21-04-2016, 20:49
Serviseri do 17h

P.S. Ne zaboravi dodatnu opremu da poneses, 300gr + crni sok sto prsce u nos.

ZoranZoki
14-01-2017, 17:06
Imam isti problem, i to bas puca kad pritisnem, odjednom je pocelo tacnije sinoc iz cista mira, moram bas da ga pritisnem da bi odreagovalo a sve perfektno radi, probao sam ovo sa krpom ali nista, dali je to prasina ili kvar, imam utisak kao da ima nesto u njemu i da se grebe kada se pritisne, ima li resenja.?

apple ios
14-01-2017, 19:08
Najvjerovatnije je do prasine... Mozda moze da se ocisti malo, pogledaj neke klipove po youtube-u, ali pazi da ne zeznes nesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ZoranZoki
14-01-2017, 19:14
Kad ga ostavim jedno 5 min i probam kao da je zalepljeno bas jako moram da pritisnem, i bas se cuje klik kao da ima nesto ispod, kako je moguce tek tako da udje prasina, ne smem da cackam da ne bih jos veci problem napravio, mozda je nesto drugo, najbolje u servis da ga odnesem.

darkonda
15-01-2017, 02:48
Meni trenutno dugme zvuci kao da se drobi pesak ispod njega :)
Isao sam u istyle i kaze Mikenzi bolje da ga ne otvaramo ukoliko dugme radi (tad je mnogo manje krckalo), i nisam ga cackao. Ne znam jel to los kvalitet ili prljavstina?
Mislim da nije prljavstina jer se cuje na desnoj i donjoj strani dugmeta, tacno gde se najvise koristi desnim palcem.

.stefan
15-01-2017, 13:33
Ja mislim da je prljavstina...
Resenja nema,uvek ce to da se desi kad tad...ili to ili prazan hod u kliku...
Ali ljudi home na ip7 je zakon...haptic je nesto fenomenalno,ja sam odusevljen...
Voleo bih ovo uvek da bude na iphonu...da se ne odreknu ovog

darkonda
15-01-2017, 13:45
Skupljam kes polako :)
Samo zbog dugmeta cu preci na 7, sacekacu verovatno 7s cisto da vidim sta nudi.

lowzyyy
15-01-2017, 22:53
Slazem se sa stefanom dugme na ip7 je fenomenalno i brzi ima odziv od ovog sto se klikce :)) Jedino sto meni licno smeta je sto nekad animacija izlazenja iz aplikacije bude cudna kad se koristi ip7 nekako nepriodna. Mozda su to nekim updateom resili :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
16-01-2017, 00:11
Nije cudna brza je od svih trenutno... ima taj sec ali nije zbog manjka fps vec jednostavno kao da je namerno odradjen ultra brzi close app.. Realno drugacije ne bih primetio da je brzi od ip6 (u normalnom radu) :-D

.stefan
16-01-2017, 00:31
Ubica je odradjeno dugme i cela haptic vibracija u telefonu
Ali to nije za ovu temu

zikicz
16-01-2017, 00:33
Bas gledao u Telenoru pre neki dan 7-cu. Home je ekstra,

ZoranZoki
16-01-2017, 15:07
Generalno je home dobar kod svih, i izgleda da je neibezno ovo krckanje, dodje do toga kad tad, dugme mi radi perfektno zato necu ni da ga nosim u servis, drug mi kaze da mu se desavalo i da vremenom prestane da krcka, najbitnije je da ne ometa rad telefona, meni je prestalo da klikce ali kad blago prislonim prst tad se cuje neko sitno puckanje bas kao da ima neka prasina okolo, sve u svemu nista strasno, nije kvar ali iritira pomalo.

gnd
25-01-2017, 15:07
Samo uzmi štapić za uši, alkohol u što većem procentu, i u tankom sloju klikni na dugme i vrti u krug 10, 20 sekundi. Evo meni se to krckanje vratilo posle otprilike pola godine, ali to reši problem brzo.

darkonda
25-01-2017, 16:58
Moze li da se odradi ovaj zahvat ako ima zastitno staklo? Posto je izdignuto
Alkohol-rakija? [emoji2]
Na sta mislis kad kazes u tankom sloju? Kružnim pokretima bez pritiskanja dugmeta?
Koliko treba da se natopi štapić?

.stefan
25-01-2017, 17:19
Nemoj to onda brate molim te da radis..ucice alkohol unutra,pojavice ti se bele fleke na lcd-u i cao

darkonda
25-01-2017, 17:40
Xaxa [emoji2] u pravu si bolje da krcka nego da ima flekice

ZoranZoki
26-01-2017, 16:46
Svo koji su stapicem cistili kazu da skroz prestane da krcka, mene iskreno strah to da radim jer ako je prasina usla ispod dugmeta kako ce stapic tu da je dohvati, samo moze da udje alkohol ispod i da se napravi veci problem, jedino da se proba nekim vazduhom kompresor ili tako nesto pa okolo da se prodj i ako je moguce da se izduva ta prljavstina, iskreno i ne mislim da je to prljavstina jer kao sto sam vec rekao kad ostavim telefon neko vreme pa pritisnem dugme bas pukne i posle toga necujno radi, pa opet posle nekog vremena tako, sta ga toliko zakoci, nemoguce da je do prasine ili prljavstine.

gnd
26-01-2017, 23:45
Koliko ja kapiram, prašina ili prljavština uopšte ne odlazi ispod dugmeta, već se nalazi između tela telefona i dugmeta, pa na tim mestima koči i čuje se krckanje. Samim tim alkohol ne treba ni ulaziti ispod, već se samo očiste stranice tela oko kruga.


Evo kako ja radim, do sada nisam imao problema nikakvih, ni ja, a ni par ljudi sa drugim telefonima. Naravno, ako se neko cima toga, bolje da ne radi, ali mislim da nema tu rizika. Dosta ljudi to radi i krpom, ali bolje se kontroliše štapić.


Uzmem alkohol sa što više procenata, nikako rakija ili hidrogen, zato što on isparava gotovo momentalno pri kontaktu sa dugmetom, što se i okom vidi. Na štapić stavim par kapi. ili umočim štapić, pa onda o maramicu ispod potpuno istiskam i iscedim tako da isti samo bude vlažan, da se ne cedi. Pre toga naravno ugasim telefon, i držim ga u prirodnom položaju, tako da se ne "cedi" prema ekranu nego ide od njega, ali opet, isparava momentalno, i ne cedi se unutar telefona, pa je to čisto iz predostrožnosti. I da, imam i ja staklo, i nije problem, čak je i bolje, jer se štapić bolje nasloni na staklo. Kliknem dugme štapićem, vrtim u krug uz ivice, ne nešto preterano, bukvalno dok se ne primeti da je kliktanje nestalo.


Isto sam bio u frci, ali je krckanje bilo prejako, posebno kada stoji telefon duže sa strane. Naravno, ovo je sve moja preporuka, i opet, ako se neko cima, bolje neka istrpi to. :)

darkonda
27-01-2017, 01:21
Ne bi smelo malo vlažnosti po ivicama dugmeta da napravi problem. Pa X puta mi se desilo da sa mokrim palcem pritisnem dugme i ukvasim ga i sta, ne sme na tu količinu vode da udje u ekran...
Elem, uradio sam to malopre sa rakijom (nemam alkohol) iscedio sam maksimalno štapić (ispari i rakija odmah), pravio kružne pokrete i cini mi se da vise nema krckanja, videcemo kroz dan dva.

Samo dugme na 5s nije kao sto je nekad bilo na 5, očajno je napravljeno i kad je cisto i novo ono cudno zvuci i drobi kad se pritisne. A jos kad se zaprlja to bude haos.

Ja sam prvi put krckanje primetio na moru, povezao sam to sa soli iz morske vode sto ostane na rukama kad se osuse. Tako da ima logike da se zavuku čvrsta mikro zrnca izmedju bokova dugmeta i ekrana i prave taj zvuk.

sotoncic.ss
04-02-2017, 21:12
Meni se desavalo na 5s da ima taj kao dupli klick,ja sam imao foru da pritisnem dugme i dunem i krckanje prestane,takodje sam mislio da je prasina u pitanju pa sam cistio alkoholom i neko vreme sve bude ok ali se krckanje vracalo,posle sam procitao na stranim forumima da je to cest problem kod 5s modela i da navodno nema veze sa prasinom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

AMiletic
07-10-2017, 14:39
Zdravo svima!
Imam problem sa home dugmetom, tačnije, ono je funkcionalno i radi touch id, ali je problem što ga moraš kliknuti krvnički n-broj puta da bi odreagovalo. Takođe menjao sam ekran na telefonu i dugme kao malo ima lufta sa strane, a u servisu su rekli da je to zbog malo većeg proreza ekrana za dugme. Postaio sam parče papira ispod dugmeta i sada mi se čini kao da radi bolje xD
Bio bih zahvalan na nekom savetu, hint-u? Pozdrav :D

zlocesti
07-10-2017, 14:51
Vrv je puno prasine i jedino sto ce ti stvarno pomoci je da ga ociste u servisu..

Igor88bg
07-10-2017, 15:36
Isti problem drug ima sa 5s a ja blage ne znam sta da mu kazem a da ne izgubi tid