PDA

View Full Version : Moguc problem sa baterijom.



dzonikinsan
16-02-2015, 20:47
Dobar dan dobri ljudi, recite mi jednu stvar, odnosno da se ispravim imam jedno pitanje pa molim za neciji odgovor, uzeo sam juce iphone 6 plus, preko mts, varijanta od 16 gb, koristim ga, ukljucen mi je butteru procenat i vidim da kaa god koristim telefon otprilike na svakih 2,3 minuta, upaljenog ekrana, na wifi ili mobilnom internetu baterija mi se smanjuje za jedan postotak. Da li je to normalno? Kada mi je u stanju mirovanja, bez poziva i paljenja ekrana, ne spusta mi bateriju i ostaje tamo i gde je bila, moguce 1 posto na 2,3 sata. Osvetljenje mi je na polovini, pogaseno mi je automatsko rifresovanje aplikacija, telefon se ne gasi, ne pregrejava, samo mi se cini da slicna iskustva nisam primecivao na ranijim iphone telefonima a imao sam ih sve, moguce, mada stvarno nisam siguran, ako neko moze da mi odgovori ili napise svoja iskustva, da znam da li je ok ovo sto sam opisao ili da telefon nosim pod garanciju? Hvala na buducim odgovorima...

illusion
16-02-2015, 20:59
meni se isto to desava sa obicnom sesticom,veoma brzo padaju procenti kada koristim net ili listam galeriju,softver je 8.1.2 jb,mozda je i do ios8,ko zna...

dzonikinsan
16-02-2015, 21:04
Meni je 8.1.3 sw, bez jb, nisam jos stigao da ga uradim, razmisljam o tome, videcu, to je ono sto gledam i malo mi je cudno iskren da budem, ja kontam da bi opet baterija izdzala jedan dan bez problema, ali malo je bezveze a tolika baterija a toliki ekran, da li si imao nekih problema ili telefon normalno koristis i koliko vec? Nisi pokusavao da menjas bateriju ili da ga menjas u app storu, jer vidim ti u potpisu da je sim free... :)

Molim nekog od administratora ili servisera ako moze da odgovori, cisto zbog iskustava ako moze na neki nacin da se resi...

bbrks
16-02-2015, 21:16
1.Juce si ga uzeo.....pa sacekaj malo, kad odradis 5 - 6 punjenja, pa se javi sledece nedelje, da vidimo kakvo je stanje.

2. Ne pisi post za postom, vec koristi opciju EDIT

3. Nisu ovde samo iskusni admonistratori, vec i mnogo stalnih clanova

dzonikinsan
16-02-2015, 21:38
Moja greska zbog posta za postom, izvinjavam se, druga stvar, jesam juce uzeo telefon, ali nisam ga uzeo novog, telefon je star 3 meseca, pa zato i postavljam pitanje, ne bih davio ni vas ni sebe da mi je sve kako sam do sada navikao... :) nema veze, ako mislite da je treba obrisati temu, ok...

bbrks
16-02-2015, 21:43
Ne treba je brisati, ali tvoj stav je bio, blago receno....problematican.....i opet ti kazem isto.....isprazni ga do kraja, pa ga napuni na 100%, par puta, pa onda vidi kako se ponasa baterija.

dzonikinsan
16-02-2015, 21:45
Nisam mislio nista lose, jednostavno sam to bezveze napisao, hvala tebi, pokusacu kao sto si rekao i javljam iskustva za jedno 5. 6 punjenja...

don_pavle
16-02-2015, 23:01
Probaj to sto ticje rekap bbrks,jer moguce da je bio JB,pa je malo pobrljavio,ne znam zasto,ali meni je 6ca posle jb bila malo brljava a dok je bila jb-vana da o ne govorim,baterija se svlacila sve po dva procenta,onda sam uradio 8.1.3 i malo telefon uveo u normalu. Baterija mi je sad dobra. Nadam se da ce biti sve ok. Poz


Sent from my iPad using Tapatalk

dzonikinsan
16-02-2015, 23:16
Ja pretpostavljam posto znam od koga sam uzeo telefon da je verovatno bio jb na njoj, i da je odradjen restor juce pre prodaje i da mu verovatno treba da se optimizuje za koriscenje, no nije mi bilo zgoreg da pitam, znam da ovaj forum ima puno iskusnih ljudi koji su voljni da podele znanje. Tebi hvala veliko, ako i na koji nacin resim problem javljam da znate sta je i kako je... Jos jednom zahvalnost...
Poput onoga sto je Don Pavle rekao, vidim slicnu situaciju, desava mi se nekada da mi skine po 2% baterije od jednom, mada ona i dalje drzi ok, trazim nesto kako da namestim, cim provalim pisem sta i kako...

dzonikinsan
19-02-2015, 23:18
Nasao sam resenje problema, prodao sam telefon, tako da vise problem nemam :) ...hvala svima koji su ucestvovali u pronalazenju resenja i pruzanja pomoci, kao i do sada, azurni, spremni da pomognete, hvala vam dobri ljudi...

Baraba
20-02-2015, 11:15
Ha ha, realno, problem rešen ::lol::

kidedj
04-08-2015, 00:59
Da ne otvaram novu temu, ova je sasvim pogodna za moj "problem".
iPhone 6+ je u pitanju, a desava se sledece: baterija pri praznjenju nikad ne dodje do 1, 2, 3, 4%. Na 5% se ugasi fon. I kad ga stavim na punjac, pokaze da je na 2-3% i puni normalno. Ne desava se da trosi brze bateriju, da opada za dva procenta nekada... Samo ovo sto sam naveo. Telefon imam od decembra, a ovo cudo je pocelo da se desava od pre par meseci. Sve kao resice se, ispraznim skroz, napunim do 100%, mada ne pomaze. Nikako 1% da dozivim ponovo :-)

Neko resenje? Ideja? Predlog? Sugestija?
A da ne prodajem telefon :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
04-08-2015, 07:06
...kad ti je telefon u garanciji, odneses u zvanicni servis na dijagnostiku...