PDA

View Full Version : Ne mogu da otvorim ni jedan sajt osim ovog foruma - Server nije pronadjen



niki93t
10-02-2015, 23:55
27868

Ovo mi se pojavljuje za svaki sajt, osim ovog foruma :D Na forumu mogu da otvorim bilo koju temu bez problema, ali ni jedan drugi sajt nece da ucita, samo javi da server nije pronadjen.

Zna li neko u cemu bi mogao da bude problem?

Trenutno koristim poslednju verziju Firefox-a na Win 8.1, ali se isto desava i na Chrome-u. Ne desava se ovo uvek, nekada sve radi normalno, ali ponekad se i ovo desi, iz ne znam kog razloga, i bude tako skoro celog dana.

Hvala unapred :)

zikicz
11-02-2015, 09:58
A meni se desava da mi stalno prijavljuje na ovom sajtu neko sigurnosno upozorenje i nakon "ignore",sve radi normalno. To mi se desava na chrome i operi.

.stefan
11-02-2015, 10:08
Resavamo tu drugu stvar...a za ovu prvu sta da ti kazem...ovaj sajt je sve sto ti treba na netu :D

niki93t
11-02-2015, 12:33
Hahaha, pa u principu 80% mog boravka na netu je na ovom forumu, tako da ovo i ne smeta puno :P :D
A i vidim da ste mi popravili stamparsku gresku u naslovu, primetio sam cim sam postavio temu, ali je vec bilo kasno :D

ilijakv
11-02-2015, 13:45
Meni izlazi "myfile" ,tako nesto.Svaki put,onda idem back pa ponovo otvorim.
Safari,google,mozila,,na svima

1024
11-02-2015, 14:02
A meni se desava da mi stalno prijavljuje na ovom sajtu neko sigurnosno upozorenje i nakon "ignore",sve radi normalno. To mi se desava na chrome i operi.
Samo da proverim: Chrome ti isto prikazuje sigurnosno upozorenje kad otvoris forum? Za problem sa Operom znamo, ovo sa Chrome je novo.

Shweeps
11-02-2015, 14:06
Idi u podesavanje browsera, pa vrati proxy detalje na default. Ako nece ( jer su ti vrv detalji default ) nadji neki proxy server ima ih na netu gomila, povezi se preko njega ( kucas isto podatke u podesavanjima u mozili ) pa probaj onda. Vrlo moguce da je do operatera, povukao ti ip negde.
Ili ako imas ADSL Telekomov internet, iza svakog modema imas dugmence gde mozes samo iglom ili cackalicom da pridjes, pa zadrzi to dugme da ti se restartuje internet i promeni ip adresa ( to je glavni restart modema ) pa u 90% slucajeva treba da proradi. Probaj sve od ovoga obavezno.

Sent from my Samsung Galaxy Note III using Tapatalk

dzenopoljac
11-02-2015, 17:04
A i vidim da ste mi popravili stamparsku gresku u naslovu, primetio sam cim sam postavio temu, ali je vec bilo kasno :D

Sve vidimo :) I nema na čemu ;)

niki93t
11-02-2015, 18:11
^ Zaboravih da napisem hvala :D



Idi u podesavanje browsera, pa vrati proxy detalje na default. Ako nece ( jer su ti vrv detalji default ) nadji neki proxy server ima ih na netu gomila, povezi se preko njega ( kucas isto podatke u podesavanjima u mozili ) pa probaj onda. Vrlo moguce da je do operatera, povukao ti ip negde.
Ili ako imas ADSL Telekomov internet, iza svakog modema imas dugmence gde mozes samo iglom ili cackalicom da pridjes, pa zadrzi to dugme da ti se restartuje internet i promeni ip adresa ( to je glavni restart modema ) pa u 90% slucajeva treba da proradi. Probaj sve od ovoga obavezno.

Sent from my Samsung Galaxy Note III using Tapatalk

Hvala, probacu ovo kad se vratim u Nis, sad sam stigao kuci, gde imam Telekomov ADSL, i ne desava se ovo. Cudno mi je sto se u celom stanu samo meni ono desava, cimerima normalno radi, a i desava se samo pod Windows-om (na svim pretrazivacima), na Ubuntu mi se jos ni jednom ovo nije desilo.

Shweeps
11-02-2015, 18:13
Pokusaj nesto od toga, upalice :)
Javi sta si uradio..inace, pazi na kojim sajtovima ubijas slobodno vreme, povukao si nesto odatle garant ( +18 sadrzaja ) :D

Sent from my Samsung Galaxy Note III using Tapatalk

niki93t
11-02-2015, 18:16
Hahahaha, hvala na upozorenju :P :D

zikicz
11-02-2015, 23:27
@1024
Izvinjavam se za Chrome.NIje bio taj problem,vec samo nije hteo da kompletno ucita pocetnu stranu.Bez ikakvih slika na vrhu.
Na operi i dalje imam problem.
Samo da naglasim ovo za Chrome,da ne pravim zabunu bez vaze.

Zexx021
12-02-2015, 03:44
Moja devojka ima isti problem. Izgleda da je neki opasan malwer napao windows. Iako je povezan komp na net,ne radi nista,kao da nije povezan. Dok drugi kompovi kao i komplet internet radi.. Guglao sam u cemu je problem i koja su resenja,ima ih mnogo...

Hajde probaj ovo,previse je sitna slika pa nmg da skontam jel imas isti problem kao sto mi imamo. Pa javi kako je proslo,ja cu sutra pokusati sve sto sam nasao na netu da popravim...


https://www.youtube.com/watch?v=J57LhlrW-Xk&list=WL&index=584

P.S. I ona ima 8.1 izgleda da je neki virus/malwer napao 8ice... Pa probaj preko Malwerbyte-a da ocistis komp... Konkretno meni se ovo desilo tacno posto sam obrisao iTunes i iTools kako bih skinuo nove verzije jer sam imao neke probleme i od tad ''nema'' neta...

niki93t
12-02-2015, 03:58
Isprobacu i ovo, ali to mogu da ucinim tek za nedelju dana kad se vratim u Nis, tamo studiram, trenutno sam kuci i nemam ovaj problem.

Zexx021
18-02-2015, 06:09
Ja i dalje nisam resio problem. Sve sam probao,i deakt windows firewalla i brisanjem avasta i razna resetovanja i skeniranje malwer programima,jednostavno internet je i dalje blokiran na celom kompu... Sta da radim ima li neko predstavu?

Renton
18-02-2015, 09:00
Kakvo sigurnosno upozorenje? Ssl ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zexx021
20-02-2015, 06:50
Ma za stit da nije aktiviran(1 od 3 stita) ali nije do avasta,obrisao sam ga i dalje nema neta na kompu.
Net je nestao nakon sto sam obrisao iTools i iTunes jer sam hteo nove verzije da instaliram i kako sam restartovao komp tako je nestao net :(

rikee
20-02-2015, 07:22
Avast ima svoj utility za deinstalaciju... Ako si isao iz windowsa to si zeznuo. Ostala je avast kontrola nad mrezom... Potrazi fix za to

zikicz
20-02-2015, 13:05
Nisam mogao da pristupim forumu preko opere i hroma na jedno pola sata. Preko TT takodje.
Sada radi ali otezano preko PC-ja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zexx021
22-02-2015, 06:26
Avast ima svoj utility za deinstalaciju... Ako si isao iz windowsa to si zeznuo. Ostala je avast kontrola nad mrezom... Potrazi fix za to

Deinst sam ga preko njihovog utilityja :(