PDA

View Full Version : D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?



bbrks
05-02-2015, 20:05
Daklem, dosta me privlaci ova opcija. Vec mnogo godina koristim TotalTV preko satelita, medjutim cini mi se da je D3i danas bolja opcija. Pre svega me zanima zbog 30 HD kanala. Kroz moju stranu ulice nije prosao kabl i kako stoje stvari nece skoro, dakle D3i je jedina opcija. Vidim na njihovom sajtu, da je kao veza sa netom od 4MBita dovoljna, ok ja trenutno imam 12 Mbita, pa cenim da ce da bude dovoljno, osim sto imam malu zadrsku, obzirom da u kuci imam jos 6 uredjaja, kompova, tableta i phonova, koji koriste isti WIFI.
Zanima ma ako recimo shibam neki download na kompu, da li ce to da utice na protok...naravno da mislim da hoce, ali je pitanje koliko?
Takodje, ovo mi nikad nije palo na pamet, ali, da bi sada od postojeceg rutera sproveo mrezni kabl do D3i receivera, trebace mi jedno 10 metara kabla i dosta komplikacija oko stepenica. Nije neizvodljivo naravno, ali bi ipak voleo da to izbegnem. Sticajem okolnosti imam jedan nov, nikad ukljucen TP Link ruter, pa mi pade na pamet da ga prikljucim kod televizora, samo se pitam, hoce li dva rutera na istom kablu trpeti jedan drugog, obzirom da takav slucaj jos nisam imao u praksi.
Daklem, kratko i jasno, sta mislte? Hvala unapred.

zabrljanje
05-02-2015, 21:17
...sto se tice kablova, mozda mrezu mozes da dobijes i preko "struje"...:)


...npr. ovako nesto

http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wpa2220kit

http://www.sk.rs/2011/02/sktd09.html (http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wpa2220kit...http://www.sk.rs/2011/02/sktd09.html)


...ovo je cisto kao primer ali sigurno ima i mnogo boljih i pametnijih resenja a to ce moci da te posavetuju ljudi koji se ozbiljno bave tim stvarima :)...bitno je da kablovi mogu i da se zaobidju...tu mozda malo skripi ta brzina protoka...:)

milan64586
05-02-2015, 21:41
Moj ujak je uzeo na probu D3i, posto nije imao mogucnost da drugacije dodje do SBB-a. Isto ima brzinu neta kao ti. Orion telekom ADSL. On zivi kod Fontane na NBGD. Njemu je to dosta lose radilo. Tacnije ne lose, nego promenjivo. Desavalo se da HD kanali rade super, a desavalo se (cesce), da ni digitalni, obicni nece da rade. Tacnije rade, ali seckaju, kasni ton i slicno. Sam risiver koji su mu dali je takodje prica za sebe. Malo malo pa se blokira. Cesto se desava tipa pritisne nesto na daljinskom, a on odreaguje posle 10 sekundi i slicno. On je nakon promotivnog perioda vraio opremu. Mislim da je Total daleko pouzdanije i stabilnije resenje.

Sto se ovoga sa ruterom tice, ne znam kako mislis to da izvedes. Ja sam se letos zezao jedno desetak dana pokusavajuci da sa dva rutera obezbedim vecu pokrivenost signalom, da mi drugi ruter radi kao repeater i nikada u zivotu se oko neke tehnike nisam toliko iznervirao. Na kraju sam odustao. U jednom trenutku sam uspeo da ga nateram da radi, ali je brzina bila mizerna. Meni je tada net bio 20 mbps, a repeater je jedva izbacivao 3-4 mbps.

Ovo sto je @zabrljanje postavio (btw ne radi link) je mnogo zanimljivo. Zivo me zanima kako to radi i na kom principu radi.

ilijakv
05-02-2015, 21:55
Taj kabal od 10m bi ti smanjio brzinu neta,jos ako se savija...Moze dosta da smanji...

zabrljanje
05-02-2015, 22:01
@milan64586

...ispravljen link...

bbrks
05-02-2015, 22:11
Taj kabal od 10m bi ti smanjio brzinu neta,jos ako se savija...Moze dosta da smanji...

Njah, moguce, zato i razmisljam, izmedju ostalog, da nakacim drugi ruter kod TVa, ali nisam to nikad probao. Ne znam da li ce nastati frka izmedju dva rutera.

ilijakv
05-02-2015, 22:15
Probaj to sa ruterima..
I pogledaj na netu,koliko kabal moze da smanji brzinu,(savijanje,duzina)..

bbrks
06-02-2015, 16:35
Resio sam stvar sa ruterom, preselicu postojeci kod TVa. Najednostavnije......raskidam ugovor sa Orionom i prelazim na SBB ADSL + D3i. Orion je toliko prolupao kod mene, da je postalo neizdrzivo.

.stefan
06-02-2015, 16:43
Dva rutera u bridge modu ne bi trebalo da ima problema da rade...
Zavisi si kakvi su uredjaji,mozda je to tebi Milane pravilo problem jer je taj koji si koristio kao drugi bio los...

bbrks
06-02-2015, 18:28
Cisto kao informacija za one koji hoce da raskinu ugovor sa Orionom pre isteka.....traze 6.900 dindzi i plus procedura da se otkace traje 30 dana, aloooooooooo, banda pokvarena :evilmad:

kylle
06-02-2015, 18:39
Kao sto je Stefan rekao pogledaj kakve opcije imaju ruteri, povezes ih u bridge-u i nema problema. Promeni iP adresu na jednom i drugom da se ne bi mesalo, ako imas opciju mozda da je jedan od njih wifi extender jos bolje, opcija sa kablom radi bez problema meni izmedju dve kuce na dva Linksys rutera kabli od 40m sljaka super, merio brzinu pre i posle povezivanaj minimalna razlika neprimetna, ali su isti ruteri to je bitno pa sljaka ok. Eventualn oda kupis extender neki oni lepo rade ja sam ih koristio isto, putem wifi-a se spoje i samo pojacaju signal na isto ime adrese dok na dva rutera uglavnom imas dva username-a..

.stefan
06-02-2015, 21:00
Mislim da bi u krajnjem slucaju nesto poput ovog bio pun pogodak

http://www.dlink.com/uk/en/home-solutions/connect/portable-routers/dir-505-shareport-mobile-companion

Ovo treba svako da ima kad krene negde :)

milan64586
06-02-2015, 21:49
Zavisi si kakvi su uredjaji,mozda je to tebi Milane pravilo problem jer je taj koji si koristio kao drugi bio los...

Koristio sam ovaj CISCO sto ga SBB daje na koriscenje EPC3925, a kao drugi ruter sam koristio NETGEAR WNR1000v3. Vise se i ne secam sta sam radio, ali znam da sam probao sve moguce i nemoguce kombinacije i nije uspelo. Zainatio sam se bas da to namestim da radi i prosto nije islo. Posto mi je to i dalje aktuelno (doduse vise kad krene lepse vreme, jer mi treba wifi signal u dvoristu), da li je neko od vas uspeo da poveze ovaj CISCO sto SBB daje sa bilo kojim drugim ruterom, ap-om, bilo cim, tako da taj drugi uredjaj radi kao repeater i da sve to radi normalno?

stefan.gricko
06-02-2015, 22:06
Ja sam uspeo da podesim ali je to mizerna brzina od prvobitne.
Ovako mi je SBB net od 60mbps a preko repeatera sam dobio oko 4-5mbps, stvarno mizerno, ali sam npr. normalno samo iz LAN-a prvog stavio u WAN drugog i promenio kanale WIFI-ja da se ne kolju i to radi, brzine su ok.

P.S. Imam Tendin ruter, W3002R.

bbrks
06-02-2015, 22:11
Dobro, OK, lepo....nego, ima li neko u ovoj kuci D3i da kaze, dal je to u redu ili ne???

milan64586
06-02-2015, 22:15
I ja sam tako nesto u jednom trenutku uspeo, ali su isto mizerne brzine bile. Plus se meni tade desavalo da tipa idem sa iPad-om i pratim jacinu signala i tacno vidim kako se udaljavam od jednog kako pada signal i kada udjem u domen drugog (repeater-a), vidim kako skoci odjednom signal, medjutim kada se opet priblizim glavnom ruteru, on se kao formalno poveze, ali vise nemam nikakav protok. Onda je moralo sve da se restartuje i tako dalje i na kraju vise ni to nije htelo da radi.

Mislio sam ako je neko sa nekim konkretnim ruterom ili ap-om, a u kombinaciji sa bas ovim ciscom posto njega imam od SBB-a, uspeo da namesti repeating mode, da kaze kako i sa kojim tacno uredjajem je to uspeo.

.stefan
07-02-2015, 03:34
Ja imam epc3928s...verujem da je to isto s*anje ko to tvoje,malo novije samo....kada budem imao vremena da se zezam probacu to sa svojim tplink ruterom da vidim kakva je situacija

rmilanovic
07-02-2015, 14:16
Znate sta je dobra stvar..a da nije repeater mode i da nemate opadanja signala...
Da drugi uredjaj iza cisca stavite u bridge mode,aktivirate wifi ali da budu drugi kanali (da ne ometa cisco wifi)..taj drugi uredjaj ce primati zahteve (wifi,eth) i forwardovati ka ciscu..a cisco ima svoj wifi (drugi ssid,drugi kanal - za razliku od rutera iza)..pa tako kad si u dvoristu - imas jedan pun signal sa nekim ssid'om tipa Dvoriste ;) a unutar kuce ti Cisco i njegov wifi pokrivaju..
Opcije da uredjaji budu tj da sharuju jedan ssid je kod kucnih uredjaj moguce kvalitetno odraditi samo ako ako imate dva uredjaj koja podrzavaju DDWRT npr..e to radi odlicno...ali s obzirom da cisco ne podrzava- barem ne ovaj nas cable modem/ruter, onda ostaje opcija da se trazi od Sbb' cisco u bridge mode..a iza njega idu dva npr tplink uredjaj sa ddwrt'om na sebi...gde prvi tplink je glavni, on dobija javnu ip adresu a drugi se eth'om kaci na njega,i siri isti ssid na nekom drugom kraju kuce...takodje moraju da budu na razliciti kanalim..na taj nacin ce prelaz iz dvorista u kucu biti easy, tj tkz neosetan...
Ali i ona prva opcija pije vodu, manje ulaganja i sl...

Cak apple wifi uredjaji imaju opciju da su u bridge mode'u ali da oni dodeljuju neki range ip adresa koje pripadaju ciscu uredaju (na taj nacin samo moorate ciscu da definisete neki manji ip range adresa na dhcp'u da ne dodje do poklapanja.).
Ovaj deo pripada onom prvom delu- ako osim cisca imate apple wifi uredjaj a ne tplink ili nesto drugo...i ovaj deo je zgodan jer kad gledate iz apple app Apple Airport utility- osim mac adrese videcete i koji su uredjaji u pitanju..dok je samo u bridge modu- videcete samo mac adrese i nista vise...

milan64586
07-02-2015, 16:02
Vidis ova prva opcija bi mozda radila posao. Nadam se da to moze da se namesti u ovoj mojoj kombinaciji i da ovaj CISCO ruter nece praviti probleme, posto mislim da mi je on pravio probleme i sa repeater-om (mada nisam siguran). Ne znam jedino da li bi uredjaji kapirali da se prebace sa jednog na drugi SSID u zavisnosti od jacine signala ili bi se mucili sa slabim signalom sa glavnog rutera, sve dok ga ne izgube, odnosno da li bih morao rucno da se prebacujem sa SSID-a na SSID. Moram to da probam jednom kada budem imao zivaca, jer prosli put sam se toliko iznervirao, da sam zamalo razbio ruter.

Ova druga opcija pretpostavljam da mislis na SBB modem? Jel ga daje SBB normalno ili moras nesto da ih molim i objasnjavas? Cuo sam za taj DDWRT fw ali onaj moj netgear ne podrzava taj fw, tako da nisam uspeo da ga namestim. Znaci mislis da ako bi oba rutera imala DDWRT da bi onda repeating radio normalno i bez veceg gubitka protoka?

stefan.gricko
07-02-2015, 16:16
Ovo oko slabog signala i povezivanja na drugi SSID i mene interesuje.
I još nešto, ako podesim tako SBB-ov ruter i moj Tenda ruter, da li bi mogao da pustam AirPlay sa iPhona koji je povezan na Tendu na pojacalo(risiver) koji je povezan preko LAN-a na SBB-ov modem?

.stefan
07-02-2015, 16:53
@Rmilanovic a ova tvoja opcija...jel ona znaci da ti fakticki imas dve wifi mreze u kuci?

rmilanovic
07-02-2015, 16:54
Ona prva opcija da. A druga da imas jednu .