PDA

View Full Version : android lollipop utisci....



Byakuya
03-02-2015, 03:09
Kako vam se cini nova verzija androida? :)

Kapetan
03-02-2015, 07:54
Lijepo, utegnuto glatko :) I memory leak :p:p

Azimuth
03-02-2015, 09:54
Zavisi od brenda i modela. Nexus ima memory leak, S5 nema taj problem.
Konkretno na S5 radi odlicno, ali ima (imao barem Poljski) problem sa galerijom. Okines fotku i kad udjes u galeriju treba mu par sekundi da odradi refreshtog foldera u galeriji u koji je smestio novu fotku.
Inace ovo ostalo je sve lepo, glatko, utegnuto, brzo...
Sa druge strane, ono sto ne zavisi od brenda, us aplikacije. Nisu bas sve optimozovane za rad na Lollipop-u.

Sve u svemu, ideja je zaista odlicna, ali je realizacija katastrofa. Izbacili su poluproizvod, nedovrsen sistem, pa ko se kako snadje. Ne znam da li je procentualno presao 5% od kako je pusten.

ChobbyNS
03-02-2015, 09:57
Aj baci screenshot od settings/apps/running nakon par dana bez restarta da vidim kako izgleda na s5.
Ja na OnePlus nisam mogao ni da skontam da li ima leak.
Em sam flesovao svaki dan nightly-je em ima 3gb rama :)

Byakuya
03-02-2015, 10:07
To koliko je prihvaćen(koliko ga modela uređaja fura) i optimizacija aplikacija stvarno nema veze sa samim OS...

HTC ima politiku da update mora biti u roku od 90 dana od izlaska vanila verzije. I tako je i bilo. A prelazak sa dalvik na art(ili ne prelazak) je samo lenjost devova koji su to odavno trebali da urade...

Vizuelno nije prevelika razlika ali ispod haube to je sasvim novi sistem i novi način rada...Ovo meni nije poluproizvod...

Shweeps
03-02-2015, 10:28
Nadam se uskoro da ce da puste na note 3 jer jos uvek nisu. A fabricki radi odlicno tako da nisam niti planiram da ubacujem neki custom lolipop... po "prici" od ostalih koji imaju na telefonima lolipop, ima velike razlike, lepse odradjen..a dwtaljnije bice kada procackam na note 3 ako se rese skorije da puste :)

Sent from my Samsung Galaxy Note III using tapatalk

Azimuth
03-02-2015, 11:21
@ChobbyNS, nemam vise S5. Jedino da potrazim neki SS od ranije pa da okacim.
@Byakuya, nemam sad vremena, ali mogu da se raspisem na ovu temu. Android koristim od kad se pojavio, sa jednim jedinim izletom letos, pa evo sve do pre 2 nedelje.
Problem samog OS-a je sto nije odradjen do kraja, ili ga nisu dovoljno testirali da uvide velike propuste ili su zbog trke sa vremenom namerno pusti ovakav kakav je 5.0.


Sent from my iPhone using Tapatalk

markotak
03-02-2015, 12:02
Osim sto je vizuelno preuzeo neke elemente ios-a 7 izgleda kao nov android. Medjutim, i dalje postoje boljke koje su "krasile" i prethodne verzije androida. Tako recimo, task switcher je vizuelno jako lep, listanje ide bez problema, ali prelaz iz aplikacije u aplikaciju i dalje nije tecan, animacije nisu dovrsene. Phone app je malo bolja za razliku od KitKat-a (blagi uzas), ali treba vremena da korisnik pohvata gde je sta, interfejs kamere je pregledniji i brzina je ok, i to je to uglavnom. Preko potrebno osvezenje u svakom slucaju.

Byakuya
03-02-2015, 12:39
@Azmuth ne postoji savršen OS. Pomiri se sa tim.

Ostatak ekipe ne bi bilo loše da navedete na kom tel furate L kada pisete ovde ...

Kapetan
03-02-2015, 12:49
Nexus 5 koristim od sredine decembra,sada je 5.0.1 i ni traga od navedenih problema sa mt-om itd. itd. Jedino posle nekih 60-ak sati uptime, system dodje do oko 600mb i tu stane.

Nijedan fc ikada na bilo kojoj aplikaciji.

zikicz
03-02-2015, 12:50
I ja ga cekam na htc one m7,,,nikad da izadje...

komsa
03-02-2015, 12:51
isprobao sam ga u više navrata(na G3),oseti se napredak u brzini i fluidnosti,izgled je osvežen kao i animacije ali to je ipak stvar ukusa........slažem se da nije dovršen barem to mislim za verzije koje su do sada izašle za G3 a najave su da će ispraviti propuste i nedostatke do verzije 5.0.2...........ne svidja mi se što su ukinuli neka podešavanja,način notifikacija koji nije praktičan barem na G3 i opcije za dodavanje widget-a na lockscreen jer ovako smo "osudjeni" na onaj okrugli sat koji se ne vidi dobro na svim pozadinama a funkcionalan je i ima smisla samo ako se koristi "circle" case........verujem da vlasnici telefona sa amoled ekranima sigurno nisu presrećni količinom bele boje u UI dok je to ostalima samo vizuelna promena...........potencijal je tu samo treba sačekati ispeglane verzije..................

markotak
03-02-2015, 13:20
Ostatak ekipe ne bi bilo loše da navedete na kom tel furate L kada pisete ovde ...
To u krajnjoj liniji ne bi trebalo da bude bitno, Google je predstavio kitkat kao verziju koja ce moci da "ide" i na starijim telefonima/tabletima, a kamoli tek lolipop...Pre je pitanje da li se koristi stock lolipop ili custom romovi, ja iskljucivo koristim custom romove poslednjih tri verzija androida i na bazi toga donosim svoj sud. Stock varijanta je ocajna u poredjenju sa onim sto nudi Xda. Kod mene je Nexus 4 u pitanju.

Byakuya
03-02-2015, 13:24
Toliko je bitno da ne znam odakle da pocnem...pa nije isti L na nexus 4 i na One M8...svi ostali imaju svoj "dodatni sloj" preko...

komsa
03-02-2015, 13:25
Bitno je koji je model zato što neki brendovi "presvlače" (TW,Optimus,Sense) taj stock L i nekima to polazi manje ili više uspešno za rukom što se naravno odražava i na performanse,trajanje baterije osećaj brzine i fluidnosti i na sve ostalo..................

markotak
03-02-2015, 13:48
To stoji sto pisete, ali cenim da vecina koristi custom romove, pa samim tim imaju prilike da koriste cist L bez presvlake.

Byakuya
03-02-2015, 13:50
Nope...cak i nisam fan pure androida...i sada posto se ukusi razlikuju...ponavljam ne bi bilo lose kada pisete da ostavite o kom tel se radi...

bbrks
03-02-2015, 19:50
Izvinte, ja nemam tel, ali imam Nexus 7 2013 tablet i LoliPop 5.0.2....sta reci, osim ozbiljan napredak u odnosu na 4.4.4.....malo vise lici na IOS. I cenim Nexus, jer je klot, bez kitnjastih ******** detalja. Ako hoces widgete, lepo stavis, ako neces cao. Nije jos totalno ispeglan, stucne tu i tamo, ali retko....sve u svemu. Nexus bi bio, ne daj boze, ako bi trebao da se odreknem iPhona, jedina opcija od Androida.

Baraba
06-02-2015, 13:30
Dosta brži, baterija bolja, nije ispeglan.

komsa
06-02-2015, 13:36
na čemu je baterija bolja ?!?

Baraba
06-02-2015, 16:45
S5, mogu da postavim ss. Kod kolege na G3 takođe bolja. Danas je na G3 dobio i neki update od 89mb.

Shweeps
20-03-2015, 19:48
Stigao update za korisnike u Srbiji za Note 3 - SM-N9005.
Prvi utisak je da telefon jos brze odgovara na zahteve i da koristi mnogo manje rama.

Sent from my Samsung Galaxy Note III using Tapatalk

.stefan
21-03-2015, 12:44
Na G3 je sve osim bolje baterije...
Inace stock romovi za g3 su blagi uzas...i kitkat i lolipop...
Nemoj neko da te laze da je bolja baterija takvog jos uvek nisam video...ni na jednom telefonu

Byakuya
21-03-2015, 12:57
Kod mene je manje vise isto...mozda za nijansu slabija baterija...

komsa
21-03-2015, 13:12
Šteta za G3 da LG nije "ispratio" dobar hardware dobrim software-om.....čekao sam,čekao pa mi je dosadilo...


Sent from komsa's 5S

Shweeps
21-03-2015, 13:28
Ne znam sto se toliko pokazali lose ti stock romovi za LG telefone, tacnije G2 i G3. Bas su komentari i na ostalim forumima jako losi za stock rom. Dok ja pre Note 3 imao Note 2 i to su telefoni gde nisam cackao nista, stock romovi i rade odlicno. Sve sam vise odusevljen sa Note 3 5.0 lollipop. Note serija je jako dobra.

Sent from my Samsung Galaxy Note III using Tapatalk

.stefan
21-03-2015, 13:51
Ja sam nasao dobar rom...ali stock...katastrofalan je...
Da se telefon sa 3gb rama vuce ko prebijen...nedopustivo...
99% je problem u LG-evom launcheru....koji nisam hteo namerno da menjam...

Paranormal
21-03-2015, 13:59
Koji rom koristis?

darkonda
21-03-2015, 17:48
Stigao update za korisnike u Srbiji za Note 3 - SM-N9005.
Prvi utisak je da telefon jos brze odgovara na zahteve i da koristi mnogo manje rama.

Sent from my Samsung Galaxy Note III using Tapatalk

Kako se ubacuje lolipop?
Brat ima note3 i ne prijavljuje mu upadate.

Shweeps
21-03-2015, 18:02
Ako nece u podesavanjima pa software update onda neka ga prikaci na KIES 3 i tu treba da izbaci pa neka ga updateuje sa kompa.
Meni je sam izbacio telefon za updateovanje. Javi sta uradio...

Sent from my Samsung Galaxy Note III using Tapatalk

darkonda
21-03-2015, 19:20
Evo stigao mu je na fon.

.stefan
22-03-2015, 00:18
Koji rom koristis?
Android Now HD....on mi je nekako najbolje legao....
Probao sam i Cloudy i Chupa Chups...svi su ok al mi je AN HD najbolji....
Samo Crashov rom nisam probao, komsa kaze da je on dobar...

illusion
13-04-2015, 15:41
koji je po vama najbolji program za skidanje mp3 muzike za android?

.stefan
13-04-2015, 15:49
Kakve veze to ima sa ovom temom?
Ili i dalje nastavljate praksu "pitam sta hocu, gde hocu, boli me uvo"?

illusion
13-04-2015, 15:50
drug ima android koji ima lillipop pa me zamolio da pitam,izvini ako sam pogresio temu...

mospre
13-04-2015, 16:10
Tvoj posao je da mu kazes da je pogrijesio i da ga uputis na pravu temu ili kaznis ako je to zasluzio, nije fino da lijecis svoje zivce na nekome :)

Sent from my SM-N9005

.stefan
13-04-2015, 20:20
@illusion napravi novu temu ako ne postoji tema za ono sto te interesuje...nije u redu da se spamuju teme koje veze nemaju sa tematikom pitanja

@mospre nikakve zivce ja ne lecim niti imam problema sa istim...imam problem sa tim da narod ne postuje forum i pita gde sta hoce non stop
Nekima se generalno ne moze ugoditi...kad opomenes kaze sto ga nisi kaznio,kad kaznis kaze sto kaznjavas za svaku sitnicu

Sta je moj posao nije na tebi da ocenjujes...moj "posao" takodje je i da obrisem post koji je u pogresnoj temi ali smatram da je opomena efikasnija na duze staze

mospre
13-04-2015, 20:30
Super, sve ok, sada si fino rekao :) onaj post je iskreno zvucao grubo i kao da pokazujes svoju "moc" ili si nervozan pa oces da se istreses na nekome, vjerovatno grijesim ali shvatio si sta zelim da kazem :)

Lijep pozdrav!

Sent from my SM-N9005

Milosh Shomy
18-07-2015, 14:38
Pre neki dan sam update moji samsung s4 i primetio sam da ima samo 70 slova po poruci, dok je na 4.4 bilo oko 140, jel je tako i kod vas ili samo kod mene? Isto ne izbacuje obavestenje da je baterija skroz puna

.stefan
18-07-2015, 19:40
Mozda si udario neki smajli ili tako nesto sa kvacicom sto pojede karaktere

Milosh Shomy
18-07-2015, 20:06
Nista, prazna poruka, evo i slika
http://i.imgur.com/ttI8d0I.png


EDIT: Jel moze neko ko ima 5.0 da pogleda koliko ima slova po poruci? interesuje me da li je to neki bag ili je svima tako

Shweeps
20-07-2015, 09:38
160 slova je standard i za ranije verzije i za 5.0 :) pogledaj u podesavanjima da nisi nesto promenio

Milosh Shomy
20-07-2015, 23:05
U podesavanja poruke je bilo namesteno na Unikod (pojma nemam zasto i sta je to) stavio sam na Automatski i sad je 160 po poruci