PDA

View Full Version : Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)



manutd
29-01-2015, 20:29
Stigao mi je pre nekoliko dana 5s preko MTS-a. Molim ljude koji imaju ovaj tel da mi odgovore kako je na njihovim primercima uradjena zadnja strana uredjaja, konkretno prelaz izmedju stakla i aluminijuma sa obe strane. Kod mene je slucaj da je gornja staklena strana kao nesto ispupcenija, sto se primeti kada se predje prstom preko spoja alu-staklo. Da li je to normalno, mozda zbog kamere i ostalih delova smestenih ispod. Ponavljam, to nije nesto bas mnogo primetno ali kada se predje prstom oseti se da je na donjoj strani taj prelaz neprimetniji i bolje uklopljen.

Jos jedna stvar, na okviru uredjaja, u blizini power dugmeta, na onom dijamantski obradjenom delu je primetan mali zarez, po meni svakako ostecenje nastalo obradom tog rama. Opet nije nesto sto je na prvi pogled vidljivo ali postoji. Ja sam primetio tek posle pet dana koriscenja, opet sam prstom zakacio taj zarez (dok sam mazio telefon :))). Sad ozbiljno, da li zbog ovoga pokusati reklamaciju, tel je nov i netaknut. Pre svega zbog ovog sitnog fizickog ostecenja. Za ovo sa ledjima telefona molim iskustva drugih korisnika 5s.

Morpheus NS
29-01-2015, 20:37
Staklo i metal su u ravni jedno s drugim, kod mene se primeti razmak zato što je folija s kojom sam ga kupio neka iz tri dela pa se posebno lepi, na samom telefonu nema razlike u "visini" ta dva dela. A ni zareza nema. :)

Sad, da li reklamirati... zavisi koliko ti to dvoje smeta. ne vidim zašto ne, ipak si telefon platio i za svoj keš možeš da zahtevaš da bude u besprekornom stanju.

Nosorog
29-01-2015, 22:38
Kod mene je ravno. Probaj reklamirati ako te nervira :(

cliosport24
29-01-2015, 23:21
M uvalili ti ovi nasi Kineza :-))

kylle
29-01-2015, 23:42
Okači sliku ako imas neki malo bolji aparat da vidimo taj detalj pa ćeš znati posle saveta da li je normalno ili da reklamiraš. Mada čim je ispupčeno nema šta tu da bude normalno..

zlocesti
29-01-2015, 23:43
Dzabe reklamiras,njihovo obrazlozenje ce biti da je to kozmeticka stvar i ne podleze garanciji..Znam iz iskustva..

Nosorog
30-01-2015, 00:25
A nek se on vadi na to da je kupio 'brend'.. Da nije kupio telefon od 3dinara i da izricito trazi da uziva u istom za koji ga veze ugovor.

manutd
01-02-2015, 15:47
Hvala svima na ucescu u temi. Mislim da cu reklamirati. Fazon je u tome da su ovo neke sitnice koje nema sanse da uocite ako bi ih slikao. Jednostavno, po meni gornje staklo na ledjima uredjaja nije dobro uklopljeno, radi se verovatno o delovima milimetra ali kada predjem prstom jasno se oseti razlika, donji deo je potpuno gladak, dok gore zapinje. U prilog tome govori i blago pucketanje kada se pritisne staklo u uglu kod sociva kamere. E sad, u blizini toga, na obradjenoj ivici okvira se nalazi mikroskopska ogrebotina koja ne prevazazi ivice tog najsjajnijeg obradjenog-secenog dela. Svakako fabricka mana, koliko god sitna bila. Sve sam to primetio oko nedelju dana po preuzimanju uredjaja i kako sada izaci na kraj sa serviserom koji ce mozda tvrditi da sam ostetio telefon. Zna li neko gde telefoni mts-idu na reklamaciju i ko odlucuje. Verujem da u Apple stori ne bi bilo problema ali nasi su nasi...

zlocesti
01-02-2015, 16:44
Ja ti iz iskustva kazem da ti nece prihvatiti garanciju..Napisace ti kako to neutice na fukcionalnost uredjaja i da se to desilo normalnim koricenjem..Takoreci kozmeticka stvar..Ja sam imao male fleke od stampanja natpisa na ledjima preko koga je isao sloj laka..Nov,tek raspakovan telefon i oni ustanovili da je to od normalnog koriscenja..Strucnjaci katastrofa..Nedelju dana cekao na telefon..Ako zelis da cekas i da se zezas sa zastitom potrosaca ti se upusti u avanturu mada samo ces izgubiti vise kila zivaca..Ovo je zemlja Srbija a servis koji je kao zaduzen za to tesko da zna i pravila applea sto se tice garancije..

manutd
04-02-2015, 16:57
Danasnje iskustvo is nove poslovnice u Merkatoru...ljubazna sefica radnje napisala primedbuj koju sam srocio, kaze bice telefon sutra u servisu, dobio nov 5c na koriscenje dok trane postupak.

kakosuper
04-02-2015, 17:18
Ja citam ove postove ovog zlocestog i realno slaze mu se ovo sto pise sa nadimkom.
Nema sta oni da petljaju sa tim kozmeticka stvar. Kao prvo procitaj novi zakon, ima dosta novina. Plus sto jos nije ni proslo 15 dana od uzimamja telefona. Nema sta oni da se pitaju, ako je stvarno ovako, mora da se zameni i kraj.

zlocesti
04-02-2015, 19:22
Kakosuper silno gresis..Dva nova iphona 5c i oba sa fabrickom greskom koje izbise oci a njihov odgovor je kozmeticka stvar i to da je nastalo od normalnog koriscenja telefona..Eeeeejj koriscenje a tek raspakovani..Zakon je jedno a serviseri drugo..Nije tu mts kriv..Kriv je apple sto salje skartove..Evo primera da nije samo 5c vec i 5s i dva puta decka zajebavaju sa sesticom..I ko je tu lud i zlocest??

manutd
08-02-2015, 21:44
Meni je sad vrlo jasno zasto se na zapadu neispravan Iphone zamenjuje na 'dobar dan'. Jednostavno kinezi stancuju desetine miliona primeraka i izgleda da je bar svaki peti skart. Evo mog iskustva dok mi se 5s jos nalazi na strucnoj proceni u MTS. Dobio sam na koriscenje nov, ispred mene otpakovan 5c. Kad sam ga uzeo u ruku izgledao je utegnutiji od mog 5s. Evo par dana koriscenja i ekran se klacka ko lud u donjem levom cosku, neverujem vise, da ne pominjem da uredjaj naravno nije bio izlozen nikakvim 'stresovima'. Inace moj prvi Iphone je cetvorka, kupljena u Cirihu krajem 2010. Telefon se sam gasio, platio DHL, poslao rodjacima, platio 100e plus neke njihove carine, dobio nov tel. kojem se opet posle par meseci pojavila karakteristicna zuta mrlja na ekranu...i nisam vise imao zivaca, pomirio se. Ovo sad cu da teram do kraja, samo je sad situacija da jos zavisimo od nasih strucnih procenitelja...Ipak, iz licnog iskustva i citajuci forum godinama, cini se da je od svih tehnickih uredjaja na svetu najteze ubosti savrsen primerak Iphone-a.

manutd
16-02-2015, 17:42
Nisu uvazili reklamaciju, ne podleze Apple propisima ili sta vec... navodno za svaku reklamaciju se konsultuju direktno sa Apple-om, nije nego. Znaci ako ne otvorite telefon pred njima u poslovnici i ne pregledate ga lupom ili nekim sofisticiranijim uredjajem, sva odgovornost za izvesna ostecenja je na vama. Naravno, telefon nisam podigao vec sam ga vratio u servis pa cemo sada videti sta dalje. Problem je sto nemate direktan kontakt sa fantomskim serviserom kojeg kriju kao zmija noge, nego samo sa ljubaznim devojcicama u poslovnici koje samo uz osmeh proslede vasu reklamaciju uz puno razumevanja. Sto se tice servisa navodno se radi o nekim strucnjacima MTS-a obucenim od strane Apple-a. Nego ako moze neko da pomogne da da mail na koji se pisu prituzbe i reklamacije direktno Apple-u, radnica je nesto pomenula ali nisam se trudio da zapamtim.

zlocesti
16-02-2015, 18:44
Samo si produzio agoniju jer ce ti isto odgovoriti..Zalosno je sta rade..

manutd
15-03-2015, 00:32
Dva puta su mi odbili reklamaciju nesumnjivo fabricki ostecenog telefona. Poslao sam zadnja dva dana gomilu mejlova MTS-u i po njihovom uputstvu ponovo odneo tel. na reklamaciju u poslovnicu, treci put. Tamo....sluzbenici kao nemaju pojma ko je ovlasceni serviser, izgleda se krije kao da je sveta krava. Izguglam ja tek danas adresu servisa Andricev venac 12, koja se nalazi na jednom od pisanih odgovora na reklamaciju i ustanovim da se radi ocigledno o "Macoli", dakle to su ti strucnjaci. U ovoj kao i svim prethodnim reklamacijama sam trazio direktan kontakt sa serviserom, kako opis ostecenje na mom uredjaju i njegovo posmatranje ne bi zavisilo od interpretacije ljubaznih devojcica iz poslovnice, koje u formularu imaju otprilike prostora za dve recenice u opisu kvara. Znaci, "Macola" nedodirljiv jbt. Po njima dakle mozete kod kuce otvoriti razbijen telefon iz vakuma i otpla?iva?ete ga dve ili tri godine, jer Apple je bezgresan, svih 250 000 000 telefona su prosli strogu kontrolu kvaliteta, skarta nema uopste, zato im je politika reklamacija na zapadu vrlooooo stroga....strašno....a tek nama u Srbiju su poslali najstroze kontrolisane primerke, tako da je sva odgovornost na kupcu, ako otvoris macku u dzaku iz vakuma seti se stroge i bezgresne kontrole kvaliteta u Apple-u i ucuti zauvek! Inace, pouzdana informacija iz MTS-a da je reklamirano vise hiljada telefona, pretezno najnovijih modela....Srbi najzahtevniji korisnici premijum brenda, samo im nesto krcka, klati se, iskacu zute mrlje po ekranima...itd. Mnogo skarta proizvodi Apple sa svojim brojkama i toga su vrlo svesni, ali

mikenzi
15-03-2015, 12:01
Istina je da Autorizovani servisi imaju 'pisana' uputstva kakva ostecenja se mogu reklamirati u garantnom roku. Ukoliko ne postoji kvar (hardwerski) koji onemogućava normalno korišćenje telefona, telefon se ne može reklamirati! Već je neko napisao u postovima iznad da kozmetička oštećenja ne mogu biti predmet reklamacije. Tako je i u zakonu o zaštiti potrošača definisano.
Ako hoćeš, donesi telefon i pogledaćemo ga zajedno na licu mesta i dobićeš sve informacije u servisu.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

manutd
15-03-2015, 21:36
Hvala na odgovoru i ponudi, ja sam vec pre neki dan svracao u I Style servis u Uscu onako cisto usput, a sa MTS-om inastavljam dalje.... ipak je to potpuno nenormalno, da mozemo da izvucemo izlupan, izgreban telefon iz vakuma ali ako radi ne moze da se reklamira, pa Apple bar misli na estetiku i hvata kupce na to, nemoj molim te!

Moram jos jednom da ponovim, po tim pisanim pravilima je Apple kontrola kvaliteta bezuslovno bezgresna u citavom univerzumu, svaki su primerak braca Kinezi pod mikroskopom analizirali pre vakumiranja. Setimo se lansiranja Ip5 i skandala sa izgrebanim telefonima iz vakuma.

Takodje, sta znanci "kozmeticka ostecenja", mogu ja da ogrebem uredjaj i da mi ne bude ni zao, ali da mi ga takvog prodaju, to ne moze. Uostalom, ja se bas lozim na tu njihovu "dijamantsku ivicu", pa ne mogu da mi je isporuce valjda izgrebanu.

Inace, Mikenzi rado bih dosao jos jednom do vaseg servisa, da li imate bilo kakvu nadleznost za MTS telefone ili samo savetodavno?

mikenzi
16-03-2015, 20:38
Mi možemo da reklamiramo telefone kupljene bilo gde uključujući i one kupljene kod operatera. Naravno, za odredjene modele nam fali Ratel, ali to nije bitno za ovu priču biti utiče.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

manutd
16-03-2015, 21:34
Hvala puno na trudu i odgovoru, cekam odgovor na ponovljenu reklamaciju i ocekujem da me pozovu iz servisa posto sam izricito trazio! inace stvarno je sve zbunjujuce, logicno mi je bilo da reklamiram kod operatera gde sam kupio i dobio garanciju na zakljucan telefon, tamo cak ne mogu da kazu ni koji je ovlascen servis, na to pitanje daju odgovor servis smo mi !!!??? Sad ispada da mogu da ga nosim sam pravo u servis, sto i nije tako lose, samo da sam znao tj. da je neko iz MTS-a mogao da me uput i da bez posrednika izlozim argumente serviseru.

Jos jednom hvala na odgovoru, ali bih te molio da mi jos jednom objasnis kako to da ne mozete da reklamirate fabricki ogrebane telefone (ili bar da se razmotre argumentovane tvrdnje kupca da se radi o fabrickom ostecenju), jasno je ko dan svima da se to desava kod Apple-a i to vrlo cesto, ogrebotine, mrtvi pikseli, zute mrlje na ekranu, plavi, crveni sivi ekrani itd... da ne nabrajam, sta je sa IP 5 izgrebanim iz vakuma, citava afera ??? Kako to da nismo zasticeni od fabrickih ostecenja, neverica ?????

mikenzi
16-03-2015, 21:37
Zato sto je jako tesko dokazati da je ostecenje nastalo dok je telefon bio u kutiji. Ako nisi proverio telefon pri kupovini sva naknadna ostecenja se ne mogu prihvatiti. Iskreno, za sve ove godine koliko radim, video sam samo dva uredjaja da su neispravna iz kutije. Jedan iPad i jedan Macbook Pro 17. Ali nikada nisam video ostecen uredjaj. Sta vise, nikada nisam video ni kutiju ostecenu u transportu.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

manutd
16-03-2015, 23:49
Ok, ja nisam video ni celofan ostecen nikada kod Apple-a, u Apple store-u svi otvaraju na licu mesta da provere ispravnost uredjaja, kurirska sluzba uz telefon ti dopremi i jednog Geniusa da prisustvuje otvaranju kutije, na poklon ne moze da se kupi a da se ne otpakuje.... itd....to jednostavno ne moze, niti jre tako igde u svetu.

Zamolio bih te jos da mi objasnis kako funkcionise vasa komunikacija sa Apple-om po pitanju reklamacija, mail, chat, tsa god? da li se salju slike uredjaja, ko donosi odluku da li se tel menja ili ne, u MTS-u mi rekose da iskljucivo strucnjaci iz Apple-a odlucuju za svaki konkretan slucaj, odakle iz SAD, Kine Indonezije, Minhena , Ciriha, Rima???
Meni je sad potpuno jasno da se u ovaj slucaj niko nije ni udubio niti radio bilo sta po pitanju reklamacije, vec su rekli ogrebotina, cao, zdravo!
O prirodi i izgledu ostecenja na mom telefonu sam vec nasiroko davio pa da ne ponavljam, postoje argumenti koji jasno ukazuju na fabricki defekt.
Post je malo ironican, ali nista licno, jednostavno sam ogorcen i ne mogu da shvatim ovakvu politiku. Voleo bih da se ukljuce jos neki clanovi foruma, cisto da kazu da li su svi otvarali svoje telefone u poslovnicama, pred postarom...itd ili kao sto rekoh polazimo od pretpostavke da je kontrola kvaliteta apsolutno bezgresna .

Ostecenje nije nastalo u kutiji pa to ni ne dokazujem, vec najociglednije u procesu proizvodnje uredjaja. Ni u jednom trenutku nisam pomenuo ostecenje tokom transporta, pada ili sta vec uredjaja koji je bio u kutiji. Svaki proizvodjac ima skarta pa tako i neprikosnoveni Apple. Zasto posle nekoliko godina menjaju besplatno baterije na Ip 5?, Menjaju besplatno I Pod nano, stvarno o cemu pricamo.

Mikenzi, ipak si video u karijeri dva neispravna uredjaja iz kutije, sta god znacilo neispravna, pa evo ga i treci u milijardi savrsenih primeraka.

mikenzi
17-03-2015, 12:11
O

Zamolio bih te jos da mi objasnis kako funkcionise vasa komunikacija sa Apple-om po pitanju reklamacija, mail, chat, tsa god? da li se salju slike uredjaja, ko donosi odluku da li se tel menja ili ne, u MTS-u mi rekose da iskljucivo strucnjaci iz Apple-a odlucuju za svaki konkretan slucaj, odakle iz SAD, Kine Indonezije, Minhena , Ciriha, Rima???


Postoji vec unapred definisana procedura za Autorizovane servise kada su u pitanju ostecenja. Ukoliko nesto nije jasno moze se kontaktirati Apple agent i salju se slike naravno. Agenti su iz raznih delova sveta, ali za Evropu uglavnom iz Irske, tj. tamo su locirani.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

majkic
21-03-2015, 00:13
99% ti nece prihvatiti reklamaciju jer nema osnova za to. Licno sam prisustvovao jednoj raspravi u Telenoru kada je decko doneo Lumiu 925 na reklamaciju. Zadnja plastika je pucketala i nije "nalegala" lepo na aluminijumski okvir, dok je on/off dugme bilo je malo klimavo. Telefon je bio isto nov, lik se ubio objasnjavajuci radnici o cemu je rec, a ona ga je kulturno odje*ala i rekla da su serviseri ustanovili da to ne utice na normalan rad telefona. Na kraju lik je pricao o inspekciji itd. ali naravno od toga nista. Surova realnost je da se tu nista ne moze uraditi, pogotovo posle par dana koriscenja telefona.
Najbolja stvar koja se moze uraditi, a da se osiguras od tako necega, jeste da se telefon poruci preko web shopa. Kako stoji u zaokonu o zastiti potrosaca, sva roba koja je kupeljena na daljinu moze da se zameni bez obrazlozenja u roku od 15 dana(mozda manje, nisam siguran).
Sada nam je relativno svima dostupna kupovina preko web shopa tako da bi totrebala da bude neka skola za ubuduce.

sanna
02-04-2015, 09:07
I šta bi na kraju? Jesi li uspeo šta napraviti?

manutd
03-04-2015, 16:41
Ne, "kozmeticka ostecenja" uopste ne razmatraju, nemoguce je dobiti u vakum pakovanju ogreban uredjaj, pre ce nas posetiti vanzemaljci nego da se tako nesto upakuje u Apple kutiju.

sanna
03-04-2015, 22:23
Naravno da ima skarta kod svih proizvodjaca, medjutim ne mogu shvatiti takvu politiku da se to ne uvazava. Znam da u inostranstvu i za najmanji problem dobijate zamenski uredjaj i da postuju svoje korisnike (kako operateri tako i Apple). Ovo kod nas je katastrofa!

vllada
05-04-2015, 22:31
A da li moze uredjaj koji kod mts-a uzet na ugovor i ima ostecenje zameniti u apple storu negde u evropi?

Azimuth
05-04-2015, 23:31
Moze. Pisano je vec o tome.

vllada
05-04-2015, 23:32
Ok. Hvala. Znam, ali cisto da potvrdim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

manutd
06-04-2015, 17:23
Ne moze, ne priznaju ostecenja! Mozes i slomljen ekran da izvuces kuci iz kutije ali Apple politika je da je to jednostavno nemoguce. Ovde kod nas mozes da se zalis na dugmice, piksele itd itd.. ogrebotina udarac tackica...zaboravi.

dukan87
09-05-2015, 03:18
vec par dana mi tel krcka oko leve ivice na sredini pa me zanima da li ce mi telenor uvaziti reklamaciju, a pri tom se vidi malo ostecenje na aluminijumu posto sam ga zakačio o zid. Ali mi se krckanje javilo nekoliko dana pre toga. Hvala

mikenzi
09-05-2015, 08:32
Doneseš i proveriš u Pro Mobi i saznaš na licu mesta.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

manutd
19-06-2015, 22:49
@mikenzi, da ne otvaram novu temu, odneo sam u Usce tel. na reklamaciju pre cetiri dana, covek mi rece da u roku od dan dva javljaju kakav je status uredjaja, popravka, zamena, nista.......elem, niko ne zove a na fiksni tel servisa koji je istaknut na prijemnic i sajtu se apsolutno niko ne javlja, kako uspostaviti kontakt.

mikenzi
19-06-2015, 22:51
Trenutno je totalna ludnica. Ja sam na odmoru, a jedan momak konstantno komunicira sa Apple-om jer nam ne stižu delovi od 20.05. Pošalji mail na [email protected] i budi strpljiv jer je gužva ogromna.

I izvini za kašnjenje.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

manutd
23-06-2015, 18:48
Hvala puno Mikenzi, poslali su mi danas mail da je odobrena zamena telefona. Konacno sam uspeo da iguram pricu, svaka cast i IStyle-u na ljubaznosti i razumevanju problema (ako nekoga zanima moze da se vrati na pocetak teme oko mog iskustva sa garancijom MTS-om....). Jos samo jedno pitanje... zamenski telefon ce biti zakljucan na MTS ili kako??? Sta se desava sa njihovom dvogodisnjom garancijom, hvala!

mikenzi
23-06-2015, 21:06
Telefon se dobija identičan reklamiranom. Ako je bio zaključan na mrežu dobićeš isti zaključan. Garancija i dalje ostaje od datuma kupovine.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider