PDA

View Full Version : Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus



veliko
25-01-2015, 00:36
telefon je uzet u mts i radi samo na mts dali ako se obratim njima da mi otvaraju telefon dali to moze oni da bude sim free dali zna neko ?

zlocesti
25-01-2015, 00:38
Moze ali kada istekne ugovor od 2 godine..

veliko
25-01-2015, 00:42
Znaci sada nikako jel i dali cu nesto platiti ili ?

Azimuth
25-01-2015, 00:54
Neces platiti kad istekne ugovorna obaveza.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kakosuper
25-01-2015, 02:53
Mozes i sada koliko sam video ljudi naplacuju oko 100e za dekodiranje. Ako ne cekaj da ti mts otkljuca nakon 2 godine.

dzonikinsan
16-02-2015, 23:23
Pazite pricu, lik od koga sam ja uzeo telefon radi u MTS tj. Telekomu, njegov drugar je uzeo iphone 6plus sto je sada kod mene, zamlio je mog drugara zbog naovdne potrebe sto cesto putuje u inostranstvo, mts je pisao molbu Apple-u i posle cetiri dana mu je stigao kod za mts mrezu i telefon mu je napravio na sim free, tako da u principu ne mora da se ceka da istekne 2 godine od ugovora naravno ako imate vezu. Druga stvar mts nije duzan da bez zahteva korisnika i posle isteka ugovora od 2 godine sam narucuje kodove za otkljucavanje telefona, vec se to radi iskljucivo na zahtev korisnika. Trece moguce je otkljucati iphone i sada, samo kosto primera radi od 80 do 105e, skupo jeste ali to su cene...

igoce
17-02-2015, 00:58
Ne razumem kakav kod mu je stigao od Apple-a, iphone otkljucavanje se ne radi sa kodovima ...

zabrljanje
17-02-2015, 01:27
...psssst, nemoj tako glasno da pricas...to jos uvek ne znaju nasi strucnjaci iz MTS-a, Telenor-a i VIP-a...mozes da ih uplasis tako :D

onua
17-02-2015, 18:27
A kako se otključavaju Apple telefoni? Stvarno ne znam, ovo mi je prvi Apple [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
17-02-2015, 19:12
Potreban je samo IMEI broj, preko njega se sve zavrsi, samo je potrebno da das nekom svoji IMEI broj i posle nekog vremena kad prodje otkljucavanje onda ti je simfree, sve ide preko nekih servera i nema nikakvih kodova za ukucavanje u telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ilijakv
18-02-2015, 00:50
Poveze se Telefon na wi-fi ili se nakaci na iTunes...Tada se telefon poveze sa Apple-ovim serverom i otkljuca se..Ali sve zavisi do operatera,ako je zakljucan na neku od nasih mreza,onda se dobijsju kodovi.. :)

Copara
22-02-2015, 15:32
Svaki tel MTS je njihovo vlasnistvo a ne Apple-a i moze se otkljucati naravno ako imas nekoga da ti to sredi...

iMorris
22-02-2015, 21:33
Bas tako. Telefon otkljucava operater a ne Apple.

veliko
25-02-2015, 22:05
Pitao sam dosta servisa naj jeftinije je 65 70€

nemanjaharly
14-04-2015, 17:01
Stalno putujem za BiH i nemam mrezu jer je tel zakljucan, jel ipak nije moguće otkljucati telefon na zahtev u mts-u?

.stefan
14-04-2015, 17:28
To sto nemas mrezu nije do toga sto je tel zakljucan...on bi trebalo najnormalnije sa tvojom karticom da radi svuda...vidi ti dal ti je roming ukljucen

j1ggy
04-05-2015, 12:04
Ajde mala pomoc... Uzeo sam telefon u mts-u i nakon sto sam cekao mesec dana da mi lik otkljuca telefon, na istom sam kao i pre tj. nije otkljucan.
Ali sam uzeo R SIM, ukucao IMSI za mts i sada mi radi sa telenor karticom, ali mi ne radi 3G tj. internet. Google-a sam, trazio ovde po forumu, instalirao repo sa cydia-e iz teme o 5S i nista nije pomoglo, pa sada moram da pitam sta da radim da mi net proradi?

ilijakv
04-05-2015, 12:50
Jos nema resenja za to...

j1ggy
04-05-2015, 12:54
Ok. Hvala na informaciji!

dzevadnp
04-05-2015, 12:54
Kucaj u safariju www.unlockit.co.nz i skini parametre za operatera kog koristis i posle u podesavanjima ukljuci data roaming (podatkovni romig ako ti je tel na hrvatskom)
Bar je Tako je do sada funkcionisalo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ilijakv
04-05-2015, 12:58
Jeste kod drugih mreza,ali sto se tice mts,telenor,vip..Bilo je problema sa nekim karticama,mozda tebi uspe na ovu metodu..

j1ggy
04-05-2015, 17:39
Nasao sam resenje.
Sa Cydia-e skinuti APNEdit i instalirati.
Nakon toga se udje u "General -> Settings -> Cellular" i tu ce se sada pojaviti "Cellular Data Network".
Ubace se parametri za mrezu, u mom slucaju:

APN internet
Username telenor
Password gprs

I sve sljaka kako treba. Pozdrav!

j1ggy
07-05-2015, 00:30
Update:

Sa obzirom na to da mi je telefon radio samo u EDGE tj. 2G modu, a ja sam na iOS 8.0.2 i nemam "Toggle" za 2G - 3G - LTE, koji dolazi nakon 8.1, morao sam da skinem patch sa sledeceg linka (kojem morate da pristupite iz Safarija na samom telefonu i onda cete imati opciju za 2G - 3G) 3to2.china3gpp.com.

. (http://3to2.china3gpp.com.)

goracha
07-05-2015, 16:25
Koji je imsi kod za mts?


Sent from my iPhone using Tapatalk

nemanjaharly
07-05-2015, 18:17
meni treba imsi za Vip

j1ggy
07-05-2015, 19:18
Koliko sam ja upucen, postoji samo IMSI za mt:s. Za VIP i Telenor jos uvek ne.

IMSI za mt:s je:


2200325

.stefan
08-05-2015, 02:45
Imsi broj postoji za sve mreze...tako se izmedju ostalog formiraju univerzalne sim kartice

nemanjaharly
08-05-2015, 02:48
Koji je onda za VIP, gde naći to?

.stefan
08-05-2015, 02:50
Ranije kada mi je to trebalo gledao sam na vikipediji postoji cela imsi baza...cak i po nekim nasim sajtovima/forumima se vrtelo...sta ce ti to?

nemanjaharly
08-05-2015, 02:56
Za iphone sa Vip mreze,da bi primio telenor karticu.

rikee
08-05-2015, 05:34
Da li si ga probao prvo? Neko rece da su simfree, ili sam ja to pogresno razumeo...

j1ggy
08-05-2015, 12:25
Naravno da IMSI postoji za sve mreze. Ali je problem sto je to kod operatora tj. u ovo slucaju 220-03 je kod mt:s-a, ali vam to nista ne vredi jer vam fale poslednja dva broja; u ovom slucaju je to 25, ali za Telenor i VIP ih jos nema...

.stefan
08-05-2015, 12:26
Ma ne zezajte se oko tih gluposti...ili kupi simfree ili kupi sa mreze koju koristis i gotovo

MM1337
02-06-2015, 18:50
E ovako. Što se tiče otključavanja iPhone (sim lock) grešite kad kažete da je telefon vlasništvo MT:S-a. Telefon nije vlasništvno ni MT:S-a ni Apple-a. Telefon je VAŠE vlasništvo od momenta potpisivanja ugovora (makar isti ne isplatili). Moja dosadašnja iskustva sa Apple-om i našim operaterima (Vip i MT:S) se svode na to da Apple-u zvone jaja za operatere. Oni prate serijski broj.

Primer VIP : Drugar je razbio ekran na 6. Usled mnogih kontaktiranja mase ovde. Popravka ekrana je bila od 300EUR do neverovatnih 600EUR. Rešenje smo našli na sledeću kurblu. Kontaktirao sam lepo Apple koji je kao i uvek ispao super fer. Javio mi se momak povodom opcije da se zameni staklo kod Apple-a za 110e, pošto nismo iz te zemlje (italije) ponudio mi je da se telefon odma zameni samo da navedem precizno radnju. Jedna prijateljica koja putuje u Italiju je odnela telefon u Apple store i oni su joj dali nov SIM FREE ! Naravno placeno je 110EUR za zamenu ekrana al je dobijen nov telefon sim free i garancija je resetovana. Tom prilikom mi je taj isti momak objasnio da Apple nema ništa sa operaterima što se tiče telefona. Apple prati serijski broj kao garanciju i to je to. Jedino što oni imaju sa operaterima je kontrola uslova pod kojim prodaju telefone i kvalitet mreže.

Primer MT:S : iPhone 5s kupljen u MT:S cim su poceli da ih prodaju. Da ne davim previše čovek je kontaktirao Apple da mu otključaju telefon pod izgovorm da je MT:S sranje od mreže i da njegov iPhone nije ni blizu iPhone koji je imao u verizonu. Konkretan primer je naveo što nema Visual Voicemail nakuckali mi još svašta i pitali Apple da otključaju telefon. Tražili su dokaz o kupovini i sliku kutije. Za par dana su odgovorili da samo poveže telefon na iTunes uđe na nalog koji je na iPhone-u. U momentu kad se ulogovao iTunes je ponudio update carrier settings. Restartovao je telefon i sad je sim free.

E sad što se tiče te varijante da otključaju iPhone kad im tražite ja mislim da je to legitimno skroz bar preko. Koliko sam upućen u švedskoj imaju 2 varijante. Ako je u toku ugovora gubite garanciju kod operatera a ako je van ne gubite ništa. Nikad nisam probao to oduvek imam sim free iPhone ali eto ako neko želi upustio bih se u tu bitku sa njime. Naravno pod uslovom da ima legalan telefon koji oće da otključa :)

.stefan
02-06-2015, 19:31
Do sada,dok apple nije dosao kod nas....praksa je bila da kad odnesete locked iphone na servis...dobijete nov ali zakljucan na mrezu na kojoj je bio stari...

Sta se desilo sa tim tvojim primerima ne znam niti bib da ulazim u to ali imao si srece...nema drugog objasnjenja...
Ono što znam je da u prvoj godini garancije nije problem odneti telefon bilo gde...u drugoj godini osim ako nemas apple care
....moze da te servisira samo mts ili koji god drugi operater....
Drugo,garancija se ne resetuje nego se zamenski telefon linkuje sa prethodnim,garancija vazi od datuma aktivacije prvog telefona....

MM1337
02-06-2015, 19:50
On je dobio nov telefon. Sim free. Mogu ti pokazati email. E sad ne znam koliko mu je ostvariva garancija kod VIP-a posto je IMEI nov.

A sto se tice tih 2 godine kod nas. To je mozda i jedina dobra stavka u zakonu o zastiti potrosaca nas zemlje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vladicaa
24-08-2015, 17:55
Caooo treba mi pomoc...uzela sam pre nedelju dana iphone 6plus preko mtsa i ne mogu da ga aktiviram pise da server trenutno nije dostupan...:/ probala sam preko itunesa ali kazu da ne moze da se spoji sa telefonom :/ da li da ga reklamiram ili sta...stvarno ne znam sta cu...:(

.stefan
24-08-2015, 22:52
Naravno...idi slobodno do mts-a i neka nadju nacin da ti aktiviraju tel...za to i sluze...bas te briga

vladicaa
27-08-2015, 22:59
Naravno...idi slobodno do mts-a i neka nadju nacin da ti aktiviraju tel...za to i sluze...bas te briga
To sam i uradila a oni nesposobni ne znaju...tako da im ne preostaje nista drugo nego da mi daju noviii :)

ilijakv
28-08-2015, 00:50
Majko mila,ja bih im zabranio prodaju telefona.

starlight_tp
04-09-2015, 12:07
E ovako. Što se tiče otključavanja iPhone (sim lock) grešite kad kažete da je telefon vlasništvo MT:S-a. Telefon nije vlasništvno ni MT:S-a ni Apple-a. Telefon je VAŠE vlasništvo od momenta potpisivanja ugovora (makar isti ne isplatili). Moja dosadašnja iskustva sa Apple-om i našim operaterima (Vip i MT:S) se svode na to da Apple-u zvone jaja za operatere. Oni prate serijski broj.

Primer VIP : Drugar je razbio ekran na 6. Usled mnogih kontaktiranja mase ovde. Popravka ekrana je bila od 300EUR do neverovatnih 600EUR. Rešenje smo našli na sledeću kurblu. Kontaktirao sam lepo Apple koji je kao i uvek ispao super fer. Javio mi se momak povodom opcije da se zameni staklo kod Apple-a za 110e, pošto nismo iz te zemlje (italije) ponudio mi je da se telefon odma zameni samo da navedem precizno radnju. Jedna prijateljica koja putuje u Italiju je odnela telefon u Apple store i oni su joj dali nov SIM FREE ! Naravno placeno je 110EUR za zamenu ekrana al je dobijen nov telefon sim free i garancija je resetovana. Tom prilikom mi je taj isti momak objasnio da Apple nema ništa sa operaterima što se tiče telefona. Apple prati serijski broj kao garanciju i to je to. Jedino što oni imaju sa operaterima je kontrola uslova pod kojim prodaju telefone i kvalitet mreže.

Primer MT:S : iPhone 5s kupljen u MT:S cim su poceli da ih prodaju. Da ne davim previše čovek je kontaktirao Apple da mu otključaju telefon pod izgovorm da je MT:S sranje od mreže i da njegov iPhone nije ni blizu iPhone koji je imao u verizonu. Konkretan primer je naveo što nema Visual Voicemail nakuckali mi još svašta i pitali Apple da otključaju telefon. Tražili su dokaz o kupovini i sliku kutije. Za par dana su odgovorili da samo poveže telefon na iTunes uđe na nalog koji je na iPhone-u. U momentu kad se ulogovao iTunes je ponudio update carrier settings. Restartovao je telefon i sad je sim free.

E sad što se tiče te varijante da otključaju iPhone kad im tražite ja mislim da je to legitimno skroz bar preko. Koliko sam upućen u švedskoj imaju 2 varijante. Ako je u toku ugovora gubite garanciju kod operatera a ako je van ne gubite ništa. Nikad nisam probao to oduvek imam sim free iPhone ali eto ako neko želi upustio bih se u tu bitku sa njime. Naravno pod uslovom da ima legalan telefon koji oće da otključa :)
Hej imam isti problem sa MTS-om, selim se za Kinu u novembru i treba mi otkljucan telefon.Ovi iz MTS-a me oduvali odmah.Reci mi samo preko kog apple servisa je tvoj drugar pisao jer ja trazila,naravno nema Srbije na mapi i ne znam tacno kome da se obratim.

starlight_tp
28-10-2015, 15:22
Zvala sam mnoge servise u Srbiji i svi su mi rekli da ne rade dekodiranje iPhone 6 na mts-u. Molim vas pomozite mi

.stefan
28-10-2015, 16:14
To sto radis sa servisima ili sa bilo kim ko otkljucava iphone sa nasih mreza nije pouzdano i telefon bi mogao posle nekog update-a softvera da se zakljuca opet jer koliko sam cuo druga vrsta unlocka za nase mreze trenutno ne postoji (osim da ga Apple otkljuca)

Tako da idi u mts i ganjaj se opet sa njima i pisi nekoj tehnickoj sluzbi njihovoj jer radnici na salteru ne znaju puno toga niti imaju ovlascenja ikakva...

Ako je telefon isplacen i ti redovno izmirujes svoje obaveze ne vidim razlog da ti bilo ko brani da ga otkljucas...
Mozes i da skupis tu dokumentaciju koju imas oko selidbe u Kinu i da se obratis i njima,a i drustvu za zastitu potrosaca...pa isteraj to do kraja

darkonda
11-11-2015, 22:57
Pokusavao sam ovih dana da dobijem otkljucavanje 5s koji je na mts.
Sve sto sam uspeo da izvucem od njih jeste informacija, da moram otici u firmu koja je uzela telefon i ovlaceno lice iz te firme mora da podnese zahtev za orkljucavanje, ja ne mogu :(

Zumbulovski
19-09-2016, 16:02
A sta u situaciji da je iphone 6 kupljen preko oglasa nov u vakumu a zakljucan na MTS. Dakle ja nemam nikakav ugovor sa MTS-om za telefon platio sam ga u kesu prodavcu osim sto imam ugovor za postpaid broj al to nema veze sa telefonom. Hoce li mi u ovom slucaju otkljucati telefon ako odem u poslovnicu? Hvala

Pavle
19-09-2016, 16:24
Tebi najverovatnije nece, kao sto je pisano i gore, ako uzmes telefon za kes koji je neko uzeo iz MTS-a preko firme ( oni to imaju u svojoj evidenciji ) mora ovlasceno lice iz firme da posalje zahtev za otkljucavanje telefona, ali je to naravno sve posle isteka ugovorne obaveze koju frima ima ( 2 godine )...
Ako kupis telefon od privatnog korisnika, koji je telefon uzeo na svoje ime, cekas 2 godine, zoves njega i on podnosi zahtev za otkljucavanje telefona...

Sam tesko da ces moci bilo sta da uradis, postpaid ugovor koji imas nema nikavke veze sa telefonom, jer njih interesuje ko je uzeo taj telefon i vezao ugovor, a ne korisnik...

tribalkg
19-09-2016, 16:26
Neće ti otključati jer način na koji si ti kupio uređaj ne menja činjenicu da je on i delje vezan ugovorom kod MTS-a. Mogao bi da rešiš, teoretski, ukoliko bi vlasnik telefona odmah isplatio telefon ali to ne verujem da se desilo.

Kada bi tako funkcionisalo, onda bih i ja odmah "prodao" telefon nekome, taj ga otključa i onda ja imam sim free telefon. :)

Mislim da u ugovoru piše da se ugovorna obaveza ne može preneti na treće lice, pročitaj. Mislim daje tako nešto pisalo u ugovoru koji sam potisao sa Vipom (pre 6 godina otprilike).

Takođe, ako, ne daj bože, budeš reklamirao telefon, u većini slučajeva traže prisustvo ili bar neku potvrdu od lica koje je telefon kupilo u MTS-u.

skiper
19-09-2016, 17:06
Nike to bas tako, "prodas" odmah telefon i taj otkljuca i imas sim free telefon. U svakom slucaju telefon se ne otkljucava dok ne istekne ugovorna obaveza, a po isteku ugovora je i malo glupo sto mora zahtev da salje onaj ko je potpisao ugovor, sta ih briga ko salje zahtev kad je ugovor otplacen.

shiza
19-09-2016, 17:08
Tako je kod svih.Jeste glupo,pogotovu sto se recimo telefoni od operatera mahom prodaju drugima.Telenor je isto tako,odes da ti dekodiraju,moras da imas dokument da si ti vlasnik inace nista,mada odmah ti dekodiraju.


Sent from using Tapatalk

skiper
19-09-2016, 17:10
VIP je to najbolje resio, telefoni su sim free.

shiza
19-09-2016, 17:13
Pa i ne bas.Za nas je dobro,za njih bas i ne.Jedino sto ce mozda imati vise musterija sada,mozda.


Sent from using Tapatalk

skiper
19-09-2016, 17:16
Zasto za njih nije dobro? Ti si se obavezao da placas ugovor i dobio telefon, sta njih briga ko ce koristiti taj telefon, ugovor mora da se otplati.

shiza
19-09-2016, 17:27
Pa i ne mora.Evo ti recimo Krusevac primer,masa ljudi uzima u ViP-u bas zbog toga sto lakse mogu da ga prodaju preprodavcima i posle to je to.Zavrse sa tim,ni ne placaju.


Sent from using Tapatalk

Zumbulovski
19-09-2016, 17:55
A mogu li oni u poslovnici da mi kazu koliko mi je ostalo ugovora?

shiza
19-09-2016, 17:59
Mogu.


Sent from using Tapatalk

zabrljanje
19-09-2016, 18:17
Mora da zna ime i prezime i JMBG vlasnika. Tacnije, morao bi da zna kad trazi da vidi koliko neko ima jos rata da isplati.

skiper
19-09-2016, 18:48
Pa i ne mora.Evo ti recimo Krusevac primer,masa ljudi uzima u ViP-u bas zbog toga sto lakse mogu da ga prodaju preprodavcima i posle to je to.Zavrse sa tim,ni ne placaju.


Sent from using Tapatalk

Da, rade to svugde ali se to sada lako naplacuje, plene stvari iz kuce ako ne platis...jedan poznanik se pravio pametan pa kada su dosli kuci da nose da vidis kako trci da plati sve.

tribalkg
19-09-2016, 18:56
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/dc64a16d7389ca145c44a5777491f9ea.jpg

Evo sta kaze Apple Support na temu otkljucavanja bez zahteva operatera.

Ovo je i logično, Apple nema pravo da otključava telefone bez saglasnosti operatera jer bi to bilo direktno mešanje u poslovanje jedne kompanije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
19-09-2016, 18:58
Apple nema pravo ni da ih zakljucava btw...sve to rade isključivo operateri

nixysx
11-01-2017, 04:45
E ovako. Što se tiče otključavanja iPhone (sim lock) grešite kad kažete da je telefon vlasništvo MT:S-a. Telefon nije vlasništvno ni MT:S-a ni Apple-a. Telefon je VAŠE vlasništvo od momenta potpisivanja ugovora (makar isti ne isplatili). Moja dosadašnja iskustva sa Apple-om i našim operaterima (Vip i MT:S) se svode na to da Apple-u zvone jaja za operatere. Oni prate serijski broj.

Primer VIP : Drugar je razbio ekran na 6. Usled mnogih kontaktiranja mase ovde. Popravka ekrana je bila od 300EUR do neverovatnih 600EUR. Rešenje smo našli na sledeću kurblu. Kontaktirao sam lepo Apple koji je kao i uvek ispao super fer. Javio mi se momak povodom opcije da se zameni staklo kod Apple-a za 110e, pošto nismo iz te zemlje (italije) ponudio mi je da se telefon odma zameni samo da navedem precizno radnju. Jedna prijateljica koja putuje u Italiju je odnela telefon u Apple store i oni su joj dali nov SIM FREE ! Naravno placeno je 110EUR za zamenu ekrana al je dobijen nov telefon sim free i garancija je resetovana. Tom prilikom mi je taj isti momak objasnio da Apple nema ništa sa operaterima što se tiče telefona. Apple prati serijski broj kao garanciju i to je to. Jedino što oni imaju sa operaterima je kontrola uslova pod kojim prodaju telefone i kvalitet mreže.

Primer MT:S : iPhone 5s kupljen u MT:S cim su poceli da ih prodaju. Da ne davim previše čovek je kontaktirao Apple da mu otključaju telefon pod izgovorm da je MT:S sranje od mreže i da njegov iPhone nije ni blizu iPhone koji je imao u verizonu. Konkretan primer je naveo što nema Visual Voicemail nakuckali mi još svašta i pitali Apple da otključaju telefon. Tražili su dokaz o kupovini i sliku kutije. Za par dana su odgovorili da samo poveže telefon na iTunes uđe na nalog koji je na iPhone-u. U momentu kad se ulogovao iTunes je ponudio update carrier settings. Restartovao je telefon i sad je sim free.

E sad što se tiče te varijante da otključaju iPhone kad im tražite ja mislim da je to legitimno skroz bar preko. Koliko sam upućen u švedskoj imaju 2 varijante. Ako je u toku ugovora gubite garanciju kod operatera a ako je van ne gubite ništa. Nikad nisam probao to oduvek imam sim free iPhone ali eto ako neko želi upustio bih se u tu bitku sa njime. Naravno pod uslovom da ima legalan telefon koji oće da otključa :)

Ja sam 2012. uzeo Galaxy S3 u telenoru koji je bio zaključan, nakon pola godine crkne matična ploča oni je zamene i telefon je od tada bio sim free a garancija je još uvek važila. Takodje sestra je u telenoru imala S4 istekle su dve godine, kontaktirala ih je dala je IMEI i još neke podatke, za 14 dana je stigao code za unlock. Isto će da uradi i sa iPhonom 6 kom ugovor ističe za 5 meseci... Tako da što se androida tiče postoje neke fore takve ali ne znam za iPhone, na osnovu mog iskustva sa S3 koje sam ispričao drugu koji je imao lockovan telefon na mts čini mi se, kada je pokušavao da ubaci custom rom crkla mu je matična ploča, priznali mu kvat i dali su mu nov telefon koji je bio sim free.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

zabrljanje
11-01-2017, 10:55
Ovo kao da pricas u pripremanju "Sumadijskog caja".
Kakve veze ima Android sa Apple-ovim nacinom funkcionisanja.
Tako sam i ja mogao da napisem da sam na ugovor u Telenoru uzeo HTC HD2 koji je trebao da bude zakljucan a nije bio.

Kod operatera, sto se tice Apple-a, najnormalnije je da, ako ti zamene iPhone u garanciji, dobijas nov koji je zakljucan.

tribalkg
11-01-2017, 11:19
Apple ne moze i nece da otkljuca telefon kupljen preko operatera. Licno sam pricao sa supportom i dobio info.

Tako da prica da "Apple zabole za operatere" ne pije vodu.

Ti si aparat kupio od operatera i njegovo je pravo da li ce da zakljuca. U to Apple ne moze da se mesa. Apple ce da ti prizna garanciju bilo gde ali ti nece dati sim free uredjaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
11-01-2017, 11:24
O tome i pricamo :)

nixysx
11-01-2017, 12:43
Apple ne moze i nece da otkljuca telefon kupljen preko operatera. Licno sam pricao sa supportom i dobio info.

Tako da prica da "Apple zabole za operatere" ne pije vodu.

Ti si aparat kupio od operatera i njegovo je pravo da li ce da zakljuca. U to Apple ne moze da se mesa. Apple ce da ti prizna garanciju bilo gde ali ti nece dati sim free uredjaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A recimo ako se Apple uredjaj pokvari a ja imam garanciju ali ga odnesem u iStyle ili Apple Store nebitno, i da ne može da se popravi i da moraju da mi daju nov uredjaj? On onda mora biti sim free ili uopšte neće priznati servis jer imam garanciju kod svog operatera?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

stipp
11-01-2017, 12:50
Ako je u prvoj godini, mozes ga odneti u iStyle.
Ako ga moraju zameniti, dobijes "novi" zakljucan na istu mrezu kao sto je bio pokvaren.

vanjakv
11-01-2017, 12:51
Ja sam uzeo tel u mts-u,zbog kvara na ekranu su mi zamenili tel,naravno zakljucan opet na mts mrezu. Tel sam dao njima u mts,a oni poslali u servis sa kojim imaju ugovor,i oni su zamenili.

Ako ti je telefon u prvoj godini internacionalne garancije,priznace.


Sent from my iPhone using Tapatalk

tribalkg
11-01-2017, 13:45
A recimo ako se Apple uredjaj pokvari a ja imam garanciju ali ga odnesem u iStyle ili Apple Store nebitno, i da ne može da se popravi i da moraju da mi daju nov uredjaj? On onda mora biti sim free ili uopšte neće priznati servis jer imam garanciju kod svog operatera?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ne mora. Biće zaključan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nsvoodoo
13-01-2017, 22:27
Prilikom otkljucavanja Iphone-a, operater šalje zahtev Apple-u za otkljucavanje i Apple za taj serijski na serveru promeni status iz Locked u Unlocked... isto ide i obrnuto, Apple po nalogu operatera zaključava određeni serijski..


Sent from my iPhone using Tapatalk