PDA

View Full Version : Pokidan flet Touch ID



nikolar
21-01-2015, 00:10
Pozdrav,
prilikom menjanja ekrana pukne mi flet kabl od touch id senzora/home dugmeta (kako god)
Naravno, sad mi ne radi ni home dugme a ni touch ID.
Da li je ovo resiv problem, a da dobijem funkciju touch id-ja?
Da li mogu da stavim recimo sa nekog 5s koji je zakljucan na icloud, ili da narucim nov flet sa home tasterom?
Znaci, zna li neko kako funkcionise touch id?
Sta ustvari otkljucava telefon, kada postavite prst na senzor?

Hvala unapred.

kylle
21-01-2015, 00:22
Auhh ti si ga bas zeznuo drugar, bas mi je krivo da to cujem. Kontam da je deo kao i svaki drugi da moze da se zameni bez problema, a evo i sad bacio pogled na ebay-u od 5-10$ da biras, mada hajde neko ko je detaljno upucen neka javi jer to jos nisam menjao.

nikolar
21-01-2015, 00:32
Vidi, nije problem naci home dugme, iskreno nasao sam za 5eur.
Interesuje me da li ce raditi touch ID?
Za home dugme sam siguran 100% da ce raditi, ali plasim se da od touch id-ja nema nista.
Mislim da je touch ID uparen sa cipom, i da kad jednom promenis senzor, on vise ne radi.
Samo mi treba potvrda od nekog ko je imao slican slucaj.

Pozdrav

dejsvi
21-01-2015, 01:16
Jedan čip jedan touch ID. 1001% provereno i tačno. Ni Apple po posebnoj narudžbi pa i da si Barak Obama, ne bi ti obezbedio nov senzor/touch ID. To je zbog svih ovih bezbedonosnih šema na kojima insistiraju, jer žele da razviju Apple Pay u budućnosti u celom svetu i tako to, da dokažu kako su oni ti koji sada imaju ono što je ranije bio Blackberry....
Ali flet kabl ako možeš da zameniš odnosno odvojiš nekako (mada ne vidim kako) od samog senzora ID toucha onda ima nade.
Gledao sam na You Tube kako funkcioniše touch ID. Pretraži....

http://youtu.be/bEfwq2ccvvg

i evo oko zamene kod 5s
http://youtu.be/lmPK9nZF3zY

Culjka
22-01-2015, 13:06
100 % radi,ja sam menjao na svom 5s-u kad mi se slomio, prepakovao sam citav sa iclouda osim ploce, radi kao nov.

dejsvi
22-01-2015, 16:43
According to iMore, each individual Touch ID sensor is paired with its corresponding A7 processor. To confirm the pairing theory, iMore switched the Touch ID sensors from two brand new iPhones and attempted to setup each device. Each phone failed to recognize the sensors and returned an error until the sensors were swapped back to their original phones.

You can think of the Touch ID sensor as a key and the A7 processor as a door lock. If every key worked in every lock, it would be easy to simply copy any key and let yourself into someone else’s house. Because each sensor and A7 chip are unique to each other, copying one key (cracking the security on one Touch ID sensor) does not let you into every house on the block. In the event that someone does find a way to intercept fingerprint data on one iPhone 5s, pairing the hardware components helps prevent this hack from working on every other device.

http://9to5mac.com/2013/10/31/the-inner-workings-of-touch-id-each-fingerprint-sensor-is-paired-to-a-specific-a7-chip/ (http://9to5mac.com/2013/10/31/the-inner-workings-of-touch-id-each-fingerprint-sensor-is-paired-to-a-specific-a7-chip/)

Dakle - probali i testirali i ne radi !!!

nikolar
23-01-2015, 12:33
100 % radi,ja sam menjao na svom 5s-u kad mi se slomio, prepakovao sam citav sa iclouda osim ploce, radi kao nov.

Hm, ne znam kako si to uspeo?
I prema ifixit.com, ne moze se povratiti funkcija touch id-ja.

https://www.ifixit.com/Store/iPhone/iPhone-5s-Home-Button-Assembly/IF124-013-1

savrseno
23-01-2015, 14:14
100 % radi,ja sam menjao na svom 5s-u kad mi se slomio, prepakovao sam citav sa iclouda osim ploce, radi kao nov.
kako si to uspeo ja odradio isto i nema sanse da radi

Culjka
23-01-2015, 15:52
Kad sve prebacis moras da izbrises vec postojece otiske, i onda da restartujes telefon, ili hard reset, pa posle ce tek moci da ucita touch id.

nikolar
27-01-2015, 23:52
Kad sve prebacis moras da izbrises vec postojece otiske, i onda da restartujes telefon, ili hard reset, pa posle ce tek moci da ucita touch id.

Stojis iza ovoga sto si napisao?
Mislim da ne bacam pare za dzabe...:-)

skiper
13-02-2015, 18:27
Drug je prepakovao njegov crni 5S koji je pao i polomio se u zlatni i ne radi mu touch id, kada na taj zlatni stavi home dugme od starog crnog sve radi kako treba?
Da li neko zna do cega je to?

.stefan
13-02-2015, 19:08
Ko zna...verovatno je touch id na home dugmetu vezan nekako za plocu i samo on moze da se koristi...
Pa nek ga spakuje tako da nema razlike u boji...nek ispremesta delove i to je to...

skiper
13-02-2015, 19:16
Ja pitao sada nekog majstora i on kaze da nema veze sa plocom, kao menjao je i radilo je sve....ne moze da ga prepakuje jer je stari crn a novi zlatni razlicita je boja dugmeta....a crni je polomnjen.

Azimuth
13-02-2015, 19:56
Sta ga briga, imace custom telefon, unikat :thumbsup:

.stefan
13-02-2015, 20:04
Pa taj deo gde je razlika u boji da se zameni? Nisam video nikad kako izgleda to uzivo da li moze da se rasturi da se zameni samo gornji deo...pretpostavljam da moze...
Pa ok ako je menjao i radilo je odnesi mu pa nek ti namesti :)

rikee
13-02-2015, 21:33
Neka skine/ deregistruje otiske pa neka onda proba

skiper
13-02-2015, 21:55
Probao je, veceras ce restore da proba.

savrseno
13-02-2015, 23:13
ja nigde nisam nasao da je neko uspeo da zameni touch id i da radi... licno sam probao i ne moze... radio restore naravno

mladjadenca
13-02-2015, 23:22
I ja sam takodje probao, ne radi Touch ID sa jednog na drugi telefon kada se prebaci.
Drug je imao dve petice, obe gold (na jednoj nije radio ID). Probali smo sa tim isppravnim, skinuli ceo ekran komplet sa dugmetom, postavili na neispravni,odradili hard reset, idalje nije hteo da radi TOuch ID. I skontao sam da verovatno ima neke veze to da maticna-touch id idu zajedno na svakom primerku telefona..
P.S Ili, manja verovatnoca, da je na ovom 'neispravnom' bio neki kvar na maticnoj oko prepoznavanja ID-ja

darkonda
21-09-2015, 14:42
Meni nesto nije jasno, kada kod 5s prestane da radi home button, dakle ne touch id vec samo dugme prestane da reaguje, da li je moguce zamenuti dugme bez menjanja tog touch id i da posle sve normalno funkcionise?

Byakuya
21-09-2015, 14:48
Mislim da mozes da zamenis dugme...i radice kao home dugme klasicno...ali neces imati touch funkciju...

.stefan
21-09-2015, 14:52
Idi u iSrbiju mislim da mogu nesto da urade povodom toga

darkonda
21-09-2015, 14:56
Ma jok bre imam ja nov 5s pod garancijom, nego informisem se za prijatelja... Istice mu garancija uskoro pa smo nesto pricali kako funkcionisu te zamene ukoliko se pokvari.

.stefan
21-09-2015, 14:57
Veoma zeznuto...nisam nesto specijalno pratio ali u najmanju ruku sa neoriginalnim delom nece restore da prodje...
iSrbija ima neko resenje za to...izbacili su na tviteru svojevremeno