PDA

View Full Version : Gornji deo displeja se odvaja od telefona



Day Walker
18-01-2015, 03:57
Unapred se izvinjavam ako vec negde ima nesto slicno, al ne nedjoh.
Javio mi se problem na iP6, gornji deo ekrana mi krcka pod prstom tj vidi se pomalo da se staklo odvojilo od ekrana.
Kao da je neka zabica popustila. Nikad mi nije ispao fon ili tome slicno. Star je mesec dana.
E sad, da li se nekome nesto slicno desilo?
Da li ce mi Apple priznati garanciju i zameniti nesto ako je potrebno ili ce me oduvati posto sve funkcionise sasvim normalno?
Nisam kupio telefon preko operatera, tako da moram direktno u iStyle da ga odnesem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rmilanovic
18-01-2015, 10:52
Ako nemas vidljiva ostecenja koja su prouzrokovana padom/udarom - zameni ce ti sigurno bez obzira sto sve radi. Jednostavno to nije za tolerisanje i zamena je obavezna. Gledaj samo da do dana zamene ti slucajno ne ispadne i sl da te zbog toga oduvaju (tipa bas ovih dana se pojavi udarac na kucistu ili sl). Zato kontaktiraj istyle i idi sto pre. Tamo ce ti reci da je rok od 5do 7 dana,ali uglavnom vec sutra te kontaktiraju da dodjes po telefon- tako da je preporuka da prenocis kako ne bi pravio duple troskove (kao ja npr ;)
Pisi sta si uradio..

zabrljanje
18-01-2015, 11:03
...mogao si da napises u naslovu koji je problem sa displejom posto teme sa naslovom "Problem sa vec necim" idu u kantu...

...odgovor za ostvarivanje garancije si vec dobio od Rmilanovic-a...

kylle
18-01-2015, 11:27
Isto je i meni pocelo da se desava sa mojim telefonom, bas sam se smorio i to od pre 2-3 dana. No uvek mozes da probas sa tim razlogom da ga zamenis, trebalo bi da hoce, probacu i ja moj pa javljam.

illusion
18-01-2015, 12:17
mislim da ne priznaju takvu garanciju,to se meni desavalo na 5s pa sam se pomirio sa tim...

hp2025
18-01-2015, 12:42
Meni se to desilo posle mesec dana na iph 6...samo u donjem desnom cosku...nikad ispao, nema ni ogrebotinu...misim da bi morali to da zamene...

laynee
18-01-2015, 20:16
Meni se desavalo na 5s.. Zamenili


Sent from my iPhone using Tapatalk

Day Walker
19-01-2015, 13:11
Bio sam sinoc do Delte i oduvase me u iLike. Kao, ne prihvatamo jos uvek iPhone na reklamaciju, sve dok ne pocnemo sa prodajom istog.
Inace je lik pogledao telefon i konstatovao da ima lufta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
19-01-2015, 14:10
Pa normalno da ce te oduvati,gde si cuo da su ovi nasi poceli da popravljaju-zamenjuju telefone? Napomenuo si gore Istyle i verovatno su svi pomislili na Madjarski pa te niko nije na vreme opomenuo da ne gubis vreme kod nasih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Day Walker
19-01-2015, 17:22
Ma nasao na netu da su ovlasceni i za iPhone.
Nije mi frka, sacekacu ili da pocnu s telefonima da rade ili kad odem u eu


Sent from my iPhone using Tapatalk

s a l e
19-01-2015, 21:25
Telekom/Telenor servisira samo njohove telefone?

zabrljanje
19-01-2015, 21:32
...prihvataju reklamaciju/garanciju iskljucivo iPhone-a koji su kupljeni kod njih...

iUros
20-01-2015, 22:29
Meni posle dve nedelje poceo da skripi u gornjem desnom delu iPhone 6 Plus, kao da ima lufta izmedju ekrana i kucista, ne znam da li da reklamiram? Uzeo sam u mt:s-u, vidim da je to cesta pojava?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
20-01-2015, 22:43
Reklamiraj ako mozes...


Sent from my iPhone using Tapatalk

dejsvi
20-01-2015, 22:50
Obavezno reklamiraj, budi samo uporan, jer će prvo da te ubeđuju da to ne remeti funkciju telefona... Onda će da ti pričaju da garancija ne pokriva fizička oštećenja (nadam se da u tom delu nemaš neku ogrebotinu od udarca i slično).... Napomeni pod obavezno da ti nisi uzeo Alcatel od 10.000 već dosta skuplji model i na njemu sve mora biti pod konac... (Tako sam i ja na mom VW menjao potpuno ispravne šolje amortizera jer su one samo kada voziš po kaldrmi i zatvoriš prozore i ugasiš radio - malo pucketale, što opet sem mene niko drugi nije čuo, ali ako te oderu u startu sa cenom vozila, onda uvek imaju prostora da se ulaguju kupcu. Kupac je uvek u pravu).
Obzirom da je prošlo više od 7 dana od dana kupovine, neće hteti da daju nov,već će morati u servis ali s obzirom da u servisu oni to ne mogu da poprave, sa tom potvrdom iz servisa da se problem ne može otkloniti dobijaš drugi. Jedino što ćeš čekati - po mojoj proceni oko 2 nedelje, mada to ni oni ne mogu da ti kažu tačno, nestašica je i to je najveći razlog da ustvari još jednom ipak razmisliš.

iStyle i iLike i Macola ne bakću se sa telefonima, sem u vidu prodaje dodatne opreme. Kod njih nema šta da tražite u smislu reklamacija.

Dakle vraćamo se na početak priče... To be or not to be... That is a question.

Pavle
20-01-2015, 23:59
Jedno pitanje, da li moze da se reklamira telefon uzet u Telenoru u iStyle u Madjarskoj ili u Apple Store u Rimu ili tako nesto, ne moram da nosim kod operatora ili ipak moram?

bobanbg9
21-01-2015, 00:02
Prvih godinu dana garancije mozes da ga nosis gde hoces... E vec drugu godinu ako si pod ugvorom resava ti operater.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
21-01-2015, 00:03
Ma to znam, ali prvih godinu dana je bitno da mogu da ga menjam preko, da ne cekam nase operatore da me razvlace po mesec dana...

dejsvi
21-01-2015, 00:05
Da, prva godina je internacionalna garancija i može provereno u Beču.... Samo oni imaju neke zamenske iphonove, nisu u vakum pakovanju, a navodno su novi, odnosno stvarno izgledaju glanc novi i nisu aktivirani.
Čak šta više, dobio bih tada verovatno simfree...

Pavle
21-01-2015, 00:07
To znam, to su tzv. refurbished iPhones... Ne znam da negde moze da se uzme nov u vakuum pakovanju pri ostvarivanju garancije?

dejsvi
21-01-2015, 00:09
Nov u vakum pakovanju samo u Apple storu, uz njihov račun i to unutar sedam dana od kupovine.
I Telenor i MTS imaju zakonsku obavezu nametnutu od države Srbije (zakon o zaštiti potrošača) da unutar sedam dana od kupovine telefona uređaj zamene novim - dakle vakum pakovanje.
Dakle vakum pakovanje samo uz fiskalni račun na mestu prethodne kupovine (ali bukvalno ista prodavnica, šetao sam tako kada sam reklamirao HTC One iz Ušća u Merkator, predstavništvo Telenora) unutar sedam radnih dana. To važi i za gotovo sve druge tehničke uređaje.
Posle toga uvek i samo refabrikovani, a gde se refabrikuju i ko to radi (Apple ili neka kooperantska firma) stvarno ne znam.

Moj lični primer - pre nekoliko godina uzeo sam Galaxy s1. dakle kec. Nije radio indikator baterije, na punjaču je pokazivao punjenje i tako unedogled. Otišao u Vip, radnica i serviser u Knez Mihajlovoj gledali u kalendar i sat i nakon što su utvrdili da nije prošlo više od 72 sata dali mi nov. Sada je taj rok sedam dana, računaju se samo radni dani.

Mislim da sam i ovu temu oterao u off... sorry.

bobanbg9
21-01-2015, 00:09
Ako znas sve to ne znam sto pitas :) ne moze nigde u vakumu da se dobije ja mislim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
21-01-2015, 00:11
Pa nisam rekao da znam sve, nisam znao da li moze da se menja u Apple Store ili u iStyle prvih godinu dana, sad mi je i to jasno. Hvala.

rikee
21-01-2015, 05:30
Sad cu da vas paranoisem sa reklamacijom... Sta ce bude sa telefonima zamenjenim u belom svetu ako mu 367 dan nesto bude falilo u Srbiji? :) ko ce curi na salteru da objasni drugi IMEI ili serviseru u BG, ako prodjete salterusu :)

Pavle
21-01-2015, 09:31
To je i meni palo na pamet, ali ti kod zamene dobijes papir iz Apple Store, da ti je telefon zamenjen u garantnom roku, na kom pise IMEI prvog telefona i IMEI drugog telefona... Tako da nece biti problema valjda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
21-01-2015, 11:18
Papir nije bitan. U apple bazi pise serijski broj originalnog telefona i zamenskog koji si dobio. U svakom autorizovanom servisu to mogu da vide.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

zlocesti
21-01-2015, 11:45
Uzeo zeni plavi 5c prekljuce i pozadi kao neki sitni crni tragovi,kao da su u plastici samoj..Vredi li to reklamirati?

vlada11070
21-01-2015, 17:51
Ako ti smetaju tj njoj ti reklamiraj, zavisi koliko si picajzla [emoji3] i koliko "bode" oci!

hp2025
22-01-2015, 12:45
I koji je nama najblizi apple store gde mozemo zameniti telefon? i da li odma daju nov ili mora da se ceka?

Pavle
22-01-2015, 15:35
Najbliza lokacije gde mozes da zamenis telefon je iStyle u Budimpesti, naravno da se ceka, najbolje je da zakazes sa Appe Geniusom....
Najblizi Apple Store je u Rimu i Minhenu, sad zavisi kako ko gleda :D
Tu nisam siguran da mogu da ti istog momenta daju nov telefon....

laynee
22-01-2015, 22:22
Pa pre ces u app storeu da dobijes odmah nego u istyle


Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
24-01-2015, 13:44
Evo i ja sa slicnim problemom. Juce uzeo ip6 danas odneo na reklamaciju. Displej je odvojen na mestu od volume dugmica do gornje coske kao da nije zalepljen ili sta god vec. Tacno se oseca po prstom da viri malo i kad se pritisne pomera se nadole celom duzinom od donjeg volume dumeta do gornje coske. Odneo ga odma u telekom pogledali ga i kao poslali po hitnom postupku u servis. Kazu zvace me u toku sledece nedelje. Valjda treba u servisu da im odobre zamenu. Reko sam im da hocu nov u vakuumu posto telefon nije star ni jedan dan.

Byakuya
24-01-2015, 13:46
I da je star par dana...treba vakum da dobijes....i budi uporan...nazlost i ja sam pre neki dan imao prilike da vidim kako izgleda to kada ekran jednostavno ne cuci na mestu...

kursula82
24-01-2015, 13:49
Pa kad sam im reko da ocu nov vakuum radnica je rekla da bi tako trebalo da bude. Nadam se da nece biti problema.

skiper
24-01-2015, 13:52
Moras biti dovoljno bezobrazan i da drzis do svog inace slaba vajda.

zlocesti
24-01-2015, 16:44
I ja sam danas imao bliski susret sa njima..Videcemo sta ce biti..Mladji radnici i razumeju ali ovi matori su posebna prica..

mikenzi
24-01-2015, 20:47
Evo i ja sa slicnim problemom. Juce uzeo ip6 danas odneo na reklamaciju. Displej je odvojen na mestu od volume dugmica do gornje coske kao da nije zalepljen ili sta god vec. Tacno se oseca po prstom da viri malo i kad se pritisne pomera se nadole celom duzinom od donjeg volume dumeta do gornje coske. Odneo ga odma u telekom pogledali ga i kao poslali po hitnom postupku u servis. Kazu zvace me u toku sledece nedelje. Valjda treba u servisu da im odobre zamenu. Reko sam im da hocu nov u vakuumu posto telefon nije star ni jedan dan.

Oni vec imaju lager telefona koji su predvidjeni za zamenu pa su u svakom slucaju u originalnom pakovanju, ali inace nisu. Telefoni koji se menjaju u servisnoj proceduri stizu u transportnoj kutiji, a ne retail (prodajnom) pakovanju.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

.stefan
25-01-2015, 00:45
Bas tako....i to nije tako samo kod nas nego svuda....nikad kao zamenski ne dobijate vakuum nego dobijate nov neaktiviran telefon u običnoj kutiji ili ti "servisnom pakovanju"

HiperX
27-01-2015, 02:52
Imam jedno pitanje u vezi ovoga. Osetim da mi krcka kod volume dugmica. E sad ne znam da li je to zbog silkonske maske koju "nateram" ponekad da se cuje tako ili do telefona. Ne desava se često nego ponekad, a ne vidi ništa čudno tj da je odvojen displej od telefona. Da li se kod vas konstantno oseca krckanje ili kao kod mene ponekad?


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
27-01-2015, 10:50
Jesi li probao da li se cuje bez maske?

HiperX
27-01-2015, 11:04
Probao sam, ali nema nista


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
27-01-2015, 11:07
Pa cemu frka? Nije do telefona.

kursula82
28-01-2015, 20:39
Znaci telefon sam ostavio na servis u subotu. U ponedeljak mi je stigla poruka da je telefon primljen na servis.
Ne mogu da verujem da su nesposobni i da tri dana oni ne mogu da ustanove ociglednu hardversku gresku glanc novog telefona starog manje od 20 sati.
Samo treba neko da pogleda i za 3 sekunde bice mu jasno, kao i radnici u mts- i da udari pecat ili sta vec treba da se odobri zamena. Cist bezobrazluk ili neko ne radi svoj posao tamo kako treba!
A kao ovamo mi stoji na papiru koji su mi dali "Status:VIP". Vip al juce, peticu kad sam reklamirao u Ljubljani odneo danas, izlazim iz servisa stize poruka da je primljen. Sutra prepodne zvali da se dodje po novi telefon.
I to nije bio ovako oceigledan problem, vec je zezao prilikom razgovora i bio star telefon 3-4 meseci.

laynee
28-01-2015, 20:44
Jel prima mts telefone koji nisu kupljeni u mts-u ? (evropske )

zlocesti
28-01-2015, 21:16
Isti slucaj je i samnom samo sa 5c..Ostavio u subotu a u ponedeljak stigla poruka da je primljen..Strucnjaci do sad nisu utvrdili da nov telefon ima fleke po ledjima pa ne zovu..

skiper
28-01-2015, 21:16
Ako mislis na garanciju ne prima

laynee
28-01-2015, 21:18
time ruse ugovor sa apple-om, koliko znam

skiper
28-01-2015, 21:24
Pa oni ne mogu ni svoje garancije da rese, ali bice nadam se, trebao bi iStyle ili Macola da to rade.

kursula82
30-01-2015, 11:48
Juce bio u telekomu u razgovarao sa nekom seficom. Obecala je da ce da danas da me zove ,da se raspita oko mog telefona.
Upravo me zvala i kaze da mi je odobrena zamena al navodno ne dobijam vakuum neko nov ip6 u mojoj kutiji.
Sad nesto nije bila 100% sigurna ali sam joj reko da refurbished ne dolazi u obzir. Muci me to sto ne znam kako da proverim da li je telefon refurbished i koliko sam skapirao apple telefone koje menja, ne menja u tom originalnom pakovanju vec nekom predvidjenom za tu namenu. Sve je to ok ako je tako svuda i dok telefon nije refurbished.
Drugi problem je sto ce telefon da im stigne u ponedeljak-utorak a ja u nedelju putujem na zlatibor i bicu tamo mesaec dana. Pa ce da me zove u kad stigne ako moze da mi posalje to gore. Navodno moram ja da potpisem, mada meni to i odgovara.

.stefan
30-01-2015, 12:51
Ma kakav refurbished taman posla...dobijaš nov telefon predvidjen za zamenu

Igor88bg
08-02-2015, 23:14
Nemam problem sa ekranom krckanjem itd ali da ne bih otvarao novu temu, jel se i vama klacka blago telefon (nema veze sa kamerom u CASE u je moj tel , pa i kada ga izvadim, klacka se (kameru stavim van stola) inace tel je takav od prvog dana... Klacka se deo ispod kamere (donji cosak i dijagonala od coska)

Isti coskovi:
https://www.youtube.com/watch?v=G_u8d-E68UU

Byakuya
08-02-2015, 23:20
Defnitivno ti se iskrivilo kuciste...desava se to...aluminijum je mekan metal...ali ako ne smeta nema veze...

Igor88bg
08-02-2015, 23:31
Fora je sto je od otpakivanja takav? Ne bih ni primetio da je tolika pompa oko toga, cak sta vise okom se ni ne vidi... A da telefon ni jednom u dzepu nisam nosio :-D u torbici sa ipadom i lapom je ususkan u apple leather case :-D

Byakuya
08-02-2015, 23:35
Onda ti je fabrički takav...genetika hahahaha

Igor88bg
08-02-2015, 23:41
Zato ko ima nek proba bas na nekoj ravnoj podlozi sa obe strane :-)

Nosorog
08-02-2015, 23:50
Ljudi opustite se i uzivajte. :-)

Citajuci topic sad probam i ljulja se na polici, ne ljulja se na podu, na drugom kraju sobe se ljulja a u wc-u nece.

Uzivajte u uredjajima :)

Igor88bg
09-02-2015, 00:15
Isti je slucaj na ormaru mi se ljulja na ves masini ne :-D na stolu ne na ipadu da :-D iskreno uzivam odlican je telefon , nego izgleda da su namerno to napravili jer kada lezi sa kamerom ne klima se nesto preterano :-D

ovde deluje kO avion da se mrda dok na masini nista ..


http://www.youtube.com/watch?v=RDJ3X6mKKnE

video 2

JA NECU PISATI POST ZA POSTOM VEC CU KORISTITI DUGME EDIT.OBECAVAM

Byakuya
09-02-2015, 00:20
Ljudi opustite se i uzivajte. :-)

Citajuci topic sad probam i ljulja se na polici, ne ljulja se na podu, na drugom kraju sobe se ljulja a u wc-u nece.

Uzivajte u uredjajima :)

Ljulja se i na brodu....sokantno :D

Ok je Igore skapirali smo da ti telefon ima defekt koji ti ne smeta ali si nam napravio dva klipa...

Igor88bg
09-02-2015, 00:22
Hej nije htelo da ubaci 2 snimka kaze prekoracili ste broj video snimaka u post kada sam hteo da sacuvam editovani :-D Ps dobro obrisacu ih :-D

Prva nije merodavna na ******tu od ormarica je... Ali na drugom videu se vidi da ima i postoji malo malcice klimanja :-D

Nosorog
09-02-2015, 01:06
Mozda ti je iPad kriv a ne iPhone? To su sve nijanse..

Pa jbt covjek kupi novi auto pa pocne da mu krcka npr plastika kod desnih vrata, dok identicnom drrugom primjerku cvrci nesto iz komandne table...

Igor88bg
09-02-2015, 01:13
Zato uzmes lexus i sve savrseno :-pppp ne mogu eeci japanca jer mi je mazda 6 cvrcala hahaha dosta hvala ljudi obrisite moje postove :-) ukljucujuci i ono za krivljenje :-)

Nosorog
09-02-2015, 03:01
Kad budem imao za novog leksusa ajfone cu da stavljam ispod frizidera i ves masine jer se oni nesto klate :)

Day Walker
28-02-2015, 17:26
S obzirom da je iStyle Ušće počeo sa prodajom iPhone-a, to bi trebalo da znaci da mozemo ostvariti garanciju kod njih?


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
28-02-2015, 17:29
Tako je. Clan Mekenzi je vec napisao u temi za to da je garanciji od sada ostvariva i kod njih i za iPhoneove kupljene bilo gde. Odlicna stvar!

Day Walker
28-02-2015, 17:30
Nasao temu, odlicno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
28-02-2015, 17:46
Da into su mi potvrdili :-)

evil
28-02-2015, 21:38
A mi koji imamo 2 godine garanciju za kupljene u Swiss? Kako to ide?


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
28-02-2015, 22:25
Garancija je ostvariva kod njih za sve kupljene iStvari bilo gde u svetu, bilo koji kontinent.

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=49679

Igor88bg
28-02-2015, 22:29
u ilike kazu samo 1vu godinu. za drugu moram kao ici u tu zemlju i reklamirati ako je uzet u EU..

mikenzi
28-02-2015, 23:26
Svi Apple proizvodi kupljeni u EU mogu se reklamirati. Jedino je potreban račun kao dokaz kupovine jer Apple baza jos uvek prikazuje samo jednogodisnju internacionalnu garanciju.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

kursula82
01-03-2015, 00:00
El moze umesto racuna garantni list operatera za ljude koji su kupili na rate pa nisu dobili racun?

mikenzi
01-03-2015, 00:02
Hajde da ne preskačemo korake. Prvo doneseš telefon na dijagnostiku. Pa ćemo dalje da vidimo sta treba.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

josip122
11-03-2015, 23:26
Imam slican problem kao i pokretac ove teme. Telefon je kupljen u svicarskoj, nemam racun, od kutije i ostalog sto dode imam. Gdje ja mogu u Hr ili BiH odnijeti telefon i da mi daju drugi i da li ce mi uopce da daju drugi tellefon? [emoji23][emoji23]

rasha91
11-03-2015, 23:29
Jedan kupljen kod operatera i dise donji desni deo telefona, reklamiram ga ali nisu mi dali novi nego ga kao poslase na servis koji ustanovi da ekran ne leze kako treba i da je isti ponovo pozicioniran, posle 3 dana opet klima, kupim drugi iph6 otvorim kutiju isto klima, spakujem oba i pravac reklamacija,,
nikad ni jedan problem sa iphonom do sestice al svi kupljeni ma apple.de storu, ccc

hp2025
12-03-2015, 01:04
Isti problem sam ima...otisao u iStyle i covek ga zategao za 3min...ne klima vise.

djsp
12-03-2015, 14:50
Opisi proceduru malo ako mozes ....Jel otvarao skroz telefon?Jel naplacena usluga ?

hp2025
12-03-2015, 16:01
U pitanju je iphone 6 u garanciji, nije naplacena usluga...Otvorio ga covek, ocistio, zategao i kao nov...sve pohvale

manutd
14-03-2015, 13:40
Problem je sto se ciste, zatezu i otvaraju novi telefoni, bar meni. Apple pravi mnogo skarta definitivno, svesni su toga i zamenjuju telefone na 'dobar dan' u normalnim zemljama.