PDA

View Full Version : Par pitanja u vezi iPhone 6 :)



Playa
31-12-2014, 11:50
Pre svega pozdrav svima, nov sam na ovom forumu, tj. nov sam korisnik generalno iOS (do sada sam koristio samo androide) :wave:

imam par pitanja u vezi iPhone i iOS-a generalno, juce sam dobio 6icu, i za ovih nepunih 24h mogu reci da sam sasvim zadovoljan :)



Posto u iTunes-u nema Srbije, stavio sam US, zanima me da li cu moci svejedno da kupujem aplikacije? Vidjao sam par njih kako stavljaju hrvatsku, pa me zanima da li cu imati manji izbor aplikacije ukoliko se prebacim? Posto koliko sam skapirao nisu sve aplikacije za svako trziste..
Da li postoji mogucnost da se menja koji se togglovi nalazi u Control Centru? Bilo bi mi daleko lakse da iz Control Centra menjam Cellular Data ili Wi-Fi, ili ako nije moguce, da li ce mi cediti bateriju Cellular Data dok sam prikacen za neki Wi-Fi?
Baterijom sam takodje zadovoljan iako ga koristim konstantno ovo vreme, sto se tice Location toggle-a, ukoliko ga ukljucim tipa samo za Yahoo weather ili za manji broj aplikacija, da li ce cediti bateriju?
Da li postoji mogucnost da se ubace Facebook Messendzer head-chat (baloni oni) :D:D


to bi bilo to, takodje bih bio zahvalan ukoliko biste mi prepuricili koju zanimljivu/korisnu aplikaciju, ukoliko se setim jos nekog pitanja postavicu ga ovde :)

pozzzz! :wave:

apple ios
31-12-2014, 14:52
Ako ostanes na US store, mozes da kupujes uz gift card, a ako se prebacis na Cro store moci ces da kupujes preko kartice. Izbor jeste malo manji, ali neznatan.

Mijenjanje CC nije moguce ukoliko nemas Jailbreak.

Sto se tice Location usluga, manje ce trositi ukoliko je ukljucen manji broj aplikacija.


Sent from my iPhone 5

Everytime
12-01-2015, 00:22
moram se nadovezati na ovu pricu- mogu sa karticom iz Srbije koristiti Hrvatski appstore?

iMorris
12-01-2015, 00:37
Mozes.
Ako si na wifi onda ti 3G ne crpi bateriju.
Moj savet ti je da prognozu setujes rucno. Bar ja tako radim. Jedini ako dosta putujes pa ti je onda mozda lakse preko gps-a.

НенадЦ
14-01-2015, 07:05
Пошто ми је ово први ајфон у животу још нисам успео све да провалим како ради... Занима ме једна ствар... Наиме, када пустим са јутјуба неку музику, хтео бих да ми у позадини свира, а да на телефону могу да радим друге ствари... Мени се јутјуб прекине када изађем из њега са намером да нешто друго радим. Да ли постоји могућност да јутјуб ради у позадини и ако постоји како се подешава?

bbrks
14-01-2015, 09:16
Pozdrav, zamolili bismo, obzirom da je ovo regionalni forum, da se ipak pise latinicom, hvala.

laynee
14-01-2015, 09:47
Tako radi youtube na svim smartphoneovima, ne samo na iphoneu.. Za to ti treba neka aplikacija tipa playtube ili nesto slicno :)

Poz


Sent from my iPhone using Tapatalk

BiTrAtE
14-01-2015, 10:29
Пошто ми је ово први ајфон у животу још нисам успео све да провалим како ради... Занима ме једна ствар... Наиме, када пустим са јутјуба неку музику, хтео бих да ми у позадини свира, а да на телефону могу да радим друге ствари... Мени се јутјуб прекине када изађем из њега са намером да нешто друго радим. Да ли постоји могућност да јутјуб ради у позадини и ако постоји како се подешава?
Jailbreak pa Youtubed tweak sa Cydie.