PDA

View Full Version : NetTV Plus - iskustva



milan64586
23-12-2014, 09:27
Ima li neko iskustva sa ovim?

https://nettvplus.com


Treba mi za neke prijatelje iz Svajcarske, ali u pitanju su sredovecni ljudi, koji ne znaju skoro nista oko tehnike, tako da im treba neko resenje za domace kanale, ali po sistemu, ukljucis i gledas, bez ikakvog podesavanja i slicno.

raDOS
24-12-2014, 11:37
Po meni jako dobar servis, ali mislim da je preskup. Dobar kvalitet slike i veliki broj kanala. Cak i kanali sa zaostatkom od 6 sati. Za one koji zive u USA.

milan64586
24-12-2014, 11:53
Sta znaci po tebi? Jesi koristio ovaj servis? Sto se cene tice, koliko vidim kada se podeli po mesecima, ispada mesecno oko 20 CHF za Svajcarsku, sto i nije neka brojka. Naravno ne racunam inicijalne troskove oko iznajmljivanja opreme. Mene vise dakle zanima da li to radi uvek i stabilno ili ono tipa kada je neka popularna emisija, pa se preopterete serveri, sve stane? I ako mislis da je ovo skupo, sta je jeftinije/bolje? I jos nesto. Nisam nasao nigde podatak, da li oni emitiju digitalne kanale, HD kanale ili u kojem kvalitetu?

raDOS
24-12-2014, 16:18
Ja sam koristio mjesec dana, platio sam pretplatu za ipad i posto imam apple tv, gledao na tv i slika je odlicna. Za hd kanale i digitalne se ne sjecam. A sto se tice stabilnosti nema nikakvih poteskoca. Mislim da je tv total jeftiniji, koji prima signal preko satelita a ne putem interneta.

P.s. Imas probni period (3-4 dana) pa se prijavi kod njih na stranici. Pa pogledaj malo kako radi cisto da znas

milan64586
24-12-2014, 16:37
Ok, hvala. Mislis na Total TV? To ne moze kod njih jer im ne daju nsita da kace na spoljni zid zgrade. Bitno mi je samo da ovo radi stalno i kako treba. Da nema nekih prekida i slicno. Nista reci cu im da se jave tamo ko je zaduzen za CH pa da vide sta dalje.

cantawait
24-12-2014, 20:21
Odlican je i vredi svaku paru. Provereno ti pricam. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

mospre
24-12-2014, 21:50
Ma kakav skupo pa uzmi nasu pretplatu za kablovsku od godinu dana i tvplus, najbolja aplikacija po meni za gledanje online tv, koristio skoro 2 god i jedini problem bio kad net zasteka malo slika nije htjela sama da nastavi vec moras opet da kliknes na kanal.

A princip je kliknes kanal i gledas nema reklama i slicnih gluposti

milan64586
25-12-2014, 09:49
A jel gledao neko od vas to na klasicnom TV-u vece dijagonale? Interesuje me kakva je slika? Da li je bar u rangu digitalnih kanala sa recimo SBB-a?

djoni1980
25-12-2014, 12:58
Mislim da ovaj Net TV Plus jeste nekako povezan sa SBB-om, prilično sam siguran da sam video da se spominju negde poslednji put kad sam bio u poslovnici SBB-a u NS.

milan64586
25-12-2014, 14:13
Mozda, mada mi nije logicno, jer oni imaju sopstvenu ip televiziju koja se zove valjda D3i i koja btw ne valja nista (bar ovde gde sam je ja probao). Mene vise zanima u kom standardu emituju te kanale. Da li analognom, digitalnom, HD ili kako vec, ili narodski receno, valja li taj kvalitet slike ista kada se gleda na LED TV-u od 50-ak inca.

FOX river
25-12-2014, 16:57
Digitalni striming je u pitanju i već godinu i nešto dana je veoma stabilan (pre nije bio). Kvalitet slike je malo ispod TotalTV-a zbog slabijeg framerate-a. Rezolucija je inače puna (PAL, 480p, 720p zavisno od kanala). Za one koji nemaju mogućnost kačenja satelitske antene za TotalTV, ovo je najbolje rešenje.

Naravno nije sve bez greske, pa može doći do zastoja ponekad, ali i na satelitsku može da padne sneg, oblačnost može da zasmeta itd.

Edit: Inače sam testirao uslugu na Samsungu 1080p od 46" na kablovskoj konekciji 25/1,5 Mbps.

Edit 2: Moj savet bi bio da se prvo uzme na test 48 sati, a i prvi put da se uplati na mesec dana da bi se lepo u svim prilikama istestiralo pre nego sto se upuste u celi priču na duže staze.

R10
25-12-2014, 18:37
ima i privatnih iptv-a pod privatni mislim na ljude koji izbegavaju reklamu i placanje poreza i pravila oko kanala,tako da oni imaju najbolje kanale u ponudi tipa arena 1,2,3,4,5 srb arena 1,2,3,4 hd hr, sk1 hd,sk2hd sk3hd i sve sto valja su ubacili u listu,mislim da je cena oko 10 eura mesecno,ali ne znam ko to prodaje znam da projekat zovu go2stream,i cuo sam da su to neki nasi likovi dali iz austrije ili svajcarske ne znam,ja bi se pretplatio kod njih samo da znam koga da kontaktiram.

vradovic
27-12-2014, 00:09
ja koristim i odlican je servis. Retko kad zasecka slika. Nije jeftin ali radi kako treba.

smera
29-12-2014, 18:37
Ja koristim NetTVPlus vec vise od godinu dana u Turskoj jer nisam mogao da na zgradi instaliram SATV antenu. Servisom sam vrlo zadovoljan jedino sto ovde internet zna da padne i onda bude malo problematicno. Ja nemam poseban uredjaj vec koristim preko Samsung smart TV aplikacije (preko Bluray DVD smart playera) povezanog sa Samsung TV koji nije smart. Pre izvesnog vremena poboljsali su ovu aplikaciju tako da omogucava da se menja kvalitet slike (HD, HQ, LQ) u zavisnosti od brzine interneta (ako brzina padne prebacite na LQ i onda i dalje imate sliku ali nesto slabijeg kvaliteta. Inace, vec od HQ a da ne govorim o HD kanakima, slika je odlicna (moj TV je 32 inch). Drugo, odobrili su mi besplatno da mogu da gledam program alternativno i na macminiju (kada je glavni uredjaj iskljucen), sto je veoma dobra opcija. Takodje su mi kao pretplatniku odobrili 3 meseca bessplatno da mogu da imam program i na Ipadu. Preporucio ih svakome ko je u inostranstvu, a nema mogucnost instaliranja SATV antene (ima preko 500 kanala ex-yu i stranih).