PDA

View Full Version : iOS 8.1.3 uskoro ?



komsa
17-12-2014, 11:25
https://www.youtube.com/watch?v=AYnGvueGy94

illusion
17-12-2014, 11:35
ne razumem odakle sad 8.1.3 kad su najavili 8.2?

milan64586
17-12-2014, 11:55
Valjda ce ovi Kinezi da sacekaju bar 8.2 da izbace jb.

skiper
17-12-2014, 11:55
Preteruju sa tim update-ovima.

moetchandon
17-12-2014, 21:41
Uzas, realno gledano Dzobs je imao viziju i sasvim drugi pogled na ceo apple sistem, nerado priznajem, ali sve vise lice na android, izgubila se elegancija i jednostavnost, jbt zamisli da je Dzobs doziveo da iphone telefoni seckaju i laguju, ja ne znam da li su nekada izasla ovoliko updejta jedan za drugim.. Nedopustivo.

cikajoca
17-12-2014, 21:49
Pa nek rade update. Ne moramo dizati sa onog koji nam dobro radi.

p.pera
17-12-2014, 21:53
Mozda ce da rese ovaj lag prilikom javljanja

moetchandon
17-12-2014, 21:53
Koji je taj koji dobro radi:) 7.1.2? Kasno.. :) I mali off, nije mi jasno, ali nikako mi nije jasno, kako ne postoji mogucnost da se vratis na prethodne verzije sistema, 21. vek, hakovanje na vrhuncu, a ne postoji nacin, malo cudno.

A taj lag prilikom javljanja, izgleda samo mi imamo :) nigde nisam video da ga ljudi iz sveta prijavljuju i da se zale.. Ili nisam dovoljno upucen.

Meni npr taj lag ne smeta, ali me ubija lag kad otvaram tastaturu da zovem, okrenem npr 064XXXXXXX i dok ucita, 064 npr uopste ne registruje da sam pretisnuo, ne znam na novijim uredjajima da li ima tog kasnjenja ali na 4S me to najvise nervira.

apple ios
17-12-2014, 21:55
Postoji nacin, ali to mozes da uradis sve dok Apple potpisuje taj iOS... A ovo i nije tema da bi se o tome pisalo...


Sent from my iPhone 5

moetchandon
17-12-2014, 22:01
Govorim generalno o vracanju prethodnog sistema, znam da mozes dok potpisuju. A sto se teme tice naglasim sam "mali off" Uostalom 8.1.3 nije izasao, tako da realno tema je "prazna" pa kuckam ;)

shiza
17-12-2014, 23:58
I mene nervira sto ne mozes da vratis uvek,recimo kada bi stavili od svake verzije najbolji softwere da mozes da vratis kada zelis,ali onda se ne bi prodavali noviji telefoni toliko.Oni te primoraju da kupis nov telefon.od ios 8 najbolje mi je radio 8.1,posle toga,kajanje.Veliko kajanje

milospinkfloyd
18-12-2014, 00:33
firma apple je u velikom padu kvaliteta izrade operativnih sistema. ios 8 nema NITI JEDNO poboljsanje u odnosu na prethodne a da ne kazem da ima pogorsanja...prejadni su postali. sto se tice nemogucnosti vracanja na stari ios, pisao sam ja o tome off topic temi, dosli smo do zakljcka da je nemogucnost vracanja finansiske prirode, i meni nije bilo nikako jasno kako u 21 veku na nekom uredjaju ne moze da se instalira nesto sto je pre moglo

laynee
18-12-2014, 01:19
Firma apple je u velikom padu izrade kvaliteta os-a? Mozda su imali par propusta vezano za ios, ali osx... Mozfa gledano sa strane svakodnevnog korisnika (koji ruku na srce ne zapaza bas te stvari o kojima se vodi polemika da li os losiji ili bolji od stare verzije).. Ali gledano sa strane osobe koja radi ozbiljne stvari preko macbooka (osoba koja je dala toliko para za taj laptop sa razlogom), mogu da zakljucim da tvrdnja iznad samo moze da bude tvrdnja jednog laika..
Sto se tice ios-a, sitni bugovi ce se ispraviti...


Sent from my iPhone using Tapatalk

milospinkfloyd
18-12-2014, 01:32
Druze pise lepo u naslovu teme iOS 813, niko ne spominje osx. A sto se tice "sitnih bugova" vidim da nisi upucen pa nema ni potrebe da raspravljamo

zuboje
18-12-2014, 07:37
Objektivno misljenje kao developera, radio sam na nekoliko iOS aplikacija, od iOS 6 do sada i trenutno radim na dve za iOS 8. Razlog zasto iOS sve vise "lici" na Android (ne mislim na dizajn OS-a vec performance i bagovi) i zasto ce se apdejtovi izbacivati cesce u buducnosti je veoma prost. Da je Dzobs tu, nisam siguran da bi se i on izborio sa time. Apple da bi ostao u igri mora da prati koliko toliko trziste (ne u potpunosti jer nije ista cliljna grupa kao za Android telefone), ali je svakako poceo da gubio udeo trzista i zbog toga su morali da donesu nove odluke kako da opstanu, a to je bilo novi uredjaji, pritom moras idalje pruzati podrsku za stare. U proslosti uredjaji su bili jako slicni, prelazak sa 2G na 3G telefon je bio mnogo laksi nego tipa sa 5 na 5s, zato sto je 5s uveo novitete M7 i touch ID. Povecan je broj uredjaja sa razlicitim dimenzijama i razlicitim hardverom. Iako Apple ima idalje mali broj modela (u odnosu na modele koji pokrecu Android), uredjaji su sa raclicitim procesorom, koprocesorom, kolicinom RAM-a, velicinom ekrana i GPU-om, pored toga stariji uredjaji rade na x86 arhitekturi, dok noviji rade na x64. Dok pravis univerzalan OS za x86 arhitekturu i 2 raclicite velicine ekrana je lako (primer iPhone 3G, 3Gs, 4 i iPad), dok sada pravis za 2 arhitekture i za mnogo vise razlicitih ekrana sa mnogo vecom razlicitosti u hardveru. Objektivno je nerealno i nemoguce napraviti savrsen univerzalan sistem, a ako ga pravis sto je veci broj uredjaja to je veca sansa za bagove. Mnoge bagove oni i ne mogu da otkriju/ispeglaju dok ne krene masovna upotreba odredjene verzije iOS-a ili uredjaja. Tako da ovo je stvar na koju manje vise treba da se naviknemo i za ocekivati je da se desi u buducnosti. Mi kao korisnici imamo dve opcije:

1. Da pustimo Apple da radi svoj posao, jer da mi znamo nesto bolje sigurno ne bi polemisali o tome na forumu nego bi radili za Apple. Na nama je samo da ne zurimo na poslednju verziju nego ostanemo na najstabilnijoj i sacekamo da se ispeglaju bagovi pa predjemo na noviju. Kao developer nikada ne koristim najnoviju verziju iOS-a osim ukoliko nije u svrhe razvoja i testiranja aplikacije.
2. Da usmerimo negativnu energiju ka Apple-u koji mora da se menje vremenom zbog trzista ukoliko zeli da opstane (kao i sve drugo u svetu biznisa, moras da pratis trziste i trendove), jedini problem je sto ovime nista necemo postici nego samo podsticemo negativnu energiju koja sa sobom stvara domino efekat drugih negativnih pojava.

Ako vam se uredjaji ne svidjaju ili politika firme koja ih proizvodi, umesto pricati lose o kompaniji imate mogucnost predjite na druge uredjaje.

markotak
18-12-2014, 08:14
@zuboje
slazem se sa postom, i meni se cini da sve veci diverzitet proizvoda dovodi do javljanja novih sitnih ali iritirajucih bagova, ali bi bila zaista i fer opcija sa njihove strane kada bi ostavili korisnicima da sami biraju koju verziju ios-a ce koristiti na svojim uredjajima.

nikola.ma
18-12-2014, 10:44
To jednostavno nije realno ocekivati. Tacno se zna, najstariji uredjaj koji podrzava najnoviju verziju softvera, na toj istoj ocajno radi. Tako je bilo sa 3g-om na 4.1.2, ako se ne varam, tako je bilo sa 3gs-om na 6.1.2, tako je bilo sa 4om na ios 7 i sad sa 4s na ios 8, a tako ce biti i sledece godine sa iphone 5 i ios9. Jednostavno, apple je hardware kompanija prvenstveno i ona mora da prodaje nove uredjaje konstantno i zato to tako radi, sto je meni i logicno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
18-12-2014, 13:09
sve je to super,samo što ovde i najnoviji uredjaji rade loše.prema ipad-u se ponašaju kao da nije njihov.u vreme kada je ipad air bio najjači po svim karakteristikama radio je jako loše.i gle čuda.godinu dana kasnije,i dalje radi loše.
valjda će napokon da se pojavi neko pametan i da nadje način da vraćamo na koji mi fw želimo.a ne da me oni uslovljavaju kako ću ja da koristim svoj skupo plaćeni uredjaj.


Sent from my iPad using Tapatalk

zuboje
20-12-2014, 18:34
Izvinjavam se ako je off, nisam siguran da li da zapocnem novu temu ili ovo moze da se racuna kao deo iste. Ali gledano sa tehnicke strane postoji sasvim logican razlog zasto ne dozvoljavaju da sam biras verziju iOS-a. Slazem se bilo bi lepo kada bi ja mogao sam da biram koji iOS hocu i da ga stavim. Ali uz vecinu apdejta ne dolazi samo apdejt za operativni sistem iOS vec dolazi i FW (ili ti ROM) apdejt. Uzmimo koncept Windows-a 8 (poenta je samo BIOS i OS), da bi Windows 8 i noviji radili moras da imas BIOS koji pordzava UEFI i da opcija bude ukljucena. Kad to ukljucis, Windows 7 vise ne radi na istom racunaru dok ne iskljucis tu upciju (nece da se boot-uje) ili moze da radi ali uz dosta "cackanja" i podesavanja. Isto tako i sa telefonom, flash-ujes ROM (tehnicki BIOS, samo se kod Apple ne zove BIOS nego EFI) za ROM se nikad ne radi downgrade is mnogo tehnickih razloga (nekad i nije moguce), stavis iOS koji ne radi stabilno na tom ROM-u i onda si ustvari stvorio mnogo veci problem nego sto mislis. Apple-ova politika je da ako ti uredjaj ne radi onako kako treba daju ti novi. Znaci ti sam dovoedes uredjaj u situaciju da je nestabilan OS, onda odes u prodavnicu, zbog njihove politike telefon ti bude zamenjen i tako je Apple kroz vreme mnogo vise izgubio nego sto je zaradio i postepeno kompanija prelazi iz profita u gubitak... Postoji mnogo toga "u pozadini" sto obicni korisnici ne mogu da vide. Zamisli isto situaciju dozvole da stavis iOS koji hoces i neko dodje stavio iOS 7 na iPhone 6 plus. Telefon nece raditi i onda ce osoba da ode u Apple da se zali, da je telefon pod garancijom... Jednostavno Apple ne zeli da se bavi time, to ce biti samo dodatna muka za podrsku korisnika.

@zule

Sto se tice iPad-a, tu stvarno ne mogu da dam misljenje posto nikad nisam posedovao isti, koristio sam ga, ali ga nemam.

Ja se izvinjavam ako je off, stvarno ne zelim, postujem forum, ako ovaj post ne odgovara ovde slobodno ga izbrisite ili dajte da otvorimo temu za iOS, firmware i tehnicke stvari