PDA

View Full Version : Windows has detected an IP address conflict



bekilence
07-12-2014, 22:12
U poslednjih mesec-dva mi se ovo desava. Naime, kada upalim komp u startu nemam net. Moram po nekoliko puta da resetujem ruter, menjam LAN i tek iz nekog xx pokusaja iskoci mi prozor sa ovakvom porukom:

"Another computer this network has the same IP adress as this computer. Contact your network administrator for help resolving this issue. More details are available in the Windows System event log."

Zna li neko u cemu bi mogao biti problem? Da li mi se neko mesa u vezu ili sta vec?

U pitanju je desktop racunar, Win 7 ultimate 32 bit. Telekomov ADSL ruter Huawei EchoLife HG520c

http://www.dodaj.rs/f/X/KL/2yrBXUh/untitled.jpg

shiza
07-12-2014, 22:13
Pa neki komp ima isti ip kao tvoj.Imas li jos neki komp kuci ili samo taj 1?

bekilence
07-12-2014, 22:17
Samo taj. Ako se neko mesa, da li on moze da mi upadne u komp, istoriju pretrage..bilo sta zbog cega bi trebalo da se zabrinem?

shiza
07-12-2014, 22:19
Pa mislim da ne bi mogao jer nema konekciju sa netom tvoj komp ili njegov,zavisi ko prvi uhvati.Jedino da promenis ip.Koji je tvoj?192.168.1.1?

rmilanovic
07-12-2014, 22:24
@bekilence
Jesi probao restart wifi routera?
Ako jesi,skini network scanner pa izlistaj sve korisnike na tvom wifi'u.
Takodje ,pretpostavljam da niko nije rucno unosio ip setovanja na tvom racunaru za wifi,vec je sve automatski..

bekilence
07-12-2014, 22:30
@shiza Jeste, taj je

@Rmilanovic Moram i to vise puta da restartujem ruter da bi dobio net
Wifi mi je zakljucan, tako da ne moze niko da se nakaci bez sifre, nisam nista rucno cackao, sve je automatski
Sad cu da skinem ovaj skener pa da vidim sta se desava

rmilanovic
07-12-2014, 22:31
Ova ip adresa je adresa na tvom kompu ili wifi routeru?

illusion
07-12-2014, 22:34
zar to nije default ip adresa samog rutera?

rmilanovic
07-12-2014, 22:35
Naravno- zato nisam razumeo bekilencetov odgovor shizi.. Kaze "jeste,taj je"..pa ne znam na sta misli tacno

bekilence
07-12-2014, 22:36
Vidis sta kaze scanner

http://www.dodaj.rs/f/1k/gH/1AKy82wm/ggggg.jpg

Brabus-PC je moj komp, ovaj drugi ne znam koji je..

Router: 192.168.1.1
Sad je IP Address: 192.168.1.2 nekad bude i 192.168.1.4, 192.168.1.5...

rmilanovic
07-12-2014, 22:38
To je tvoj gateway tj wifi router..to je firma koja je radi hardver za Huawei. Ovo ti se cesto desava,to sa address conflict?

shiza
07-12-2014, 22:43
Pokusaj da stavis u kompu da bude sa 2 umesto 1 na kraju pa vidi da li ce biti ok

rmilanovic
07-12-2014, 22:55
@bekilence
Sad sam procitao pazljivije tvoj prvi post i evo odgovora:
Ip address conflict ti se javlja jer menjas vise puta lan port na wifi uredjaju,plus restartujes isti. On ima neku tabelu opsega dodeljenih ip adresa i iz nekog razloga ne prepoznaje na osnovu tvoje mac adrese da je to isti uredjaj..
Ali to tebe ne muci,jer da ti radi net kako valja- ne bi doslo do menjanja lan portova,gasenja/paljenja..
Obrati paznju zasto ne radi net od samog starta- vrlo verovatno problem sa samim ruterom gde preporucuje totalni reset pa vrati podesavanja svog provajdera - pre toga zabelezi bitne detalje za adsl konekciju i plus uradi backup podesavanja na svoj pc (sa samog huaweia'a).
Ako to ne pomogne a mislim da nece- trazi nov uredjaj.

Takodje obrati paznju u samom setovanju rutera- koje su konfig sa svaki lan zasebno - jer znaju da urade disable odredjenih portova i da radi samo jedan od njih (jel tebi uvek na jednom istom portu proradi net?)

bekilence
07-12-2014, 23:20
Uradio backup, reset, vratio sva podesavanja, ugasio-upalio komp i odmah se nakacio na net, tako da je za sad to ok, mada videcu jos narednih dana kako ce se ponasati.
Nego, onaj drugi komp sa drugom MAC adresom sto ga je onaj scanner pronasao, on mi i dalje stoji tamo, jel bi on mogao da mi pravi neki problem? Bilo problem stabilne veze ili privatnosti..?

niki93t
07-12-2014, 23:26
To drugo je tvoj wifi ruter, ne drugi komp

rmilanovic
07-12-2014, 23:44
Tako je,oni rade za vise firmi hardver- pa se njihovo ime ispisuje na osnovu mainboarda koji Huawei ugradjuje...sad ce ti raditi odlicno..ako sta zastuca- zovi call centar i menjanje uredjaja..

Ninoslav
09-12-2014, 01:38
Postavi fixne ip adrese i to se vise nece dogadjati. Lease time ne otpusti ip adresu i o da novi uredjaj uzme istu i ruter se zbuni jer ne zna kome da salje podatke.