PDA

View Full Version : Otislo napajanje na 5s, sta uraditi



Nesha
06-12-2014, 13:18
Pozdrav,

na iphone 5s mi je otislo napajanje po recima ljudi iz servisa jedino resenje je zamena cele ploce, koja se tesko nabavlja.
Kako zelim da prodam taj telefon u ispravnom ili neispravnom stanju, pitam se sta je najpovoljniji scenaro:

- pronaci negde pokvarenu plocu (verovatno mora i touch id) i to zameniti, zatim prodati takav telefon
- prodati ga kao neispravnog bez ploce

Sta je po vama povoljnije?
Kakve su uopste sanse da se pronadje ploca koja nije zakljucana, i kako se krecu cene?

.stefan
06-12-2014, 13:37
Sansa da pronadjes plocu bilo kakvu ovih dana je toliko mala da ne mozes da poverujes...znaci to je gotovo pa nemoguce...a i ako nadjes (a sanse su 1%) bice skupo....najveci problem je to sto je 5s jos uvek relativno nov model i tesko se ploce nalaze....cak i za ip4 je tesko naci,ne pamtim kad sam,zadnji put video neko da prodaje...
Imas 2 scenarija ovde:
1. Da prodas ceo telefon takav kakav je u neispravnom stanju,pa nek se neko igra,mozda neko i nadje racun tu ili neku drugu opciju
2. Da prodas ekran i ostale ispravne komponente posebno...mozda da ponudis nekom servisu da ga otkupi...
Servisi generalno mnogo malo stvari vezanih za plocu popravljaju jer je i mogucnost da se nesto tu uradi mnogo mala...

Nesha
06-12-2014, 13:42
Hvala puno na odgovoru.
Mozda nije zahvalno ovde da pitam, ali sta mislite koliko je objektivno da se trazi za 5s gold 16 GB koji je bio u besprekornom stanju (koriscen case) pre ovog kvara?

skiper
06-12-2014, 13:45
Za hvala koristi dugme Thanks

Neka normalna cena po oglasima je 380eura

Nesha
06-12-2014, 13:47
380eura za polovan 5s bez ispravne ploce... Tesko, realnost je manje, samo je pitanje koliko.

skiper
06-12-2014, 13:49
A bez ispravne ploce ne znam, razumeo sam da pitas pre ovog kvara, mislio sam da je ispravan telefon.
Bez ploce to ti je kao da je zakljucan na iCloud a po oglasima ima za 100-inak eura.

.stefan
06-12-2014, 14:45
Da,pazi gold je malo redji...mislim da mozes izvuci do 150e za taj telefon...ti dajes i plocu,mozda ce neko tu naci nesto sto mu treba...
Da sam na tvom mestu,pokusao bih prvo da ga prodam takav kakav je,znaci nista da ne vadim i ne diram...od 150e krenuo...ne znam petice zakljucane na icloud prodaju za 100inak evra,5s bi trebao da vredi vise...samo sto i ti zakljucani imaju opciju koja je ilegalna (i ne sme da se pominje na forumu) pa mozda nadju racun,ti imas neispravnu plocu i taj tel automatski moze samo da ide za delove...
Mislim da ako je taj tel mint,samo ekran,home dugme i kompletno kuciste vrede sigurno 150e ako ne i vise...jer je sve originalno....samo je problem naci nekog koga bas to interesuje...
Kao sto rekoh,probaj neki servis da kontaktiras mozda ga neko i otkupi
Ako ne moze...onda polako deo po deo pa kad izvuces pare...jedno je sigurno,bez 200e plocu sigurno neces naci i da je nadjes...tako da to ti se vec ne isplati...bolje prodaj to pa ispocetka

Najgora je sad ona stvar u glavi,imam super telefon,ekstra ocuvan,a da ga dam za 150e,pre cu da ga skrcam :) znam,sam sam bio u slicnoj situaciji...muka ziva...na kraju ćeš doci u situaciju,samo da ga ne gledam vise,daj sta das...

Olifer
07-12-2014, 03:35
Ako je otislo napajanje, onda treba da se zameni napajanje. Ako je otisla poloca onda treba ploca. Odnesi ti u jos neki servis mozda ima sanse da se popravi (ne garantujem da ce moci ali nije na odmet da cujes jos neko misljenje)