PDA

View Full Version : Raspberry Pi - da li moze ....



onlyonethebestone-ip
26-11-2014, 16:31
Naime , radi se o tome da planiram da uzmem neki led tv ovih dana ,
pa bi me interesovalo da mi neko ko je upucen pomogne oko sledecih
pitanja :

Prvo , posto na Smart tv ne postoji mogucnost gledanja filmova na sajtu poput Filmovizije ,
potreban mi je odgovor da li je to moguce sa Raspberry Pi ?

Drugo , da li je moguce gledati live streaming sa Raspberry Pi , koji takodje nije moguc na Smart tv .

Nisam imao kantakta sa ovom spravom ,a cuo sam da predstavlja manji racunar na koji moze biti instaliran
Linux i putem kojeg je moguce raditi skoro pa sve kao na racunaru .

smera
26-11-2014, 17:29
na raspberry pi se instalira XBMC i onda se moze sve gledati preko njega, ukljucujuci filmove sa rezolucijom 1080p. Vidi na ovom linku, covek pravi razne HTPC, pocev od rapberryja do jacih windows za igre
http://mymediaexperience.com/htpc-builds/. ja ga nemam ali sam citao dosta o tome. na google ces naci forume o tome, pa vidi.

onlyonethebestone-ip
26-11-2014, 18:25
Prvo , hvala na odgovoru . Pokusao sam da nadjem po raznim forumima neki odgovor konkretno za
ovo sto mene interesuje , ali sam nasao samo da moze da se gledaju filmovi online .
Posto je meni ovo potrebno iskljucivo za gledanje filmova sa sajtova poput Filmovizije i pracenje
utakmica uzivo ( live streaming ) , trebao bi mi konkretan i odgovor nekog ko je koristio Ras. Pi .
Sa programom Raspian se dobija izgled desktopa na racunaru i koriscenje interneta je na izgled isto ,po
onome sto sam mogao da vidim na youtube-u . Pa sam i predpostavio da sa tim internet pretrazivacom je
moguce gledati live streaming i filmove kao i na svakom racunaru ?

Saka
27-11-2014, 04:21
Ja ga imam ali ga uglavnom koristim za XBMC i navi-x. Znači streamanje filmova preko navi-x ide OK.
Sad što se tiče live streaming ti vjerovatno misliš na flash playere. Flash direktno ne radi na ARM procesorima pa tako ni na Pi-ju. Ali Youtube se može gledati u mp4 verziji.

smera
27-11-2014, 11:33
U okviru XBMC postoji Live TV koja ima preko 1000 kanala, pa pretpostavljam da se moze normalno gledati preko raspberryja. uputstvo za Live TV na
http://www.bbtsip.tv/index.html.

onlyonethebestone-ip
27-11-2014, 18:40
Saka : Upravo mi je i to za Flash i bilo bitno . Prvenstveno zelim da gledam utakmice Reala , koje inace
redovno pratim putem live streaminga i to mi je mnogo bitno da mogu odraditi ovim uredjajem .
Ako postoji neki nacin da se prate sve njihove utakmice ,a da neko od vas slucajno zna nacin bio bih
zahvalan .
Za sada sam najblizi tome da prikacim racunar na tv i to je to . Mada bih pre da ne drzim racunar do tv-a .

nemili
17-12-2014, 10:36
Kupi Chromecast i završio si posao bez nepotrebnog komplikovanja.