PDA

View Full Version : X-sim, R-sim - Pitanja i problemi iPhone 5S iOS 8.x.x



ilijakv
18-11-2014, 20:45
Izasle su kartice koje otkljucavaju iPhone 5S na ios 8.x.x...
Probao sam na vise telefona koji su zakljucani na raznim mrezama i rade dobro.Uzgred moze se koristiti original sim tray za njih.Veoma je vazno jer su uglavnom sim tray druge boje i menjaju izgled telefona.Cip je mali i lepi se za sim,tako da staje o original sim tray..

Kartica je Rsim 9+ nano cloud.


Jos jedna vazna stvar je da kartica,tojest cip moze da se update-uje online i tako ce moci da radi i na novijim verzijama..

Sve proverene podatke cemo grupisati i obnavljati u prvom postu radi preglednosti i lakse pomoci novim i starim clanovima foruma.

Linkovi ka zvanicnim sajtovima:

http://www.rsim5.com/instructionview.php?id=19

http://www.r-sim9.com/r-sim-9-nano-cloud-iphone-66plus5c5s54s-ios-8x-unlocking-and-activation-/1-r-sim-9-nano-cloud-iphone-5c5s54s-ios71x-to-beta-8x-unlocking-and-activation.html

Evo i link sa youtube-a,kako se aktivira tel.

https://www.youtube.com/watch?v=FrxaHn5j5xc

CDMA telefoni su podrzani i radi na njima..(Softbank Japan,USA Sprint,T-Mobile)

Aktivacija je jednostavna:
Kao sto sam gore rekao,cip je kao papir.Preko njega je lepljiva traka,ona se odlepi i cip se zalepi na sim karticu.
Ne sekirajte se za cip,to je nanotehnologija.Tojest: waterproof, anti-folding, anti- static)
Sve zajedno se ubacuje u telefon.Samo 4S ne moze koristiti original simtray,ostali modeli mogu.

Nakon toga izlazi aktivacioni screen.Neke mreze su vec ponudjene,tipa (USSprint,T-Mobile,AT&T,SoftBank Japan,Canada Bell,Fido,itd).Kad kliknete "cance"telefon bi automatski trebao da nadje mrezu.
Ako nece pokusajte ovo:
Ako vasa mreza nije na listi ponudjenih,kliknite "Accept".
To ce vas odvesti na stranicu,gde cete izabrati vasu mrezu.
Nakon toga ,restartujte telefon.Zapamtice vasu mrezu,i nakon restarta telefona necete morati da ponavljate ovaj posao.

Za koriscenje 3G-a,telefon mora biti jailbreak-ovan.
Evo link tutorijala za jailbreak.
http://www.isrbija.net/showthread.php/48194-Jailbreak-za-iOS-8-8-1-za-developer-e-samo/page24

Ovako ,pre nego sto aktivirate telefon karticom,morate dodati 2 repoa sa cydie.
A:3G/4G(5S/5C) WCDMA and A1: Commcenter patch
Za dodavanje idete ovako:
1: Otvorite Cydia i kliknite "Manage"
2: Kliknite "Source",zatim EDIT pa ADD.
3: Zatim kucate source:

http://www.isamteam.com
nakon toga dodate gore pomenute repoe.
Kad instalirate,uradite Reboot uredjaja.

ukce
23-11-2014, 21:42
Ne postiji ovaj isamteam.com,pokusacao sam milion puta da dodam taj repo.

zabrljanje
23-11-2014, 21:46
...probaj...



isamsim.com/cydia

legenda1988
26-11-2014, 12:16
telefon ne mora da bude JB da bi se koristio 3G

skiper
26-11-2014, 12:17
Naravno da ne...

legenda1988
26-11-2014, 12:19
pa ne znam sto trazi decko repo, kad moze da ubacim i xsim i odradi sve za 25 sekundi....

zabrljanje
26-11-2014, 12:26
...najcesce se to odnosi na CDMA/GSM verzije telefona za koje je neophodan patch da bi normalno radili SMS i internet...

skiper
26-11-2014, 12:30
A tu ne pomaze vise ono sa
unlockit.co.nz

macbook3
30-11-2014, 12:38
Sprint iphone na 8.1 ne radi s ovom karticom, na 7.1.2 je radi, na 8.1, samo prikazuje pun signal ali ne ispisuje naziv mreze, te stoga nista ne radi ni pozivi ni sms, samo provjera racuna. Navedeni patch fajlovi u prvom postu su odavno izmjenjeni tako da navedena kombinacija nema veze sa realnim otkljucavanjem. Sve je individualno i zavisi od samog telefona, ima telefona za koje uopste ne treba jailbreak i rade bez problema, ima telefona za koje je potreban jailbreak i razne kombinacije patch-eva ponekad treba raditi kako bi se dobio funkcionalan telefon. Cesto znaju povremeno ispadati iz mreze na trenutak, pa je iritantan zvuk kojim upozorava da je ispao i ponovo nasao mrezu. Moze biti sporadicno a moze biti i veoma dosadno sa ucestalim upozorenjima, tada se treba igrati sa patch fajlovima, sto ponekad moze uzrokovati da iphone zaglavi na jabuci i onda se mora raditi restore, jer telefon ne moze upaliti. R sim Mini2 recimo kopija isto radi na ios 8.1, ali je recimo u mom slucaju bio iphone 5s sa neke Irske mreze, i radio je bez jailbreak-a bez ikakvih problema, s tim da sam sa unlockpro.ru/nano4g instalirao 3g to 2g patch.
U slucaju recimo sa r sim nano 9+ karticom, zna se recimo desiti da kada instalirate Patch A: i A1:, nakon instalacije morate obrisati patch A:, i tek onda telefon bude funkcionalan. Jos jedna bitna stvar ukoliko telefon uhvati mrezu i i da vam rade odlazni pozivi i sms, a ne rade vam dolazni pozivi, tada morate iskljuciti 3G opciju, ili sa navedenim 3G to 2G patch-om telefon prisiliti da koristi 2G i tada ce telefon raditi bez problema, ali bez 3G funkcije. Na www.isamteam.com nude 3G patch po cijeni mislim od 9.95$.
Nazalost otkljucavanje iPhone-a na novim ios-ima zadaju sve vise i vise problema kada je u pitanju Unlock transponderima, i zahtijeva se odredjeno iskustvo sa tim stvarima, jer vise nema univerzalnog rijesenja sa datom procedurom koja je ekzaktna. Cak ni sam proizvodja koji je pravi i prodaje, navodi nekakav tutorijal koji u stvarnosti nema nikakve veze sa realnim stanjem stvari.....Tako da forum i sluzi da pomognemo jedni drugima i razmijenimo iskustva.

BokaC
01-12-2014, 12:33
Jel ova kartica aktivira telefon ili mora orginalna kartica od maticne mreze? Pa tek onda ova.
Ili moze da se uradi jailbreak pre aktivacije?

macbook3
01-12-2014, 12:50
Jel ova kartica aktivira telefon ili mora orginalna kartica od maticne mreze? Pa tek onda ova.
Ili moze da se uradi jailbreak pre aktivacije?


Kartica radi aktivaciju probano na vise uredjaja.....

Mikicne
21-12-2014, 13:47
Imam iphone 5s,iz Svajcarske je,ne mogu da ga aktiviram kaze da je kartica nevazeca,telefon je zakljucan izgleda na mrezu,da li postoji neka kartica poput xsim/rsim koja otkljucava tel bez obzira koji je bb i koji je ios jer nikako ne mogu u podesavanjima da vidim?? hvala unapred.

ukce
21-12-2014, 13:51
Imam ja xsim koji otkljucava na bilo koji ios i bb.

Mikicne
21-12-2014, 13:52
Prodajes? Koliko kosta? Hvala

bbrks
21-12-2014, 13:54
Svi ostali detalji molim na PM.......a zar nisu svi Svajcarci otkljucani???

legenda1988
21-12-2014, 13:54
Nisu ako Su pod ugovorom

Mikicne
21-12-2014, 13:55
Nisu otkljucani jer oni mahom svi uzmimaju na mrezu,ovaj sto posto na orange uzet jer je iz francuskog kantona.

rikee
21-12-2014, 13:58
Imam iphone 5s,iz Svajcarske je,ne mogu da ga aktiviram kaze da je kartica nevazeca,telefon je zakljucan izgleda na mrezu,da li postoji neka kartica poput xsim/rsim koja otkljucava tel bez obzira koji je bb i koji je ios jer nikako ne mogu u podesavanjima da vidim?? hvala unapred.

Verziju softvera i baseband mozes da vidis preko iTools i kada telefon nije aktiviran

ilijakv
21-12-2014, 20:24
Imam iphone 5s,iz Svajcarske je,ne mogu da ga aktiviram kaze da je kartica nevazeca,telefon je zakljucan izgleda na mrezu,da li postoji neka kartica poput xsim/rsim koja otkljucava tel bez obzira koji je bb i koji je ios jer nikako ne mogu u podesavanjima da vidim?? hvala unapred.
Zakljucan je na swiss,a nove kartice rade na svim bb i ios.


Svi ostali detalji molim na PM.......a zar nisu svi Svajcarci otkljucani???
Neki se cak ne otkljucaju ni posle 2 godine..Dosta ima i koji su na Blacklisti,pa ih posle isteka ugovora ne otkljucavaju..

nikolar
22-12-2014, 20:54
Ja ne mogu da ga nateram da radi, nema Boga. Ne znam gde gresim.
U pitanju je 5s 8.1.2 sa austrijske hutchinson mreze.
Ubacim rsim, izadje sim meni, selektujem input imsi, unesem ga 2321070,
Izbaci mi Setup ok, restart your phone.
Restartujem ga, napise activation required, prodjem setup ekran i na kraju mi izbaci SIM not valid.
I tako u krug. Poludecu...

Uspeo da ga aktiviram, ali sad ne mogu da setujem 3G.
Uopste nemam mogucnost unosa parametara za internet.:-(

ilijakv
23-12-2014, 17:39
Koji x-sim ---r-sim je u pitanju....?


Sent from my iPad using Tapatalk

bbrks
23-12-2014, 17:44
Ja ne mogu da ga nateram da radi, nema Boga. Ne znam gde gresim.
U pitanju je 5s 8.1.2 sa austrijske hutchinson mreze.
Ubacim rsim, izadje sim meni, selektujem input imsi, unesem ga 2321070,
Izbaci mi Setup ok, restart your phone.
Restartujem ga, napise activation required, prodjem setup ekran i na kraju mi izbaci SIM not valid.
I tako u krug. Poludecu...

Uspeo da ga aktiviram, ali sad ne mogu da setujem 3G.
Uopste nemam mogucnost unosa parametara za internet.:-(

Pa zar ne treba da se ukljuci Data Roaming da bi radio 3G???

ilijakv
23-12-2014, 17:54
Da ,mora da se ukljuci ....


Sent from my iPad using Tapatalk

nikolar
24-12-2014, 13:30
E ovako sad stoje stvari:
uradio sam restore, aktivirao i instalirao Cydiju.
Pod Cellular nemam opciju da podesim rucno parametre za net.
Znaci celular data network nema.
Ovo iz prvog posta da se instalira A:3G/4G(5S/5C) WCDMA nemam ponudjeno u cydiji.
Imam C:3G/4G i to sam instalirao i onda se pojavi opcija pod cellular da mogu da unesem parametre za net.
Unesem ih, ali mi internet ne radi. Sve sam ukljucio sto se moze ukljuciti:
cellular data:on
Enable LTE: on
Data roaming: on
EU internet:on
kartica je rsim 9+ nano cloud
ios 8.1.2


Hm..na MTS kartici mi radi net, ali na Telenoru ne.

carlazar
23-01-2015, 19:22
Ljudi, zna li neko imsi kod za telenor Srbija?


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
23-01-2015, 19:33
...pokusavas da otkljucas telefon sa Telenor mreze...

...probaj 22001...



http://imei.org/operator-number-country-code-imsi-list/

carlazar
25-01-2015, 03:40
Znam to. Ali imsi za r sim mora da ima 7 cifara!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ilijakv
25-01-2015, 03:52
Jos nema IMSI kod za nase operatere...

macbook3
27-01-2015, 23:51
Molim pomoc nekog iskusnog....
Naime imam iphone 5s Sprint ios 8.1.2.... Imam iskustva sa otkljucavanjem sa r sim-om, pokusao sam otkljucavanje sa r sim mini 2 kopijom i sa sa r sim 9+.... I stvari ovako stoje... Nakon restore-a uradio aktivaciju sa r sim mini 2 i drugi put sa r sim 9+,i uhvati signal bez ispisa mreze i tada nije funkcionalan, zatim uradim jailbreak i instaliram sa www.isamteam.com
A1 i C patch, i opet ista stvar, to sam radio sa aktivnom mtel karticom (sa istom karticom radio prije par dana isto 5 s Sprint na istom iOS-u uspjesno).
Nikako dobiti ispis mreze....
Koristio i iRose tool i opet nista, probam kartice druga 2 operatera ovdje u BH, Bh telecom i Eronet, sa Bh telecom ista stvar kao sa mtel karticom, dok sam sa Eronet uspjesno otkljucao.... Moje pitanje glasi u cemu je problem?
Zbog cega telefon ne ispisuje naziv mreze druga 2 operatera...
A sa istim r sim karticama i istom mrezom i ios-om na 5s radilo otkljucavanje....
Ima li kakva solucija za to?
Stvarno nemam ideje sta raditi....
Npr kada prebacim na manualno trazenje mreze sa karticom s kojom nema ispisa mreze uredno mi nadje sva tri operatera i kada ga manualno izaberem nista se ne desava....
Znam da treba bundle prepravljati da bi radio sms i 3g, ali ispus mreze stvarno ne znam sta raditi....
Provjera racuna preko *101# radi normalno....

Rostilj xD
28-01-2015, 00:37
probaj ovo http://www.isrbija.net/showthread.php/47561-Rsim-Mini-v10-1-problem-Your-SIM-played-a-tone?p=524996&viewfull=1#post524996
ovako radi moj 5c sprint na 7.1.2, a javljali su da radi i na 8.1.1 samo ne znam sa kojom karticom. A 5c i 5s se isto ponašaju sa rsimom

macbook3
28-01-2015, 01:06
Hvata meni telefon signal, jer da ne hvata isao bi na aktivacioni ekran, ali problem je sto nema ispisa mreze......provjera racuna radi i nista drugo......
Zasto ne ispisuje naziv mreze ako vec hvata signal?
Da ga ne hvata ne bih mogao vrsiti provjeru racuna....
Jel problem R sim ili nesto drugo?
Kao sto sam vec naveo sa istim r sim karticam prije nekoliko dana uspjesno otkljucao 5s Sprint na 8.1.2....

ilijakv
28-01-2015, 01:11
Probaj drugi rsim,meni se desavalo da se jednim rsimom aktiviram 4S,posle je ubacim u 5 i aktiviram ga.
Vratim u 4s ,ona ne radi..

macbook3
28-01-2015, 01:16
Ne znam sta bih ti rekao, imam kod sebe R sim 9+ i R sim MINI 2 kopija,obe ispravne....e sad sutra ce mi doci drugi iphone 5s sa Hutchinson Sweden pa cu probati i jednu i drugu,ali sam ubjedjen 100% da ce raditi.
Druga stvar dobicu sutra navece R SIM 10 pa cu i s njim probati....samo znam da mi ovo sve nema logike...jel fora u sim karticama ili sta stvarno ne znam...

macbook3
02-02-2015, 12:22
Jedno turbo pitanje, da li neko zna kako razlikovati 64kb sim karticu od 128kb enkriptovane kartice?
Naime pitam ovo iz razloga, sto sam sa ovim 5s Sprint telefonom, s kojim sam imao i jos uvijek imam problema, uspio sljedece:
u BIH samo sam namjestio Eronet provajder da radi (M"tel i BH telecom ne), zatim sam nabavio kartice M:ts i Telenor Srbije, i postigao sam to da M:ts kartica koja je ovjde u roamingu, hvata bez problema M:tel mrezu, dok recimo Telenor mi se isto ponasao kao kad ubacim M:tel ili Bh telecom karticu, prikazuje signal bez ispisa mreze....
Da paradox bude veci, M:tel i M:ts su bratske firme, a Eronet i Telenor isto bratske firme.
Pitanje na pocetku ovog posta koje sam postavio mi je palo napamet posto je cijela prica kontradiktorna, te saznanjem da postoje 64 i 128kb sim kartice, mozda su one uzrok ovog problema sa Sprint telefonoma...
P.S. dobio sam R sim 10 kartice i stvar je identicna, kao i sa R sim 9+ ili R sim Mini 2......

ilijakv
02-02-2015, 13:07
Stvarno ne znam,iako duze vreme se zezam sa karticama,to nisam provalio.

MIlos96milos
12-02-2015, 20:54
Pozdrav svima, imam iphone 5s (ios 8.1.2,vracen na fabricka podesavanja i nema jb) radi sa xsim evo karticom i problem je u tome sto telefon ne prima dolazne pozive,ja mogu sve da zovem i da saljem poruke ali dolazne poruke i pozive ne primam. Da li je neko imao slican problem i kako ga mogu resiti?

ilijakv
13-02-2015, 01:26
DA nije Sprint,KDDI ili Softbank mreza?

MIlos96milos
13-02-2015, 19:08
nije,zakljucan je na UK o2 mrezu.

sooshcha
13-02-2015, 20:13
poz ljudi imam problem sa 5s, uzet iz mts-a nema ni dva meseca avaj korisnik sam vip-a nisu mi dragi nesto ovi crveni uzeo sam r-sim9+ nano cloud onaj ios 8.1.3 i pokusavam vec par sati da odradim i nece naleteo sam na neke imsi kodove za nase mreze e sad il to ne sljaka ili me ovaj r sim drnda...naime ubacim karticu sa r sim op iskoci pop-up meni idem na input imsi ukucam 2200325 restartujem jok baci me na aktivaciju i nece nista opet ispocetka kucao i 2200170 jok kao ni sa 2200100.... sad cev polako ludim :D imal ko kakvo resenje ili iskustvo za ovo

ilijakv
13-02-2015, 21:48
nije,zakljucan je na UK o2 mrezu.
Problem je do kartice...

poz ljudi imam problem sa 5s, uzet iz mts-a nema ni dva meseca avaj korisnik sam vip-a nisu mi dragi nesto ovi crveni uzeo sam r-sim9+ nano cloud onaj ios 8.1.3 i pokusavam vec par sati da odradim i nece naleteo sam na neke imsi kodove za nase mreze e sad il to ne sljaka ili me ovaj r sim drnda...naime ubacim karticu sa r sim op iskoci pop-up meni idem na input imsi ukucam 2200325 restartujem jok baci me na aktivaciju i nece nista opet ispocetka kucao i 2200170 jok kao ni sa 2200100.... sad cev polako ludim :D imal ko kakvo resenje ili iskustvo za ovo
Jedino fabricki unlock za sada ,posto IMSI kodova jos nema za nase mreze.

sooshcha
13-02-2015, 21:49
pu jesmo zaostali majku mu pa uvek nam nesto fali :) hvala na info kontam da cu za sada bit na mts ne daje mi se jos 80tak eur :D

MIlos96milos
14-02-2015, 00:28
Probao sam 4 xsim kartice i sa svakom imam isti problem...Da li ovo moze da bude hardverski problem?

ilijakv
14-02-2015, 01:22
Koje si sve ubacivao?

macbook3
22-02-2015, 18:06
Mts se ne moze fabricki otkljucati, provjereno...da bi radio R sim 9+ nano cloud treba ti jailbreak, a za 8.1.3 nema jailbreak-a niti ce ga biti.
Mada R sim 9+ nano cloud nije bas najbolje rjesenje....
R sim 10 je vec mnogo bolja solucija.....radi 3g i ostalo.....
X sim takodje nije pouzdan....

ilijakv
22-02-2015, 18:11
Ovako:
Pod 1:Moze da se otkljuca
Pod 2: xsim evo 0.2 radi

macbook3
22-02-2015, 18:55
Mts mozes da otkljucas sim free, ali se ako radis update softvera opet se zakljucava....provjereno....ne lupam napamet....ista stvar kao da je Sprint ili T-mobile USA....
X sim Evo 0.2 radi 2-3 dana ok, cim pocne prebacivanje mreza tj zavrsis u roamingu, gubi mrezu itd....takodje provjereno....

ilijakv
22-02-2015, 19:57
Da ne ulazimo u dalju raspravu,nisu upucen.Sprint i T-Mobile imaju zvanicnu opciju kao i ostali operateri.Tako da se nikad ne zakljucavaju,.To sto ti pricas je worldwide, a i on se ne zakljucava posle update-a softvera.
Za 5S,mini2,xsim 0.3,0.2 rade odlicno na dosta operatera,na nase slabo..

macbook3
22-02-2015, 20:09
Servere i servise koje ja korisitm i vecina ljudi, daju opasku na otkljucavanje iphone-a sa ovih mreza i kaze ukoliko ste svjesni rizika, stavite telefon na otkljucavanje, radio sam nekoliko telefona u zadnje vrijeme i ista je prica.....
Sprint i T-mobile imaju problema sa sim karticama preko x sim-a ili r-sim-a zbog enkripcije.....tako da imas slucajeva da neki operateri rade a neki ne sa transponderima.....i to je provjereno na nekoliko telefona.....

nikolar
03-03-2015, 14:17
Ja sam batalio celu pricu sa xsim, rsim karticama jer to na Drei Austria ne radi nikako. Nisam dostupan, net nisam mogao da namestim.
Platio factory unlock i to je to.
Jbg.

Jailbreak
10-03-2015, 15:11
Radi li xsim,rsim na ios 8.2?


Sent from my iPhone using Tapatalk

rajko
31-03-2015, 21:17
Jel ima resenja za 5s kddi mreza soft 8.2,ne salje poruke nikako? POZZZ

ProvodMashnia
06-04-2015, 17:22
Pozdrav svima

Imam problem Sa iPhone 5s otkljucan sa xsim evo ultra, pa se nadam da neko moze pomoci . Naime, javlja mi se problem kada mijenjam mrezu ili kada ostanem bez mreze (npr u tunelu) telefon mi trazi ponovnu aktivaciju. Zna li neko postoji li rjesenje za ovaj problem, ili cu ipak morati traziti nekoga ko moze fabricki otkljucati telefon?

Ps. Iphone je zakljucan na Meditel Morocco mrezuma os je 8.2

ilijakv
06-04-2015, 18:29
Druga kartica bi resila problem....Na primer(Xsim evo 0.3mm)...

ProvodMashnia
06-04-2015, 20:36
Hvala na brzom odgovoru. Naci cu xsim evo 0.3 pa da provjerim

pedja1987
21-04-2015, 18:52
Pozdrav, pre neki dan sam probao r-sim 9 pro na ios 8.3 (iphone 5s) i radi bez problema...

mightyoutlaw
12-08-2015, 20:11
Pozdrav ljudi,imam problem sa zakljčanim 5s.Naime kupio sam x-sim evo ultra 0.2mm i uspeo sam samo da otključam za pripaid mts dok mts postpaig(4G) i vip 4g i 3g postpaid nikako neće da nadje signal. Izbaci samo da se ukuca kod i posle nista.Ne izbacuje onu potvrdu modela,verzije ios-a i potvrda. Ima li neko rešenje za ovaj problem ili i ja da probam ovu 0.3?

Bio sam danas po treći put do vip-a trazio 64k karticu ali sad ispada iz mreže sa tom karticom ispada iz mreže na svakih 2-3 minuta i traži aktivaciju. Jel je imao neko sličan problem?

presretach
10-09-2015, 01:12
Šta predlažete za ip5S zalključanna t-mobile USA, od kartica za unlock?

mightyoutlaw
10-09-2015, 09:04
Xsim evo 0.3 ili xsim evo ultra 0.2


Pozdrav ljudi,imam problem sa zakljčanim 5s.Naime kupio sam x-sim evo ultra 0.2mm i uspeo sam samo da otključam za pripaid mts dok mts postpaig(4G) i vip 4g i 3g postpaid nikako neće da nadje signal. Izbaci samo da se ukuca kod i posle nista.Ne izbacuje onu potvrdu modela,verzije ios-a i potvrda. Ima li neko rešenje za ovaj problem ili i ja da probam ovu 0.3?

Bio sam danas po treći put do vip-a trazio 64k karticu ali sad ispada iz mreže sa tom karticom ispada iz mreže na svakih 2-3 minuta i traži aktivaciju. Jel je imao neko sličan problem?

Rešio sam problem sa ispadanjem signala, samo se stavi mreža na manuelno a ne auto. Za sada se to samo dešava na vipu.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

iwcham1979
07-10-2015, 12:28
Da li ova kartica radi samo pod ios8: X-sim EVO 0.2mm?

mightyoutlaw
07-10-2015, 12:54
Xsim evo 0.2 radi na 5s iOS 9.02

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

technobuba
07-10-2015, 16:41
Na 5c xsim evo 3 radi.. Ali nece net da radi i sms odlazni :(

coatima
26-10-2015, 04:53
Pozdrav ekipo, skoro sam uzeo iphone 5s, US TMobile mreza, ali u opcijama pise da je carrier mt:s 22.0, a kada ubacim moju karticu vidim da u cellular vec postoje apn za mts i telenor, inace uz telefon sam dobio i r sim neki koji ne radi, u opste mi nista ne prikazuje kad ga ubacim sa karticom, telefon nije na black listi, niti bilo sta, otkljucan je iCloud, ios je 9.1, sta mi predlazete da probam, x ili r sim? Unapred zahvalan!

ilijakv
26-10-2015, 09:22
X-sim predlazem,....

coatima
26-10-2015, 12:49
Narucio sam danas, sutra stize pa cu da probam i javljam da li ce moci. Hvala na savetu! U slucaju da ne bude radilo, tj. da prepozna karticu ali da ne radi 3g ili slicno, koja je procedura?

ilijakv
26-10-2015, 13:13
Jailbreak i ubacivanje patch-eva..

mightyoutlaw
26-10-2015, 13:52
Jel ima jos neko mozda problem sa ip5s xsim da kad uključi 3g nebitno da li je samo za voice ili voice+data nema signal a nedostupan je. U pitanju je vip kartica dešava se na 8.4 i na 9.02.t-mobile AT je u pitanju.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

rikee
26-10-2015, 14:25
Ja sa mt:s i vodafone.de...
Sad mi ne radi mts internet ali mogu da telefoniram kao covek

pentium4
27-10-2015, 11:08
ja imam prpoblem iphone 5s,tmobile zakljucan, rsim 9 pro, i kad unesem imsi pojavi se signal ali neće da prođe aktivaciju,pokusavao sa jos jednom rsim i isto...
ima li ko ideju, imam i priginalnu tmobile karticu, i bez obzira sto sa njom aktiviram kad ubacim rsim i drugu karticu opet isto,zaustavi na aktivaciju

mightyoutlaw
27-10-2015, 11:38
Jesi li siguran da za tvoj iOS otkljucava rsim 9 pro? Sigurica ti je xsim evo nano. Jel lkad ti izbaci signal izbaci ime mreže ili tačkice?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

pentium4
27-10-2015, 15:33
da pokaze tackice signala,rsim 9 pro,,,bio na ios 8.4. ,pa update i na 9.0.2 ali isto,nije htjelo ni na 8ici....a drugu sam 5icu obicnu otkljucao na ios9 i isto tmobile,pa mi nekkoa nelogično

coatima
27-10-2015, 17:53
Malo pre mi je stigao X sim, pojavio se meni, selektovao sve sta treba, medjutim trazi i pise no service, nakon toga sam usao u podesavanja i iskljucio automatsko trazenje mreze, nakon toga mi je izbacio sva 3 nasa operatera, ja sam selektovao mts, ali i dalje pise no service, gasio, palio nista...Sad skidam 8.4.1, pa cu da ga downgradeujem i onda da pokusam ponovo, mozda je problem jer je ios 9.1?!

mightyoutlaw
27-10-2015, 17:56
Ne može da se downgraduje, samo poslednji koji potpisuje Apple valjda jos uvek 9.02. Mora da radi ako je ispravna xsim. Ja kod mene imam problem sa vip karticom jer iskače non stop kad je na auto. Mora da se stavi na manuelni i sve je ok. Koja je mreža u pitanju tj na koju je zaključan?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

coatima
27-10-2015, 21:21
Skinuo sam 8.4.1, veceras cu preko iTunesa da downgradeujem, da pokusam, trenutna verzija ios-a je 9.1, uzeo sam X sim 0,2mm, kad je ubacim izadje meni gde izaberem US T-mobile, jer je zakljucan na tu mrezu, posle iphone 5s/c i posle sam probao svasta iz menija, nista nije radilo...sve odradjeno kako treba, ali jednostavno nece sa prepozna, tj. cekiram na mts, ali pise i dalje no service, ugasim/upalim, ista prica. Pokusacu veceras ovo sto sam gore napomenuo, ako bude radilo super, ako ne onda ide fabricki unlock :/

zabrljanje
27-10-2015, 21:38
...jedino je sigurno da ne mozes da uradis downgrade na 8.4.1 posto ga Apple ne potpisuje...

mightyoutlaw
27-10-2015, 23:26
Možda je do sim kartice, mislim da ne radi 4g sim kartice.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

ilijakv
28-10-2015, 10:33
Radi sa 4G karticama.....

mightyoutlaw
28-10-2015, 10:49
Probao sam vip 4g sa xsim-om 0. 2 i 0.3 i ne radi. Možda je nešto do operatera. Zamenom na 3g je proradila.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

rikee
28-10-2015, 14:57
Ja imam 4G mts karticu i radi sa evo nanosim 0.2 ali uz puno plist zezanja

pentium4
05-11-2015, 12:11
zna li neko provjereno za iphone 5s sta radi na ios 9.1 ili 9.0.2. rsim ili xsim i koja verzija

mightyoutlaw
05-11-2015, 12:26
Na 9.02 radi provereno xsim evo 0.2

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

technobuba
05-11-2015, 20:05
5c xsim evo 0.3 9.0.2 JB radi sve... Bez JB i patcheva ne radi sms out, net i provjere stanja racuna kodovima. Sprint u pitanju.

ilijakv
05-11-2015, 20:16
5C tmobile usa,bez jb sve radi.........
Ultra 0.2mm

zabrljanje
05-11-2015, 20:34
...stvarno bi bilo neobicno da je neko otvorio temu za ove kartice i iOS 9 pa da se ostali lakse snalaze kad pretrazuju forum...

rikee
05-11-2015, 21:59
Vi imate moc... Preimenujte temu :)

zabrljanje
05-11-2015, 22:27
...ne treba ovu preimenovati posto ima ljudi koji su na osmici a bilo bi dobro da je neko od korisnika, zainteresovanih za kartice i devetku, otvorio temu :)

...kao sto si ti otvarao teme sa novitetima i tutorijalima vezanim za x i r sim kartice :)

...videcemo da nesto malo drugacije organizujemo :)

smilo1985
28-01-2016, 23:42
Pozdrav društvo, svako dobro,
imam iP5s, Austria A1, iCloud free, iOS 8.3, x-sim evo ultra, i Vip karticu, znači ne postoji teorija da prepozna karticu, svasta sam probao ali uzalud, MTS, Telenor, prepozna, izbaci meni za aktivaciju, uvat signas sve ok, ali fucking Vip nema ni tračka nade, samo stoji NO SIM, uopšte ne reaguje kad ubacim Vip, kao da nisam ubacio... poludeću majke mi... je ima neko neku ideju molim vas... Hvala unapred, pozdrav.

mightyoutlaw
29-01-2016, 00:50
Jel si siguran da si ubacio dobar imsi code za mrežu?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smilo1985
29-01-2016, 02:08
Jesam 100%, znaci Telenor, MTS, hoce, Vip nece i tacka... Tj kad ubacim vip ni ne izbacuje mi mogucnost da biram mrezu, tj da kucam omsi, niti koji iphone imam niti koji sam ios... Kao mrtav konj

rikee
29-01-2016, 06:18
Zato sto ti je 4G kartica.

smilo1985
29-01-2016, 07:36
Pa predpostavljao sam da mi treba kartica koja nije 4G, sa manje memorije, ove danas su sve sa 512... Ja odem u Vip i pitam da li imaju 3G karticu, oni me gledaju kao da sam ih pitao da mi daju 500e, pa kako, pa zasto, pa neznam, pa ne mogu,pa ne postoji... i na kraju mi nađu "3G" karticu, ja stavim u tel ono ništa, ista priča, reko ajde zeznuli se u vipu dali mi 4G slučajno, ja u drugi Vip, opet ista priča, nađu karticu "3G", ja već vdim isto pakovanje, ali reko ajde neću da se pravim pametan, ćutim, uzmem, probam, opet isto, smorim se,zovem kor. servis, obajsanim problem, oni kao ok "razumeli su", javiće mi, prođe 3 dana ništa, opet zovem, objasnim,prođe 3 dana, ništa, saljem mail,zalbu, molbu, prođe 4 dana nista, opet odem u Vip, trazim nekog nadleznog, objasnim, čovek stvarno shvati šta mi treba, sutra me zovu iz te poslovnice, nabaviće karticu u ponedeljak, ja presrećan, posle 5 min stize mail od Vipa da su mi nabavili karticu i da idem u BG u Sremsku da uzmem, odem, gledam, ista kartica, al opet ajde da se ne pravim budala uzmem, probam, naravno ne radi, sad čekam taj PONEDELJAK da vidim dal je ista kartica, ako jeste nabiću ima u usta, otkupiti ugovor i odo u Telenor, u pm, prave me na mejmuna već 10 dana... znači izgubio sam nadu da ći ikada čuti kako zvoni telefon.... :( sad sam vas udavio al jbga, izvinte, moram nekom da se izjadam, a žena me ne razume... :)

smilo1985
30-01-2016, 20:42
A da li postoji neki x-sim, r-sim koji otkljucava 4G Vip-ove kartice? Posto vise 3G kartice ne postoje... Nesto sam čitao da kao r-sim 10+ otključava sve, da li neko moze da potvrdi, da ne bacam bzveze 20-25€...


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
30-01-2016, 20:45
Odes u radnju koja ih prodaje pa probas

mightyoutlaw
30-01-2016, 21:00
Postoje 3g kartice u vipu nego ih nema u svakoj poslovnici. Ja sam skoro ženi zamenio kad sam joj uzeo 5s. Samo što sa vip-ovom morao sam da stavim mrežu na manual jer je non stop iskakala iz signala i tražila aktivaciju.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smilo1985
30-01-2016, 22:32
Burazeru u kojoj radnji si zamenio za 3G ja koju god sam zamenio meni uposte ne registruje da sam stavio karticu, samo pise NO SIM... A kad stavim neku staru sto sam nasao i isekao na nano sim upali mi meni za aktivaciju i aktivira se sve ok, ali nema signal jer je kartica stajala 2 god u fioci


Sent from my iPhone using Tapatalk

mightyoutlaw
30-01-2016, 23:38
U Požarevcu, morao sam posle da je šmirglam jer nije mogla da udje :) isto imam kao ti evo ultra 0.2mm samo iOS 9.02

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smilo1985
31-01-2016, 00:07
Hmm hvala, ali u kom vipu si uzeo, posto vidim da u Pozarevcu imaju 3 prodajna mesta, 2 su u Handy radnjama i jedan bas Vip centar u Tabačkoj Čaršiji... Da znam koga da zovem da pitam dal imaju i da mi rezervišu


Sent from my iPhone using Tapatalk

mightyoutlaw
31-01-2016, 00:10
Tabačka Čaršija

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smilo1985
31-01-2016, 00:20
Aha, ok, hvala puno, nadam se da jos imaju te obicne stare 3G kartice, a reci mi jel si uzeo nano, mikro ili regularnu pa si sekao?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mightyoutlaw
31-01-2016, 00:25
Nemogu tačno da se setim, mislim da je bila micro sim

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smilo1985
31-01-2016, 00:27
Vazi, hvala, puno si mi pomogao majke mi... Nadam se samo da imaju jos tih 3G kartica... Sve najbolje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

mightyoutlaw
31-01-2016, 00:30
Nema na čemu, samo da znaš ne znam da li je isto na ios8 ali kod mene kad je uključen internet 2g/3g ne mogu da primam poruke a nekad ni pozive.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smilo1985
31-01-2016, 00:32
Aha, ok, samo da ja njega upalim, znaci moras da iskljucis net skroz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mightyoutlaw
31-01-2016, 00:33
Da, a mora isto da bude i network na manual jer iskače iz mreže.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

smilo1985
31-01-2016, 00:34
A dobro snaci cu se vac nekako samo ako ga namestim, hvala u svakom slucaju...


Sent from my iPhone using Tapatalk

misal
31-01-2016, 01:34
I meni iskače iz mreže na mts ali 9.2.1 iOS i podesim manual za mrežu hvala sto si me podsetio mislim da će sad bit stabilnije mnogo si pomogao


Sent from my iPhone using Tapatalk

vdunic
31-01-2016, 02:07
@smilo1985

Imam ja 3G kartica za VIP ali sam ti daleko. Zagubica

smilo1985
31-01-2016, 02:42
Imas zamensku 3G karticu ili imas neku svoju karticu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

vdunic
31-01-2016, 02:52
Zamensku. Ja sam njihov partner u Zagubici.

smilo1985
31-01-2016, 08:57
Burazeru, kumim te ako mozes da mi posaljes ili ako ne smes meni, da posaljes Vip poslovnici u Batajnici , tamo mi je najblize, platicu ja poštarinu nije problem... A ček jel to zamenska 3G Nano kartica ili Micro ili obična, posto sam 5 Nano zamenskih promenio i ne registruje ih uopste.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vdunic
31-01-2016, 12:46
Danas kad odem u radnju slikacu pa cu da ti posaljem na viber ili mail.

smilo1985
31-01-2016, 15:36
Moze na mail, [email protected]


Sent from my iPhone using Tapatalk

markenzzzi
02-02-2016, 18:33
Evo da podelim sa napacenim narodom (smilo1985) svoje iskustvo. Uzeh ip 6s plus sa t-mobile US, a kako sam se valjano informisao, otisao i uzeo r-sim 10+ karticu, sa kojom nisam nista mogao da uradim. Prevrnuo sve moguce forume, video i ostala uputstva u nadi da cu pronaci momenat u kome gresim, ne bih li nasao resenje. Na kraju dodjem do informacije da problem pravi vipova 4g kartica. Odem do Usca, posto je jedino tamo radio vip u nedelju i zatrazim im zamensku 3g karticu...
Gledali su me kao da sam pao sa marsa, uz tvrdnje da nemaju tih kartica vise, resim da odigram na blef. Da su mi iz korisnickog servisa rekli da ima samo kod njih i da ja to hocu da dobijem odmah (kao malo dete). Nakon cega je devojka bez ikakvih problema, samo otvorila fioku i dala mi nano sim 3g karticu, koju je i odmah mogla da mi da kada sam trazio. Ubacio karticu u tel i sljaka bez problema na 9.2.
Tako da pravac Usce (ili neka druga poslovnica) i samo na blef i nazalost bezobrazno.

smilo1985
02-02-2016, 19:50
Dobro je ćuti bar si osposobio telefon, a gde si uzeo R-SIM 10+? Mozda bi mi ona pomogla? Posto sam i ja dobijao te Nano 3g kartice ali ih i dalje ne prepoznaje telefon... Dal je do sim kartice, x-sim kartice, ios-a, telefona ne znam vise ni sam...


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
02-02-2016, 19:52
Ako je stvarno 3G radice svaka.

smilo1985
02-02-2016, 19:54
Ok a da li postoji mogucnost da ja proverim da li je stvarno 3g. Kako to mogu da saznam?


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
02-02-2016, 19:57
dok ne ubacis u telefon nista... ili radi ili ne
oni ako su mentoli neka ti prave svaki cas drugu nano karticu... valjda im pise da li je 3G ili 4G
cuo si gde ima... Usce i raspali

smilo1985
02-02-2016, 19:58
Daj Boze da je tako... Videcemo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

3gs
04-02-2016, 19:36
koji imsi koristiti za ovu mrezu Model: IPHONE 5 WHITE 16GB GSM
IMEI Number: 013347009173477
Serial Number: C9GJRKBGDTWF
Find My iPhone: ON
Warranty Status: Out Of Warranty (No Coverage)
Estimated Purchase Date: 12/27/12
Registered Purchase Date: 12/26/12
Product Sold by: TAIWAN MOBILE CO. LTD.
Initial Carrier: Taiwan Mobile
Purchased In: TW - Taiwan


razbicu ga

smilo1985
04-02-2016, 19:46
Koliko vidim ako je Taiwan Mobile mreza pise da i IMSI 46697


Sent from my iPhone using Tapatalk

3gs
04-02-2016, 19:57
pa valjda treba 7 broja u imsi?

smilo1985
04-02-2016, 20:22
Znam ili 7 ili 8, al ovako pise... 'bem li ga... Probaj jos da dodas ponovo 97, ili cekaj da se javi neko ko je imao ovakav slučaj. Ne znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jole Petrović
04-02-2016, 20:46
Koji code za x-sim treba da se unese?
Navodno je Carrier: T-Mobile AT
imei:012936009007809

ilijakv
04-02-2016, 20:48
2320370

2320328

mightyoutlaw
13-02-2016, 22:26
Zna li mozda neko čemu služi x-sim pusher?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

ilijakv
14-02-2016, 02:37
Prikacis tel na wifi,preko safaria skines Pusher i one resi problem.
X-Sim Pusher will solve when you lost the data access no incomming call problem.

hrustana
08-12-2016, 11:23
treba mi msi za Bosnu, bh telecom, kako bih otključao iphone 5 sa r-simom 10

darkozlopi
04-01-2017, 20:41
Koristio sam Phone 5s sa rsim 10, kada sam uradio restor ne mogu da aktiviram telefon. Inace zakljucan je na neku britansku mrezu i ima iCloud koji naravno znam. Moze li kako da se aktivira?

zabrljanje
04-01-2017, 20:56
Da li je moguce da ponavljas pitanje i ne primecujes da ti je od prethodnog posta napravljena nova tema koja ima veze sa onim sto te zanima a iOS 8 nema dodirne tacke posto vise nisi na tom iOS-u.

Kojom karticom aktivirati iPhone 5s iz Engleske na iOS 10 (https://www.isrbija.net/showthread.php/54773-Kojom-karticom-aktivirati-iPhone-5s-iz-Engleske-na-iOS-10)

darkozlopi
04-01-2017, 23:23
Izvinjavam se, u zurbi stvarno nisam video da je otvorena nova tema :(

Corleone
23-02-2017, 20:57
Da li ima neko ko se i dalje bavi otkljucavanjem telefona da bude simfree? Imam neki 5s zakljucan na at&t. Bio sam u iSrbiji medjutim oni kazu da im je odbijem zahtev i da je verovatno na neku drugu mrezu zakljucan, mada ja ga imam vec 2-3 godine i uvek sam ga aktivirao at&t karticom.