PDA

View Full Version : Kapacitet iPhone 6 plus 16gb



nulled
17-11-2014, 16:40
Uradio sam clean restore, jailbreak, iTunes mi prikazuje 11.82 GB kapaciteta, pritom u "other files" imam 2.38 gb, a ukupan slobodan prostor mi je 8.79gb, na telefonu nemam bukvalno ništa. Može li neko da mi odgonetne ovu zagonetku??? Ne kapiram, da li je moguže da je 8 gb rezervisano.

nulled
17-11-2014, 17:01
Sam sam sve prokljuvio, nema od vas leba. Sve u svemu brišite temu.

zabrljanje
17-11-2014, 17:03
16GB, koje Apple navodi, nije ni blizu toga...zamka je u tome kako oni to predstavljaju u odnosu na to koja je realna racunica...pogledaj ocde

http://www.macworld.co.uk/feature/ipad/whats-iphone-or-ipads-true-storage-capacity-3511773/

5s sa 16GB ima 12.2 GB upotrebljivog prostora...ono sto je kod tebe malo vise je 2.38GB other "foldera" sto je ipak mali vise za cist restore i samo uradjen jailbreak...vremenom se on popne na tu vrednost i to je ok ali ako si samo ovo radio, to deluje ipak malo vise...naravno, vremenom on moze da se popne i na mnogo vece vrednosti pogotovo ako koristis dosta tema i tweak-ova sa cestim brisanjima...

zabrljanje
17-11-2014, 17:39
Kao sto si ti pisao post ispod posta, moram i ja...tema je bila obrisana ali ipak zasluzuje odgovor...

Stvarno nije u redu od strane svih clanova foruma sto si morao da cekas celih 20 minuta na bilo kakav odgovor, makar i najosnovniji...stvarno nije u redu sto je bilo ko pokusao da nesto napise i da svoje misljenje...

Stvarno ljudi na ovom forumu nisu u redu...


Jedino mi nije jasno zasto se ti nisi postavio drugacije od svih nas i napisao objasnjenje za tvoje pitanje gde bi nekom drugom olaksao posao i pomogao vec si samo konstatovao da si nasao sta te zanima i da moze da se brise tema...stvarno vrlo korisno...

nulled
17-11-2014, 17:42
pazi ovako, kad uradim clean restore imam free 10.89, a other mi je 915.8 mb, kad uradim jailbreak free mi je 10.77, a other je 1.02 gb, kad pokrenem cydia-u i kad ona uradi refresh, other mi je 2.04, a free mi je 9.68 gb, dakle, računica je takva...

zabrljanje
17-11-2014, 17:48
Znam kakva je racunica i prve cifre su ok samo sto malo vise zauzme posle prvog pokretanja Cydia-e...isto to meni je bilo na 4S 16GB nakon restore-a i jailbreak-a...nisam imao zivaca da se preganjam oko toga i nisam ponavljao restore da proverim...kod 5s 16GB je bilo malo drugacije i other je bio nesto manji nakon pokretanja Cydia-e...

dzenopoljac
17-11-2014, 17:48
Tu onda nema ništa nejasno. Svaki veći "korak" ugrabi dodatni prostor. Definitvno mislim da je 16 postalo premalo zbog glomaznosti novog iOS-a, jailbreak-a, video zapisa višeg kvaliteta, novih aplikacija...

nulled
18-11-2014, 09:09
Upravo tako, trebao sam da uzmem 64 gb model definitivno ali jbg. Što se tiče ovog mog pitanja i odovora, mislim da postavim pitanje uglavnom radi reda, ajd i ja nesto da pitam, mada sve uglavnom sam rešim,a kako sam perfekcionista što se nekih stvari tiče, morao sam restore pa kud puklo. Sve u svemu, rešeno. Nisam postavio odgovor jer sam žurio, nije ok,priznajem, to mi se već jednom dogodilo.

Byakuya
24-11-2014, 10:34
Ono što bi mogao da uradiš jeste da se zahvalis ljudima koji su ti pomagali ovde u temi...

A ubuduće ako sve sam resavas nemoj ni otvarati temu na forumu...

nulled
28-11-2014, 14:15
@Byakuya ja koristim thanks kad god mi neko pomogne, u ovom slučaju sam sam rešio problem i odgonetnuo o čemu se zapravo radilo, i ne vidim potrebu da se nekome zahvaljujem, tako da molim, bez sugerisanja. I da znaš da neću.

Byakuya
28-11-2014, 14:31
Kultura...cudo...



I da znaš da neću.

http://s7.postimg.org/mg32wfi7f/image.jpg

E bas dobro...::lol::