PDA

View Full Version : Koji App Store?



RockyMM
12-11-2014, 16:46
Zdravo svima.

Tek sam kupio Mac i registrovao sam se na hrvatski App Store. Tada sam video da iTunes nije prisutan u Hrvatskoj. Hteo bih da koristim iTunes Store pa je moje pitanje sledeće:




da li da se prebacim na slovenački region? Da li moja kreditna kartica izdata u Srbiji može da radi u slovenačkom App Store-u?

da li da ostanem na hrvatskom App Store-u i da se nadam da će uskoro da dobiju i iTunes?

da li da sačekam da se otvori srpski App Store, možda dobijemo i App i iTunes store?



Hvala na odgovorima!

Aleksabg
13-11-2014, 00:00
prepacis se lepo na USA tamo imas sve , a gift card kupujes preko sledeceg linka uz pomoc paypal-a http://www.buyfrompowerseller.com

kylle
13-11-2014, 12:02
U pravu je Aleksabg, mnogo vise aplikacija imas na US store-u, mnogo lakse i bolje, a za iTunes gift imas i temu, ako treba pomoc pisi, ja ti mogu poslati po sigurno najpovoljnijoj ceni ako treba, mnogo clanova kupuje od mene.

http://www.isrbija.net/showthread.php/45695-Slanje-iTunes-Gift-Card-a?highlight=slanje+itunes

R10
13-11-2014, 12:56
ako kupis gift za itunes,dali isto te pare vaze i za appstore?

kylle
13-11-2014, 21:26
Gift card redeem-ujes na tvoj account, samim tim imas balance u iznosu kartice i kupujes dok ne potrosis. Kad se registruje, trudite se da otvorite account u drzavi u kojoj nema tax-i..

zabrljanje
13-11-2014, 21:38
...uvek dobar savet sto se tice taksi ali one se ne naplacuju ako se koriste sredstva sa gift card-a...svaki izvestaj o kupovini je bio bez naplacene takse a adresa nije u drzavi u kojoj se ne placa porez...:)

R10
13-11-2014, 21:38
AK - Alaska :)

zabrljanje
13-11-2014, 21:39
...npr. Delaware...

kylle
13-11-2014, 21:42
...uvek dobar savet sto se tice taksi ali one se ne naplacuju ako se koriste sredstva sa gift card-a...svaki izvestaj o kupovini je bio bez naplacene takse a adresa nije u drzavi u kojoj se ne placa porez...:)

@zabrljanje To sam i ja mislio, pa sam momcima skoro poslao gift da kupe navigaciju, nisu mogli da pazare dok nisu promenili drzavu, nije imalo dovoljno novca a poslao im tacno koliko treba. Tako da cak i sa gift-a zna da skida taxe. Cak je i meni par puta skidalo dok nisam promenio.

zabrljanje
13-11-2014, 21:49
...ovo je interesantna informacija :)...moram da priznam da me uvek iznenade sa nekim "inovacijama"...ne znam na osnovu cega to odredjuju posto u svakom izvestaju o kupovini stoji da nije naplacena taksa...stvarno su neverovatni ako nekada naplacuju a nekada ne naplacuju...sta im je ideja vodilja...morali bi da imaju uvek istu logiku...
...izgleda da je definitivno jedina sigurna opcija da se stavi drzava u kojoj se ne placa taksa...