PDA

View Full Version : Problem sa blicem



ptomic
05-11-2014, 09:33
Kolega ima problem sa blicem, ne radi mu. :(
Po serijskom broju, aktiviran je 25.09.2014 i US model je.
U razgovoru sa tehnickom podrskom Apple-a (chat), dali su mu adresu na Andricevom vencu.
Posle pitanja da li oni mogu sigurno da rese problem sledi odgovor da ne bi dao tu adresu da ne mogu da rese problem.
Ljudi sa Andricevog venca rekose da oni jos uvek ne mogu da ga prime, kazu da nemaju zvanicno podrsku.
Nakon ponovnog cimanja Apple podrske, izvinjavaju se zbog koleginog propusta i preporucuju da se pozove Apple store u Madjarskoj da vide da li oni mogu da servisiraju US model, ili kao krajnja opcija da se salje u US na servis...

I sta sad !?

ilijakv
05-11-2014, 09:45
Sad zoves Madjarski servis,ako me prihvate moras da nosis za Ameriku..

skiper
05-11-2014, 10:34
Ako ne prihvati reseler neki Apple Store u Evropi ce prihvatiti.

mikenzi
05-11-2014, 22:58
Kolega ima problem sa blicem, ne radi mu. :(
Po serijskom broju, aktiviran je 25.09.2014 i US model je.
U razgovoru sa tehnickom podrskom Apple-a (chat), dali su mu adresu na Andricevom vencu.
Posle pitanja da li oni mogu sigurno da rese problem sledi odgovor da ne bi dao tu adresu da ne mogu da rese problem.
Ljudi sa Andricevog venca rekose da oni jos uvek ne mogu da ga prime, kazu da nemaju zvanicno podrsku.
Nakon ponovnog cimanja Apple podrske, izvinjavaju se zbog koleginog propusta i preporucuju da se pozove Apple store u Madjarskoj da vide da li oni mogu da servisiraju US model, ili kao krajnja opcija da se salje u US na servis...

I sta sad !?

Apple često upućuje korisnike na servis u Srbiji jer oni vide u bazi da postoji licencirani servis, ali ne znaju sta je tim servisima omogućeno.

Samo Apple Store (ne reselleri) ti mogu reklamirati US iPhone.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

stefan.gricko
05-11-2014, 23:15
Manje bitno sa temom ali da se samo na "kratko" nadovezem na kolegin post.
Ja sam slao mail iStyle-u u Madjarskoj i oni mi rekli da se obratim Reselleru(iStyle-u) u Srbiji... :confused: :crazy2:

skiper
05-11-2014, 23:17
Bice tu zabune jer sada zvanicno ima kod nas iPhone-a i oni to podrazumevaju, ali reselleri kod nas jos nemaju odobrenje/dozvolu za servisiranje telefona, predpostavljam da moraju i neku obuku da prodju.

mikenzi
05-11-2014, 23:19
Imamo mi i alat i znanje, ali ne i odobrenje. Za sada samo operateri servisiraju/menjaju telefone kupljene kod njih iskljucivo.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

skiper
05-11-2014, 23:21
Neki ProMobi servisira za operatere, tako rece jedan clan koji je reklamirao uzet od naseg operatera.

mikenzi
05-11-2014, 23:21
ProMobi za Telenor, Macola za Telekom


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

skiper
05-11-2014, 23:24
A vi cete verovatno biti za telefone kupljene u EU, kao sto je iStyle u Hrvatskoj.

mikenzi
05-11-2014, 23:26
Nadamo se. Za sada nemamo nikakav info.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

skiper
05-11-2014, 23:27
U Hrvatskoj su dobili tek nakon godinu dana od pocetka prodaje iPhone-a.

vdunic
06-11-2014, 00:36
U Madjarskoj je moj kolega od skoro menjao i US i Azijske modele. Mogu da ga pitam da proveri.

ptomic
06-11-2014, 08:43
Inace evo dela prepiske od proslog utorka:

Robert:
Ah perfect! I do see that your iPhone is the US version, but we do still have some options
Robert:
Your device can actually be serviced anywhere in Europe, we just need to bring it to an Apple Store or Authorised Service Provider
Milos:
Is there any differencies between US and EU models ?
Robert:
Nope :) That is why we can service it
Milos:
Where is closest AS or ASP ?
Robert:
What is your post code?
Milos:
11000
Robert:
Awesome, looks like there is one very close by: YU EPICENTAR ANDRICEV VENAC 12 BELGRADE, 11000 +381 11 3038711 | Macola Apple Solution Expert ? | Prodaja Servis Obuka | Apple Macintosh Srbija
Milos:
They are Authorized Service for Iphone !?
Robert:
Oh yes, I would not have recommended them if they couldn’t :)
Milos:
:)
Robert:
So head in there and they will be able to service the iPhone, sound good?
Robert:
I am sure you did this but just be sure to backup the iPhone before taking it in for service
Milos:
Of course. :)


Izgleda da ce se ici na put Budima i Peste, po sir, suhomesnato i servis telefona... :(

Olifer
07-11-2014, 00:32
Znaci kupljene telefone bilo gde uskoro cemo moci da servisiramo ovde bez obzira ko je vlasnik?

mikenzi
07-11-2014, 01:24
To 'uskoro' je jako diskutabilno u ovom trenutku.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

ptomic
07-11-2014, 07:09
Inace juce smo kolega i ja svratili u Pro Mobi, drugim poslom, i kolega ih pita da li je tacno da rade servis Iphone-a. Odgovor koji je dobio, meni je bio totalno bezveze. "Da, ali samo a Telenor." Neko vec rece da oni rade za Telenor, a Macola za mt:s. A mi "sa jeftinijim ulaznicama" moramo izgleda da se dovijamo kako stignemo, kao sto smo radili i kad smo nabavljali telefone... :(